Рішення №320
17.10.2017
Рішення №322
17.10.2017
Показати всі

Рішення №321

  УКРАЇНА

        ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

      ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Вісімнадцята  сесія  УІІ скликання

            РІШЕННЯ

        10.10.2017                     м.Перечин                           №     321

 

 Про інформацію Перечинського                               відділення поліції  Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної  поліції  у Закарпатській області  про стан                                         боротьби із злочинністю, охорони                                         громадського порядку та результати                                    діяльності на території  району

 

Відповідно до пункту  36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 5 Закону України «Про Національну поліцію», заслухавши та обговоривши інформацію начальника Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління   Національної   поліції  у Закарпатській   області  Томаш  В.М.

«Про стан боротьби  із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності  на  території  району», районна  рада вирішила:

1.Інформацію начальника Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління  Національної поліції у Закарпатській області  Томаш В.М..  «Про стан боротьби  із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території    району»,   взяти до відома (додається).

 

Голова ради                                                                    М.І.Ласкін

 

 

ДОВІДКА

про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району

До ЄРДР Перечинського ВП УВП внесено 245 заяв і повідомлень про злочини і пригоди. Закінчено досудове розслідування по 242 кримінальних правопорушеннях (2016 – 295). З них: 100 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом (2016 – 129) та одне провадження направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності (2016–0). Закрито 141 кримінальне провадження (2016-166). Залишаються на досудовому розслідуванні 282 кримінальних правопорушення (2016-272).

Тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення.

Працівниками Перечинського ВП УВП оголошено про підозру 15 особам у вчиненні 13 злочинів (2016 – 19 осіб по 30 правопорушеннях), 12 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом (2016 -37); 46 КП закрито (2016 – 41).

 Насильницько-корисливі злочини. З метою попередження та розкриття розбійних нападів та пограбувань працівниками поліції відпрацьовувались раніше судимі за кримінальні правопорушення даної категорії. За звітній період зареєстровано 1 пограбунок на території Перечинського району.

Актуальною залишається робота по документуванню фактів шахрайських дій: в Перечинському ВП особам повідомлено 16 підозр з 22 зареєстрованих шахрайських дій (73%).

 Майнові злочини. Аналіз криміногенної ситуації на території обслуговування впродовж першого півріччя 2017 року свідчить про тенденцію до стабілізації. З 41 зареєстрованої крадіжки в Перечинському ВП особам оголошено про підозру по 17 правопорушеннях (42%).

За скоєння дрібних викрадень чужого майна працівниками поліції складено 3 адміністративних протоколів.

 Розшукова робота. Протягом звітнього періоду працівниками СКП спільно з дільничними офіцерами Перечинського ВП ГУНП здійснювався комплекс заходів щодо розшуку злочинців, осіб, зниклих безвісті та невпізнаних трупів.

Загалом,  за 6 місяців 2017 року розшукано 11 злочинців, які ухилялися від слідства та суду.

Встановлено місце знаходження 5 безвісти зниклих осіб.

В залишку залишається 12 злочинців та 5 безвіснозниклих.

Протидія незаконному обігу зброї. У відповідності до основних положень Програми протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин на 2015-2017 роки (вих.МВС від 21 серпня 2015 року № 30996/дск) керівництвом Перечинського ВП ГУНП значна увага приділялась проведенню заходів з протидії незаконному розповсюдженню вогнепальної зброї та вибухівки, недопущенню її ввезення в область із зони проведення антитерористичної операції, викриття організованих груп, які діють у цій сфері.

З метою запобігання можливим терористичним актам, недопущення проявів тероризму на території Перечинського району систематично проводились перевірки на предмет виявлення вибухових пристроїв, озброєння, отруйних та пожежонебезпечних речовин, зокрема, на стратегічних об’єктах.

Протягом першого півріччя 2017 року працівниками поліції до ЄРДР Перечинського ВП ГУНП внесено 8 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом зброї. Особам оголошено про підозру по 5 кримінальних правопорушеннях цієї категорії. Досудове розслідування закінчено у 5 провадженнях, які направлені на розгляд суду.

За порушення порядку зберігання та  строків реєстрації зброї (ст.ст.190-195 КУпАП) працівниками поліції складено 14 адміністративних протоколів.

Протидія незаконному обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. На виконання вимог Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року, затвердженої розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2015 №735  за 6 місяців 2017 року до ЄРДР Перечинського ВП внесено 5 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків по 2 кримінальних порушеннях особам повідомлено про підозру.

По закінчених кримінальних провадженнях з незаконного обігу вилучено 898 г  наркотичних засобів.

За перше півріччя 2017 року на території обслуговування факти незаконного заволодіння транспортними засобами  не документувались.

 Протидія нелегальній міграції. Ужгородським ВП ГУНП проводились спільні з прикордонною службою “Ужгород” Чопського прикордонного загону заходи по протидії спробам порушенню державного кордону, виявлення незаконних переміщень партій контрабандних товарів. Впродовж першого півріччя 2017 року до ЄРДР  внесено 1 факт незаконного переміщення осіб через державний кордон, ст.332 ч.2 ККУ. Вказані правопорушення перебувають на контролі керівництва ГУНП області та НПУ.

Незаконна вирубка деревини

– до ЄРДР Перечинського ВП УВП внесено кримінальне правопорушення щодо незаконної вирубки біля 50 дерев породи граб в районі с.Т.Пасіка, по якому досудове розслідування закінчено та провадження направлено до суду з угодою про визнання винуватості.

Превентивна діяльність Перечинського ВП ГУНП

Протягом першого півріччя 2017 року на території обслуговування Ужгородського ВП ГУНП організовано та проведено ряд спеціальних оперативно-профілактичних операцій: “Розшук”, “Денне та Нічне місто”, “Зброя та вибухівка”, тривають профілактичні заходи під умовними назвами «Мак» та «Літо», а також оперативно-профілактичні відпрацювання по протидії майновій та наркозлочинності. В розрізі відпрацювань та цільових операцій працівниками ВП ГУНП виявлено та припинено 993 адміністративних правопорушень (25%).

Найбільшу частку правопорушень виявлено працівниками ГРПП– 831, дільничними інспекторами поліції – 127, працівниками дозвільної системи – 13.

Проаналізував результати діяльності працівників секторів швидкого реагування патрульної поліції територіальних відділень УВП, які запрацювали з серпня 2016 року треба визнати суттєву активізацію службової діяльності та покращення результатів по документуванню адміністративних та кримінальних правопорушень за перше півріччя 2017 року. Найчастіше СРПП виявляли порушення правил дорожнього руху, за які працівники поліції склали 2349 адмін.протоколів (80% від всіх складених ГРПП адмінпротоколів), зокрема:

– за ст.122 ч.1-4 КУпАП (перевищення ТЗ обмежень швидкості руху) складено 375 адміністративних протоколів;

– ст.121 ч.5 КУпАП (порушення водіями правил ТЗ, ременями безпеки) – 114 адмінпротоколів;

– ст.130 ч.1-4 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння) – 33 адмінпротоколів (2,4 %);

– ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім’ї) – 63;

– ст. 175-1 КУпАП (куріння тютюну в заборонених місцях) – 12;

– ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство) – 34;

– ст.178 КУпАП (розпивання алкоголю в заборонених місцях) – 19;

– ст. 152 КУпАП (порушення стандартів у сфері благоустрою) – 2.

Загалом, до компетентних органів направлено на розгляд 228 адміністративних протоколів, у т.ч.:  до суду – 218, адміністративними комісіями при виконавчих органах міських рад – 10 (12%).

Керівництвом Перечинського  ВП розглянуто 103 адмінпротоколи як результат: 102 –попереджені, 1 штраф на суму 51 грн.

На 659 адмінправопорушників накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 246 тисяч 043 грн., з яких стягнуто – 108 тисяч 561 грн. .

 Вулична злочинність. Впродовж першого півріччя 2017 року спостерігалась тенденція до росту  рівня злочинності в громадських місцях:  в громадських місцях зареєстровано 14 проти 7 (2016) злочинів, а в умовах вулиці – 11 проти 6 (2016) кримінальних правопорушень.

За звітній період на території обслуговування зареєстровано 1 факт кримінального хуліганства. За скоєння дрібного хуліганства (ст.173 КУпАП) працівниками поліції складено 34 адміністративні протоколи

Проведений аналіз підліткової злочинності на території обслуговування загалом вказує на динаміку до збільшення рівня неповнолітньої злочинності  на 56% (з 4 (2016) до 9 (2017).

Працівниками поліції вживались заходи щодо протидії підліткової злочинності, профілактики адміністративних та кримінальних правопорушень серед дітей. Не складались адмінпротоколи в службі ювенальної превенції Перечинського ВП, у зв’язку з наявністю вакансії в цій службі.

Аналізуючи стан застосування норм адміністративного законодавства  при здійсненні профілактичної роботи у підлітковому середовищі та з неблагополучними сім’ями працівниками ВП виявлено адмінправопорушень, пов’язаних з невиконанням обов’язків батьків щодо виховання дітей (ст.184 ч.1-4 КУпАП) – складено– 48 адмін.протоколів (30%). Крім того, працівниками ГРПП Перечинського ВП задокументовано один факт продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, тютюнових виробів та кальянів (ст.156 ч.2 КУпАП).

Однак, не документувались факти втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, передбачені ст.304 ККУ та не складались адміністративні протоколи за ст.180 КУпАП (доведення неповнолітніх до стану сп’яніння).

Побутова злочинність. Впродовж першого півріччя 2017 року працівниками працівниками Перечинського ВП задокументовано 13 побутових правопорушень та 2 – за насильство в сім’ї. Працівниками складено 63 адмінпротоколів за ст.173-2 КУпАП (16%);

Працівниками секторів превенції відділення поліції у взаємодії зі службами місцевих рад постійно здійснювались профілактичні заходи в роботі з неблагополучними сім’ями, в яких виховуються діти з метою недопущення правопорушень відносно дітей та втягнення дітей в злочинну діяльність, а також з метою перевірки умов життя, в яких мешкають такі діти.

Стан рецидивної злочинності. Як свідчить статистика, насьогодні кожний сьомий злочин на територіях обслуговування скоєно раніше засудженими особами. За перше півріччя 2017 року на території обслуговування спостерігалось зниження рівня рецидивної злочинності: зареєстровано 2 кримінальних провадження, у одному з яких особі оголошено підозру, досудове розслідування закінчено,  по інших –  триває досудове розслідування.

Водночас, в попередженні рецидивної злочинності дільничними офіцерами поліції не в повній мірі використовувались можливості адміністративного законодавства: за ст.187 КУпАП складено – 7 (6м.2016 – 25) адміністративних протоколи.

Масові заходи. На території Перечинського району забезпечувалась ОПП під час проведення 25 масових заходів, в яких брало участь більше 25 тисяч громадян. Охорону публічного порядку забезпечували 150 працівників поліції.

Стан забезпечення безпеки дорожнього руху за перший квартал 2017 року. З метою належного виконання вимог Указу Президента України від 20.11.07 №1121 «Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху» секторами швидкого реагування патрульної поліції за 6 місяців 2017 року складено 701 адмінпротокол (30%).

Працівники СРПП РВП виявляли порушення ПДР, передбачені:

– ст.122 ч.1-4 КУпАП (перевищення ТЗ обмежень швидкості руху) складено 375 адміністративних протоколів;

– ст.121 ч.5 КУпАП (порушення водіями правил ТЗ, ременями безпеки) – 114 адмінпротоколів;

– ст.130 ч.1-4 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння) – 33 адмінпротоколи;

Все це разом сприяло зниженню аварійності на шляхах району.

 

Реєстрація заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та події.

В ЄО Перечинського ВП УВП зареєстровано  1516  заяв і повідомлень про злочини і пригоди. З них прийняті такі рішення: внесено до ЄРДР 245 заяв і повідомлень (16,2% від всіх реєстрацій заяв); списано до справи – 1011 матеріалів, що складає 67% від кількості зареєстрованих; складено 122 адмін.протоколів за матеріалами ЄО (8%); передано в інші ОВС – 26(1,7%).

Керівництвом доручено розгляд: СКП – 53 матеріали ЄО (2016 – 115), ДОП – 82 матеріали ЄО (2016 – 1097), ГРПП – 1058 матеріалів ЄО. Навантаження на 1 дільничного – в середньому, 34 матеріали ЄО в місяць, (2016 – 36 заяв). Навантаження на 1 о/у ВКП – 16 матеріалів ЄО в місяць (2016 – 4 заяви).

На оперативних нарадах наголошувалось про недопущення фактів спонукання заявників до написання заяв про небажання щодо проведення подальшої перевірки за їх заявами, схиляння заявників до надання відомостей про те, що викрадене майно не становить матеріальної цінності.

Крім того керівників карного пошуку та секторів превенції, які погоджують висновки за заявами та повідомленнями громадян, розглянутими відповідно до Закону України “Про звернення громадян”,  зобов’язано ретельно вивчати зібрані матеріали, пояснення заявників. У разі необхідності ініціювати та проводити особисті зустрічі з потерпілими. За наявності підстав, вносити відомості про них до ЄРДР.

 

Т.в.о. начальника Перечинського ВП

Ужгородського ВП ГУНП

в Закарпатській області

підполковник поліції                                                  А.М. Попадич

Comments are closed.

Перейти до вмісту