З Днем соборності України!
21.01.2020
До уваги адвокатів!
23.01.2020

Урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності України

22 січня в залі засідань районної ради відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності України та 74-ї річниці утворення Закарпатської області у складі  України. Участь у заході взяли голова районної ради Михайло Ласкін, голова районної державної адміністрації Ігор Денисенко,  працівники  виконавчого апарату районної ради та райдержадміністрації, громадськість, учасники АТО, представники громадських організацій району.

22 січня 1919 року у Києві під золотими куполами святої Софії відбулося підписання Акту Злуки – воз’єднання українських земель. Того далекого зимового дня, з доброї волі Західноукраїнської Народної Республіки , вперше в нашій історії воєдино злилися століттями відірвані одна від одної частини великої України – Західна та Східна. У новітній історії нашої держави ця подія посідає особливе місце, адже вона стала першим виявом становлення сучасної української нації, її прагнення єдності. Для нас , закарпатців, сьогодні також особливе свято – 74 річниця утворення Закарпатської області у складі України. Хай завжди в усіх куточках України звучить : «Ми – одна  країна – Україна».

За волю, за правду, за щастя народу, за незалежність та соборність нашої держави полягли січові стрільці, а в наш час –  учасники антитерористичної операції.  Під звуки метроному присутні вшанували їх  пам’ять хвилиною мовчання,  а священнослужитель відслужив панахиду.

В залі звучали ніжні голоси вихованців Т-Реметівської дитячої музичної школи та аматорів  районного будинку культури.

З нагоди Дня Соборності у клубних та бібліотечних установах, загальноосвітніх навчальних закладах району було проведено інформаційні, науково-просвітницькі, культурно-мистецькі та інші заходи, присвячені історії національно-визвольних змагань в Україні на початку XX століття, боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність України та возз’єднанню Закарпаття в єдиній Українській державі, у церквах відбулися молебні за мир і єднання.

Ми    маємо  бути    свідомі   того, що   лише   в    єдності    дій   та   соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й  духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться  наші нащадки.