Про внесення змін та доповнень до Програми розвитку культури і мистецтва в районі на 2017 рік
20.10.2017
Про скликання позачергової дев’ятнадцятої сесії районної ради УІІ скликання
24.10.2017

ШЛЯХИ ПОКРАЩЕННЯ ДОСТУПУ КРАЯН ДО БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

У четвер, 19 жовтня, в м.  Ужгороді за організації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області відбулося засідання круглого столу на тему: «Як органи місцевого самоврядування і держава можуть відповісти на правові потреби громад». У даному заході взяв участь  голова районної ради Михайло Ласкін.

Метою заходу стало поширення позитивного досвіду взаємодії центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, зокрема, у прийнятті та реалізації місцевих програм надання безоплатної правової допомоги, пошуку дієвих механізмів вирішення проблемних питань, які виникають у ході такої роботи.

Відкриваючи захід, директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець зазначив, що нині пріоритетним напрямком роботи системи БПД є переорієнтація з надання безоплатної правової допомоги фізичним особам на правову підтримку територіальним громадам з тим, аби кожен мешканець краю мав можливість вирішити свої проблеми у правовий спосіб. Для реалізації цієї мети важливою є співпраця та консолідація зусиль системи БПД та органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та громад.

Упродовж обговорення теми засідання учасники обмінялися думками щодо шляхів покращення доступу краян до безоплатної правової допомоги та надали свої пропозиції.

Зокрема, директор Ужгородського місцевого центру Михайло Давиденко зазначив, що наразі затверджено регіональні програми надання безоплатної правової допомоги населенню тільки Перечинською  районною  та Чопською міською  радами.