Рішення №68
08.06.2017
Рішення №70
08.06.2017
Показати всі

Рішення №69

    УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

 Четверта  сесія  УІІ скликання

(позачергова)

 

РІШЕННЯ

 

18.02.2016                               м.Перечин                                       №  69

 

 

Про Програму розвитку та підтримки

тваринництва,  птахівництва і бджіль-

ництва в районі на 2016-2020 роки”

 

         Відповідно до   статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши Програму розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в районі на 2016-2020 роки, районна рада вирішила:

 

1.Затвердити Програму розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в районі на 2016-2020 роки (далі-Програма), що  додається .

 1. Відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації (Цвік Й.І.) здійснити заходи, спрямовані на виконання завдань, визначених зазначеною Програмою.
 2. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Керецман Л.В.) вишукати можливість щодо виділення коштів на фінансування Програми.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Ладомиряк М.П. та постійну комісію районної ради з питань соціального розвитку села, агропромислового комплексу, земельних і лісових ресурсів, екології, промисловості, будівництва, архітектури, паливно-енергетичного комплексу, соціальної інфраструктури (Цмур Ю.І.).

 

 

Голова ради                                                                             М.І.Ласкін     

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення районної ради

18.02.2016 № 69

 

ПРОГРАМА

розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва

в районі на 2016 – 2020 роки

 

 1. Загальні положення

 

Програму розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в районі на 2016 – 2020 роки (далі – Програма) розроблено відповідно до статей 6, 17 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, Стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року та розпорядження голови облдержадміністрації від 30.11.2015 №439.

Розробником Програми є відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Паспорт Програми наведено у додатку 1 до Програми.

Тваринництво є однією з основних галузей сільського господарства. Виробниками тваринницької продукції в районі  є особисті селянські господарства та фермери, які є основними користувачами землі.

Зокрема у власності та користуванні особистих селянських господарств знаходиться 99,7 відсотків  загальної площі сільськогосподарських угідь, у тому числі: 99,5 відс. ріллі, сіножатей – 99,7 відс. і пасовищ – 99,8 відсотків. Решта 0,3 відс. – сільськогосподарські угіддя, у тому числі: ріллі – 0,5 відс., сіножатей – 0,3 відс. та пасовищ – 0,2 відсотків перебуває у власності та користуванні сільськогосподарських підприємств і фермерів.

У розвитку тваринництва пріоритетним на сьогодні є розвиток молочно-м’ясного скотарства. Основна увага приділяється створенню умов для збільшення чисельності маточного поголів’я великої рогатої худоби (далі – ВРХ) в особистих селянських та фермерських господарствах.

В районі організовано роботу 5 пунктів штучного осіменіння худоби.

За 11 місяців 2015 року у всіх категоріях господарств осімінено 360 голів корів.

В районі відсутні підприємства по переробці та збуту тваринницької

продукції.

У зв’язку з можливою забороною у недалекому майбутньому подвірного забою  сільськогосподарських тварин, гостро стоїть питання будівництва санітарно-забійного пункту.

Завдяки реалізації  Програми розвитку та підтримки тваринництва і

птахівництва в районі на 2010-2015 роки 12 власників овець отримали 3,45

тис.грн. дотації з коштів обласного бюджету за наявне та прирощене поголів’я вівцематок і ярок старше року. У 2015 році 2 власникам овець було нараховано 980,0 грн. дотації за наявне поголів’я вівцематок і ярок старше року.

З метою відновлення та підтримки виробництва тваринницької продукції необхідно виділення коштів з районного бюджету.

Учасники Програми:

селянські (фермерські) господарства;

особисті селянські господарства, фізичні особи.

 

 1. Мета і завдання Програми

 

Метою Програми є:

створення передумов для розвитку та виробництва продукції тваринництва;

досягнення позитивних зрушень у галузі шляхом нарощування виробництва молока і м’яса;

поліпшення відтворення поголів’я за  рахунок штучного осіменіння ВРХ високоякісною спермопродукцією;

встановлення дієвого контролю за відтворенням поголів’я сільсько-господарських тварин;

стимулювання розвитку галузей тваринництва в фермерських господарствах;

збільшення кількості пунктів штучного осіменіння худоби в населених пунктах району довівши їх кількість в 2020 році до 8;

здешевлення сервісних послуг з штучного осіменіння ВРХ.

 

Основні завдання Програми:

збільшення чисельності поголів’я за рахунок штучного осіменіння ВРХ;

збереження наявного та збільшення чисельності поголів’я овець за рахунок власного відтворення або придбання з метою одержання приросту виробництва вовни і баранини, сиру овечого та бринзи;

збереження наявного та збільшення чисельності поголів’я козоматок за рахунок власного відтворення або придбання;

збереження наявного поголів’я племінних конематок;

збільшення чисельності поголів’я курей-несучок з метою додаткового одержання яєць, молодняку птиці яєчних та м’ясних порід;

створення сприятливих умов для розвитку бджільництва, забезпечення населення продукцією бджільництва, підвищення врожайності сільсько-господарських культур за рахунок запилення бджолами, відродження апітерапії;

збільшення чисельності поголів’я корів основного стада в фермерських

господарствах за рахунок власного відтворення або придбання з метою збільшення обсягів виробництва молока і м’яса та забезпечення сировиною переробних підприємств, що відповідає вимогам СОТ, при умові утримання не менше п’яти голів;

стимулювання розвитку тваринництва і птахівництва, збільшення виробництва молока.

 

 

 1. Фінансово-економічне обґрунтування Програми

З метою стимулювання розвитку тваринництва, птахівництва і бджільництва необхідно щороку виділяти кошти з районного та обласного бюджетів.

Розрахунок потреби у коштах районного бюджету для реалізації Програми наведено у додатку 2.

 

Районний бюджет

 

Для часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості наявної та закупленої спермопродукції (у паєтах та облицьованих гранулах) з метою здешевлення сервісних послуг з штучного осіменіння ВРХ необхідно виділяти щороку з районного бюджету у 2016 році – 100,0 тис.грн., 2017 – 100,0 тис.грн., 2018 – 110,0 тис.грн.,2019 – 110 ,0 тис.грн., 2020 – 110,0 тис.грн. (додаток 2).

Обласний бюджет

 

Кошти обласного бюджету необхідні для:

 1. Розвитку та підтримки молочного скотарства, зокрема:

для здійснення доплат сільськогосподарським товаровиробникам юридичним особам за кожну прирощену або придбану протягом попереднього року корову (нетель) для поповнення основного стада з розрахунку до             4,0 тис. грн. за голову;

для часткового відшкодування вартості закуплених корів (нетелів) сільськогосподарським товаровиробникам юридичним особам у розмірі до                50 відс. вартості, але не більш ніж 7,0 тис. грн. за голову.

 1. Розвитку та підтримки вівчарства у особистих селянських господарствах, фізичних осіб, зокрема:

для здійснення доплати особистим селянським господарствам, фізичним особам, що утримують від однієї до 10 голів вівцематок та ярок старших одного року, з розрахунку до 100,00 грн. за кожну наявну на початок поточного року вівцематку та ярку старших одного року;

для здійснення доплати особистим селянським господарствам, фізичним особам, що утримують вівцематок та ярок старших одного року, з розрахунку до 100,00 грн. за кожну прирощену (придбану) протягом попереднього року вівцематку та ярку старших одного року.

 1. Розвитку та підтримки вівчарства у юридичних осіб, зокрема:

для здійснення доплати сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам, що утримують не менш ніж 50 голів вівцематок,                            з розрахунку до 100,00 грн. за кожну наявну на початок поточного року вівцематку, від якої одержано приплід у поточному році (за станом на 1 липня) та до 150,00 грн. за кожну наявну племінну вівцематку, від якої одержано приплід у поточному році (за станом на 1 липня);

для здійснення доплати сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам, що утримують не менш ніж 50 голів вівцематок,                             з розрахунку до 100,00 грн. за кожну прирощену (придбану) протягом попереднього року вівцематку, до 150,00 грн. за кожну прирощену (придбану) протягом попереднього року племінну вівцематку;

для часткового відшкодування вартості закуплених баранів-плідників сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам, що утримують не менш ніж 50 голів вівцематок, у розмірі до 50 відс. вартості, але не більш ніж 3,0 тис. грн. за голову.

 1. Розвитку та підтримки козівництва для здійснення доплати сільськогосподарським товаровиробникам юридичним особам, що утримують не менш ніж 50 голів козоматок, з розрахунку до 100,00 грн. за кожну наявну на початок поточного року козоматку.
 2. Розвитку та підтримки конярства для здійснення доплати сільськогосподарським товаровиробникам юридичним особам з розрахунку до 1000,00 грн. за наявне на початок поточного року поголів’я племінних конематок та жеребців-плідників.
 3. Розвитку та підтримки птахівництва для здійснення доплати сільськогосподарським товаровиробникам юридичним особам, що утримують не менш ніж 3 тис. голів курей-несучок, з розрахунку до 20,00 грн. за кожну наявну на початок поточного року курку-несучку.
 4. Розвитку та підтримки бджільництва, зокрема:

для здійснення доплати суб’єктам племінної справи у бджільництві за наявні на початок року бджолосім’ї з розрахунку до 35,00 грн. за кожну наявну на початок поточного року племінну бджолосім’ю;

для часткового відшкодування суб’єктам господарювання, що займаються бджільництвом (юридичним особам, фізичним особам, особистим селянським господарствам, фізичним особам-підприємцям,) і утримують не менш ніж 200 бджолосімей, вартості придбаного обладнання для бджільництва  та до 50 відс. вартості придбаної техніки для кочівлі бджіл.

 1. Здешевлення вартості облаштування пунктів штучного осіменіння та забезпечення функціонування кріобанку генетичних ресурсів, зокрема:

для часткового відшкодування юридичним особам вартості придбаного обладнання для пунктів штучного осіменіння та вартості переобладнання пунктів, придбання посудин Дьюара, інструментів для штучного осіменіння здійснюється у розмірі до 80 відс. вартості (без ПДВ);

для часткового відшкодування юридичним особам вартості придбаного рідкого азоту для забезпечення кріобанку генетичних ресурсів (у тому числі збереження генофонду локальної бурої карпатської породи ВРХ) здійснюється у розмірі до 80 відсотків (без ПДВ).

 1. Сприяння розвитку товарного виробництва продукції тваринництва, розвитку галузей тваринництва та інфраструктури молоко- та м’ясопереробки, зокрема:

для часткового відшкодування вартості виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва та реконструкції тваринницьких приміщень та доїльних залів, вартості їх будівництва (реконструкції), вартості придбання обладнання для тваринницьких приміщень і доїльних залів, у тому числі на умовах фінансового лізингу (сплата першого внеску та відсотків лізингового платежу) та придбання техніки для заготівлі кормів (косарки, кормозбиральні комбайни, граблі, валкоутворювачі, прес-підбірники), у тому числі бувшої у користуванні, придбаної за імпортом або на умовах фінансового лізингу (сплата першого внеску та відсотків лізингового платежу);

для часткового відшкодування вартості виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва (реконструкції) молокопереробного заводу (цеху), вартості будівництва (реконструкції) та вартості придбання відповідного обладнання, у тому числі бувшого у користуванні, придбаного за імпортом та на умовах фінансового лізингу (сплата першого внеску та наступних внесків лізингового платежу);

часткового відшкодування вартості виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва (реконструкції) забійно-санітарних пунктів (боєнь), м’ясопереробних заводів (цехів), вартості будівництва (реконструкції)  та вартості придбання відповідного обладнання, у тому числі бувшого                           у користуванні, придбаного за імпортом та на умовах фінансового лізингу (сплата першого внеску та наступних внесків лізингового платежу).

 

 1. Очікувані результати реалізації Програми

 

Виконання Програми дозволить:

поліпшити стан відтворення поголів’я ВРХ, молочні та м’ясні якості худоби у господарствах усіх форм власності, здійснювати контроль за вдосконаленням та збереженням племінних та генетичних ресурсів. У результаті збільшиться виробництво молока, м’яса яловичини, обсяги переробки м’ясо-молочної продукції;

збільшити кількість овець в районі, в тому числі вівцематок і ярок старше одного року, підвищити їх плодючість, а також збільшити виробництво баранини;

збільшити чисельність поголів’я корів основного стада в фермерських господарства за рахунок власного відтворення або придбання корів (нетелів) для поповнення основного стада з  метою збільшення обсягів виробництва молока;

збільшити чисельність поголів’я курей-несучок з метою нарощування виробництва яєць та м’яса птиці;

створити сприятливі умови для виробництва продукції тваринництва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до Програми

 

ПАСПОРТ

Програми розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в районі на 2016-2020 роки

 

Розробник Програми Відділ агропромислового розвитку

райдержадміністрації

Підстава для розроб-лення Програми Закон України „Про місцеві державні адміністрації”, Стратегія розвитку Закарпатської області на період до 2020 року, розпорядження голови облдержадміністрації від 30.11.2015 №439.
Відповідальний ви-конавець Програми Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації
Учасники Програми Селянські (фермерські) господарства,

особисті селянські господарства, фізичні особи

Мета Програми Створення передумов для розвитку та виробництва продукції тваринництва, досягнення позитивних зрушень у галузі шляхом нарощування виробництва молока і м’яса, поліпшення відтворення поголів’я за  рахунок штучного осіменіння ВРХ високоякісною спермопродукцією.
Основні завдання Програми: Збільшення чисельності поголів’я за рахунок штучного осіменіння ВРХ. Збереження наявного та збільшення чисельності поголів’я овець, козоматок,  конематок, курей-несучок. Створення сприятливих умов для розвитку бджільництва. Збільшення чисельності поголів’я корів основного стада в фермерських господарствах за рахунок власного відтворення або придбання з метою збільшення обсягів виробництва молока і м’яса.
Термін реалізації Програми 2016 2020 роки
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми 2016 рік 100,0  тис. грн., 2017 рік 100,0 тис. грн., 2018 рік 110,0 тис. грн., 2019 рік 110,0 тис. грн., 2020 рік 110,0  тис. грн.

 

 

 

 

Заступник голови ради                                                            М.М.Петрішко


Додаток 2

ддо Програми

РОЗРАХУНОК

у коштах районного  бюджету для фінансування Програми розвитку та підтримки тваринництва,

птахівництва і бджільництва в районі на 2016 – 2020  роки

 

Напрям фінансування Програми Кошти районного бюджету (тис. гривень)
2016 рік 2017 рік 2018 рік 2019 рік 2020 рік
Закупка рідкого азоту для заправки посудин Дьюара 13,0 13,0 14,0 15,0 17,0
Здешевлення послуг штучного осіменіння ВРХ 87,0 87,0 86,0 85,0 83,0
Обладнання пунктів штучного осіменіння 10,0 10,0 10,0
       ВСЬОГО: 100,0 100,0 110,0 110,0 110,0
           

 

Заступник голови ради                                                        М.М.Петрішко

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту