ОГОЛОШЕННЯ!!!
11.04.2019
Інформаційне повідомлення
12.04.2019
Показати всі

«Воскресни, писанко!»

 

    10  квітня 2019 року у Порошківській  ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов районний етап фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!»- захід, присвячений українському культурному феномену – писанкарству.

    На свято були запрошені гості – Мар’яна Павлівна Ладомиряк, голова Перечинської районної державної адміністрації,   Михайло Михайлович Петрішко, заступник голови Перечинської районної ради.

Душевну атмосферу створили не тільки виставкові експонати, але й учні школи, які показали чудовий виступ, присвячений Великодній тематиці.

Писанка – це символ України, національне культурне надбання, яке відображає історію, звичаї та традиції українського народу, а також нерозривну єдність з попередніми поколіннями.

Захід вже став традиційним і вкотре проводиться у Перечинському районі напередодні найбільшого християнського свята.

На виставці можна побачити сотні різноманітних писанок, які є унікальними та неповторними і засвідчують, що це мистецтво не втрачає своєї актуальності і сьогодні. Юні аматори долучилися до написання писанок, дотримуючись давніх традицій української розпису, до створення композицій,  малюнків,  витинанок на Великодню тематику. Вихованці та педагоги-наставники продемонстрували  різноманітні технології оздоблення великодніх писанок, виготовлення  оберегів та розповіли про символіку цього виду мистецтва.

На конкурс були представлені писанки, великодні рушники та композиції з різних куточків Перечинщини.

На столах – барвисте розмаїття пасхальних композицій. Окрім вже звичних крашанок, писанок, дряпанок, крапанок приваблюють своєю різноманітністю і яйця, декоровані блискітками і зернятками, оздоблені орнаментами з ниток, бісеру, вишивкою, аплікацією, у техніках квілінгу та декупаж. А для тих, хто хотів навчитися цьому ремеслу, майстер-клас провели учні закладів загальної середньої освіти та гуртківці.

Цьогоріч кожна школа проявила креативність та майстерність в оформленні виставкових робіт.

І місце вибороли  Тур’я-Пасіцька ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Т-Бистрянська ЗОШ І-ІІ ступенів;

ІІ місце – Порошківська  ЗОШ І-ІІІ ступенів, Туричківська ЗОШ І-ІІ ступенів.

ІІІ місце – Тур’я-Реметівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вільшинківський НВК ЗОШ І-ІІ ступенів.

Вже 18 квітня найкращі експозиції Перечинщина представить на обласному фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!» в м.Ужгороді.

Comments are closed.

Перейти до вмісту