Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік
06.07.2018
ПРОТОКОЛ засідання постійної комісії з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів, контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики
12.07.2018
Показати всі

Протокол № 27 засідання позачергової сесії

Протокол № 27

засідання позачергової двадцять шостої сесії

районної ради УІІ скликання

 

м. Перечин                                                         05 липня 2018 року

 

ЛАСКІН М.І., голова районної ради

 

Шановні депутати!

До районної ради  надійшло звернення працівників районної організації профспілки охорони здоров»я  від 04 липня 2018 року № 3 щодо заборгованості по заробітній платі  за травень-червень 2018 ц.р.   (зачитується звернення).

Про вихід із ситуації,  яка склалася  в медичній галузі району, прошу доповісти  начальника фінансового управління райдержадміністрації .

 

ВИСТУПИЛА: Керецман Л.В., начальник фінансового управління районної державної адміністрації

На даний час  по району  в  медицині  виникла заборгованість в сумі 936,1 тис. грн.  Вчора,  04 липня, надійшла медична субвенція з державного бюджету на первинну медичну допомогу населенню, що надається Центрам первинної медичної допомоги в сумі 1295200 грн., це тільки  кошти на  три місяці. Проект висновку  щодо змін до обсягу видатків по загальному фонду районного бюджету  на 2018 рік  було подано  на погодження  депутатам постійної комісії районної ради з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів та контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики.  Щоб зняти напругу, субвенція в сумі 231 тис. грн. буде частково профінансована цього тижня.  Другий транш коштів  медичної субвенції очікуємо протягом наступних двох тижнів липня, щоб повністю розрахувати  всіх звільнених працівників, які були попереджені  за два місяці.

 

Ласкін М.І.

Шановні депутати!

Із 34 депутатів районної ради УІІ скликання на сьогоднішньому  засіданні сесії районної ради присутні 22 депутатів, відсутні – 12.

Таким чином, відповідно до  пункту 11 статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сесія ради є повноважною.

На сесію  районної ради запрошено:    голову районної державної адміністрації, керівників правоохоронних органів  та начальників окремих управлінь райдержадміністрації, сільських голів. Більшість запрошених присутні.

Шановні депутати!

Відповідно до статті  18 Регламенту роботи районної ради УІІ скликання засідання ради буде записуватись на електронний носій інформації, а саме диктофон.

Дозвольте    засідання       позачергової двадцять шостої сесії районної ради VІІ скликання вважати відкритим.

(Звучить Державний Гімн України)

 

СЛУХАЛИ: Ласкіна  М.І.

Приступаємо до роботи сесії.

Пропоную ведення протоколу засідання сесії доручити працівникам виконавчого апарату районної ради.

Прошу лічильну комісію приступити до виконання своїх обов’язків.

 

У зв’язку  з реформуванням галузі охорони здоров’я в районі, враховуючи нагальну потребу в  своєчасному завершенні реорганізації шляхом перетворення комунального закладу «Перечинський районний Центр первинної  медико-санітарної допомоги» у  комунальне  некомерційне підприємство «Перечинський районний Центр первинної  медико-санітарної допомоги» Перечинської районної ради Закарпатської області, враховуючи    лист районної державної адміністрації  від 04 липня  № 230/01-31, який  надійшов  до районної ради,  відповідно до розпорядження  голови районної ради від 04 липня 2018 року  № 54/01-05  скликати 05 липня позачергову сесію районної ради по питанню затвердження передавального акту та Статуту реорганізованого закладу.

Сьогодні   було проведено  спільне засідання  постійних   комісій районної ради,  на якому детально  розглянулось  питання порядку денного .

 

Нам необхідно затвердити порядок денний та регламент  роботи   засідання 25 сесії районної ради. До порядку денного включено одне  питання :

«Про комунальне некомерційне підприємство «Перечинский районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» перечинської районної ради Закарпатської області».

Роботу сесії завершити  до  09 години  40 хвилин.

Пропоную  прийняти  порядок денний    за основу.  Прошу голосувати.

За – 22 депутатів.

         У кого будуть пропозиції щодо порядку денного?

 ВИСТУПИВ: Поприк В.І., депутат районної ради.

Пропоную включити до порядку денного під № 2 питання «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с.Дубриничі Дубриницької сільської ради Перечинського району Закарпатської області».

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

Хто за внесену пропозицію депутата районної ради Поприка В.І. щодо включення до порядку денного даного питання.

За – 15 депутатів. Проти – 0. Утримались – 7 депутатів.

Пропозиція не прийнята. Питання  не включаються до порядку денного.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

Пропоную  прийняти  порядок денний  засідання 26 сесії  районної ради  прийняти  в цілому.  Прошу  голосувати.

За – 22 депутатів.

ВИРІШИЛИ: Порядок денний засідання двадцять шостої сесії районної ради прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

Пропоную порядок   роботи  двадцять шостої  сесії  районної ради прийняти  за основу. Прошу голосувати.

За – 22 депутатів.

У кого будуть зміни, доповнення

Пропоную  порядок роботи   засідання     двадцять шостої  сесії районної ради  затвердити в цілому.

За – 21 депутатів.

        ВИРІШИЛИ: Порядок роботи засідання двадцять шостої сесії районної ради, прийняти.

СЛУХАЛИ: Ласкіна М.І.

  1. Про комунальне некомерційне підприємство «Перечинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Перечинської районної ради Закарпатської області.

ВИСТУПИЛА: Гавриляк Інна Святославівна, начальник відділу охорони здоров’я  районної  державної адміністрації.

Відповідно до Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 1030, Методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров’я (далі-ЗОЗ) з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства від 14 лютого 2018 року одним з основних завдань цієї реформи є перехід до оплати діяльності постачальників медичних послуг на основі конкретних результатів їх діяльності. Для цього необхідно змінити характер відносин між постачальником медичних послуг та їх замовником – відповідним розпорядником бюджетних коштів.

Чинне законодавство України надає можливість власникам закладів охорони здоров’я перетворювати належні їм на підставі зазначеного права ЗОЗ, що нині мають статус бюджетних установ, у комунальні унітарні підприємства. Рішення про запровадження таких організаційно-правових змін щодо комунальних ЗОЗ не потребує погодження Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України чи інших органів державної влади України.

Разом з тим, з метою запобігання можливому надмірному податковому навантаженню на комунальні ЗОЗ, що будуть перетворені з бюджетних установ у підприємства, недопущення банкрутства та скорочення існуючої мережі комунальних ЗОЗ, заклади охорони здоров’я комунальної форми власності доцільно перетворювати у комунальні некомерційні підприємства.

Перетворення ЗОЗ у комунальні некомерційні підприємства дозволяє захистити такі заклади та публічний сектор медичного обслуговування від їх приватизації за умови, якщо перетворені комунальні підприємства будуть внесені до переліку об’єктів комунальної власності відповідної територіальної громади, що не підлягають приватизації.

Процес перетворення ЗОЗ у підприємство не призводить до виникнення негативних податкових наслідків – виникнення податкових зобов’язань у зв’язку з перетворенням. Створене (внаслідок перетворення) комунальне некомерційне підприємство не буде платником податку на прибуток й податку на нерухомість.

У зв’язку із вищезазначеним, необхідно прийняти рішення Про комунальне некомерційне підприємство «Перечинський районний Центр первинної медико-санітарної допомого» Перечинської районної ради Закарпатської області, що надасть        можливості здійснення реформування закладів охорони здоров’я на території Перечинського району задля створення  закладу з достатнім рівнем самостійності для надання ефективного і своєчасного медичного обслуговування населення.

 

Ласкін М.І.

Інформація закінчена.

У кого будуть   запитання до Інни Святославівни?

 

З даного питання нам необхідно прийняти рішення.

Пропонується прийняти за основу, прошу голосувати.

За – 22.

У кого будуть зміни, доповнення?

Є пропозиція рішення прийняти в цілому.   Прошу голосувати.

За – 21. Проти – 1.

ВИРІШИЛИ : Рішення № 463 прийняти.

 

Ласкін М.І.

Шановні депутати!

Питання порядку денного двадцять шостої сесії районної ради  розглянуто і прийнято відповідне рішення.

У кого будуть  зауваження  щодо  ведення  сесії?

Засідання двадцять шостої сесії  районної ради оголошую закритим. Дякую всім за активну  участь у  роботі  сесії.

(Звучить Державний Гімн України)

Голова ради                                                                                 М.І.Ласкін

Comments are closed.

Перейти до вмісту