Протокол №14 засідання сесії
14.06.2017
Протокол №16 засідання сесії
14.06.2017
Показати всі

Протокол №15 засідання сесії

ПРОТОКОЛ № 15

засідання    чотирнадцятої  сесії

районної ради VІІ скликання

 

23 березня   2017 року

ЛАСКІН М.І.

Голова районної ради

Шановні  депутати,  запрошені!

Перед початком роботи сесії, дозвольте зробити оголошення.

Цими днями відзначили свої дні народження депутати районної ради: Олефір Віктор Іванович, Кравець Віталій Володимирович, Кметич Іван Іванович, Романюк Оксана Анатоліївна, Гулей-Шикула Ольга Федорівна, Діянич Сергій Михайлович, Петрішко Михайло Михайлович, Поприк Василь Іванович, Гондорчин Микола Миколайович.

Від себе особисто, від депутатського корпусу прийміть найщиріші вітання   з днем народження та дозвольте  побажати вам   міцного здоров’я, благополуччя,   плідної праці на благо нашого рідного краю.

Пропоную перейти до роботи   засідання    чотирнадцятої сесії районної ради.

Із 34 депутатів районної ради УІІ скликання на сьогоднішньому  засіданні чотирнадцятої сесії районної ради присутні 26 депутатів, відсутні – 8.

Таким чином, відповідно до  пункту 11 статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія ради є повноважною.

На сесію  районної ради запрошено:    голову районної державної адміністрації, керівників правоохоронних органів  та окремих управлінь райдержадміністрації. Більшість запрошених присутні.

В  роботі сесії беруть участь: Ковальчук Ірина Євгенівна, журналіст ТРК «М-Студіо»; Шубін Владислав Володимирович, оператор; Зизич Наталія Юріївна, помічник Народного депутата.

Шановні депутати!

Відповідно до статі  18 Регламенту роботи районної ради УІІ скликання засідання ради буде записуватись на електронний носій інформації, а саме диктофон.

Дозвольте    засідання        чотирнадцятої сесії районної ради VІІ скликання вважати відкритим.

(Звучить Державний Гімн України)

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

Шановні депутати, запрошені!

Приступаємо до роботи сесії.

Пропоную ведення протоколу засідання сесії доручити працівникам виконавчого апарату районної ради.

Прошу лічильну комісію приступити до виконання своїх обов’язків.

20 і 22 березня цього року            провели свої засідання постійні комісії районної ради, на яких розглядалися питання порядку денного  засідання      чотирнадцятої  сесії районної ради VІІ скликання.     Депутати   опрацювали та вивчили питання на засіданнях постійних комісій, висловили    зауваження по суті,  вони є у вас у матеріалах та будуть враховані у подальшій нашій роботі.

Нам необхідно затвердити порядок денний та регламент   роботи    засідання      чотирнадцятої  сесії районної ради.  До порядку денного включено  34      питання, сесію пропоную завершити до 12    год. 20  хв.

Пропоную прийняти порядок денний  за основу.

За  – 26. Проти?  Нема.  Утримався? Нема.

Шановні депутати!

Членами президії  та постійних комісій районної ради  рекомендовано не включати до порядку денного питання під № 24 «Про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, право оренди на яку підлягає продажу на земельних торгах у формі аукціону, Головному управлінню Держземагентства у Закарпатській області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 2123285500:02:011:0001 за межами населеного пункту на території Тур’я-Пасіцької сільської ради Перечинського району Закарпатської області».

Які Ваші пропозиції з цього питання?

 

За – 25. Проти? Нема. Утримався? – 1.

Питання під № 24  знімається з порядку денного.

 

 • 10 березня 2017 року на адресу районної ради надійшов депутатський запит депутата районної ради Семена Михайла Михайловича щодо питання про ремонт автомобільної дороги.

 

(Зачитується  запит)

 

Відповідно до статті 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» запит підлягає включенню до порядку денного сесії.

 

Питання «Про депутатський запит Семена М.М.» включається до порядку денного під № 34.

Шановні депутати!

У кого ще є пропозиції щодо порядку денного сесії?

Поприк В.І., депутат районної ради.

Пропоную включити до порядку денного чотирнадцятої сесії районної ради питання під № 35 «Про  підтримку ініціатив Президента України, прийнятих рішенням РНБО та осудження політичного піару з даної проблематики та Звернення Закарпатської обласної ради.

За дану пропозицію голосували:

За – 25. Проти? Нема. Утримався – 1.

Поприк В.І., депутат районної ради.

Пропоную включити до порядку денного чотирнадцятої сесії районної ради питання під № 36 «Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2016 року № 241 «Про районний бюджет на 2017 рік».

За дану пропозицію голосували:

За – 26. Проти? Нема. Утримався? Нема.

 

Пропоную порядок денний   засідання     чотирнадцятої сесії районної ради  прийняти в цілому, з внесеними пропозиціями.

Прошу голосувати.

За – 26. Проти? Нема. Утримався? Нема.

ВИРІШИЛИ:  Порядок денний   засідання     чотирнадцятої сесії районної ради  прийняти в цілому, з внесеними пропозиціями.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І

Пропоную прийняти  порядок роботи   засідання    чотирнадцятої  сесії  районної ради за основу. Прошу голосувати.

За – 26.  Проти? Нема.  Утримався? Нема.

У кого будуть зміни, доповнення Оскільки до порядку денного включено  3  питання, пропоную до порядку роботи додати  20 хвилин.

За – 26.  Проти? Нема.  Утримався? Нема.

Пропонується  порядок  роботи   засідання     чотирнадцятої   сесії районної ради  прийняти в цілому, з внесеними пропозиціями. Прошу голосувати.

За – 26.  Проти? Нема.  Утримався? Нема.

ВИРІШИЛИ:  Порядок  роботи   засідання     чотирнадцятої   сесії районної ради  прийняти в цілому, з внесеними пропозиціями.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про звіт голови районної державної адміністрації про здійснення повноважень районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою.

ВИСТУПИВ: Олефір Віктор Іванович,  голова  районної державної адміністрації.

Перечинська  районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на підвідомчій території, а також відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реалізує повноваження, делеговані рішенням 2-ї сесії сьомого скликання  районної ради № 45 від 24.12.2015 року. На території району забезпечується виконання Конституції, Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних  органів виконавчої влади.

Приорітетними завданнями райдержадміністрації у 2016 році було наповнення бюджетів усіх рівнів, вирішення питання стабільного виробництва промислової продукції підприємствами району, сприяння у започаткуванні роботи нових суб’єктів господарювання, створення сприятливого інвестиційного клімату, соціальний захист населення, соціальний супровід учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих, стабільне функціонування системи охорони здоров’я, освіти, культури та всіх галузей, які  забезпечують належний рівень життя мешканців району. Завдяки плановій та системній роботі структурних підрозділів райдержадміністрації, співпраці з підприємствами, установами, організаціями району було  досягнуто позитивних темпів економічного і соціального розвитку району.

Одним із напрямків роботи управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації є виконання делегованих рішенням районної ради повноважень та прийнятих на сесіях ради Програм, проектів, тощо. Багатопланова організаторська робота постійно знаходила своє відображення в розпорядженнях голови районної державної адміністрації, актуальні питання розвитку району розглядались на засіданнях колегії районної державної адміністрації, на нарадах із залученням начальників управлінь і відділів, міського та сільських  голів, депутатів районної ради, керівників підприємств, установ та представників громадських організацій району.

Програму економічного і соціального розвитку Перечинського району на 2016 рік розроблено управлінням економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації спільно зі структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами міської, сільських рад, керівниками відповідних підприємств, установ та організацій району і затверджено рішенням  районної ради від 13 січня 2016 року № 49.

Метою Програми є забезпечення оптимального балансу інтересів держави, місцевих органів влади та самоврядування, відновлення економічного зростання на базі інвестиційної складової, що стане базовою передумовою для розв’язання соціально-економічних проблем та підвищення добробуту населення. Програма відповідає завданням та пріоритетним напрямам Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року.

У  2016 році (за звітний період)  вдалося забезпечити збільшення у порівнянні з  2015 роком:

– обсягів реалізованої промислової продукції  (оперативні дані) – на 13,5 відс.;

– обсягів надходжень до бюджетів всіх рівнів – на 57,4 відс., які склали майже 88,9 млн. грн.;

– доходів місцевих бюджетів – на 71,1 відс., що склало 49,3 млн. грн.;

– розміру середньомісячної заробітної плати в цілому по району (за 9 місяців) – на 41,6 відс.  і її розмір  склав 4243 грн.;- обороту  роздрібної торгівлі (за 9 місяців 2016  року) – на 2,1 відс. у порівняних цінах, який склав 56,8  млн.грн.;-  обсягів   прямих   іноземних   інвестицій   (станом  на  1  жовтня  2016 року) – на 4,1 відс. у порівнянні з  початком року, які склали 2505,5 тис.дол. США.

Створено 344 нових робочих місць, що складає 137,6 відс. річного завдання.

Забезпечено прибутковий фінансовий результат в цілому по району за 9 місяців 2016 року у розмірі 7,7 млн. грн. (оперативні дані).

Робота райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування у 2016 році спрямовувалась  на залучення усіх джерел фінансування на будівництво, реконструкцію та зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери, об’єктів комунального призначення, введення в дію яких дозволяє поліпшити соціально-економічне становище окремих територій та району в цілому і виконати соціальні зобов’язання перед населенням.

Зокрема, у 2016 році  в районі завершено роботи з реконструкції котельні Сімерківської ЗОШ І-ІІ ступенів та котельні Сімерської ЗОШ  І-ІІ ступенів, профінансовано роботи з:

будівництва котельні та системи парового опалення Вільшинківського навчально-виховного комплексу ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад;

реконструкції системи опалення дошкільного навчального закладу в с. Ворочево;

реконструкції даху котельні та майстерні ЗОШ І-ІІ ступенів с.Т.Бистра.

Здійснено капітальні ремонти:

добудови до головного входу до навчального корпусу ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Порошково;

фасаду (заміна вікон) ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Т.Ремети;

фасаду  (заміна вікон)  школи старших класів ЗОШ І-ІІІ  ступенів с.Дубриничі;

по заміні віконних та дверних конструкцій ЗОШ І-ІІ ступенів с.Т.Бистра;

по заміні віконних та дверних конструкцій ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Т.Пасіка;

по заміні вікон хірургічного відділення Перечинської ЦРЛ;

по заміні вікон та дверей хірургічного корпусу Перечинської ЦРЛ;

приміщень будівлі моргу Перечинської ЦРЛ;

фасаду навчального корпусу ЗОШ І-ІІ ступенів с.Зарічево;

фасаду навчального корпусу ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Порошково;

даху центрального корпусу Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

Перечинського районного будинку культури (заміна вікон та дверей);

санвузлів І поверху Перечинського районного будинку культури;

спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи;

з облаштування огорожі ЗОШ І-ІІ ступенів с.Сімерки;

ліквідація наслідків пожежі в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Т.Пасіка;

підвісного пішоходного  моста в ур. Дичка с.Ворочево;

будівлі клубу в с.Липовець.

1.2 Відповідними  службами райдержадміністрації подаються пропозиції до відповідних програм з питань соціально-економічного і культурного розвитку області.

П. 1.3 Райдержадміністрацією приділяється значна увагу ефективному використанню природних рослинних ресурсів, що є резервом по створенню нових робочих місць та додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів.

У 2016 році завершено проведення робіт з визначення  нормативів природних рослинних ресурсів місцевого значення на території 5 сільських рад району, встановлено нові ліміти, що дало можливість суттєво збільшити надходження до місцевих бюджетів  від заготівлі природних рослинних ресурсів.

Так, у 2016 році заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення здійснювали  11 суб’єктів господарювання,  якими отримано дозволи на заготівлю 185,0 тонн  чорниці    проти 20,0 тонни у минулому році,  9,0 тонн ожини проти 19,0 тонн у 2015 році,  15,5 тонн  брусниці,  94,0 кг бузини,  які в 2015 році не заготовлялись.  Сплачено до місцевих бюджетів  214,9 тис.грн.  проти 35,8 тис. грн.  у 2015 році.

Одним із пріоритетних напрямів інвестиційної політики  району є  створення сприятливих умов для залучення інвестицій з метою забезпечення розвитку базових галузей економіки та інноваційної інфраструктури.

З цією метою та для сприяння розвитку економічних, торгових зв’язків, запровадженню інвестиційних і інноваційних проектів райдержадміністрацією у поточному році:

оформлено у вигляді буклетів (як презентаційного матеріалу)  інформацію про основні промислові  підприємства району та наявні інвестиційні пропозиції району;

інвестиційні пропозиції району подано для включення до каталогу інвестиційних пропозицій Закарпатської області;

прийнято участь у інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес в центрі Європи», який відбувся 24 вересня 2016 року в облдержадміністрації за участю офіційних делегацій сусідніх іноземних держав: Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі, дипломатичних представництв, делегацій з інших областей України, представників бізнес структур, керівників установ, підприємств, організацій;

прийнято участь у засіданні круглого столу, яке  проводилось Українським інститутом міжнародної політики 23 грудня 2016 року в облдержадміністрації.

До  підприємств району доводиться інформація про можливість участі у різних заходах, що проводяться як в Україні, так і за її межами для залучення їх до участі у даних заходах та налагодження зв’язків суб’єктів господарювання району з міжнародними інвестиційними фінансовими структурами.

За період іноземного інвестування станом на 01 жовтня 2016 року обсяг залучених іноземних інвестицій склав 2505,5 тис. дол. США, проти 2406,6 тис. дол. США  на початок 2016 року.

Основними країнами-інвесторами для підприємств району стали країни Євросоюзу,  це зокрема:  Італія, Литва, Німеччина, Словаччина, Угорщина, Чехія, Данія, Сербія, Кіпр.

Крім прямих іноземних інвестицій підприємства залучають внутрішні капітальні інвестиції, головним джерелом фінансування яких є власні кошти.  Так, протягом січня-вересня 2016  року підприємствами району освоєно (використано) капітальних інвестицій  у сумі 50,3 млн. грн., що на 43,9 відс. більше аналогічного періоду 2015  року.

Відповідно до укладеної Угоди про спільне фінансування інвестиційних проектів  у рамках програми співробітництва  між  Закарпатською областю України та Пардубіцьким краєм Чеської Республіки на 2016 рік у районі реалізовано проект ,,Будівництво котельні з встановленням твердопаливного котла Сімерківської ЗОШ I-II ст’’ на суму 836,тис. грн. Міжнародних партнерів в Україні представляє благодійний фонд ,,Віза’’. Частка коштів міжнародних партнерів у даному проекті становить 300,0 тис.чеських крон.

П. 1.7.  Відповідними службами райдержадміністрації координується робота щодо залучення в порядку,  встановленому чиним законодавством,  підприємств,  установ  та організацій, які не належать до комунальної власності, до участі в обслуговуванні населення району.

Реалізація продовольчих та непродовольчих товарів, надання послуг ресторанного  господарства населенню району здійснюється, за оперативними даними, через 297 об’єктів роздрібної торгівлі, в тому числі – 210 закладів торгівлі (кіоски, магазини) , 86 закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, бари, їдальні) та 1 ринок, 96,6 відс. із яких належить приватним підприємцям.

За місцем розташування в місті зосереджено 33,7  відс. об’єктів роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, решта – в сільській місцевості.

Наявна торгова мережа району задовольняє потреби населення в товарах народного споживання.

Для забезпечення населення продуктами харчування та сільгосппродукцією за цінами виробників та з метою стабілізації цінової ситуації в районі у 2016 році організовувались ярмарки із продажу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

У 2016 році відновлено діяльність ТОВ «Джерела Карпат», яке розпочало виробництво соків, джемів, консервованих маринованих овочів і т.д., що дозволить, у перспективі, забезпечити ринок району продукцією власного виробництва.

За офіційними статистичними даними, загальний обсяг роздрібного товарообороту підприємств – юридичних осіб,  за 9 місяців 2016 року становив 56760 тис.грн., що більше відповідного періоду 2015 року, у порівняних цінах, на 2,1 відс.

Сфера послуг району, як і сфера торгівлі, належить приватним підприємцям – фізичним особам і включає в себе майстерні по ремонту та пошиттю одягу,  ремонту автомобілів, ремонту взуття, надаються також фото-послуги, перукарські послуги, послуги з оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, стоматологічні і інші косметичні послуги.

Обсяг реалізованих  послуг підприємствами-юридичними особами за січень-вересень 2016 року склав 12071,3 тис. грн., що менше у порівнянні з відповідним періодом попереднього року на 3,7 відс.

П. 1.13. Станом на грудень 2016 року мережа туристично-рекреаційних та готельних закладів району нараховувала 9 туристично-рекреаційних закладів та 21 особу, що здійснює діяльність у сфері сільського туризму, що дозволяє одночасно розмістити близько 900 туристів.

З метою забезпечення розвитку туризму та підвищення ефективності роботи туристично-рекреаційних  закладів,  залучення   інвесторів для створення нових туристичних об’єктів та розбудови відповідної інфраструктури, у районі проводиться відповідна робота.  Зокрема:

– організовуються наради   з приватними підприємцями, що здійснюють діяльність у сфері туризму на території району

– забезпечується участь у виставках, семінарах, конференціях (семінар – навчанні  “Як розпочати діяльність у сфері сільського туризму” ( м. Перечин), науково-практична конференція “Шляхи комплексного розвитку туризму в Карпатському регіоні, підвищення конкурентоспроможності регіонального та національного туристичного продукту”, у  виставці – ярмарку “Турєвроцентр Закарпаття – 2016”);Міжнародній туристичній виставці «Україна. Подорожі. Туризм.» (м.Київ).

Розроблено   Програму розвитку туризму в Перечинському районі на 2016- 2020 роки.

Спільно з районним центром зайнятості проводяться семінари з організації зеленого туризму, яких протягом  2016 року проведено 11 семінарів, в яких взяли участь 189 осіб.

З метою пропаганди туристичного продукту:

підготовлено та подано матеріали про туристично-рекреаційний потенціал району для розміщення в журналі «Туристичними стежками Закарпаття»;

діє туристично-інформаційний центр (підрозділ БФ «Центр громадських ініціатив»), у якому туристи мають змогу отримати інформацію про туристично-привабливі об’єкти району, скористатися послугою бронювання білетів, організацією екскурсій із супроводом та можливістю поселення у приватному секторі;

спільно із сільськими радами зібрано інформацію  для довідника про історію та туристичну привабливість району;

надано інформацію про туристично-рекреаційні заклади району для розміщення у довіднику “Закарпаття  державне”.

З метою здійснення  аналізу діяльності у сфері туризму щомісячно проводиться моніторинг показників діяльності туристистично-рекреаційних закладів району.

Протягом  2016 року  туристичними закладами району надано послуг на суму 13,7 млн. грн., проти 12,6 млн. грн.  у попередньому році. Сплачено за цей же період податків до бюджету у сумі 1,2 млн. грн., що на 20,0 відс. більше попереднього року.

П.1.1.   Протягом 2016 року в галузі бюджету та фінансів здійснено комплекс робіт по складанню та  виконанню районного бюджету.

Розроблено показники проекту районного бюджету на 2017 рік та подано на розгляд сесії районної ради, який затверджено  сесією районної ради 22 грудня 2016 року. Розроблено та доведено трансферти низовим бюджетам на фінансування дошкільної освіти та закладів культури на 2017 рік.

Ведеться аналіз та контроль за станом розрахунків за енергоносії та інші житлово-комунальні послуги бюджетними установами, що фінансуються з місцевого бюджету, стан виплати заробітної плати бюджетними установами району, контроль за недопущенням заборгованості з цих виплат та інших захищених видатків.

Постійно здійснюється моніторинг та контроль за виконанням доходів районного та зведеного бюджету району, в тому числі в розрізі низових бюджетів як по загальному так і спеціальному фондах.

За підсумками 2016 року виконання доходів загального фонду зведеного місцевого бюджету в частині податків та обов”язкових платежів становить 109,7 відсотка. При уточненому річному плані доходів 44983,2 тис.грн, фактично поступило 49343,4 тис.грн, сума перевиконання по району склала 4360,2 тис.грн. Затверджені показники за 2016 рік виконано всіма бюджетами.

Виконання дохідної частини районного бюджету за 2016 рік забезпечено на 105,0 відсотків, при уточненому плані надходжень 25948,1 тис.грн., фактичні надходження склали 27242,4 тис.грн., перевиконання дохідної частини становить 1294,3 тис.грн.

Протягом року за рахунок перевиконання доходів загального фонду по всіх бюджетах спрямовано на видатки 17450,9 тис.грн., в тому числі по районному бюджету 8118,1 тис.грн.

П.1.4.  З метою здійснення прогнозування надходжень до місцевих бюджетів, та врахування в показниках проекту державного бюджету на наступний рік, надано пропозиції щодо очікуваних надходжень за 2016 рік та прогноз  надходжень на 2017-2019 роки у розрізі платежів, що надходять до місцевих бюджетів району.

До спеціального фонду місцевого бюджету району надійшло доходів на суму 3809,9 тис.грн., в тому числі:  до місцевих бюджетів розвитку – 838,0 тис.грн.,  до фондів охорони  навколишнього середовища – 168,6 тис.грн.,   до цільового фонду міської ради – 30,0 тис.грн., власних надходжень бюджетних установ ( платні послуги та благодійні внески) – 2772,3 тис.грн.

П.1.17. До спеціального фонду місцевих бюджетів в частині надходжень коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва по району протягом 2016 року надходжень немає, кошти не використовувались. Станом на 01.01.2017 року по всіх бюджетах в залишку налічується 150,2 тис.грн., який склався ще на початок 2016 року.

Видаткова частина районного бюджету по загальному фонду за 2016 рік при уточненому плані на звітний період 193007,6 тис.грн.  виконана в сумі 189500,7 тис.грн., тобто виконання складає 98,2 відсотків.

П.1.15.  Протягом  2016 року з резервного фонду районного бюджету профінансовано на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій кошти в сумі 170,2 тис. грн.

Видаткова частина районного бюджету по спеціальному фонду за 2016 рік (без власних надходжень) при уточненому плані на звітний період 14669,4 тис.грн.  виконана в сумі 13347,7 тис. грн.  (91,0 %). З них за рахунок районного бюджету розвитку профінансовано видатки в сумі 13247,7 тис.грн.

Відділом  освіти,  молоді та спорту райдержадміністрації   забезпечується функціонування 18 дошкільних навчальних закладів, два з яких – у складі навчально-виховних комплексів (Новоселицький та Вільшинківський).   У районі нараховується 2739 дітей віком від 1 до 6 років.   Дошкільні навчальні заклади відвідують 1115 дітей, що становить 41% від загальної чисельності дітей відповідного віку. Із метою підготовки дітей до навчання у загальноосвітніх школах відповідальними особами на місцях (представниками органів місцевого самоврядування та педагогічними колективами ДНЗ) вживаються всі можливі заходи щодо охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою. За станом на 1 грудня 2016 року із 1692 дітей від 3 до 6 років навчаються в ДНЗ 998 (59%). Щодо охоплення дітей 5-річного віку (не менше 85%) дошкільною освітою повідомляємо,що із 539 дітей – п’ятирічок 371 виховуються у ДНЗ, що становить 69 %. Наповнюваність груп та потужність ДНЗ у 2016 році складала 126 дітей на 100 місць. Із метою розвантаження та розширення мережі дошкільних навчальних закладів та збільшення кількості дітей 5-річного віку, охоплених навчанням та вихованням у ДНЗ, у 2016 році відкрито 1 групу з короткотривалим перебуванням дітей у Тур’я-Реметівському ДНЗ на 20 місць. У майбутньому в цьому ж населеному пункті планується відкриття ще однієї додаткової групи на базі приміщень розформованого міжшкільного учнівського навчально-виробничого комбінату.

У районі функціонують 24 загальноосвітні навчальні заклади:

-5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів,

-1 Перечинська гімназія ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку,

-12 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів( у тому числі й Перечинська загальноосвітня

школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради),

2 НВК: Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

-6 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

До 25 груп продовженого дня у 2015-2016 навчальному році було залучено 750 учнів 1-4 класів (38%).

У 2015-2016 навчальному році в освітніх закладах району нараховувалося 4098 школярів ( у 2014-2015 н/р в школах району навчалося 4035 учнів).

Щороку збільшується кількість учнів, задіяних до гурткової роботи. Так, у 2015-2016 навчальному році у 24 загальноосвітніх навчальних закладах району у 157-и гуртках займалися 2393 учні (58% від загальної кількості школярів району). У Перечинській ДЮСШ у 29-и секціях та гуртках займалися 480 юних спортсменів.

У Перечинському БДЮТ у 32 гуртках – 750 учнів ( 18 гуртків із них працювали на базі 9-и загальноосвітніх шкіл сільської місцевості). Серед усіх гуртківців 68 – із багатодітних сімей, 4 –діти з обмеженими фізичними можливостями, 3 дітей-сиріт, 6 дітей-напівсиріт, 7 – із неповних сімей.

У 2016 році успішно реалізовувались наступні програми:

Програма розвитку освіти району на 2013-2022 роки,

Програма “Шкільний автобус” на 2011-2017 роки,

Програма “Обдарована дитина” на період 2016-2020 року,

Програма забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Перечинського району на 2016 рік,

Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки,

Програма розвитку футболу в Перечинському районі на 2015-2020 роки,

Програма розвитку волейболу в Перечинському районі на 2016-2020 роки,

Програма розвитку пауерліфтингу в Перечинському районі на 2016-2020 роки,

Програма підтримки дітей учасників антитерористичної операції і дітей із сімей, переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, у навчальних закладах Перечинського району на 2016-2018 роки,

Програма підтримки дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в освітніх закладах Перечинського району на 2016-2018 роки .

Вживаються відповідні заходи щодо забезпечення функціонування освітньої галузі району, її розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців Перечинщини до якісної освіти.

Відповідно до затверджених заходів проведено капітальні ремонти:

– фасаду із заміною вікон ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубриничі – 331 000 грн.;

– фасаду навчального корпусу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Порошково – 662 995 грн.;

– капітальний ремонт з облаштуванням огорожі спортивної площадки Сімерківської ЗОШ І-ІІ ст. – 156 618 грн.;

–  по заміні вікон Т-Пасіцької ЗОШ І-ІІІ ст. – 340 464 грн.;

– фасаду навчального корпусу Зарічівської ЗОШ І-ІІ ст.- 429 475 грн.;

– фасаду із заміною вікон ЗОШ І-ІІІ ст. с. Т-Ремета – 877 759 грн.;

– даху центрального корпусу Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. – 417 209 грн.;

– по заміні вікон Т.-Бистрянської ЗОШ І-ІІ ст. – 359 980 грн.;

– по заміні віконних та дверних конструкцій центрального корпусу Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. – 288 852 грн.;

– по заміні віконних конструкцій (новий корпус) Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. – 249 998 грн.;

–  спортивного залу ДЮСШ – 509 305 грн.

Здійснено будівництво котельні та системи опалення Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ст.. – ДНЗ – 360 000 грн.;

– реконструкцію котельні з влаштуванням твердопаливного котла Сімерської ЗОШ І- ІІ ст. – 835 164 грн.;

– добудову головного входу до навчального корпусу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Порошково – 880 721 грн.;

– реконструкцію даху котельні та майстерні Т.-Бистрянської ЗОШ І-ІІ ст. – 366 946 грн..

Відповідно до програми співпраці з Пардубіцьким краєм Республіки Чехія виділено кошти в сумі 500 000 чеських крон для співфінансування проекту по капітальному ремонту фасаду ЗОШ І-ІІІ ст. с. Порошково та 200 000 чеських крон для співфінансування проекту по будівництву котельні та системи опалення Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ. Для Новоселицької ЗОШ І-ІІ ст – ДНЗ та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Порошково закуплено обладнання та меблі на суму 170 000 грн.

Рішенням сесії районної ради від 14 липня 2016 року виділено кошти в сумі 25 000 грн. для придбання насоса у котельню Перечинської ДЮСШ та 10 000 грн. для закупівлі газового редуктора котельні Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст., виконано роботи по ремонту і частковій заміні покриття у спортзалі Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст.

За кошти освітньої субвенції та кошти, виділені відповідно до рішень сесій районної ради, виготовлено проектно-кошторисні документації на наступні об’єкти:

 • капітальний ремонт даху школи початкових класів та допоміжних будівель ЗОШ I-III ст.с. Дубриничі – 8 300 грн;
 • капітальний ремонт Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ст..-ДНЗ – 33 161 грн.;
 • капітальний ремонт із заміною вікон Сімерської ЗОШ I-II ст. – 19 780 грн;
 • реконструкцію будівель старого корпусу школи під спортивний зал Т.Полянської ЗОШ I-II ст. – 80 000 грн.;
 • реконструкцію системи теплопостачання зі встановленням котельні на твердому паливі Перечинської ЗОШ I-III ст.. – 84 539 грн.;
 • реконструкцію покрівлі ЗОШ I-III ст.. с. Т.-Ремета – 23 227 грн.;
 • реконструкцію системи опалення ЗОШ I-III ст. с.Порошково – 15 588 грн.

При підготовці до нового навчального року за кошти освітньої субвенції здійснено потокові ремонти всіх навчальних закладів району. Відрадно, що вдалось відремонтувати спортивний зал П.-Гутянської ЗОШ I-II ст.(150 000 грн), їдальню та санвузли пришкільного інтернату Туричківської ЗОШ І-ІІ ст.. (200 000 грн).

Для покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів за кошти освітньої субвенції закуплено 4 комп’ютерні класи, а також 3 комп’ютерні класи – за кошти державного бюджету на загальну суму 199 824 гривень. Закуплено шкільних меблів (дошки, мебельні стінки, класні парти і стільці) на суму 324 000 грн., посуд для шкільних їдалень на суму 95 164 грн., спортивного інвентарю на суму 20 000 грн., дві газонокосилки, апаратуру для озвучення в комплекті на суму 123 213 грн., мультимедійне обладнання на суму 187 400 грн., лабораторних комплектів цифрового вимірювання на суму 199 800 грн. У грудні 2016 року відділом освіти, молоді та спорту для навчальних закладів району було проведено закупівлю холодильників та електроплит на суму 93 200 грн.

З метою створення умов для забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення до місць навчання, роботи і додому учнів та педагогічних працівників закуплено один шкільний автобус на суму 1 679 900 грн.. (1 175 930 грн.. – освітня субвенція, 503 970 грн. –місцевий бюджет).

З метою забезпечення освітніх установ твердим паливом проведено тендерну процедуру по закупівлі дров на суму 906 000 грн., придбано і завезено в Перечинську ЗОШ І-ІІІ ст. та Перечинську ДЮСШ вугілля на суму 99 986 грн., що становить 100 % від потреби. Закуплено палети для котельні Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 128 800 гривень.

Відділом освіти, молоді та спорту організовано харчування у 16 шкільних їдальнях навчальних закладів Перечинського району, на що було виділено 1991400 грн.

Учні, які отримували безкоштовне гаряче харчування у 2016 році згідно постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість» зі змінами від 18 січня 2016 року № 16:

34 сиріт та позбавлених батьківського піклування,

-152 – діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,-41 – учні спецкласів,-2 -– учні інклюзивного класу.

За рахунок коштів районного бюджету організовано гаряче харчування для: учнів 1-4 класів – 1631, дітей учасників антитерористичної операції і дітей із сімей переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції – 45, дітей із особливими освітніми потребами – 44, обдарованих дітей, які навчаються у спортивних класах Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – 24 та вихованців пришкільного інтернату Туричківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – 31.

Сесією Перечинської районної ради виділено 450 тис. грн., що дозволить забезпечити харчуванням учнів 1-4 класів до лютого місяця 2017 року, та 35 тис. грн.. для організації харчування учнів Туричківського пришкільного інтернату

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської райдержадміністрації № 84 від 18.05.2016 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей навчальних закладів Перечинського району влітку 2016 року» було організовано роботу 17 таборів з денним перебуванням на базі навчальних закладів, якими охоплено 1365 дітей різного віку, серед яких дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (17), дітей-інвалідів (19), постраждалих від ЧАЕС (6), дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей (521), дітей учасників АТО (20), обдарованих та талановитих дітей (493). Із місцевого бюджету було виділено 490 тисяч гривень. При дворазовому харчуванні вартість одного дітодня в середньому становила 25 гривень.

У 2016 році уперше на базі Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Т.Ремета було організовано 4 мовні групи у пришкільних літніх таборах із денним перебуванням (Перечинська ЗОШ – англійська та німецька мови, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Т-Ремета – англійська, німецька, словацька мови). Програма щоденних занять мовних груп допомагала дітям здобувати необхідні мовні навички та непомітно долати мовний бар’єр. Організовувались екскурсії по району та за його межі, діти залучались до активного відпочинку та різноманітних розважальних заходів. Для належної організації фізкультурно-спортивної роботи із дітьми у пришкільних таборах відділом освіти, молоді та спорту закуплено спортивний інвентар. У всіх закладах створені безпечні умовидля перебування дітей. Випадків травматизму, звернення до медичних установ для надання медичної допомоги не було.

Відділом освіти, молоді та спорту за кошти, виділені рішенням сесії районної ради (99 тис грн), протягом 14 днів оздоровлено у дитячому закладі ,,Синевирське озеро’’ 30 школярів пільгових категорій: дітейАТО – 7, дітей-сиріт, ПБП – 6, малозабезпечених – 3, із багатодітних родин – 6, дітей-інвалідів – 2, обдарованих дітей – 6.

Відповідно до Проекту міжнародної матеріальної допомоги опорним школам, проведеного Міністерством фінансів України спільно з МОН України та групою міжнародних донорів, до пілотного проекту розвитку опорних шкіл в Україні (наказ департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА №151 від 12.05.2016 року), за результатами проведеного конкурсного відбору включена загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Тур’я-Ремета (єдина серед ЗНЗ Закарпаття). Орієнтовна дата початку функціонування опорної школи та її філій – 2017/2018 навчальний рік. Першим кроком освітньої реформи в районі стало створення Тур’я-Реметівського освітнього округу із опорним закладом – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Тур’я-Ремета та філіями: Тур’я-Пасіцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Раківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Туриця, Туричківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Вільшинківський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад, Присліпська загальноосвітня школа І ступеня, яка знаходиться на території с. Вільшинки, Липовецька загальноосвітня школа І ступеня (рішення прийнято на позачерговій 8 сесії VІІ скликання Перечинської районної ради №164 від 14.07.2016 року).

Охорона здоров’я району представлена сектором охорони здоров’я Перечинськоїрайдержадміністрації; Перечинською центральною районною лікарнею на 123 стаціонарних ліжок та поліклінікою на 240 відвідувань в зміну і комунальним закладом «Перечинський районний центр ПМСД» з потужністю 488 відвідувань в зміну та денним стаціонаром на 45 ліжок. В структуру Центру ПМСД входять 12 АЗПСМ (м.Перечин, сіл Дубриничі, Зарічево, Сімер, Т.Ремета, Туриця, Турички, Т.Пасіка, Раково, Порошково, Т.Бистра, Т.Поляна) та 10 ФАПів (сс. Новоселиця, Пастілки, Ворочево, Сімерки,Липовець, Вільшинки, Мокра, Маюрки, П.Гута, Свалявка). Потужність амбулаторно-поліклінічних закладів району складає 728 відвідувань в зміну.

У лікувальних закладах району працює 74 лікарів та 162 особи середнього медичного персоналу, що відповідно складає 23,1 та 50,5 на 10 тис. населення.

Штатних посад лікарів ЗПСМ в районі 22,75, що становить 7,1 на 10000 населення, при обласному показнику – 6,12,  штатних посад середнього медичного персоналу ЗПСМ – 41,5,що відповідно становить12,9 на 10000 населення.

Укомплектованість фізичними особами штатних посад сімейних лікарів за 2016 р. складає 83,52% (19 фізичних осіб на 22,75 ст.) проти 79,12 % за 2015 рік при обласному показнику – 89,6%. Вакансії відмічаються по Туричківській АЗПСМ – 0,75 ст.; Т.Реметівській АЗПСМ – 1,0 ст.; .

Виконання ліжкоднів по стаціонару Перечинської ЦРЛ за 2016 рік складає 94,4% проти 92,5% за 2015 рік. Виконання ліжкоднів у денному стаціонарі Центру ПМСД в 2016 році складає 91,1% проти 90,5% в 2015році.

Демографічна ситуація в районі, в цілому, залишається стабільною. Рівень народжуваності в 2016 році є на рівні 2015 року і складає 15,70 проти 15,47 на 1000 населення.

Загальна смертність  населення є нижчою, ніж у 2015 році і складає за 2016 рік 13,09 на 1000 населення проти 14,2. По місту рівень смертності складає 11,8 на 1000 населення, по селу – 13,4.

Показник природного приросту є позитивним і складає 2,62 проти 1,3 за 2015 рік. Рівень первинної інвалідності осіб працездатного віку складає 51,10 на 10 тис. нас. прац. віку проти 45,59. Рівень первинної інвалідності дитячого населення  складає в 2016 році 20,30 на 10 тис. дит. нас., проти 25,37 в 2015 році.

Охоплення туберкулінодіагностикою дитячого населення віком від 4 до 14 років 833,75 на 1 тис. проти 722,57.

Охоплення новонароджених вакцинацією БЦЖ  в 2016 році складає 85,68% проти 55,37% в 2015 році (відсутність вакцини БЦЖ в районі, як і в цілому по області).

Бюджет по галузі охорони здоров’я на 2016 рік за загальним фондом становить 23492,6 тис. грн. проти23983,6 тис. грн. в 2015 році. Протягом 2016 року заклади охорони здоров’я профінансовано на 23279,9 тис. грн. або 99,1% від призначень на цей період.

Витрати бюджетних коштів в розрахунку на 1-го жителя складають 751,68 грн. проти 725,66 грн. за 2015 рік.

По фонду заробітної плати з нарахуваннями профінансовані видатки склали 17496,3 тис.грн., або 99,8% від запланованих проти 17926,6 тис. грн. за 2015 рік.

На медикаменти у 2016 році було заплановано 1310,0 тис. грн., протягом звітного періоду видатки на медикаменти склали 1309,5 тис. грн. або 100% від призначень на цей період. Видатки на медикаменти на 1 ліжкодень склали 19,63 грн. проти 29,70 за 2015 рік.

Видатки на харчування на 1 ліжкодень у звітному періоді знизилися і складають 9,94 грн. проти 10,87 грн. за 2015 рік.

На пільгове медикаментозне забезпечення на 2016 рік передбачено 672,0 тис. грн. проти 559,0 тис. грн. в 2015 році. Протягом  року використано 635,6 тис. грн., що становить 94,6% від призначень на рік. В т.ч.:

 • для онкологічних хворих заплановано 110,0 тис. грн., використанопротягом року 109,9 тис. грн., що складає 99,9% від призначень на цей період;
 • на придбання калоприймачів для стомованих хворих заплановано і використано 24,0 тис. грн. або 100%;
 • для хворих на цукровий та нецукровий діабет заплановано 100,0 тис. грн., використано 100,0 тис. грн. або 100%;
 • для хворих на туберкульоз заплановано 5,0 тис. грн., використано – 4,8 тис. грн. або 96,4%;
 • для інвалідів війни заплановано 20,0 тис. грн., використано 19,8 тис. грн. або 99,2%;
 • для дітей-інвалідів з рідкісними захворюваннями (муковісцидоз) виділено 80,0 тис. грн., використано 80,0 тис. грн. або 100%.
 • для хворих на ниркову недостатність заплановано 208,0 тис. грн., використано 182,2 тис. грн. або 87,7% від призначень на цей період;
 • для медикаментозного забезпечення учасників АТО виділено 20,0 тис. грн., використано 15,9 тис. грн., що складає 76,7%;
 • інші пільгові категорії – 105,0 тис. грн., використано 99,5 тис. грн. або 94,8%.

На енергоносії на 2016 рік заплановано 2243,2 тис. грн., використано 2123,8 тис. грн. або 94,7% від запланованих.

На поточний ремонт ФАП с. П.Гута виділено 24,9 тис. грн., використано протягом поточного періоду 23,4 тис. грн. або 94%. Перечинським районним Центром ПМСД закуплено 2 холодильники, багатофункціональний пристрій «Самсунг» та 2 кардіографи на загальну суму 104,7 тис. грн.

За рахунок інших надходжень спеціального фонду було передбачено виготовлення проектно-кошторисної документації та її експертизу по реконструкції системи теплопостачання Перечинської ЦРЛ з встановленням котлів на твердому паливі – 68,0 тис. грн., використано 63,5 тис. грн; на капітальний ремонт приміщень будівлі моргу Перечинської ЦРЛ – 121,6 тис. грн.

Для проведення капітального ремонту по заміні вікон хірургічного відділення Перечинської ЦРЛ виділено 140,4 тис. грн., використано 137,0 тис. грн. або 97,6%; для проведення капітального ремонту по заміні вікон та дверей хірургічного корпусу Перечинської ЦРЛ – 42,9 тис. грн., використано 33,5 тис. грн. або 78,1%.

На капітальний ремонт (ліквідація наслідків пожежі) в АЗПСМ с. Т.Пасіка КЗ «Перечинський РЦ ПМСД» виділено 85,0 тис. грн., використано 84,8 тис. грн.

На виготовлення проектно-кошторисної документації та її експертизу по капітальному ремонту АЗПСМ с. Т.Ремета виділено 18,3 тис. грн., використано 14,7 тис. грн.

На придбання для Перечинської ЦРЛ котла для котельні №2 терапевтичного корпусу використано 23,0 тис. грн., на придбання стерилізатора – 76,6 тис. грн., щілинної лампи – 143,4 тис. грн., двох кардіографів (дорослого та дитячого) – 44,0 тис. грн.

Централізовано протягом 2016 року отримано лікарських засобів та медикаментів на суму 1662,0 тис. грн. проти 1465,3 тис. грн. за 2015 рік.

Сума позабюджетних надходжень за 2016 рік склала 584,3 тис. грн. проти 417,6 тис. грн. за 2015 рік, що відповідно складає 18,20 грн. на 1-го жителя району проти 13,03 грн.

Відповідно до Закону України «Про культуру» відділом культури, установами культури району докладаються зусилля для реалізації державної політики в галузі культури, створення умов для організації культурного, інформаційно-освітнього обслуговування населення. На сьогоднішній день в районі збережено мережу культосвітніх установ: 21 клубні установи; 21 бібліотечні установи; 2 дитячі музичні школи; 1 народний етнографічний музей «Лемківська садиба» в с. Зарічево. Ці заклади сприяють розвитку національно – культурних традицій населення, мистецтва, збереженню і примноженню духовної спадщини, народних традицій, звичаїв та обрядів, самодіяльної художньої творчості.

Для повноцінного функціонування культосвітніх установ і покращення їх матеріально – технічної бази відділом культури було розроблено і діяли 4 галузеві програми:

«Програма розвитку бібліотек як інформаційних і культурних центрів Перечинського району на 2016 рік» було виділено 15000 грн., «Програма підтримки розвитку Перечинської дитячої музичної школи на 2016 рік»; «Програма підтримки розвитку Тур’я – Реметівської дитячої музичної школи на 2016 рік»; «Програма розвитку культури і мистецтва в районі на 2016 рік». На виконання заходів «Програми розвитку культури і мистецтва на 2016 рік» було виділено 273653,00 грн. Подано пропозиці до Програми економічного і соціального розвитку Перечинського району на 2016 рік, а також перелік об’єктів галузі культури, що потребують першочергових капітальних ремонтів, реставрацій. Подано пропозиції до «Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин району», до районної «Програми «Ромське населення» та затверджено «План заходів відділу культури райдержадміністрації по роботі з національними меншинами у 2016 році».

Із загального фонду місцевого бюджету фінансування виділено кошти в сумі 6680868,22 грн., в тому числі на заробітну плату 4615953,91 грн. Дебіторська та кредиторська заборгованість по відділу культури Перечинської РДА відсутня. Проведено капітальний ремонт районного будинку культури (заміна вікон та дверей) 499074,00 грн. з них з обласного бюджету 490000,00 грн., та капітальний ремонт санвузлів першого поверху РБК 223320,00 грн.

В Перечинському районі налічується близько 40 пам’яток архітектури, серед яких: археологічні, історичні, пам’ятки монументального мистецтва, та пам’ятки архітектури – пам’ятні знаки радянським воїнам і односельчанам, листоноші Ф.Фекеті, меморіальні дошки, братські могили, могили афганців, січових стрілців, пам’ятник листоноші Ф.Фекеті та ін. Найбільшою цінністю архітектурної культурної спадщини району є народний етнографічний музей «Лемківська садиба» в с. Зарічево; громадські музеї: «Спадщина»; історичний «Освіта», ромський музей, єдиний в Україні – «Ромська колиба», культова споруда – діюча дерев’яна церква святого Василія (с. Лікіцари), пам’ятка архітектури XVII ст., 1746 р., яку дуже часто відвідують туристи навіть із далекого зарубіжжя.

Музей «Лемківська садиба» береже і збагачує традиції, звичаї лемківської культури рідного краю. У звітному році було виділено 90000,00 грн. і реставровано споруду за рахунок «Комплексної програми збереження та використання пам’яток культурної спадщини Закарпатської області на 2016-2020 роки».

На сьогоднішній день відділом культури спільно з відділом охорони культурної спадщини управління культури облдержадміністрації, органами місцевого самоврядування ведеться робота в справі охорони культурної спадщини, а саме упорядкування і паспортизації пам’яток Перечинського району.

В централізованій бібліотечній системі комп’ютеризовано 10 бібліотек, в яких є 24 комп’ютери, 22 підключено до мережі інтернет, працює 1 скайп і 9 блогів. Всі комп’ютери, оргтехніку працівники бібліотек отримали завдяки участі в різних конкурсах і проектах. Бібліотечні установи проводять і беруть участь в заходах до знаменних дат, державних свят, ювілеїв, презентацій, просвітницьких заходів, до відзначення Дня міжнародної мови, проводяться зустрічі з учасниками АТО, у співпраці з БФ “Центр громадських ініціатив” за підтримки програми “Здоров`я жінок України” реалізується проект «Майбутнє варто планувати». Бібліотечна система району є в четвірці кращих в області.

Клубні установи підпорядковані сільським радам, методичне керівництво здійснює районний будинок культури, забезпечується проведення культурно-мистецьких акцій, конкурсів, оглядів, свят, участі у культурно – мистецьких заходах району, до державних і знаменних дат.

Цьогоріч в районі проведено районний фестиваль колядницьких груп і вертепів «Вертеп – 2016. Колядки Перечинщини», обласні фестивалі: «Лемківська ватра», «Перечинщина скликає таланти», обласне свято до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народної творчості.

З метою розвитку аматорської народної творчості в закладах культури району діють 112 гуртків, клубних формувань, з них 46 дитячих, у яких беруть участь 1148 учасників з них 527 дітей. В картотеці районного будинку культури налічується 92 народних умільців. В районі діють 4 колективи, яким присвоєно звання «народний» і 1 «зразковий».

Дитячі музичні школи: Перечинська (плановий контингент – 192 учнів) та Тур’я-Реметівська (плановий контингент – 79 учнів). Проводились шкільні конкурси індивідуальних виконавців, переможці яких брали участь у обласних конкурсах і зайняли в області призові місця. В Перечинській та Тур’я – Реметівській дитячих музичних школах працюють творчі колективи, які беруть активну участь у концертах, оглядах, конкурсах, культурно – мистецьких заходах району, області.

Основні проблемні питання: проведення капітальних, поточних ремонтів, реконструкцій та реставрацій в культосвітніх установах, поповнення бібліотечних фондів книжковою літературою та періодичними виданнями, придбання музичних інструментів, озвучувальної апаратури, оргтехніки, пошиття сценічних костюмів для колективів художньої самодіяльності, придбання автотранспортного засобу для перевезення аматорських колективів.

У сфері регулювання земельних відносин підготовка питань про визнання у встановленому законом порядку території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівної документацією здійснюється відповідно до Земельного кодексу України та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту розробляється з урахуванням положень плану зонування та/або детального плану території, відповідно до частини 1 ст. 24 «Особливості регулювання земельних відносин при здійсненні містобудівної діяльності»  Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території ( частини території ) району та / або області з урахуванням державних і регіональних інтересів. На підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід’ємною частиною  детального плану території, що передбачено ст. 19 « Детальний план території» зазначеного закону.

На даний час на території району зареєстровані  дві землевпорядні організації, а саме:

– Приватне підприємство Закарпатський геодезично-кадастровий центр «Земля», яке свою діяльність проводить на підставі ліцензії на проведення робіт із землеустрою серія АД № 034045 від 12.04.2012 р. та кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника  Попович О.Є. від 18.01.2013 р. № 001431.

–  Приватне підприємство «Закарпатгеопроект» яке свою діяльність проводить на підставі ліцензії на проведення робіт із землеустрою серія АГ № 579014 від 08.09.2011 року та кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника  Герасимюк М.М. від 28.05.2013 р. № 003485.

Здійснюється постійний контроль за дотриманням законодавства у сфері розроблення документації із землеустрою ліцензіатами, роз’яснюється положення земельного законодавства ( змін до законодавства ) з приводу регулювання земельних відносин на території району.

П.1.6  Протягом 2016 року було здійснено фінансування на поточний, капітальний ремонти, реконструкцію вулиць та доріг комунальної власності та автомобільних доріг з місцевих бюджетів на суму 6 115 586 грн.

П.1.8 Систематично проводяться конкурси на перевезення та затверджуються графіки руху . Ведеться постійна робота з питань перевезення пасажирів на приміських автобусах, маршрутах загального користування, що не виходять за межі території району .

За 2016 рік відділом містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту видано дев’ять містобудівних умов та обмежень для оформлення вихідних даних для проектування будівництва та реконструкції об’єктів, п’ятдесят п’ять          будівельних паспортів, на які інспекцією держархбудконтролю в Закарпатській області відповідно надано повідомлення про початок будівельних робіт.

Крім того  видано сто сімдесят  висновків щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель, ведення особистого селянського господарства, та інших.  На даний час відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” розроблені  “Районна Програма виготовлення та коригування генеральних планів населених пунктів Перечинського району на 2016-2018 роки” на загальну суму 4582,0 тис.грн. та  “ Програма схеми  планування території Перечинського району на 2016 – 2018 роки” на суму 250 ,0 тис.грн., ”Програму створення та впровадження містобудівного кадастру Перечинського району на 2014 − 2018 роки” на суму 54,0 тис.грн. Кошти на реалізацію даних Програм не виділялись.

Міській та сільським радам, відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”,     було рекомендовано передбачити в своїх бюджетах на 2016 рік кошти для виготовлення або коригування генеральних планів населених пунктів Перечинською міською радою на даний час розробляється генеральний план м. Перечин, який у І- му кварталі  2017 року планується затвердити на сесії міської ради.

У сфері цивільного захисту протягом 2016 року проведено ряд заходів направлених на недопущення та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території району.

Головою райдержадміністрації протягом даного періоду схвалено 27 розпорядження з питань захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій. Підготовлено та проведено 17  засіданнь комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації, розглянуто 85 питань, прийнято відповідні рішення. На засіданнях комісії з питань ТЕБ та НС були затверджені плани заходів направлених на попередження надзвичайних ситуацій та ліквідацію їх наслідків.

В райдержадміністрації  проведено засідання робочої групи по питанню попередження надзвичайних ситуацій у природних екосистемах у період встановлення високого класу пожежної небезпеки на території Перечинського району. Затверджено план додаткових заходів щодо недопущення пожеж та надзвичайних ситуацій у природних екосистемах.

В розрізі делегованих повноважень проведена відповідна робота по наданню допомоги головам виконкомів сільських рад з питань цивільного захисту населення. Проводиться контроль за формуваннями аварійних бригад  для підготовки до роботи об»єктів життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2016-2017 року. Проведено навчання оперативних служб Перечинського району по перевірці готовності на реагування при можливих виникненнях надзвичайних ситуацій в гірській місцевості в осінньо-зимовий період 2016-2017 років. Продовжується робота по виконанню заходів плану проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту району.

Райдержадміністрацією проведена відповідна робота по виконанню заходів щодо недопущення надзвичайних ситуацій у літній пожежонебезпечний період в лісових масивах.

Відповідно до графіку проводиться перевірка системи оповіщення району, роботи стійки централізованого виклику.

П.1.17   Важливим питанням для забезпечення життєдіяльності  району є соціальний захист населення . У 2016 роцібули призначення різних видів державної соціальної допомоги, за якими звернулося 3114 сімей. Особливу увагу приділено такому напрямку роботи,  як призначення субсидії. У 2016 році за призначенням субсидій звернулось 2750 сімей з них:806 –ЖКП та 1944 на ТПСГ.

В 2016 році сума нарахованих субсидій на ЖКП склала 20641,1 тисяч гривень, профінансовано – 17966,9 тис. грн. Заборгованість по субсидіях по ЖКП станом на 01.01.2017 року становить 4492,0 тис. грн. За 2016 рік призначено субсидію на ТПСГ (готівкою) на суму 3640,1 тис. грн., профінансовано – 3654,8 тис. грн.. Заборгованість – 32,0 тис. грн. (кредиторська).

За 2016 рік в районі всі види державних соціальних допомог профінансовано і виплачено в повному обсязі відповідно до нарахованих сум. Заборгованість відсутня.

Станом на 01.01.2017 р. до бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги внесено 7902 осіб, які мають право на пільги згідно Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про охорону дитинства», «Про соціальний захист дітей війни», «Про культуру», «Про освіту», «Основ законодавства України про охорону здоров’я», «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні».

Почесне звання України “Мати-героїня” отримали вісім багатодітних жінок району. У 2016 році охоплено оздоровленням 1625 дітей (38,7%).

На особливому контролі є робота з особами, що брали участь в АТО, на протязі 2016 року. Організовано роботу комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”.12 грудня 2016 року рішенням членів комісії призначено грошову компенсацію інваліду війни 2 групи Керецману Юрію Івановичу, 1988р.н., що проживає у с.Вільшинки,158 та потребує поліпшення житлових умов – у розмірі 454711,88 грн. Кошти Керецман Ю.І. на спеціальний рахунок відкритий в АТ “Державний ощадний банк України” перераховано в повному об’ємі 28.12.2016року.

П,1.18 За 2016 рік відстеження результативності прийнятих регуляторних актів Перечинської райдержадміністрації не проводилося. На виконання  ст. 10  Закону Перечинською райдержадміністрацією затверджено головою райдержадміністрації від 14.12.2016 року план-графік проведення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів Перечинської райдержадміністрації на 2017 рік та розміщений на офіційному веб-сайті Перечинської райдержадміністрації в розділі “Регуляторна політика” – Відстеження результативності регуляторних актів.

Перечинська районна державна адміністрація і надалі тісно співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, правоохоронними та   територіальними органами з метою  продовженння започаткованих кроків по збереженню власного потенціалу району, відновленню процесів нарощування виробництва, стимулюванню інвестиційної діяльності, недопущенню зниження рівня життя населення та підтримці найуразливіших верств населення району.

Ласкін М.І.

Звіт закінчено.

У кого будуть запитання до   Віктора Івановича?

Лабич М.І., депутат районної ради.  Показники за 2016 рік  хороші.  Необхідно більше уваги звернути на галузь медицини.

Олефір В.І. Пропоную 2017 рік оголосити роком  медицини в районі.

Ласкін М.І.

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 25. Проти? Нема.    Утримався – 1.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 25. Проти? Нема.    Утримався – 1.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 242 прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. 2. Про стан надання медичної допомоги Перечинською центральною районною лікарнею та комунальним закладом «Перечинський  районний Центр  первинної медико-санітарної допомоги » .

ВИСТУПИЛИ:  Гавриляк Інна Святославівна, завідувач    сектору  охорони здоров»я районної державної адміністрації.

(Інформація Гавриляк І.С. додається)

У кого будуть запитання до   Інни Святославівни?

Олефір В.І. Чи є в районі епідемія туберкульозу?

Гавриляк І.С. Немає.

Поприк В.І. На 2017 рік  який стан по заробітній платі?

Гавриляк І.С. Станом на сьогодні дефіцит фонду заробітної плати – 6 млн.грн., по медикаментах – забезпеченість 30 відсотків.

 

Данилаш Василина Василівна, головний лікар Перечинської ЦРЛ.

Є проблема в тому, що ЦРЛ розміщена у двох різних приміщеннях, де 3 км відстані між ними. Їх необхідно об»єднати в одне приміщення у поліклініці.

(Інформація Данилаш В.В. додається)

У кого будуть запитання до Василини Василівни?

Погоріляк І.М., Перечинський міський голова. Надходить негативна  інформація про захворюваність населення району туберкульозом.  Потрібно співпрацювати з приватною поліклінікою.

Ласкін М.І. Необхідно більше співпрацювати з головами територіальних громад щодо питання профілактичних оглядів серед населення нашого району.

Яка ситуація з кадровим забезпеченням в медицині?

Данилаш В.В. 5 лікарів звільнилися, середнім медичним персоналом забезпечено.

Круцей М., депутат районної ради. В нашому районі малий рівень довіри до лікарів.

Олефір В.І., голова райдержадміністрації, депутат районної ради. Все залежить від фаховості лікарів на місцях.

Петрішко М.М., депутат районної ради. Чи співпрацюєте з екстреною медичною допомогою?

Данилаш В.В. Не у всьому, в деяких питаннях є розбіжності.

Малишко Юрій Юрійович-головний лікар комунального закладу «Перечинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Тут прозвучало питання по захворюваності на туберкульоз. Від ЦПМСД залежить виявлення і направлення на лікування. Були провали у вакцинації, не було вакцини БЦЖ. Зараз вакцина поступає і новонароджених дітей з родильного відділення не виписують без вакцинації.

Центр працює.Є побажання не відщеплювати від ЦПМСД певні медичні структури, зараз  це недоцільно.

Поприк В.І. Пропозиція- звернутися з офіційним листом щодо цих питань.

(Інформація Малишка Ю.Ю. додається)

ЛАСКІН М.І.

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 26. Проти? Нема.    Утримався? Нема.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

Поприк В.І., депутат районної ради. Пропоную у пункті 3 рішення  слова «вишукати можливість»   замінити словами «надати конкретні пропозиції».

За – 26. Проти? Нема.    Утримався? Нема.

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 26. Проти? Нема.    Утримався? Нема.

ВИРІШИЛИ : Рішення № 243 прийняти.

 

ЛАСКІН М.І. Переходимо до розгляду наступних питань порядку денного.

ВИСТУПИВ: Поприк В.І. Пропоную прийняти без обговорення питання під №№ 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12.

За дану пропозицію проголосували 24 депутати. 2 депутати вийшли з зали.

Ласкін М.І.

Хто за те, щоб питання під №№ 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 прийняти без обговорення за основу.

За – 25. Проти? Нема.    Утримався?  1 депутат.

Хто за те, щоб питання під №№ 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 прийняти без обговорення в цілому.

За – 26. Проти? Нема.    Утримався?  1 депутат.

 

ВИРІШИЛИ:

Рішення № 244 « Про виконання районної  Програми  боротьби з онкологічними захворюваннями на період  до 2016 року (із змінами від 31.03.2016 року)»  прийняти.

Рішення № 245 «Про виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в Перечинському районі на 2012-2016 роки (із змінами від 31.03.2016 року)» прийняти.

Рішення № 246 «Про виконання Програми протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в районі на 2012-2016 роки( із змінами від 31.03.2016року)» прийняти.

  Рішення № 247 «Про виконання Програми медико-соціального забезпечення ветеранів війни у Перечинському районі на 2013-2016 роки ( із змінами від 31.03.2016 року)» прийняти .

Рішення № 248 «Про  виконання Програми  економічного і соціального розвитку району за 2016 рік (із змінами від 18.02.2016 року, 31.03.2016 року, 30.06.2016 року, 08.12.2016 року)» прийняти.

        Рішення № 249 «Про  виконання районної  Програми  «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на  2016 рік (із змінами від 14.07.2016 року)» прийняти.

 

              Рішення № 250 «Про хід виконання Програми посилення  соціального захисту вразливих категорій населення та підтримки громадських ветеранських організацій району на 2015-2017 роки» прийняти.

       Рішення № 251 « Про виконання програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки ( із змінами від 29.10.2013 року, від 26.12.2013 року)» прийняти.

         Рішення № 252 «Про хід виконання Програми розвитку пауерліфтингу Перечинського району на 2016-2020 роки» прийняти.

         Рішення № 253 «Про хід виконання Програми підвищення ефективності  виконання  повноважень органами виконавчої влади щодо  реалізації  державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016-2019 роки

( із змінами від  31.03.2016 року, 16.09 2016 року, 08.12.2016 року)» прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про звіт  щодо  виконання районного бюджету за 2016 рік.

ВИСТУПИЛА: Керецман Любов Василівна, начальник  фінансового  управління  районної державної адміністрації.

(Звіт Керецман Л.В. додається)

 

У кого будуть запитання до Любов Василівни?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 24. Проти? Нема.    Утримався?  Не голосували 2 депутати.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 24. Проти? Нема.    Утримався?  Не голосували 2 депутати.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 254 прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І. Переходимо  до розгляду наступних питань порядку денного.

ВИСТУПИВ: Поприк В.І. Пропоную прийняти без обговорення питання під №№  14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25.

За дану пропозицію проголосували 25 депутатів,  Не голосував – 1 депутат.

Ласкін М.І.

Хто за те, щоб питання під №№  14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26

прийняти без обговорення за основу.

За – 25.  Не голосував 1 депутат.

Хто за те, щоб питання під №№  14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26

прийняти без обговорення в цілому.

За – 25. Проти? Нема.    Утримався?  1 депутат.

 

ВИРІШИЛИ:

Рішення № 255 «Про районну Програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року» прийняти.

Рішення № 256 «Про районну цільову соціальну Програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки» прийняти.

Рішення № 257 «Про Програму забезпечення медикаментами, виробами медичного призначення і проведення  безкоштовного зубопротезування ветеранів війни та пільгової категорії населення району на 2017-2021 роки» прийняти.

Рішення № 258 «Про Програму забезпечення прикордонного режиму на 2017-2019 роки» прийняти.

Рішення № 259 « Про Програму мобілізаційної підготовки Перечинського району та забезпечення виконання військового обов»язку на 2017-2019 роки» прийняти.

Рішення № 260 «Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в Перечинському районі на період до 2020 року» прийняти.

Рішення № 261 «Про Програму функціонування та розвитку Центру надання адміністративних послуг при районній державній адміністрації на 2017-2019 роки» прийняти.

Рішення № 262 « Про Програму «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2017-2020 роки» прийняти.

Рішення № 263 «Про Програму забезпечення надання пільг з послуг зв»язку та інших передбачених законодавством пільг на 2017-2020 роки» прийняти.

     Рішення №264 «Про Програму розвитку малого і середнього підприємництва в районі на 2017-2019 роки» прийняти.

 

 Рішення № 265 « Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки галузі рослинництва в районі на 2016-2020 роки» прийняти.

Рішення № 266 «Про  внесення змін до Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами казначейства щодо реалізації державної регіональної політики на 2016-2017 роки (із змінами від 08.12.2016 року)» прийняти.

Рішення № 267 «Про внесення змін та доповнень до Програми ефективного використання майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, міста Перечинського району на 2015-2019 роки ( із змінами від 20.10.2015 року, від 14.07.2016 року)» прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про затвердження висновку про вартість майна, яке передається в оренду Перечинському районному товариству інвалідів

ВИСТУПИВ:  Луцяк Віктор Іванович, начальник  відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю.

Розглянувши звіт про оцінку частини вбудованого приміщення загальною площею 14,8 м.кв., що знаходиться в будівлі за адресою м.Перечин,  провулок Ужанський, 5  пропонується затвердити висновок про вартість майна – частини вбудованого приміщення №16 (літ.Д) загальною площею 14,8 м.кв., що знаходиться в будівлі за адресою м.Перечин,  провул.Ужанський, 5 в сумі  52658,00 гривень, визначену за результатами проведеної незалежної оцінки.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 25 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? І депутат.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 25 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? І депутат.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 268 прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про передачу Туричківській сільській раді архівних справ районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальниу відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю.

Розглянувши лист Туричківської сільської ради від 09.02.2017 року №37/02-06  пропонується передати Туричківській сільській раді матеріали технічної інвентаризації, архівні справи районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради на об’єкти нерухомого майна, які розміщені на території Туричківської сільської ради.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 26 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? Немає.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати

За – 26 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? Немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 269 прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про передачу Дубриницькій сільській раді архівних справ районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник  відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю.

Розглянувши лист Дубриницької сільської ради від 15.02.2017 року №02-09/28  пропонується передати Дубриницькій сільській раді матеріали технічної інвентаризації, архівні справи районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради на об’єкти нерухомого майна, які розміщені на території Дубриницької сільської ради.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 26 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? Немає.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 26 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? Немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 270 прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про передачу Тур»я Реметівській сільській раді архівних справ районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю.

Розглянувши лист Тур’я-Реметівської сільської ради від 06.02.2017 року №26/02-08  пропонується передати Тур’я-Реметівській сільській раді матеріали технічної інвентаризації, архівні справи районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради на об’єкти нерухомого майна, які розміщені на території Тур’я-Реметівської сільської ради.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 26 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? Немає.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 26 депутатів. Проти? Немає.  Утримався? Немає.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 271 прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про передачу Сімерській сільській раді архівних справ районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю.

Розглянувши лист Сімерської сільської ради від 14.02.2017 року №48/02-06  пропонується передати Сімерській сільській раді матеріали технічної інвентаризації, архівні справи районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради на об’єкти нерухомого майна, які розміщені на території Сімерської сільської ради.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 18 депутатів. Проти – 2. Утрималися – 4. Не голосували – 2 депутати.

 

У кого будуть зміни, доповнення?

Лабич М.І., депутат районної ради. Чи доцільно передавати  архівні справи сіл до об»єднання громади? Пропоную дане питання відтермінувати.

За пропозицію Лабича М.І. голосували:

За – 6. Проти – 12. Утрималися – 5. Не голосували – 3. Пропозиція не прийнята.

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 18. Проти – 2. Утрималися – 4. Не голосували – 2.

ВИРІШИЛИ: Рішення №  272 прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна  М.І.

 1. Про передачу Ворочівській сільській раді архівних справ районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю.

Розглянувши лист Ворочівської сільської   пропонується передати Ворочівській  сільській раді матеріали технічної інвентаризації, архівні справи районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради на об’єкти нерухомого майна, які розміщені на території Ворочівської сільської ради.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 22. Проти – 2. Не голосували – 2.

У кого будуть зміни, доповнення?

За пропозицію Лабича М.І. про відтермінування передачі матеріалів голосували.

 

За – 5. Проти – 11. Утрималися – 7. Не голосували – 3. Пропозиція не прийнята.

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 17. Проти – 3. Утрималися – 4. Не голосували – 2.

Рішення не прийнято.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про передачу Перечинській міській раді архівних справ районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю. розглянувши лист Перечинської міської ради від 22.02.2017 року №131/01-14  пропонується передати Перечинській міській раді матеріали технічної інвентаризації, архівні справи районного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» Перечинської районної ради на об’єкти нерухомого майна, які розміщені на території міста Перечин.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 22. Проти? Нема. Утрималися – 2. Не голосували – 2.

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 22. Проти? Нема. Утрималися – 2. Не голосували – 2.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 273 прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 

 1. Про депутатський запит Семена М.М.

Пропонується підтримати депутатський запит Семена М.М. щодо питання ремонту автомобільної дороги  Турички-Вільшинки (додається) та направити його в Перечинську районну державну адміністрацію та начальнику служби автомобільних доріг у Закарпатській області Поповичу М.М. для відповідного реагування.

 

З даного питання необхідно прийняти рішення.

Прошу голосувати.

За – 23. Проти? Немає. Утрималися? Немає. Не голосували – 3.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 274 прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 1. Про підтримку ініціатив Президента України, прийнятих рішенням РНБО та осудження політичного піару з даної проблематики та звернення   Закарпатської обласної ради. (Зачитав проект рішення).

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 20. Проти – 2. Утримався – 1. Не голосували – 3.

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 19. Проти – 2. Утрималися – 2. Не голосували – 3.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 275 прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна  М.І.

 1. Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2016 року № 241 «Про районний бюджет на 2017 рік».

ВИСТУПИЛА: Керецман Любов Василівна, начальник фінансового управління районної державної адміністрації.

До додатку 1  проекту рішення включено розподіл залишку коштів, який склався на початок 2017 року в сумі 1 156 300 грн. З них, за рахунок вільного залишку виділено 971 300 грн., які спрямовано на сектор охорони здоров’я, управління соціального захисту населення, відділ освіти молоді та спорту райдержадміністрації , в т. ч.передано іншу субвенцію і низовим бюджетам, а саме: на капітальний ремонт автодороги по вул. Українська в с. Дубриничі – 19 000 грн.; на поточний ремонт дороги державного значення Перечин-Свалява – 330 000 грн.; поточний ремонт автомобільної дороги місцевого значення Т-Ремети-Лумшори – 440 000 грн.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Любов Василівни?

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу, прошу голосувати.

За – 26 депутатів.

У кого будуть зміни, доповнення?

 

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.  Прошу голосувати.

За – 26 депутатів.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 276 прийняти.

Ласкін М.І.

Шановні депутати!

Питання  порядку денного  засідання чотирнадцятої сесії районної ради  розглянуто і прийнято відповідні рішення.

У кого будуть зауваження щодо ведення сесії?

Засідання  чергової   чотирнадцятої   сесії районної ради оголошую закритим. Дякую всім за активну участь у роботі сесії.

 

(Звучить Державний Гімн України)

 

 

 

Голова ради                                                                              М.І.Ласкін

Comments are closed.

Перейти до вмісту