П Р О Т О К О Л   постійної комісії з питань соціального розвитку села, агропромислового комплексу, земельниї і лісових ресурсів, екології, промисловості, будівництва, архітектури, паливно-енергетичного комплексу, соціальної інфраструктури.
19.06.2020
Про роботу управління соціального захисту населення Перечинської районної державної адміністрації  за 2019 рік
23.06.2020
Показати всі

ПРОТОКОЛ № 44 засідання сорок третьої сесії районної ради

ПРОТОКОЛ № 44

засідання   сорок третьої  сесії

районної ради VІІ скликання

 

18 червня   2020 року

Ласкін М.І.,голова районної ради.

 

Насамперед  хочу привітати  депутатів районної ради, які у міжсесійний  період  відзначили свої   дні народження – Цвіка Йосипа Івановича та Фрайтик Мар’яну Іванівну. Від себе особисто, від депутатського корпусу побажати вам міцного здоров’я, благополуччя, любові та родинного затишку.

ВИСТУПИВ: Цвік Й.І., голова постійної комісії районної ради з  питань соціального розвитку села, агропромислового комплексу, земельних і лісових ресурсів, екології, промисловості, будівництва, архітектури, паливно-енергетичного комплексу, соціальної інфраструктури, який запропонував розглянути  порядок денний сорок третьої сесії районної ради. За – 21 депутат.

Ласкін М.І.

Шановні депутати, запрошені!

Пропоную перейти до роботи  засідання    43  сесії районної ради.

Із 34 депутатів районної ради УІІ скликання на сьогоднішньому  засіданні сесії районної ради присутні 21 депутатів, відсутні – 13.

Таким чином, відповідно до  пункту 11 статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія ради є повноважною.

На сесію  районної ради запрошено:    голову районної державної адміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. В роботі сесії районної ради бере участь заступник голови обласної ради, депутат обласної ради –  Петро Васильович Грицик.

Ласкін М.І.

Шановні депутати!

Відповідно до статті  18 Регламенту роботи районної ради УІІ скликання засідання ради буде записуватись на електронний носій інформації, а саме диктофон.

Дозвольте    засідання         сорок третьої сесії районної ради VІІ скликання вважати відкритим.

 

(Звучить Державний Гімн України)

 

 

ВИСТУПИВ: Ласкін М.І. Пропоную ведення протоколу засідання сесії доручити працівникам виконавчого апарату районної ради.

Прошу лічильну комісію приступити до виконання своїх обов’язків.

Нам необхідно затвердити порядок денний та порядок   роботи    засідання  43 сесії районної ради.  До порядку денного включено     24 питання, сесію пропоную завершити до    11 год. 39 хв.

 

Пропоную прийняти порядок денний  за основу.

За – 21 депутат.

 

Петрішко М.М., депутат районної ради. Вношу пропозицію включити до порядку денного питання про звернення депутатів районної ради до обласної ради та обласної державної адміністрації щодо необхідності вирішення питання у сприянні виділення коштів з обласного бюджету для десятивідсоткового спів- фінансування об»єктів.

 

Ласкін М.І. Вношу пропозицію включити до порядку денного питання про звернення депутатів районної ради до обласних структур щодо обстеження дворогосподарств внаслідок зсуву   та надання висновків в с.Новоселиця.

За – 17. Пропозиція не прийнята.

Петрішко М.М. зняв свою пропозицію.

 

Які ще будуть пропозиції  щодо порядку денного   сесії районної ради.

Пропоную прийняти порядок денний  в цілому.

За – 21 .

 

ВИРІШИЛИ: Порядок денний  сорок  третьої  сесії районної ради  прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

Пропоную прийняти порядок роботи   засідання   сорок третьої сесії  районної ради за основу.

За – 21 депутат.

 

У кого будуть зміни, доповнення? 

         Пропонується  порядок  роботи   засідання   сорок третьої сесії районної ради прийняти   в цілому.

За –21 депутат.

ВИРІШИЛИ: Порядок роботи засідання сорок третьої сесії районної ради прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 

  1. Про роботу управління соціального захисту населення Перечинської районної державної адміністрації за 2019 рік.

 

ВИСТУПИЛА: Маханець Наталія Юріївна, начальник управління соціального захисту районної державної адміністрації

Робота управління соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2019 рік була спрямована на системне забезпечення соціального захисту соціально-незахищених верств населення району, реалізацію комплексу організаційних та практичних заходів щодо виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями та дорученнями голів обласної  та районної державних адміністрацій.

Протягом   2019 року за призначенням різних видів державної соціальної допомоги звернулося 2950 сімей.

За 2019 рік в районі всі види державних соціальних допомог профінансовано і виплачено в повному обсязі відповідно до нарахованих сум. Заборгованість відсутня.

Станом на 01.01.2020 року за призначенням житлових субсидій звернулося 1978 сімей, з них: на придбання ТПСГ- 643, на оплату ЖКП- 1335.

В 2019 році сума нарахованих субсидій на ЖКП склала 3637,79 тис. грн., профінансовано – 5105,07  тис. грн. Заборгованість по субсидіях на оплату ЖКП станом на 01.01.2020 року відсутня. За даний період призначено субсидію на  придбання твердого палива (готівкою) на суму 1667,77 тис. грн., профінансовано – 1701,22 тис. грн., заборгованість відсутня.

Враховуючи внесені зміни до Порядку надання населенню житлової субсидії управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації протягом звітного періоду проведено відповідну роботу щодо здійснення розрахунку субсидій для домогосподарств, які звернулися за призначенням субсидії, а саме, підготовлено і подано запити до організацій надавачів-житлово комунальних послуг,  органів Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України.

Протягом поточного року підготовлено і подано на розгляд комісії з питань призначення державних соціальних допомог у виняткових випадках 9 заяв з відповідними документами для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. По 8 заявах прийнято позитивні рішення, 1 сім’ї відмовлено. Також, на розгляд комісії з питань надання житлової субсидії у виняткових випадках було внесено 368 заяв для призначення житлової субсидії, з яких по 308 зверненні громадян прийнято рішення про призначення.

За звітній період відділом державних соціальних допомог розглянуто 3 заявим з відповідними документами, на підставі яких нараховано одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати – героїня» на загальну суму 57,6 тис. грн.

Протягом 2019 року відділом державних соціальних допомог було подано індивідуальні дані на  1455 одержувачів державних допомог, які мають право на зарахування страхового стажу в період догляду за дитиною – інвалідом, за дитиною віком до трьох років, за інвалідом I групи та перестарілою особою, яка досягла 80 років.

Значна увага приділяється роботі з категорією – учасників АТО, ООС та членів їх сімей. Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.01.2020 року  перебувають 162 військовослужбовці учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 9-м встановлено статус «інваліда війни» (2 осіб – ІІ гр. інв., 7 осіб – ІІІ гр. інв.). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100% в межах встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Виплати до 5 травня проведено 299 особам на суму 444791,00 грн. Відповідно до Програми «Турбота» виплачено матеріальної допомоги 6 членам сім’ї на загальну суму 9000,00 грн, та 62 учасникам АТО на загальну суму 65180,00 грн. Всього по Програмі «ТУРБОТА» виплачено 74180 тис. грн.

На протязі 2019 року на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції кошти не виділялися. У 2018 році було виділено 18000 грн. (вони були оплачені відповідно до акту виконаних робіт у березні місяці 2019 року). Направлення на навчання здійснюється на підставі «ПОРЯДКУ організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності», що затверджено Постановою КМУ від 21 червня 2017 року №432 (із змінами).

Станом на 01 січня 2020 року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувало 5 (2-особи з інвалідністю, 3-УБД) учасників антитерористичної операції. На протязі  2019 року один  учасник  забезпечений санаторно – курортним лікуванням. Підготовлено гарантійний лист для бронювання. Змінено порядок закупівлі путівок на оздоровлення, а саме – з березня 2017 року путівки для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управління-санаторій). За 2019 рік оздоровлено 2 дітей учасників АТО.

Станом на 01 січня 2020 року на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування на першочергове отримання житла перебуває 29 учасників АТО , з них:

м. Перечин – 24 чол

с. Вільшинки – 1чол.

с. Зарічово – 4 чол.

 

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги,  занесено 6639 пільговиків, з них 1663  дітей війни, 843 інвалідів і 78 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, надано пільг на суму  2744,7 тис.грн.

Незважаючи на відсутнє фінансування з районного бюджету на оплату пільг з послуг зв’язку пільговій категорії населення ПАТ «Укртелеком» виконуючи   ч. 3 ст. 63 Закону України “Про телекомунікації” та п. 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою КМУ від 11.04.2012р.  № 295,  надає  телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати і надалі щомісяця. Таким чином, станом на 01.01.2020 року заборгованість за надані пільги населенню становить 207903,75 грн.   Через відсутнє відшкодування за надані пільги населенню  ПАТ «Укртелеком» вимагає відшкодування  за надані пільги населенню в судовому порядку. Отже, станом на 01.01.2020 року на обліку  управління  знаходяться на виконані три судові рішення на загальну суму 182448,90 грн. з відшкодування пільг населенню із послуг зв’язку наданих Закарпатською філією ПАТ «Укртелеком» (рішення Господарського суду від 28.02.2018р., справа №907/731/17 на суму 55739,15 та рішення Господарського суду від 05.02.2019р., справа №907/780/18 на суму 50002,07 грн., рішення Господарського суду від 05.11.2019р., справа №907/517/19 на суму 76707,68 грн. Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.

Окрім цього, станом на  01.01.2020р. на обліку  в управлінні соціального захисту населення рахується заборгованість за надані пільги населенню за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом в сумі 119719,88 грн., яка виникла  у грудні 2015 року і на сьогоднішній день не погашена.

Станом на 01.01.2020 року обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 1929 осіб з інвалідністю,  з них:

– I групи – 202 особи

– II групи – 728 осіб

– III групи – 836 осіб

Діти з інвалідністю – 163 особи

В районі проживає 47 осіб з інвалідністю, які пересуваються за допомогою інвалідних візків, з них 16 дітей з інвалідністю.

Облаштування об’єктів громадської інфраструктури до безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення  по Перечинському районі становить – 61,7 %.

Загальна кількість закладів – 268, з них:

  • облаштовано або існує вільний доступ – 135;
  • не можливо облаштувати – 31;
  • не облаштовано – 102.

При проектуванні об’єктів соціальної інфраструктури обов’язково передбачається облаштування пандусів та перил для безперешкодного доступу громадян з інвалідністю.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено та рішенням сесії районної ради від 21.12.2017 № 368 затверджено Програму посилення соціального захисту соціально вразливих категорій населення та підтримки громадських ветеранських організацій району на 2018-2020 роки. На  виконання заходів Програми сприяння діяльності Перечинського районного товариства інвалідів у 2019 році  виділено 10 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету  отримали:  7 осіб – компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування; 22 особи – компенсацію на транспортне обслуговування.

Протягом  2019 року спеціалістами управління соціального захисту населення  райдержадміністрації з внутрішньо-переміщеними особами проведено значний об’єм роботи.

Станом на 01.01.2020 року на обліку перебуває 33 сім’ї – 63 особи, з яких 47 дорослих, 16 дітей віком до 18-ти років. Завдяки зусиллям районної влади забезпечено безкоштовне харчування дітей-переселенців у школах району.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 05.07.2016 року №229 створено районну комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам для прийняття рішення по питаннях призначення (поновлення), припинення виплат. За 2019 рік  проведено 19 засідань комісії, на засіданні яких прийнято рішення про призначення виплат на проживання 57 особам, призначення пенсії 2 особам, допомоги багатодітним сім’ям 3 особи, допомога одинокій матері 1 особі.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 05.07.2016 року № 230 створено районну робочу групу з питань здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного місця проживання/перебування. Проведено обстеження матеріально-побутових умов сімей ВПО – 36.

Додаткові  перевірки  не проводилися.

Станом на 01.01.2020 року 10 сімей  ВПО не є отримувачами жодного виду соціальних виплат.

У районі розроблено “Програму зайнятості населення Перечинського району на період до 2020 року”, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21.02.2018 № 56 та  затверджена рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.06.2018 р. № 436.Програмою зайнятості  передбачено створити у 2019 році  220 нових робочих місць, створено за січень – грудень 160 нових робочих місць, що склало 72,7 % від запланованого. З них: юридичними особами – 46, фізичними особами згідно трудових угод – 22, зареєстровано фізичних осіб, як підприємців –92.

Для забезпечення легалізації зайнятості, з метою виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, посилення соціального захисту працівників, збільшення надходження до бюджету всіх рівнів та державних соціальних страхових фондів в районі розпорядженням голови райдержадміністрації від 07.02.2017 № 33 утворено районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Робочою групою проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання  та населенням району щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників, а також виплати заробітної плати найманим працівникам не менше мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.

Протягом січня – грудня 2019  року проведено 11 засідань робочої групи, на яких розглядалися питання стану дотримання законодавства про працю, зайнятість та виплату заробітної плати роботодавцями на території району.

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за 2019 рік згідно і склала 9367,46 грн. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (2027,00 грн. з 01.12.2019 року) складає 462,1 відсотків. У відсотках до середнього рівня по області (9201,66 грн.) розмір заробітної плати складає 101,8 відсотків. Середньомісячна заробітна плата працівників за 2019 рік у відповідності до аналогічного періоду 2018 року (8022,00 грн.) збільшилася на 1345,46 грн. Темп зростання середньомісячної заробітної складає – 116,8 відсотків.

Керівники підприємств, які допускають рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників менше за встановлений законодавством розмір мінімальної заробітної плати, постійно заслуховуються на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу. Протягом 2019 року проведено 12 засідань комісії.

За даними проведеного моніторингу стану оплати праці станом на 01.01.2020 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

Відділ з питань соціально-трудових відносин, у справах сім’ї, дітей та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення постійно надає інформаційну та консультативну допомогу керівникам, головам профспілкових організацій стосовно укладення колективних договорів та з метою врегулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин, узгодження інтересів трудового колективу та роботодавців в трудових колективах та через ВЕБ сторінку райдержадміністрації. При укладанні колективних договорів та угод в різних галузях економіки сторонам рекомендовано (у вигляді додатку до колективного договору) обумовлювати перелік професій і посад, яким встановлюються доплати та надбавки до тарифних ставок та посадових окладів працівників у залежності від складності та характеру виконуваних робіт. Також, рекомендується включати до колективного договору положення щодо:

– забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відповідно до статті 18 Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” та положень Конвенції МОП №100 про рівне винагородження чоловіків і жінок за працю рівної цінності;

– охорони праці, соціального захисту та обов’язкового спеціального страхування на випадок інфікування ВІЛ – інфекцією з урахуванням потреб працівників у контексті  ВІЛ- інфекції/СНІДу, відповідно до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ – інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, затвердженої Законом України від 20.10.2014 № 1708-VІІ.

Для забезпечення укладання колективних договорів направляються листи на підприємства, установи та організації де відсутні колективні договори з метою укладення колективного договору у найкоротший термін.

В результаті проведеної роботи, на протязі січня – грудня 2019 року відділом з питань соціально – трудових відносин  зареєстровано 12 колективних договорів (змін та доповнень до них).

Всього в районі укладено та пройшли реєстрацію в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  122 колективні договори та угоди, що складає 84,1 відсотків від реальної кількості суб’єктів господарювання, на яких можуть бути укладені колективні договори.

З метою врегулювання питань проходження громадянами району альтернативної (невійськової) служби, відповідно до статей 6 і 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статті 5 Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу” в районі прийнято  розпорядження від 20.03.2019 №58 “Про визначення робочих місць для проходження альтернативної (невійськової) служби, згідно якого утворено робочі місця для проходження громадянами району альтернативної (невійськової) служби в наступних установах та організаціях:

– Тур’я Реметівський психоневрологічний інтернат – одне робоче місце;

– Перечинське комунальне підприємство “Комунальник” – одне робоче місце.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення шляхом розміщення інформаційних матеріалів (змін до законодавства) на стендах управління, на ВЕБ сторінці Перечинської райдержадміністрації, надання консультацій при зверненні до управління та через уповноважених осіб сільських рад.  В  управлінні  функціонує  телефон  «Гарячої  лінії»   за номером  2 24 39.

Звернень на «Урядову гарячу лінію» за 2019 рік було 48. Всі звернення громадян вчасно розглянуто в межах чинного законодавства. Найбільш актуальними для населення району залишаються питання отримання субсидій, пільг та соціальних виплат різного характеру.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Наталії Юріївни?

 

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

За – 21 депутат.

 

У кого будуть зміни, доповнення?           

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.

За –21 депутат.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 675 прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 

  1. Про роботу  Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2019 рік.

 

ВИСТУПИЛА: Янцо Ірина Теодорівна, директор Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування.

 

         Станом на 01.01.2020 року, для належного та якісного забезпечення потреб населення в соціальних послугах, у межах наявних можливостей, при територіальному центрі функціонують два відділення: відділення соціальної допомоги вдома та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Створення (відкриття) нових відділень, об’єднання з іншими суб’єктами, що надають соціальні послуги, передача територіальних центрів ОТГ у звітному році не проводилась.

За 2019 рік бюджетні асигнування загального фонду складають 2551830,48 грн., доходи від надання послуг (виконання робіт) – 10490,16 грн., інші доходи від необмінних операцій (отримання благодійних внесків, грантів та дарунків) – 608822,20 грн.

У 2019 році за елементами витрат фактичні видатки становлять 3153456 грн., в тому числі:

– витрати на оплату праці – 1956424 грн.;

– відрахування на соціальні заходи – 431554 грн.;

– матеріальні витрати – 761206 грн.;

– амортизація – 3102 грн.;

– інші витрати – 1170 грн.

Залишок коштів на рахунках казначейства становить 14220,59 грн., в тому числі: на спеціальному реєстраційному рахунку для обліку, як плата за послуги – 14155,27 грн., на спеціальному реєстраційному рахунку для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень – 65,32 грн.

Станом на 01.01.2020 року дебіторська і кредиторська заборгованість за загальним і спеціальним фондом відсутня.

Структура та штатний розпис територіального центру затверджена Розпорядженням голови Перечинської РДА в кількості 31 штатна одиниця.

У звітному році за рахунок  благодійних внесків, грантів та дарунків надійшло  608822,20 грн., а саме:

– предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 60903,97 грн.;

– продукти харчування -547918,23 грн.

Станом на 01 січня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

На території населених пунктів, на які поширюються повноваження територіального центру, громадяни забезпечуються соціально-економічними послугами та послугами догляду вдома. За період з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року структурними підрозділами територіального центру виявлено 747 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах. Із загальної кількості виявлених громадян обслужено 713 осіб, що складає 95,5 % відсотків ефективності. У 2019 році ефективність роботи територіального центру збільшилася на1,5 % у порівнянні з показниками 2018 року.

Відділення соціальної допомоги вдома

Відповідно до Положення про відділення соціальної допомоги вдома та Державного стандарту догляду вдома, протягом звітного року відділенням виявлено 132 одиноких громадян, не здатних до самообслуговування, з яких: 27  осіб з інвалідністю; 49 осіб віком 80 років і старші; 8  осіб з Vгрупою рухової активності. Середнє навантаження на одного соціального робітника становило 8 осіб. У 2019 році надано 32586 соціальних послуг догляду вдома на безоплатній основі та 497 платних послуг догляду вдома на загальну суму 8,3 тис. грн.

Відділення організації надання адресної натуральної

та грошової допомоги

За 2019 рік відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено713 осіб, що на 4,7% більше ніж у 2018році.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є організація роботи з підприємствами, установами, підприємцями району та співпраця з благодійними організаціями. Через відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги протягом 2019 року, завдяки співпраці з благодійними організаціями вдалося додатково залучити надходження в натуральній формі (гуманітарну та благодійну допомогу) на суму 608822,20 гривні.

Надходження благодійної допомоги:

– ЗОБФ, «Дім Милосердя» м. Ужгород – одягу та взуття б/в на суму 27261,14 грн,  продуктові набори – 29307,90 грн.,  заморожені обіди – 361949,78грн.;

– ПАТ «Комінвестбанк» -благодійні кошти в сумі 2000,00 грн. (для закупівлі пасхальних продуктових наборів);

– Ужгородське військове лісництво – благодійні кошти в сумі 2000,00 грн. (на закупівлю пасхальних продуктових наборів);

– БФ «Фонд Фреда в Україні» – продуктові набори на суму 97294,80грн.;

– ЗОБФ «Співчуття» – одягу та взуття б/в на суму 17178,25грн., продукти харчування (борошно, оцет, овочева та фруктова суміш, печиво, консерви із капусти та огірків) – 28814,75 грн.;

– БФ «АРМЕНХЕЛП» – одягу та взуття б/в на суму 10634,58 грн., овочеві консерви – 4151,00 грн., пральний порошок – 5830,00 грн.

–  Фізичної особи Русін Ю. А. надійшли пасхальні продуктові набори на суму 2000,00 грн., та м’ясні консерви на суму 17400, 00 грн., що були передані фізичною особою.

– Фізичними особами – підприємцями Данча О.М. та Когут І.Ю. було надано 100 пасок на суму 3000,00 грн.

Через відділення адресної допомоги у 2019 році надано адресну натуральну допомогу у вигляді :

  • продовольчими товарами забезпечено 238 осіб на суму 185,8 тис.грн.;

–   предметами медичного призначення (підгузки) забезпечено 25 громадян на

суму 2,3 тис.грн.;

-промисловими товарами забезпечено 188 осіб на суму 58,2 тис. грн.;

-замороженими обідами щотижня забезпечувались 155 громадян на загальну суму 361949,78 грн.

Загальна кількість громадян, яким у 2019 році надавалися швацькі послуги за плату становить 29 осіб. Сума коштів, що надійшли від надання платних послуг пошиття та ремонту одягу за рік склала 2,2 тис. грн.

У звітному році Перечинським районним територіальним центром забезпечено проведення низки заходів, а саме:

– до великодніх свят 233 громадян, які обслуговуються територіальним центром, забезпечено паскою та 278 осіб – продуктовими наборами;

– до Дня людей похилого вікута до Міжнародного дня людей з інвалідністю,громадян, які обслуговуються відділеннями територіального центру забезпечено постільною білизною, продуктами харчування, миючими засобами;

– до Різдвяних свят, завдяки співпраці з благодійними організаціями, 160 осіб отримали продуктові набори.

На виконання наказу Міністерства соціальної політики від 27.12.2013 року № 904 ,,Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення та оцінки якості соціальних послуг” Перечинським територіальним центром було проведено внутрішню оцінку якості соціальних послуг в період з 15.01.2019 р. по 30.11.2019 р.

Внутрішня оцінка якості надання соціальної послуги догляду вдома визначалася із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальної послуги догляду вдома.

При проведенні внутрішньої оцінки надання соціальної послуги догляду вдома застосовувались показники якості соціальної послуги, зокрема: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувачів соціальної послуги, професійність.

За результатами внутрішнього моніторингу випадків порушень чи недотримання законодавчих та нормативно – правовихактів, що регулюють надання соціальних послуг з боку персоналу територіального центру не встановлено. За період з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року скарг на неналежне соціальне обслуговування, порушення порядку надання соціальних послуг до територіального центру та вищестоящих організацій не надходило, працівники до дисциплінарної відповідальності не притягались.

Отже, за результатами внутрішнього контролю, територіальний центр здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил. Інформація щодо результатів внутрішнього моніторингу та оцінки якості надання соціальних послуг надана  департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та розміщена на офіційному сайті Перечинської районної державної адміністрації.

Денисенко І.М., голова районної державної адміністрації. Запропонував надати конкретні пропозиції щодо  роботи  терцентру після утворення в районі ОТГ.

Ласкін М.І.

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

За – 21 депутат.

 

У кого будуть зміни, доповнення?           

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.

За –21 депутат.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 676 прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 

  1. Про затвердження Умов проведення  районного  конкурсу  на визначення опорного  закладу освіти.

ВИСТУПИВ: Цапик Владислав Йосипович,завідувач сектором освіти районної державної адміністрації

 

Конкурс проводиться з метою створення єдиного освітнього простору та безпечного освітнього середовища, забезпечення рівного доступу осіб, у тому числі з особливими освітніми потребами, до здобуття якісної освіти; створення умов для здобуття особами повної загальної середньої освіти, зокрема шляхом проведення профорієнтаційної роботи серед здобувачів освіти, забезпечення реалізації їх індивідуальної освітньої траєкторії, впровадження курсів за вибором, факультативів, гуртків; раціонального і ефективного використання наявних у суб’єктів округу ресурсів, їх модернізації.

 

Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на її засіданні не менше двох третин від її затвердженого складу.

Рішення конкурсної комісії приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.

Рішення конкурсної комісії оформлюються протоколами, які підписуються усіма присутніми членами конкурсної комісії та оприлюднюються на веб-сайті уповноваженого органу впродовж одного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.

 

Конкурс проводиться у два етапи протягом 10 робочих днів.

 

Висновок та рішення комісії з визначення опорного навчального закладу подається до районної ради для прийняття рішення про створення опорного закладу.

Інші питання, що не врегульовані цими умовами, визначаються чинним законодавством.

Ласкін М.І.

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

(Відсутній Булак Ю.В.)

За – 20 депутатів.

 

У кого будуть зміни, доповнення?           

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.

За –18 депутатів.  Не голосували – 2.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 677 прийняти.

 

ВИСТУПИВ Кравець В.В., депутат районної ради. Пропоную проекти рішень від № 4 по № 16 включно, прийняти  без обговорення.

За   21 депутат.

Ласкін М.І.

Пропоную прийняти рішення з № 4 по № 16 включно, без обговорення  за основу.

 За –  21 депутат.

Пропоную прийняти рішення з № 4 по № 16 включно, без обговорення  в цілому. Прошу голосувати.

           За –   21 депутат.

ВИРІШИЛИ:

Рішення № 678 «Про виконання Програми підвищення ефективності  виконання  повноважень органами виконавчої влади щодо  реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016-2019 роки за 2019 рік ( із змінами від 31.03.2016 року,16.09.2016 року, 08.12.2016 року,18.10.2018 року), прийняти.

Рішення № 679 «Про  хід виконання районної  Програми боротьби з онкологічними  захворюваннями на період до 2021 року ( із змінами від 14.06.2018 року), прийняти.

Рішення № 680 «Про хід виконання районної цільової соціальної Програми протидії   захворюванню на туберкульоз на 2017-2021  роки (із змінами   від 14.06.2018 року), прийняти.

Рішення № 681 «Про хід виконання районної Програми «Цукровий та нецукровий діабет на  2016-2020 роки» (із змінами від 31.03.2016 року, від 14.06.2018 року, від 27.06.2019 року), прийняти.

Рішення № 682 «Про  затвердження звіту  про виконання фінансового  плану комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської  області  за 1 квартал 2020 року», прийняти.

Рішення № 683 «Про  внесення змін до  фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської  області на 2020 рік ( із змінами від 23.03.2020 року)», прийняти .

Рішення № 684 «Про  затвердження  фінансового плану комунального  некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської  області на  2021 рік», прийняти.

Рішення № 685 «Про затвердження Порядку  складання,  затвердження та контролю виконання фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Перечинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Перечинської районної ради Закарпатської  області», прийняти.

Рішення № 686 «Про  внесення змін  до фінансового плану комунального  некомерційного підприємства  « Перечинський районний  Центр первинної медико-санітарної  допомоги» Перечинської  районної ради  Закарпатської області на 2020 рік  ( із змінами від  17.03.2020 року), прийняти.

Рішення № 687 «Про затвердження  фінансового плану комунального  некомерційного підприємства «Перечинський  районний Центр  первинної медико-санітарної  допомоги» Перечинської  районної ради  Закарпатської області на 2021 рік», прийняти.

Рішення № 688 «Про внесення змін та доповнень до районної Програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Перечинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Перечинської районної ради Закарпатської області на 2020 рік» прийняти.

Рішення № 689 «Про внесення змін до  Районної  Програми поводження

з твердими побутовими відходами у Перечинському районі на 2019 – 2023

роки», прийняти.

Рішення № 690 «Про внесення змін та доповнень до Програми

ефективного використання майна спільної комунальної власності

територіальних громад сіл, міста Перечинського району на 2020-2024 роки»,

прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

17.Про тимчасове звільнення від сплати орендної плати.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю районної ради.

Відповідно до Закону України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (СОVІD-19)”, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVІD-19”,  на виконання пункту 4 рішення Закарпатської обласної ради від 18.03.2020 року №1713 “Про тимчасове припинення нарахування орендної плати”, враховуючи рішення тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації від 11 березня 2020 року, рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Перечинської об’єднаної територіальної громади від 16.03.2020 року, розглянувши заяви фізичних осіб-підприємців Малоша Р.Й. Попадинець О.Н. Дудкіна В.В. пропонується звільнити на період дії обмежувальних карантинних заходів  фізичних осіб від сплати орендної плати.

Пропоную  п.1 проекту рішення  доповнити словами «до закінчення обмежувальних карантинних заходів в терапевтичному корпусі  комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської області».

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

 

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

За – 21 депутат.

 

У кого будуть зміни, доповнення?           

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.

За –21 депутат.

ВИРІШИЛИ: Рішення № 691 прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

  1. Про вилучення з оперативного управління комунального некомерційного підприємства “Перечинська районна лікарня” Перечинської районної ради нерухомого майна.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю районної ради.

Пропонується вилучити з оперативного управління Комунального некомерційного підприємства “Перечинська районна лікарня” Перечинської районної ради  нерухоме  майно  –  будівлю поліклінічного корпусу (старе крило) (літ.А) Перечинської районної лікарні загальною площею 310,8 кв.м, що знаходиться за адресою м.Перечин, вул.Ужанська, 8.  та  виділити       будівлю поліклінічного корпусу (старе крило) (літ.А) Перечинської районної лікарні загальною площею 310,8  кв.м., що знаходиться за адресою м.Перечин, вул.Ужанська, 8 в окремий інвентарний об’єкт нерухомого майна з присвоєнням йому окремої поштової адреси м.Перечин, вул.Ужанська, 8 Б.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

 

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

За –  9 . Проти – 0. Утримались – 7. Не голосували – 5.

 

Рішення не  прийнято.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

  1. Про затвердження ліквідаційного балансу Перечинського комунального спеціалізованого підприємства-видавництва ,,Турпрес” Перечинської районної ради.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю районної ради.

Пропонується затвердити ліквідаційний баланс Перечинського комунального спеціалізованого підприємства-видавництва ,,Турпрес” Перечинської районної ради (код ЄДРПОУ 02466582)

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

 

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

За  17. Не голосували – 4.

 

Рішення не  прийнято.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

  1. Про затвердження переліку об’єктів малої приватизації спільної комунальної власності територіальних громад сіл, міста Перечинського району, що підлягають приватизації в 2020 році.

ВИСТУПИВ: Луцяк Віктор Іванович, начальник відділу комунального майна та зв»язків з громадськістю районної ради.

Пропонується затвердити перелік об’єктів малої приватизації спільної комунальної власності територіальних громад сіл, міста Перечинського району, що підлягають приватизації в 2020 році згідно додатку, який є у вас у матеріалах.

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Віктора Івановича?

 

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

За – 16. Не голосували – 5.

 

Рішення не  прийнято.

 

Ласкін М.І. Так, як попередні рішення  не прийнято, тому є не доречно заслуховувати   слідуючі  проекти  рішень.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

24.Про втрату чинності  рішень районної ради .

ВИСТУПИВ: Цапик Владислав Йосипович, завідувач сектором освіти районної державної адміністрації.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року №532 “Про затвердження Положення про освітній округ і опорний заклад освіти”, з метою забезпечення умов для рівного доступу до якісної освіти, підвищення рівня якості освіти,  оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти району та створення опорного закладу освіти  підвищення ефективності заходів щодо розвитку освітньої галузі Перечинського району, необхідно прийняти рішення щодо втрати чинності окремих рішень  районної ради, а саме:

– “Про створення Тур’я-Реметівського освітнього округу з визначенням опорного закладу – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Тур’я-Ремета” рішення  від 14.07.2016 №164;

– “Про створення Перечинського освітнього округу з визначенням опорного закладу – Перечинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” рішення від 14.07.2016 №165;

– “Про створення Порошківського освітнього округу з визначенням опорного закладу – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Порошково»  рішення  від 14.07.2016 №166 .

 

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть запитання до  Владислава Йосиповича?

 

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти його за основу.

За – 19. Не голосували – 2.

 

У кого будуть зміни, доповнення?           

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.

За – 19. Не голосували – 2.

 

ВИРІШИЛИ: Рішення № 692 прийняти.

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

 

Шановні депутати!

Питання порядку денного сорок третьої сесії районної ради  розглянуто і прийнято відповідні рішення.

У кого будуть  зауваження  щодо  ведення  сесії?

Засідання сорок третьої сесії  районної ради оголошую закритим. Дякую всім за активну  участь у  роботі  сесії.

(Звучить Державний Гімн України)

 

 

 

Голова ради                                                                                  М.І.Ласкін

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту