Про повторний конкурс!
06.02.2020
ПРОТОКОЛ   засідання постійної комісії з питань  економічної реформи, планування,бюджету, фінансів, контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики
10.02.2020
Показати всі

Протокол №  39   засідання   позачергової тридцять восьмої  сесії

 Протокол №  39

засідання   позачергової тридцять восьмої  сесії

районної ради VІІ скликання

                                                                               

31   січня  2020  року

Ласкін  М.І., голова районної ради.

Шановні депутати, запрошені!

Перед тим, як розпочати сесію, дозвольте представити голову районної державної адміністрації Денисенка І.М., який призначений на цю посаду 24 грудня 2019 року.

Шановні присутні.  Також хочу довести до вашого відома, з якої причини сьогодні скликана позачергова сесія.

Всі ви знаєте, що в Україні проходить процес реформування медицини. Районною радою спільно з райдержадміністрацією утворено спільну комісію з питання реформування медичної галузі вторинного рівня в районі, яка вивчає  і продовжує вивчати питання діяльності нашої медицини.

Здійснюючи шляхи реформування медицини, ми зробили один з них, утворили комунальне  некомерційне підприємство «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської області, де була юридична адреса с.Порошково. Коли прийшов час перерозподілу коштів між ОТГ і районом, я думаю, що це було бачення райдержадміністрації, щоб зареєструвати ЦРЛ за даною адресою. До цього часу засновником центральної районної лікарні була райдержадміністрація.  До районного бюджету  за 2019 рік поступило 138.0 тис.гривень, у міський бюджет було перераховано   2 млн.863 тис. грн., а фактично  поступило 1 млн.800 тисяч гривень. – це 60 відсотків. У населення району склалося враження, що всі будуть лікуватися у лікарні села Порошково. Як озвучила на нараді Василина Василівна, району повернули пакет документів, який був надісланий для отримання ліцензії, але помилка не в юридичній адресі ЦРЛ. Щоб визначитися, я не хочу брати на себе відповідальність особисто, а хочу щоб взяла на себе відповідальність районна рада, яка і приймала рішення про реєстрацію лікарні, про утворення комунального некомерційного підприємства, про Статут підприємства. Я видав розпорядження про скликання сьогоднішньої позачергової сесії з питання зміни юридичної адреси комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинського району Закарпатської області.

Вишняк А.М., депутат обласної ради, озвучив, що його не повідомили про скликання сесії.

Ласкін М.І.  Це  упущення  моє і виконавчого апарату районної  ради,  розпорядження про скликання сесії було видано в кінці робочого часу. Але депутати обласної ради і сільські голови мають запрошуватися на всі сесії районної ради.

Денисенко І.М., голова районної державної адміністрації. Мені не зрозуміло, яке відношення має юридична адреса райлікарні. Юридичний висновок щодо цього питання має бути. Він є, чи його нема, як ви, як депутати, будете сьогодні голосувати?

Ми говоримо про те, щоб надавалася медична допомога в районі. Якщо ми не заключимо договори з НСЗУ, у нас нема коштів для   вивільнення працівників, а вони не будуть працювати безкоштовно. Виходячи з цього, з 01.04.2020 року з 250 працівників, можемо забезпечити  фінансуванням – 160.

Щодо роботи сімейних лікарів, тут також є питання до їхньої роботи. Є  випадки, коли вони навіть не беруть телефон від хворих пацієнтів.

Ми зараз живемо в процесі реформ.  Я за те, щоб не закривати ні лікарню в Порошкові, ні пологове відділення.

Вишняк А.М. Якщо ми не отримаємо ліцензію в НСЗУ, ми не отримаємо фінансування. У лікарні села Порошково , окрім УЗД, нема апаратури, нема лікаря. Як сказав Шніцер Р.І., депутат обласної ради, має бути достатня кількість апаратури, лікарі у ХХІ столітті без  відповідної апаратури не можуть поставити правильний діагноз і нам потрібно подумати, що ми встигнемо зробити за декілька днів.

Ласкін М.І.

Шановні депутати, запрошені. Розпочинаємо роботу сесії.

          Із 34 депутатів районної ради УІІ скликання на сьогоднішньому  засіданні сесії районної ради присутній 21 депутат, відсутні – 13.

Таким чином, відповідно до  пункту 11 статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія ради є повноважною.

На сесію  районної ради запрошено    голову районної державної адміністрації.

В  роботі сесії беруть участь: Грицик П.В., Вишняк А.М. – депутати обласної ради, Погоріляк І.М. – Перечинський міський голова, Печко В. – громадський діяч.

Шановні депутати!

Відповідно до статті  18 Регламенту роботи районної ради УІІ скликання засідання ради буде записуватись на електронний носій інформації, а саме диктофон.

Дозвольте    засідання       позачергової тридцять восьмої сесії районної ради VІІ скликання вважати відкритим.

(Звучить Державний Гімн України)

Ласкін М.І.

Шановні депутати, запрошені!

Приступаємо до роботи сесії.

Пропоную ведення протоколу засідання сесії доручити працівникам виконавчого апарату районної ради.

Прошу лічильну комісію приступити до виконання своїх обов’язків.

30 січня 2020 року     до районної ради надійшов лист   комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської області  №  112/2020, відповідно до якого мною видано розпорядження про скликання позачергової сесії з порядком денним:

1.«Про внесення змін до рішення районної ради від  31.10.2019 року № 603 «Про створення комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської області.

Нам необхідно затвердити порядок денний та регламент   роботи    засідання   позачергової  тридцять восьмої   сесії районної ради.  До порядку денного включено  одне  питання, сесію пропоную завершити до    10 год. 45 хв.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

Пропоную прийняти порядок денний  за основу.

За – 21 депутат. Проти? Немає. Утримався? Немає

Які ще будуть пропозиції щодо порядку денного       позачергової  тридцять восьмої сесії районної ради.

 

Пропоную прийняти порядок денний  в цілому.

За – 21 депутат. Проти? Немає. Утримався? Немає

ВИРІШИЛИ: Порядок денний позачергової сесії районної ради прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

Пропоную прийняти регламент роботи   засідання   позачергової   тридцять восьмої  сесії  районної ради за основу. Прошу голосувати.

За – 21 депутат. Проти? Немає. Утримався? Немає

Пропонується  регламент роботи   засідання    позачергової    тридцять восьмої   сесії районної ради прийняти    в цілому.

За – 21 депутат. Проти? Немає. Утримався? Немає

ВИРІШИЛИ: Регламент роботи позачергової сесії районної ради прийняти.

СЛУХАЛИ:  Ласкіна М.І.

Переходимо до розгляду питання порядку денного:

  1. Про внесення змін до рішення районної ради від 31.10.2019 року № 603 «Про створення комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської області.

ВИСТУПИЛИ: Данилаш Василина Василівна, директор комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської області.

         Зараз  йде реформування медичної галузі в Україні, відповідно у нашому районі також. Комунальне некомерційне підприємство «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради мусить пройти процес заключення договору з Національною службою здоров»я України, для того щоб отримати безпосередньо з державного бюджету кошти за надання послуг для населення. Станом на сьогодні  місцезнаходження підприємства є  адреса – 89230, Закарпатська область, Перечинський район, с.Порошково, вул..Центральна, будинок 87. Є ризик, що НСЗУ може не заключити договір. Зараз пропонується змінити місце реєстрації на адресу – 89200, Закарпатська область, м.Перечин, вул.Ужанська, 8.

Кравець В.В., депутат районної ради. Чи відповідає вимогам для реєстрації в НСЗУ терапія №  2?

Данилаш В.В, Не відповідає.

Гулей-Шикула О.Ф., депутат районної ради. Як сказав голова адміністрації, необхідний юридичний висновок щодо юридичної адреси райлікарні. Я є радником голови ради з питань юридичного забезпечення, а не юристом медицини.

Лабич М.І., депутат районної ради. Якщо ми  не заключимо договір з НСЗУ, хто буде нести відповідальність. Я з себе, як депутат районної ради, знімаю   відповідальність.

Грицик П.В., депутат обласної ради. У всіх є амбіції і це правильно, мають бути. Чому зараз виникло питання місцезнаходження, а не тоді, коли реєстрували підприємство? Правильно тут було сказано, що юридичний висновок має бути до всіх рішень до того часу, як вони вносяться до зали.

Баєва О.М., депутат районної ради. Зараз не стоїть питання закриття лікарні.

Данилаш В.В. Терапія № 2 не відповідає вимогам, нема відповідного обладнання, нема лікаря.

Погоріляк І.М., Перечинський міський голова. Нам необхідно виправити помилку щодо реєстрації ЦРЛ в с.Порошково. Зараз це загрожує тим, що з ЦРЛ Національна служба здоров»я України не укладе договір для надання послуг. У Порошкові відсутні умови для надання послуг, а Перечинська лікарня не є філією Порошківської лікарні, І є великий ризик не отримати фінансування лікарні з державного бюджету. У такому випадку все фінансування лягає на бюджет районної ради.

Круцей М.М., депутат районної ради. Сьогодні  стоїть питання зміни адреси.

Виступили також Порошківський сільський голова Касинець  Ю.Ю.  та жителі села Порошково, працівники терапії № 2, які стурбовані подальшим вивільненням.

Печко Василь, громадський діяч. Є велике напруження в районі щодо цього питання.

Поприк В.І., депутат районної ради.  Сьогоднішня сесія скликана з питання зміни юридичної адреси місцезнаходження  комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» Перечинської районної ради Закарпатської області  і тому пропоную перейти до прийняття рішення за основу.

Ласкін М.І. Ставлю на голосування прийняти проект рішення за основу.

За – 19. Проти – 0.. Не голосували – 2.

Ласкін М.І. Ставлю на голосування прийняти проект рішення в цілому.

За – 16.  Проти – 0. Утрималися – 5. Рішення не прийнято.

Грицик П.В., депутат обласної ради. Пропоную юристам, а не політикам, дати оцінку даному питанню.

Ласкін М.І.

Шановні депутати!

Питання  порядку денного засідання позачергової  тридцять восьмої  сесії районної ради  розглянуто.

У кого будуть зауваження щодо ведення сесії?

Засідання  позачергової  тридцять восьмої    сесії районної ради оголошую закритим. Дякую всім за активну участь у роботі сесії.

 

(Звучить Державний Гімн України)

 

 

Голова районної ради                                                                М.І.Ласкін

 

 

  

Comments are closed.

Перейти до вмісту