Рішення №145
11.06.2017
Рішення №147
11.06.2017
Показати всі

Рішення №146

УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

Сьома  сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

30.06.2016                               м.Перечин                                       №   146

 

Про  Районну  програму                                                                          «Репродуктивне  здоров’я населення                                                     Перечинського району на період до 2020 року»

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», з метою підвищення рівня медичної допомоги жінкам репродуктивного віку, новонародженим дітям, поліпшення системи організації репродуктивного здоров’я населення району, як важливої складової загального здоров’я, що впливає на демографічну ситуацію та забезпечення соціально-економічного розвитку району, районна рада вирішила :

 1.Затвердити Районну програму Репродуктивне здоров’я населення Перечинського району на період до 2020 року (далі-Програма), що  додається.

2.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Керецман Л.В.) передбачити  асигнування на  фінансування  Програми.

3.Районній державній адміністрації (Олефір В.І.) про хід виконання Програми інформувати районну раду щорічно до 20 січня протягом дії Програми.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та  постійну комісію районної ради з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров”я, культури, молоді і спорту, зв”язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.)

Голова ради                                                                               М.І.Ласкін

                                                                           ЗАТВЕРДЖЕНО           

                                                                                    рішення районної ради                                                                                           

                                                                           30.06.2016  № 146

 

Районна програма

“Репродуктивне здоровя населення Перечинського району                               на період до 2020 року”

 

І. Загальні положення

 

Репродуктивне здоров’я є невід’ємною складовою частиною здоров’я нації  й має стратегічне значення для забезпечення сталого розвитку суспільства.

На сучасному етапі  проблемою  є високий рівень невиношування вагітності, рівень смертності дітей до року, особливо смертність дітей у перші дні життя.

Високим є рівень підліткової вагітності та пологів у неповнолітніх. Хоча захворюваність вагітних на анемії і є нижчою за середньообласний показник, проте вона залишається стало високою.

Незважаючи на традиційно нижчий, ніж загалом в області, рівень онкозахворюваності, сталим є показник захворюваності жінок на рак геніталій та наявний  ріст рівня захворюваності на злоякісні новоутворення молочної залози.

Причини цього зумовлені різноманітними як медичними, так і соціально-економічними чинниками:

неналежним соціальним  становищем  громадян;

недостатньою поінформованістю населення щодо здорового способу життя,  відповідальної статевої поведінки, планування сім’ї, сучасних стандартів профілактики, діагностики й лікування хвороб репродуктивної  системи;

недостатнім рівнем устаткування сучасним високотехнологічним обладнанням закладів охорони здоров’я, що надають послуги у сфері репродуктивного здоров’я, та підготовки спеціалістів, а отже – недостатнім рівнем   надання медичної допомоги;

незадовільним станом здоров’я вагітних жінок, що призводить до збільшення  кількості  ускладнень під час пологів, які спричинюють виникнення хвороб у новонароджених,  а також впливають на рівень захворюваності  дітей віком до 14  років  та на рівень дитячої інвалідності;

незадовільним станом здоров’я підлітків, негативний вплив на яке має поширення порнографії, пропаганда сексуального насильства, широке  рекламування шкідливих звичок (тютюнокуріння, вживання алкоголю, наркотиків);

високим рівнем безпліддя сімей, що можна віднести до репродуктивних втрат;

поширеною онкогінекологічною патологією репродуктивної системи, що є однією з основних причин інвалідності й смертності молодих жінок, які не реалізували свою репродуктивну функцію.

Одним із основних факторів розладу репродуктивного здоров’я населення є інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом, які в підлітковому та  дорослому віці нерідко стають причиною безпліддя, невиношування вагітності, онкогінекологічної патології, а також внутрішньоутробного інфікування плода з можливими тяжкими наслідками і вадами розвитку.

 

                                          ІІ. Мета Програми

Мета Районної програми “Репродуктивне здоров’я населення Перечинського району на період до 2020 року” полягає в поліпшенні  репродуктивного здоров’я населення  як  важливої  складової  загального здоров’я,  що значно впливає на демографічну ситуацію та забезпечення соціально-економічного  розвитку регіону.

 

ІІІ. Основні завдання Програми:

створення умов безпечного материнства шляхом зниження рівня материнської та  малюкової смертності, максимальне забезпечення  антенатальним доглядом  вагітних, зниження  рівня  захворюваності вагітних, роділь та породіль;

формування  репродуктивного здоров’я в дітей та молоді шляхом зниження  рівня запальних захворювань статевих органів та рівня штучного переривання вагітності  серед  підлітків 15-17 років;

удосконалення системи планування сім’ї шляхом підвищення рівня використання сучасних засобів запобігання не планованій вагітності, зниження рівня штучного переривання вагітності;

збереження репродуктивного здоров’я населення шляхом зниження рівня захворюваності на рак шийки матки та молочної залози;

забезпечення ефективного управління виконанням Програми;

відновлення роботи по створенню  перинатального центру (додаток 2 до Програми).

ІV Фінансове забезпечення

Фінансування заходів Програми здійснюється в установленому законодавством порядку за рахунок коштів державного, обласного та районного бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством (додаток 3 до Програми).

 

  1. V. Очікувані результати

Виконання основних завдань Програми дасть змогу покращити рівень надання медичної допомоги матерям і дітям, знизити рівень захворюваності вагітних та материнської та малюкової смертності.

 

 

                         Додаток 1

до Програми

 Паспорт Програми

 

Найменування Програми: Районна програма “Репродуктивне здоров’я населення   Перечинського району на період до 2020 року” (далі – Програма)

Ініціатор розроблення Програми:        Районна державна адміністрація.

 Розробник Програми:    Сектор охорони здоров’я райдержадміністрації.

Відповідальні виконавці Програми: Сектор охорони здоров’я райдержадміністрації.

Учасники Програми:   Центральна районна лікарня, сектор охорони здоров”я райдержадміністрації, відділ освіти, молоді та спорту, органи місцевого  самоврядування.

Термін реалізації Програми:      2016-2020 роки.

Джерела фінансування:  Державний, обласний, районний бюджети, суб’єкти господарської діяльності всіх форм власності, громадські організації, інші джерела, не заборонені законодавством.

Контроль за виконанням:    Районна державна адміністрація.

Comments are closed.

Перейти до вмісту