Рішення №225
11.06.2017
Рішення №227
11.06.2017
Показати всі

Рішення №226

УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

     Тринадцята  сесія  УІІ скликання

 

 

РІШЕННЯ

 

22.12.2016                                м.Перечин                                       №   226

 

 

  Про звіт голови районної радиВідповідно до статті 43, пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради Ласкіна М.І. про роботу за період з листопада 2015 року по  грудень   2016 року, районна рада вирішила:  

  1. Звіт голови районної ради Ласкіна М.І. про роботу за період з листопада 2015 року по  грудень 2016 року,   взяти до відома (додається).

    2. Голові районної ради  Ласкіну М.І. посилити контроль за виконанням рішень ради, вжити заходів щодо підвищення ефективності роботи постійних комісій, виконавчого апарату, поширення досвіду роботи органів місцевого самоврядування району.

Голова ради                                                                            М.І.Ласкін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

голови районної ради Ласкіна М.І.

про роботу відповідно до вимог чинного законодавства

за період з листопада 2015 року по грудень 2016 року

 

Шановна громадо Перечинського району!

 

Цими днями минув рік з того дня, як Ви довірили мені посаду голови районної ради і сьогодні, відповідно до статті 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, я підсумовую результати своєї роботи та діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підбиття підсумків колективної роботи – кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату за минулий рік та окреслення планів на наступний період діяльності ради.

Для мене це був не простий рік, адже справа для мене нова. Обіймаючи посаду голови районної ради, головне завдання для мене виправдати дану мені довіру, мобілізувати роботу виконавчого апарату та консолідувати зусилля депутатського корпусу на прийняття важливих для району рішень.

Добре розумію, які проблеми ми маємо, усіма силами намагаюся їх вирішувати, однак це робота не одного року, тому важливим для себе вважаю співпрацю з депутатами районної та обласної рад, головами міської та сільських рад, обласною та районною адміністраціями, керівниками установ і організацій, директорами шкіл, вчителями, медичними працівниками та іншими громадянами нашого району.

Насамперед, хочу наголосити, що звітній період був непростим. Впровадження реформ в Україні, війна на Сході, складна економічна і політична ситуація. За нашу незалежність, самостійність боролися цілі покоління українських патріотів, за неї сьогодні гинуть українські воїни та мирні громадяни. Серед них і наші земляки: Бабич Іван Іванович (м. Перечин), Куля Михайло Васильович (с. Сімер), Балог Василь Васильович (м. Перечин). Вічна їм пам’ять.

За звітній період Перечинська районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом роботи районної ради сьомого скликання.

На виконання взятих зобов’язань перед нашими виборцями районна рада спрямовувала свої зусилля на пошук дієвих шляхів підвищення ролі місцевого самоврядування у вирішенні соціально-економічного і духовного розвитку Перечинщини.

В Перечинському районі спільні інтереси територіальних громад представляє Перечинська районна рада.  В VІІ скликанні депутатський корпус районної ради налічує 34 депутати. Це  кваліфіковані та авторитетні люди, компетентні як у політичній діяльності, так і у розв’язанні економічних і соціальних проблем.

Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується президією. Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі, що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради та попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій. На веб-сайті районної ради розміщуються протоколи засідань постійних комісій та сесій районної ради. На пленарні засідання запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, міський та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесій більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради. Крім того, на веб-сайті районної ради постійно надається оперативна інформація  про події в районі та районній раді.

Зупинюся на головному.

Всього за період з листопада 2015 року по грудень 2016 року  проведено 12 сесій районної ради, на яких прийнято 225 рішення. Належна увага приділялась контролю за виконанням цих рішень.

У звітному періоді на пленарних засіданнях районної ради затверджено ряд актуальних цільових Програм, це:

– Програма економічного і соціального розвитку Перечинського району на 2016 рік;

Програма “Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 рік, на яку виділено 200 тис. грн.;

– Районна програма забезпечення харчування учнів 1-4 класів та учнів пришкільних інтернатів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Перечинського району, на яку виділено 1325.0 тис.грн;

– Районна програма підтримки дітей учасників антитерористичної операції і дітей із сімей, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення анититерористичної операції у навчальних закладах Перечинського району на 2016-2018 роки – 68 тис.грн;

– Програма безкоштовного забезпечення медичними препаратами хворих з хронічною  нирковою  недостатністю у Перечинському районі на 2014-2017 роки, на яку виділено 208 тис.грн;

– Програма боротьби з онкологічними захворюваннями – спрямовано 110 тис.грн. та інші.

Всього на пленарних засіданнях ради було затверджено 64 цільові програми, з яких, за рахунок коштів районного бюджету профінансовано 44 районні Програми на загальну суму 2893,1 тис.грн.

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.  Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, які діють відповідно до орієнтовного плану роботи районної ради, Положення про постійні комісії районної ради та інших нормативних актів. Саме там опрацьовуються проекти рішень і Програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які вносяться на розгляд сесій, здійснюється контроль за їх виконанням.

 Так, в раді працюють 4 постійні комісії, їх діяльність  відіграє  надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності  роботи  ради. За звітній  період  проведено  50 засідань  постійних депутатських  комісій, розглянуто  та вивчено 746  питань. Особливо хотілось би відмітити роботу  постійної комісії з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів та контролю за проведенням приватизації інвестицій та регуляторної політики , яка за звітний період провела 30 засідань, де розглянуто 307 питань.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” зусилля районної ради спрямовані на забезпечення виконання повноважень, визначених законом, а саме на вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку району, а рішення, прийняті районною радою, мають один вимір – відповідати інтересам громади.

Я, як голова районної ради, постійно скеровую роботу районної ради на вирішення найактуальніших проблем району, пошук ефективних форм формування бюджету та раціонального використання бюджетних коштів,   фінансування i забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району. Хочу наголосити на тому, що ніколи не ділив депутатів за політичними вподобаннями і завжди готовий до конструктивного діалогу заради покращення життєвого рівня жителів Перечинщини. Спільно з депутатами районної ради, з моєю участю в районі проводяться заходи щодо забезпечення коштів на зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери та комунального призначення.

Завдяки тісній співпраці, спільними зусиллями депутатського корпусу з районною державною адміністрацією, обласною радою і державною адміністрацією області, для покращення об’єктів соціальної інфраструктури району були залучені значні кошти з обласного бюджету, зокрема для: капітального ремонту фасаду (заміна вікон) ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Т.Ремета в сумі 670 тис.грн; капітальний ремонт фасаду навчального корпусу ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Порошково сумі 400 тис.грн., ремонт навчального корпусу ЗОШ І-ІІ ступенів с.Зарічево в сумі 100 тис.грн., добудови до головного входу до навчального корпусу ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Порошково в сумі 900 тис.грн., капітального ремонту  Перенчинського районного будинку культури (заміна вікон та дверей) в сумі 490 тис.грн.  та інші. Аналізуючи весь спектр розглянутих питань, варто зауважити, що районна рада приділяла увагу найактуальнішим проблемам сьогодення району. Так, з районного бюджету спрямовано на розвиток:

галузі освіти 1129000,0 тис.грн. З них:

– на реконструкцію даху котельні та майстерні ЗОШ І-ІІст. с.Тур’я-Бистра – 250,0 тис.грн.,

– на капітальний ремонт фасаду навчального корпусу  ЗОШ І-ІІІст. с.Порошково – 200, 0 тис.грн.,

– на капітальний ремонт фасаду навчального корпусу ЗОШ І-ІІст. с.Зарічево – 100, 0 тис.грн.,

– на капітальний ремонт спортзалу ДЮСШ – 170,0 тис.грн та інші.

галузі охорони здоров’я 878844,0 тис.грн. З них:

  • на капітальний ремонт та заміну вікон хірургічного відділення Перечинської ЦРЛ – близько 150,0 тис.грн. тощо.

галузі культури 364700,0 тис.грн. З них:

  • капітальний ремонт по заміні вікон та дверей Перечинського районного будинку культури – 200,0 тис.грн.

Хочеться також відзначити, що цьогоріч інвестиції були спрямовані у чотири соціальні об’єкти району, завдяки співпраці з Пардубіцьким краєм Чеської Республіки та співпраці чеського краю Височіна: спів фінансування для капітального ремонту фасаду Порошківської ЗОШ І-ІІІ, реконструкції котельні ДНЗ с.Ворочево, будівництво котельні та системи парового опалення у Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів –ДНЗ та придбання мультимедійного обладнання класу Новоселицької ЗОШ І-ІІ ст – дошкільного навчального закладу. Напрацьовано й питання подальшої співпраці, а це дуже важливо, особливо у цей надзвичайно важкий час, адже в умовах нестачі бюджетних коштів за рахунок фінансової допомоги наших партнерів, шляхом залучення коштів ЄС, вдається багато зробити в соціальній сфері.

Одним із важливих інструментів роботи депутатів районної ради, що допомагає належним чином реалізовувати їм свої права та виконувати передбачені законодавством обов’язки, є депутатське звернення. Я вдячний депутатам, які активно працювали в цьому напрямку. За звітний період районною радою направлено для розгляду 31 депутатське звернення.

Успішна інформаційна діяльність органів місцевого самоврядування є нині необхідною умовою існування та розвитку незалежної держави. Перечинська районна рада та її керівництво працює за принципами публічності, прозорості та відкритості, керуючись у своїй діяльності законами України “Про доступ до публічної інформації”, “Про інформацію” та іншими законодавчими актами. На виконання вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який постійно оновлюється. На веб-сайті районної ради постійно оновлюється інформація про діяльність депутатського корпусу, зокрема, протоколи поіменного голосування депутатів, анонсуються планові заходи районної ради та інформація про їх проведення. Всі заходи, які проводить районна рада, поза всяким сумнівом, є відкритими для представників громади та засобів масової інформації, які також висвітлюють події, що відбуваються в районній раді.

З метою задоволення прав мешканців Перечинщини щодо отримання якісної, виваженої, об’єктивної інформації, за звітний період в районній газеті “Народне слово” було надруковано понад 70 статей, в яких висвітлювалась діяльність Перечинської районної ради.

У районній раді налагоджена системна робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права громадян на письмові та усні звернення, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді. Згідно із Законом України “Про звернення громадян”, затверджено мною графік прийому  громадян, хоч прийом фактично ведеться щоденно.

В процесі роботи із скаргами, зверненнями та заявами до Перечинської районної ради звернулося 256 громадян. Найчастіше порушувалися питання: про надання матеріальної допомоги,  про проблеми з вирішенням земельних питань, про проблеми з пенсійним забезпеченням, про надання консультацій з тих чи інших питань тощо.  Важливим є також той факт, що за 2016 рік було позитивно вирішено понад 80 заяв учасників антитерористичної операції, які стосувалися матеріального забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та надано матеріальну допомогу   громадянам , які перебувають в складних життєвих обставинах на суму 200, 0 тис.грн. Також, на фінансування «Програму надання депутатами районної ради матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення Перечинського району в 2016 році» було спрямовано 65 тис.грн. для підтримки людей, які потрапили у скрутне становище.

Звернення громадян, які надходили до мене під час особистого прийому громадян, під час виїзних прийомів, завжди намагався вирішити на місці, не переводячи проблемні питання громадян в паперову бюрократію.

Всі листи, скарги та звернення громадян, які за звітній період надійшли до Перечинської районної ради розглянуті. Вирішено майже всі питання, які належать до компетенції районної ради. Інші направлені для відповідного реагування у різні інстанції. Всім заявникам надані вичерпні відповіді. Порушень вимог Законів України “Про звернення громадян”, “Про доступ до публічної інформації” та термінів виконання документів не допущено.

За звітний період у виконавчий апарат районної ради не надійшло жодного протесту прокурора на рішення сесій районної ради, розпорядженнь голови ради та жодного припису прокурора на дії чи бездіяльність голови ради як посадової особи. Це свідчить про те, що районна рада при вирішенні питань, які належать до її компетенції та її посадові особи діяли виключно у правовому полі.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції та інших антикорупційних нормативно-правових актів», з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією та постійного інформування працівників  виконавчого апарату районної ради щодо  небезпеки корупції та наслідків корупційної поведінки у виконавчому апараті  районної ради  було розроблено План заходів щодо запобігання і протидії проявам корупції та корупційних діянь на 2016 рік, виконання яких постійно контролюється мною особисто.

За звітний період також мною видано 111 розпоряджень з кадрових питань. Щотижня з працівниками виконавчого апарату проводяться апаратні наради, на яких обговорюються питання роботи за минулий тиждень, поточні завдання та   перспективні  плани роботи на наступний, а також шляхи їх вирішення.

Одним з пріоритетних напрямків в роботі районної ради є питання ефективного управління та утримання об’єктів спільної власності територіальних громад району.

За період з листопада 2015 року по грудень 2016 року районною радою було прийнято 41 рішення з питань комунальної власності, які стосувалися орендних відносин, передачі майна, впорядкування умов оплати праці керівників комунальних підприємств та укладення з ними контрактів, приватизації тощо. Найбільш дискусійними з них були питання передачі Перечинської загальноосвітньої школи, Перечинської дитячо-юнацької спортивної школи в комунальну власність територіальної громади міста Перечин. Але в підсумку більшість депутатського корпусу зійшлися на тому, що передача вказаних об’єктів  у власність міста Перечин є виправданим рішенням, яке буде на користь територіальній громаді.

На постійному контролі районної ради перебуває питання роботи комунальних підприємств.  На жаль, результати їхньої діяльності за підсумками 9 місяців поточного року вкрай не втішні. Особливо це стосується комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації», яке не витримавши конкуренції на ринку надання послуг з технічної інвентаризації об’єктів нерухомості фактично припинило свою діяльність.

В 2016 році відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» розпочато реформування комунального підприємства «Редакція Перечинської районної газети «Народне слово». Як результат – КП «Редакція Перечинської районної газети «Народне слово» включено в проект постанови КМУ «Про зведений перелік учасників першого етапу реформування».

Важливим аспектом в плані ефективного управління нерухомим майном є орендні відносини. З цією метою районною радою було затверджено перелік комунального майна, яке може бути передане в оренду. В першу чергу це стосується вільних приміщень комунального спеціалізованого підприємства-видавництва «ТУРпрес». На даний час проводиться відповідна процедурна робота щодо передачі складських приміщень цього підприємства в оренду, що стане  додатковим джерелом наповнення районного бюджету.

За підсумками 11 місяців 2016 року надходження до районного бюджету за оренду комунального майна склали 91,3 тис.грн., або 107% від запланованого річного показника, від продажу майна – 62,5 тис.грн.

На сьогоднішній час перед депутатським корпусом Перечинської районної ради  постають три головні завдання. Це спільно з  райдержадміністрацією, її управліннями  та відділами  розробити, і прийняти районний бюджет на 2017 рік, програму економічного і соціального розвитку  району на наступний рік та спланувати роботу районної ради на 2017 рік. Ми повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій, побажань – є бажання працювати для людей, працювати для району, є тільки Україна, її інтереси, єдність країни та шлях європейського демократичного розвитку.

На виконання Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» та з метою проведення органами місцевого самоврядування заходів інформаційного та роз’яснювального характеру з питань функціонування системи місцевого самоврядування в Україні, європейських стандартів, правової бази місцевого і регіонального розвитку 18 жовтня в рамках тижня Європейської демократії в районній раді проведено «День відкритих дверей» для учнів Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Перечинської гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку головою районної ради .

На території нашого району є ряд населених пунктів, які мають статус гірських, географічне розташування яких зумовлює проживання громадян в особливих, важких умовах. Тому я неодноразово брав участь у семінарах, круглих столах, за участі голови обласної та Верховної ради України, щодо розроблення форм та механізмів допомоги жителям гірських населених пунктів. Вважаю, що найбільш болючим питанням тут є стан доріг, а отже, як наслідок, несвоєчасна медична допомога та інші блага соціальної інфраструктури.

Для підвищення ефективності місцевого самоврядування головними пріоритетами діяльності районної ради у наступному звітному періоді мають бути:

– посилення взаємодії та зміцнення зв’язків з територіальними громадами, сприяння ефективному здійсненню органами місцевого самоврядування своїх повноважень;

– виконання затверджених районних програм та, зокрема, програми соціально-економічного та культурного розвитку району, що буде сприяти розвитку територіальних громад та наповнення районного бюджету;

– підвищення рівня відкритості і прозорості органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної співпраці між органами влади, засобами масової інформації і громадськістю тощо.

Виконуючи власні повноваження та представляючи спільні інтереси територіальних громад, разом з виконавчою гілкою влади необхідно зосередити зусилля над вирішенням питань, що залишаються проблемними, а саме:

– збереження існуючих та створення нових робочих місць, в тому числі пріоритетному агропромисловому комплексі та зеленому туризмі.

– продовження заходів по залученню інвестицій, створенню сільськогосподарських державних кооперативів та розвитку логістики.

–  впровадження реформи медичної галузі;

– вжиття всіх можливих заходів для надання якісних медичних послуг, поновлення медичного обладнання;

– продовження проведення ремонтних робіт медичних закладів.

–  проведення робіт по капітальному ремонту покрівель, систем опалення, каналізаційних мереж в загальноосвітніх школах району.

Звітуючи про свою діяльність, я водночас хочу подякувати депутатам як районної так і сільських рад, сільським головам, керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації та керівникам комунальних підприємств, установ, організацій, що перебувають у спільній власності територіальних громад району за те, що ми працювали в цих непростих умовах однією командою, знаходили спільну мову у вирішенні важливих економічних і соціальних питань, реалізації як загальнодержавних, так і прийнятих нами районних програм.

Вдячний також працівникам виконавчого апарату районної ради , які професійно та добросовісно виконують свою роботу чим зміцнюють імідж районної ради.

Твердо переконаний в світлому майбутньому і процвітанні нашої країни і, зокрема Перечинщини. А тому в цей непростий для держави час нам всім потрібно об’єднати зусилля, працювати разом, а конкурувати лише добрими справами.

Всім жителям Перечинського району бажаю мирного неба, міцного здоров’я, родинного затишку та віри у щасливе майбутнє нашої з Вами України.

 

Голова районної ради                               М.І. Ласкін

Comments are closed.

Перейти до вмісту