Щиро вітаю з професійним святом — Днем місцевого самоврядування в Україні!
06.12.2019
Поіменне голосування від 12.12.2019 року
12.12.2019
Показати всі

Звіт голови районної ради за період діяльності з грудня 2018 року по теперішній час 2019 року.

Шановні  депутати  та запрошені!

Завершується  черговий рік діяльності  Перечинської районної ради сьомого скликання, четвертий  рік нашої з Вами спільної роботи.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність, у тому числі про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», «Звернення громадян» та здійснення регуляторної політики.

Районна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл району у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідно до пункту 17 статті 55 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”  дозвольте прозвітувати  про свою роботу голови Перечинської районної ради та про діяльність районної ради з грудня 2018 року по теперішній час 2019 року.

Коротко характеризуючи роботу районної ради, треба зазначити, що вищий представницький орган району працює конструктивно, забезпечуючи  стабільний розвиток та охоплює всі сфери   економічного, соціального та  культурного життя району.

Отже, пріоритетними напрямками нашої  спільної  роботи у звітному періоді були і залишаються:

– зміцнення співпраці з головних завдань розвитку району між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади.

– затвердження районного бюджету , Програми соціально- економічного та культурного розвитку та прийняття районних галузевих програм.

– питання комунальної власності, які стосуються орендних відносин, передачі майна, приватизації, ліквідації комунальних підприємств, перетворення комунальних установ в комунальні некомерційні підприємства тощо.

– організація і контроль виконання прийнятих рішень.

Свою позитивну роль в налагодженні ефективної роботи районної ради відіграє її виконавчий апарат, працівники якого надають всебічну методичну і практичну допомогу забезпечуючи роботою постійні комісії, президію районної ради, депутатів, а також місцеві ради  у розв»язанні різноманітних питань їх діяльності.

Впродовж звітнього періоду виконавчим апаратом  районної ради було  скликано 7 пленарних  засідань сесій районної ради, на яких за результатами обговорення прийнято 116 рішень  .

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, проекти рішень, включені до порядку денного, за 20 робочих днів розміщувались на офіційному вебсайті районної ради. Депутати та жителі району мали можливість завчасно ознайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами, щоб внести свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання та взяти участь в обговоренні порушених питань.

Районною радою за звітній період опроцьовано та надіслано відповіді на 6 запитів на отримання публічної інформації.

Для забезпечення виконання вищезазначених напрямів роботи упродовж  з грудня  2018 по  листопад  2019 років до районної ради надійшло 420 документів з районних організацій, у тому числі від органів влади.

Виконавчим апаратом районної ради вжиті заходи щодо їх своєчасного виконання. За цей період підготовлено та відправлено 270 документів. Головою районної ради видано 105  розпоряджень, з них: 54 з кадрових питань, 36 з основної діяльності,  спільних розпоряджень голови районної ради та голови районної державної адміністрації – 15.

Діяльність районної ради спрямована на захист інтересів громадян.

В  2019 році профінансовано з районного бюджету 31 Програму, на загальну суму 1 млн. 827 тис. грн.

За рахунок перевиконання дохідної частини, з районного бюджету було спрямовано кошти на утримання та розвиток галузевих структур району   та фінансову підтримку сільських рад. А саме:

відділу охорони здоровя райдержадміністрації  630,0 тис. грн., в тому числі на підтримку програм, закупку медикаментів.

  • відділу освіти, молоді та спорту 720,0 тис. грн. в тому числі на капітальний ремонт освітнніх закладів, придбання обладнання та розвиток спорту, будівництво спортивних майданчиків, співфінансування «Нова українська школа»- 100,0тис. грн.

-відділу культури  405 тис. грн. – на проведення поточного  ремонту, придбання газових котлів для РБК – 75,0 тис. грн., поточний ремонт бібліотеки-філії  та музичної школи с.      Порошково  30,0 тис. грн.

  • програму надання матеріальної допомоги депутатами малозабезпеченим верствам населення виділено 37,0 тис. грн.

– Т-Пасіцькій сільській раді 50,0 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на спортивний майданчик,10 тис.грн.-на розроблення містобудівної документації для будівництва амбулаторії

– Т-Полянській сільській раді 40,0 тис. грн. на зарплату  працівникам дошкільного закладу  ;

– Т-Бистрянській сільській раді на капітальний ремонт вул. Духновича-50 тис.грн.

-Порошківській сільській раді -30 тис.грн.  для придбання вікон для ДНЗ, 30,0 тис. грн. на оплату праці працівникам ДНЗ.

-Дубриницькій    ЗОШ  І-ІІІ ст. – 17,5  тис.грн на капітальний ремонт фасаду.

– Капітальний ремонт ділянки дороги  Турички-Вільшинки  122,3 тис. грн.

Субвенція на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання  автомобільних доріг загального користування становить 3,0 млн. грн., субвенції з місцевого бюджету на спів фінансування проектів  210 тис. грн.

-Капітальний ремонт Вільшинківського НВК -100,0 тис. грн.

-Капітальний ремонт даху над початковими класами Т-Реметівської ЗОШ-  90,0 тис. грн.та інш.

На утримання та ремонт доріг з районного бюджету спрямовано 580,9 тис. грн.

Природні катаклізми в цьому році випробували мешканців гірських сіл на готовність до стихії.

Травневий паводок спричинений сильними зливами в гірських населених пунктах наробив лиха, знесені мости,  затоплені дворогосподарства.

Треба відмітити своєчасне оперативне реагування на критичну ситуацію, як з боку райдержадміністрації , так і  місцевих органів влади сільських рад, які потерпіли від паводків.

Завдяки консолідованій роботі районної ради , райдержадміністрації та сільських рад критичну ситуацію було взято під контроль.

На аварійно-відновлювальні роботи з резервного фонду  державного бюджету було виділено:

Т-Полянській  сільській раді  –    2.7 млн. грн.

Порошківській сільській раді  – 4.5 млн. грн.

Т-Реметівській сільській раді      – 2.8  млн. грн.

Т-Пасіцькій  сільській раді        –     145 тис. грн..

Туричківській   сільській раді        –   1.3 млн. грн..

Дубриничі сільській раді      –  1.7 млн. грн..

Субвенція з місцевого бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров»я у сільській місцевості -27,8 млн. грн.

Так , в рамках продовження медичної реформи цього року район отримав 7 нових спец. автомобілів, які  передані в користування громадам сіл  Дубриничі, Т-Ремети, Турички, Т- Пасіки, Т-Бистрої, Т- Поляни та Порошкова.

Урядом виділено кошти для  будівництва 4-х сучасних амбулаторій з сучасним обладнанням в селах, Т-Бистра, Т-Пасіка, Т-Ремета, Дубриничі в сумі 24,3 млн. грн. Проектом районного бюджету  на наступний рік передбачено співфінансування даного проекту в сумі 1млн. 200 тис. грн.  Відкриття амбулаторій має суттєво покращити рівень і якість медичного  обслуговування мешканців нашого  району.

Вже стало доброю традицією проведення в районі професійних свят. Видано спільне розпорядження голови ради та голови державної адміністрації про проведення обласного фестивалю лемківської культури “Лемківська ватра” та урочисто нагороджено грамотами жителів району з нагоди відзначення професійних свят.

На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»,  районною радою проводиться робота з поліпшення стану розгляду заяв, скарг та пропозицій громадян, вирішення порушених у них питань, удосконалення форм роботи із зверненнями громадян. Вживаються заходи щодо розгляду звернень громадян з виїздом на місце та за участю заявників при розгляді з наданням можливості ознайомлення їх з матеріалами для недопущення  випадків безпідставної відмови, проявів халатності та формалізму у задоволенні законних вимог громадян.  У районній раді налагоджена системна робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права громадян на письмові та усні звернення, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді. Згідно із Законом України “Про звернення громадян”, затверджено мною графік прийому  громадян, хоч прийом фактично ведеться щоденно.

В процесі роботи із скаргами, зверненнями та заявами до Перечинської районної ради станом на 01.12.2019 року звернулося 144 громадян. Найчастіше порушувалися питання: про надання матеріальної допомоги,  про проблеми з вирішенням земельних питань, про проблеми соціальної інфраструктури, про надання консультацій з тих чи інших питань, тощо.  Важливим є також той факт, що за 2019 рік було позитивно вирішено 64  заяви  учасників антитерористичної операції, які стосувалися матеріального забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та надано їм матеріальну допомогу   на суму близько 70 тис. грн. Також, на фінансування «Програми надання депутатами районної ради матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення Перечинського району в 2019 році» було спрямовано з районного бюджету 37 тис.грн.   для підтримки людей, які перебувають в складних життєвих обставинах чи потрапили у скрутне матеріальне становище.

Звернення громадян, які надходили до мене під час особистого прийому громадян, під час виїзних прийомів, завжди намагався вирішити на місці, не переводячи проблемні питання громадян в паперову бюрократію.

Всі листи, скарги та звернення громадян, які за звітній період надійшли до Перечинської районної ради розглянуті. Вирішено майже всі питання, які належать до компетенції районної ради, а інші направлені для відповідного реагування у різні інстанції. Всім заявникам надані вичерпні відповіді. Порушень вимог Законів України “Про звернення громадян”, “Про доступ до публічної інформації” та термінів виконання документів не допущено.

За звітний період у виконавчий апарат районної ради не надійшло жодного протесту прокурора на рішення сесій районної ради, розпоряджень голови ради та жодного припису прокурора на дії чи бездіяльність голови ради, як посадової особи. Це свідчить про те, що районна рада при вирішенні питань, які належать до її компетенції та її посадові особи діяли виключно у правовому полі.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 43 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, щороку на сесіях затверджується план роботи районної ради, який попередньо обговорюється на засіданнях постійних комісій. Щоквартально розробляється та затверджується план роботи виконавчого апарату районної ради, місячний  та щотижневий план-графік  роботи.

Основна депутатська діяльність, як передбачає чинне законодавство, зосереджена на роботі постійних комісій районної ради. Питання, яке виноситься на розгляд сесії, розглядається на постійних комісіях.

За звітній період проведено 25 засідань постійних комісій та 10 зборів депутатів, на яких розглянуто 289 питань, з яких 101 сесійне питання,78 заяв учасників АТО та Організації Обєднаних Сил.

Хочу особливо відмітити  продуктивну роботу   постійної комісії з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів,  контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики, яка за звітній період провела 22 засідання,  під головуванням депутата Крупчинського Бориса Юрійовича.

За результатами розгляду листів, бюджетних запитів, депутатських звернень,  запитів, розглянутих на засіданні комісій, відповіді надаються вчасно.(82 відповіді).

В рамках своєї діяльності дана комісія розглянула проект бюджету на 2020 рік, та подала на розгляд сесії районної ради, здійснювала контроль як за виконанням так і за цільовим економічним використанням бюджетних коштів.

Слід зазначити, що деякі засідання комісії скликалися терміново, розгляд питання яких потребували негайного вирішення.

Не менш результативно і фахово працювала і комісія з питань  духовного розвитку, освіти, охорони здоров”я, культури, молоді і спорту, зв”язків з громадськістю, туризму та рекреації – голова комісії  депутат    Шеян Юрій Юрійович

Разом з тим хочеться, щоб ви шановні колеги депутати, більш активно інформували районну раду і виборців про свою депутатську діяльність. Безумовно, вами  зроблено багато гарних справ, та не соромтесь висвітлювати свою діяльність  на сайті районної ради, інших засобах масової інформації.

 

Відповідно до статті 18, 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутати зобов”язані брати участь в пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій, до яких вони обрані.

Прошу Вас, шановні депутати, в подальшому більш відповідально ставитися до своїх депутатських обов’язків, адже саме на засіданні постійних комісій детально вивчаються, обговорюються запропоновані питання для розгляду на сесії.

Станом на 01.11 2019 року у спільній комунальній власності району знаходиться 10 об”єктів.

За звітній період районною радою було прийнято 26 рішень з питань комунальної власності, які стосуються орендних відносин, передачі майна, приватизації, ліквідації комунальних підприємств, перетворення комунальних установ в комунальні некомерційні підприємства тощо.

Одним з напрямків підвищення ефективності використання майна комунальної власності є передача його в оренду фізичним та юридичним особам. За допомогою оренди реалізуються, як інтереси власника, так й інтереси орендаря, що дає змогу ефективно використовувати орендоване ним майно.

В 2019 році, відповідно до укладених договорів оренди, використовувались 7 об”єктів комунальної власності. За 10 місяців поточного року надходження до бюджету від оренди комунального майна склали 107.3 тис грн., що на 7.3 % більше річного планового показника. За підсумками 2019 року надходження від оренди очікується в сумі 125,0 тис. грн.

В поточному році забезпечено надходження до бюджету в сумі 161,0 тис. грн. від продажу об”єкта комунальної власності — будівлі, що знаходиться за адресою м. Перечин, вул. Будівельників, 5а.

Приватизацію вказаного об”єкта  проведено відповідно до вимог нового Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”  через електронну торгову систему “Прозоро-продажі”. За результатами електронного аукціону початкова ціна об”єкта зросла більш  як у 6 разів.

На майні комунальної власності районної ради в рамках проведення медичної реформи районною радою створено комунальне некомерційне підприємство “Перечинська районна лікарня”, яке з січня наступного року має перейти на нові принципи фінансування  вторинного рівня медичної допомоги, що в підсумку буде сприяти покращенню якості надання медичних послуг та медичного обслуговування населення нашого району.

Враховуючи припинення виробничої діяльності комунального підприємства КСП “Турпрес”, високу зношеність та моральну застарілість обладнання й устаткування, відсутність у підприємства обігових коштів, районною радою було прийнято рішення про ліквідацію даного підприємства, як юридичної особи. На даний час ліквідаційною комісією проводяться відповідні організаційно-правові заходи, пов”язані з процесом ліквідації.

З таких же причин (відсутність протягом останніх  п”яти років діяльності)  в цьому році ліквідовано й комунальне підприємство “Архітектура”.

У звітному періоді завершено процес реформування комунального підприємства “Редакція Перечинської районної газети “Народне слово”, в результаті якого районну газету перетворено в новий об”єкт господарювання у формі товариства з обмеженою відповідальністю із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості газети.

Районною радою приділяється значна увага розвитку спорту в районі.Так, за рахунок районного бюджету спрямовувались кошти на районні Програми:  Програму розвитку пауерліфтингу Перечинського району на 2016-2020 роки-19,5 тис.грн., районну Програму «Спортивний майданчик» -50 тис.грн.  Вже стало традицією  проводити  змагання з настільного тенісу на кубок районної ради.  Так, 15 грудня буде проводитися турнір  на базі Т-Пасіцької ЗОШ І-ІІІст., всіх запрошую взяти  участь у змаганні.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією та постійного інформування працівників  виконавчого апарату районної ради щодо  небезпеки корупції та наслідків корупційної поведінки у виконавчому апараті  районної ради  було розроблено План заходів щодо запобігання і протидії проявам корупції та корупційних діянь на 2019 рік.

Шановні депутати та запрошені!

Робота районної ради за звітний період не обмежувалася проведенням засідань сесій, президій та постійних комісій. Керівництвом ради, її виконавчим апаратом, депутатським корпусом велася аналітична, організаційна та методична робота щодо забезпечення виконання рішень ради, підготовка матеріалів до наступних засідань.

З метою обміну досвідом , я , як голова районної ради  неодноразово брав участь у форумах ,які організовувались асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», членом якої являється Перечинська районна рада.

Я є членом Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради,  а тому брав участь  у виїзних засіданнях  , де розглядались питання місцевого самоврядування.

Підсумовуючи сказане, хочу ще раз відзначити, що районна рада у звітному році намагалась працювати конструктивно  й організовано. Звертаючись до  депутатів районної ради, хочу запросити вас більш активно реалізувати право депутата, активніше брати участь у вирішенні питань об”єднання громад, розвитку своїх територій,  що додасть нам усім впевненості у завтрашньому дні, дасть сил і наснаги на добрі та корисні справи.

На закінчення хочу подякувати від імені жителів Перечинщини та особисто від себе народному депутату України Роберту Горвату  ,  Михайлу Лабі,заступнику голови, депутату Закарпатської обласної ради Петру Грицику, депутату обласної ради Денису Ману  , депутату обласної ради Андрію  Вишняку , депутату обласної ради Роману Шніцеру за вагомий внесок у розвиток нашого краю.

Висловлюю також  слова вдячності районним депутатам,  сільським головам, працівникам та ветеранам органів місцевого самоврядування, які не рахуючись із власним часом, старанно працювали над вирішенням нагальних питань життєдіяльності району.

Дякую за тісну співпрацю  голові районної державної адміністрації Ладомиряк Мар»яні Павлівні , працівникам та керівникам установ, закладів, організацій району, з якими завжди знаходили порозуміння.

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту