Рішення №244
11.06.2017
Рішення №246
11.06.2017
Показати всі

Рішення №245

    УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

        Чотирнадцята  сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

23.03.2017                              м.Перечин                                       №    245

 

Про  виконання Програми протидії 

захворюванню на туберкульоз в

Перечинському  районі на 2012-2016

роки» (із змінами від 31.03.2016 року)

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  розглянувши та обговоривши інформацію завідувача сектору охорони здоров’я районної державної адміністрації Гавриляк І.С. про виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в Перечинському  районі на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 09.08.2012 року № 217  (із змінами від 31.03.2016 року), районна рада вирішила:

 

1.Інформацію завідувача сектору охорони здоров’я районної державної адміністрації Гавриляк І.С. про  виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в Перечинському  районі на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 09.08.2012 року № 217 (із змінами від 31.03.2016 року) прийняти до уваги (додається).

2.Сектору охорони здоров’я районної державної адміністрації (Гавриляк І.С.) забезпечити поліпшення епідемічної ситуації з туберкульозу в районі шляхом  стабілізації та зниження показників захворюваності та смертності населення, запобігання поширенню хіміорезистентного туберкульозу, підвищення ефективності лікування, поліпшення мікробіологічної діагностики туберкульозу.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та постійні комісії районної ради: з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров”я, культури, молоді і спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.);  з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів , контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики (Крупчинський Б.Ю.).

 

 

Голова   ради                                                                   М.І.Ласкін

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

 

про виконання Програми протидії

захворюванню на туберкульоз в Перечинському

районі на 2012-2016 роки (із змінами від 31.03.2016 року)

 

Програма протидії захворюванню на туберкульоз в районі на 2012-2016 роки затверджена розпорядженням голови Перечинської райдержадміністрації від 16 березня 2012 року № 73 і сесією районної ради 09.08.2012 № 217 (із змінами від 31.03.2016 року) із врахуванням особливостей епідемічної ситуації району, передбачивши виділення цільових асигнувань на її реалізацію.

09.02.2016 року  проведено засідання районної ради з реалізації та контролю за Програмою «Протидії захворюванню на туберкульоз в районі» при Перечинській райдержадміністрації «Про організацію виявлення туберкульозу серед внутрішньо переміщених осіб».

21.06.2016 проведено засідання районної ради на тему: «Обговорення виконання заходів  „Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки  в Перечинському районі» за 5 місяців 2016 року. Організація соціальної підтримки хворих на туберкульоз, які знаходяться на амбулаторному контрольованому лікуванні. Участь немедичних організацій та установ у даній роботі.

15.09.2016 проведено засідання районної ради на тему: «Обговорення стану виконання та фінансування заходів  „Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки  в Перечинському районі» за 8 місяців 2016 року. Організація взаємодії закладу охорони здоров’я з немедичними установами  щодо раннього виявлення туберкульозу серед населення району.

Даною Програмою передбачено фінансове забезпечення на 2016 рік із районного бюджету 75000 гривень. Однак 2016  році на фінансування Програми виділено всього 5 тис грн. Ці кошти було виділено для закупівлі відсутнього рифампіцину. Для супровідної терапії не виділено жодних коштів. Хворі повинні отримувати і препарати супровідної терапії для запобігання побічних реакцій, отримувати висококалорійне харчування.  Протитуберкульозні препарати дали свій результат – за останні роки поліпшилась ефективність лікування хворих, рідше відмічається хронізація туберкульозного процесу. Однак, окрім лікування, є ще такі важливі заходи протидії туберкульозу, як раннє виявлення, діагностика, профілактичні заходи як серед дорослого, так і серед дитячого населення, організаційні заходи, соціальна підтримка хворих на туберкульоз та заохочення їх до лікування. Всі ці заходи відображені в Програмі протидії туберкульозу і є міжвідомчою проблемою, потребують значних коштів.

Більш конкретну характеристику стану протитуберкульозної роботи в районі, виконання заходів Програми та їх ефективність надає оцінка показників-індикаторів протитуберкульозної роботи. Епідеміологічна ситуація з туберкульозу залежить від соціально-економічних факторів, так як туберкульоз є соціальною хворобою. Більше 80% захворілих – це особи працездатного віку, які не працюють, майже 20 % зловживають алкоголем. 21 % серед усіх захворілих на туберкульоз складають роми. За 2016 рік захворіла одна дитина і двоє підлітків.

Зокрема показник захворюваності населення на всі форми активного туберкульозу є щорічно високим. За 2016 рік тримається на рівні 87,3% на 100 тис. населення і є чи не найвищим по області. Отже, на сьогодні ситуація з туберкульозу в районі залишається складною, рівень захворюваності знаходиться вище епідемічного порогу та вище обласних показників, високий показник  смертності (9,3 на 100 тис нас  по області – 7,8), зростає захворюваність хіміорезистентним туберкульозом.

Деякі показники-індикатори боротьби з туберкульозом в районі, які залежать не тільки від медичних чинників:

  1. Зниження охоплення вакцинацією новонароджених БЦЖ, що пояснюється відсутністю вакцини БЦЖ за останні 2 роки. Отримано вакцину тільки у вересні 2016 року.
  2. Зниження охоплення туберкулінодіагностикою дітей віком від 4 до 14 років включно, як єдиного методу раннього виявлення туберкульозу у дітей та груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, до 833,7 на одну тис. дитячого населення, хоча обласний показник є значно нижчим. Рейтинговий показник 900 на 1 тис. дит. нас.
  3. Зниження охоплення профілактичними флюорографічними оглядами на виявлення туберкульозу до 526,6 на 1 тис. нас. віком від 15 років і старше. Частково цей показник пов’язаний з частими перебоями в роботі рентгенологічної апаратури. Закупівля нової рентгенологічної установки закладена в Програму, але на закупівлю нема коштів.
  4. Виявлення хворих на туберкульоз при профілактичних флюорографічних оглядах складає тільки 53,6% всіх захворілих, тільки 1,6 % виявлено бактеріовиділювачів методом мікроскопії харкотиння. Тобто, обстежуються ті контингенти, які звертаються за медичною допомогою. Звідси і виявлення вже запущених форм туберкульозу. Велика частка працездатного населення не працює або виїжджає на сезонні роботи. Непрацююче населення не має заохочення до проведення профілактичних оглядів.
  5. Збільшення питомої ваги несвоєчасно виявленого туберкульозу серед вперше виявлених хворих – майже 52% складають хворі із розпадом легеневої тканини.
  6. Низький відбір та виявлення хворих бактеріовиділювачів при мікроскопії мазка мокроти на виявлення КСП в закладах загальнолікувальної мережі. Відсоток випадків з бактеріовиділенням серед обстежених пацієнтів на КСП у закладах загальнолікувальної мережі складає 1,6 %. Цей показник також пов’язаний з тим, що непрацююче населення не звертається за медичною допомогою із-за відсутності коштів на лікування.
  7. Недостатня ефективність лікування хворих на туберкульоз І – ІІІ категорії, зареєстрованих у 2015 році  із-за перерв в лікуванні (5,6%), реєстрації хіміорезистентного туберкульозу у 22 %  вперше діагностованих хворих на туберкульоз. А хіміорезистентні форми туберкульозу  вимагають тривалого від 20 до 36 місяців лікування дороговартісними хіміопрепаратами. У цих хворих низька прихильність до лікування. Тільки частина хворих (6 чоловік) лікувались за кошти глобального фонду під медико-соціальним супроводом і отримували продуктові набори.
  8. Отже, для покращення епідеміологічної ситуації по туберкульозу у районі необхідне виділення цільових асигнувань як з державного, так і районного бюджетів на реалізацію всіх заходів Програми, реальна взаємодія всіх немедичних структур району, задіяних у виконанні Програми.

 

 

 

 

Завідувач  сектору                                                            І.С.Гавриляк

Comments are closed.

Перейти до вмісту