Поіменне голосування від 16.03. 2018 р.
16.03.2018
Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2017 рік
21.03.2018
Показати всі

Про звіт голови районної державної адміністрації про здійснення повноважень, делегованих їй районною радою

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Двадцять третя  сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

  16.03.2018                             м.Перечин                                    №     379

 

 

Про звіт голови районної  державної

адміністрації  про здійснення повноважень,

делегованих   їй  районною радою

 

Відповідно до  статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши та обговоривши звіт голови районної державної адміністрації Олефіра В.І. «Про здійснення повноважень, делегованих районною радою», районна рада вирішила:

 

 1. Звіт голови районної державної адміністрації Олефіра В.І. “Про здійснення повноважень, делегованих їй районною радою”, взяти до відома (додається).
 2. Районній державній адміністрації (Олефір В.І.) і надалі здійснювати заходи щодо виконання делегованих повноважень, зокрема:

– виконання Програми економічного і соціального розвитку  Перечинського району на 2018 рік;

– раціональне використання природних, трудових та фінансових ресурсів;

– здійснення постійного супроводу інвестиційних проектів у сфері промислового та сільськогосподарського виробництва;

– забезпечення своєчасного і у повному обсязі освоєння  капітальних вкладень, виділених на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів освіти, охорони здоров’я, транспортної інфраструктури району;

– виконання дохідної частини місцевих бюджетів;

– створення привабливого туристично-рекреаційного іміджу району.

 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Ладомиряк М.П. та постійні комісії районної ради.

 

 Голова ради                                                                              М.І. Ласкін

 

 

Звіт голови Перечинської районної державної адміністрації

« Про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень»

Діяльність Перечинської районної державної адміністрації та її структурних підрозділів у  2017 році була спрямована на виконання Програми економічного і соціального розвитку району, виконання бюджету району, соціального захисту населення, освіти, медицини, інфраструктури, будівництва та житлово-комунального господарства, сільського господарства та   завдань, визначених перспективним планом роботи на поточний рік.

Відповідно до Регламенту роботи, з метою вирішення проблем економічного і соціального розвитку, найважливіших питань життєдіяльності району за звітний період проведено 11 засідань колегії, на яких було розглянуто  26 питань, за результатами розгляду яких прийнято 10 розпоряджень та 7 доручень голови районної державної адміністрації, заслухано 26 інформацій. Головою районної державної адміністрації та його заступниками проводились наради, семінари, зустрічі, круглі столи, 10 нарад-семінарів  за участю  голів та секретарів місцевих рад. Для  сприяння здійсненню повноважень районної державної адміністрації діяли координаційні ради, комісії, робочі групи, дорадчі органи, засідання яких здійснювалося  згідно з їх повноваженнями та планом роботи.

Протягом  2017 року успішно функціонувала система електронного документообігу «ФоссДок» для автоматизації процесів реєстрації, обробки, проходження та контролю виконання службової кореспонденції, внутрішніх документів і звернень громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації. Під час проведення сесій районної ради головою районної державної адміністрації, його заступниками, керівниками самостійних підрозділів до відома депутатів районної ради доводилисьінформації  стосовно стану виконання бюджету, програми економічного і соціальногорозвитку району та, програм, спрямованих на вирішення питань соціального захисту населення, медичного обслуговування, розвитку культури, освіти тощо.

З метою забезпечення контролю за своєчасною і якісною реалізацією в районі актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади, розпоряджень та доручень голів обласної та районної державних адміністрацій структурними підрозділами, районними установами та організаціями своєчасно проводилась відповідна робота.На основі щоденного відстеження контролювався хід реалізації  428 завдань, визначених документами вищих органів влади, 176 завдань визначених розпорядженнями  та дорученнями голови районної державної адміністрації.

Відповідно до вимог Конституції України, Закону України “Про звернення громадян”, Указу  Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” районною державною адміністрацією проводилась робота щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, вживалися заходи стосовно її поліпшення, ґрунтовного та всебічного розгляду порушених питань.

За   2017 рік до райдержадміністрації надійшло 269 звернень  громадян  (проти  272  за минулий рік),  що  на 3 звернення менше  у порівнянні з минулим роком. Із них письмових – 262  (проти  261 за минулий рік) та 7 усних (проти  11 за минулий рік). Вирішено позитивно – 148 звернень, надано роз’яснення – 79, у одному випадку відмовлено у задоволенні звернення. Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 85 звернень (проти 127 за минулий рік). Серед них: від урядової та обласної гарячої лінії  – 70 (проти 101 за минулий рік), облдержадміністрації –  15 (проти 26 за минулий рік).

На виконання вимог УказуП резидента  «Про національну програму правової освіти населення», районної Програми правової освіти населення у Перечинському районі на 2015-2017 рр.» щодо надання правової допомоги, з метою підвищення рівня правової освіти, роз’яснення прав і свобод людини і громадянина та засобів їх захисту було організовано надання юридичних консультацій та безоплатної правової допомоги населенню. Громадською приймальнею з надання безоплатної первинної правової допомоги Перечинської райдержадміністрації надано консультації  11 громадянам.У рамках дії Законів України «Про державну службу»,та  «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби»  в райдержадміністрації запроваджено новації щодо якісних гарантій рівного доступу до державної служби, єдиних підходів до професійної компетентності претендентів на посади та проведення конкурсів на заміщення вакантних посад.

Відповідно до ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” у 2017 року суб`єктами подання відомостей у відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Перечинської райдержадміністрації є 5 установ: районний сектор ГУ ДМС України в Закарпатській області; відділ ДРАЦС Міністерства юстиції України; спецзаклад з обліку бездомних громадян; районний орган охорони здоров`я, районний суд та 11 органів реєстрації. Всього опрацьовано 2810  рядків вхідних відомостей періодичного поновлення, з яких включено до наказів 2261, включено до звернень 150, переадресовано 9.  Всього включено до Реєстру нових записів 355 та внесено змін 1906.

Після опрацювання відомостей сформовано 647 наказів начальника відділу. З жовтня у відділі запрацював електронний документообіг, а саме, використання цифрового підпису для проведення наказів керівника відділу.

За результатами опрацювання відомостей працівниками відділу сформовано і надіслано 130 запитів щодо уточнення ідентифікаційних персональних даних.

За звітній період опрацьовано 46 звернень виборців: щодо включення — 22, щодо зміни ідентифікаційних даних — 17, щодо зміни адреси — 7. Окрім цього опрацьовано 20 запитів: 12 — щодо змісту персональних даних, 8 — щодо статистичних даних, а саме про кількість виборців. Надано 28 довідок виборцям з роздруком персональних даних.

Протягом цього періоду уточнювалися дані та вносилися відповідні зміни у довідник виборчих дільниць що діють на постійній основі в Перечинському районі.  Всього внесено змін – 121, до ЦВК підготовлено та направлено 1 подання, щодо змін 6 виборчих дільниць. Також здійснювалося ведення картографічного обліку виборчих дільниць району.

У кінці квітня 2017 проведено перші вибори голови та депутатів Перечинської об’єднаної територіальної громади. Для яких надруковано та передано дільничним виборчим комісіям попередні і уточнені списки виборців та іменні запрошення для кожного виборця. Форми з результатами виборчого процесу отриманих від міської виборчої комісії після опрацювання надіслані до ЦВК.

 

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» у районі з 26 грудня 2013 року функціонує Центр надання адміністративних послуг при Перечинській райдержадміністрації (далі- Центр).

Роботу Центру забезпечують два адміністратори (один керівник та один адміністратор). Крім того, у центрі облаштовані два робочі місця  для державних реєстраторів, які безпосередньо надають адміністративні послуги у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та реєстрації  речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Центр співпрацює з 19 суб’єктами надання адміністративних послуг, а саме: відділом  у Перечинському районі  Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, управлінням Держпродспоживслужби у Перечинському районі, Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області,сектором у Закарпатській області Державного агенства водних ресурсів України, Перечинським районним сектором управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Закарпатській області, сільськими радами району, державним підприємством “Перечинське лісове господарство”, Перечинською міською радою, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, відділом культури райдержадміністрації, відділом  містобудування  архітектури та з питань цівільного захисту райдержадміністрації, службою у справах дітей райдержадміністрації, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та 5-ма сільськими радами району (Вільшинківською, Тур’є-Бистрянською, Туричківською, Тур’я- Реметівською, Тур’є-Полянською).

Кількість адміністративних послуг, що надаються через Центр, становить 125.

Протягом року до Центру надійшло 1667 заяв від суб’єктів звернень для отримання адміністративних послуг, в тому числі зареєстровано 16 декларацій. Надано понад 400 консультацій.

Надходження до бюджетів від плати за надання адміністративних послуг  у 2017 році склали:

– районний  87 300,00 грн.;

-місцеві      80 072, 00 грн.,

-державний  6 050,00 грн.

З липня місяця 2017 року запроваджено нові адміністративні послуги: реєстрація громадських формувань, що не мають статусу юридичних осіб.

Для ефективного функціонування Центр оснащений необхідною оргтехнікою, встановлені  Державний реєстр прав на нерухоме майно та Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підриємців та громадських формувань. Адміністратор центру та державні реєстратори забезпечені  засобами криптографічного захисту інформації “ключі електронні Алмаз-1К”для роботи у вищезгаданих реєстрах. Також у центрі встановлена автоматизована система контролю і організації діловодства “Універсам послуг”, яка забезпечує автоматизацію процесів обробки інфрмації при наданні адміністративних  послуг та дозволів шляхом використання сучасних комп’ютерних технологій у справі діловодства, впровадження єдиної технології опрацювання вхідних, вихідних документів, внутрішніх документів та контролю за їх проходженням і виконанням.

Розроблено та затверджено  “Програму функціонування та розвитку Центру надання адміністративних послуг при районній державній адміністрації на 2017-2019 роки”, загальний обсяг фінансування якої становить 252 000,00 гривень. Для фінансування заходів вищезгаданої програми у 2017 році було виділено три тисячі гривень.

 

У 2017 році райдержадміністрація спрямовувала свою діяльність відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року, регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року, Плану заходів із реалізації у 2018-2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року та Програми економічного і соціального розвитку Перечинського району на 2017 рік.

Зокрема,  пріоритетними були та залишаються напрями:

розвиток людського та соціального капіталу

формування конкурентоспроможної та інноваційної економіки; інтегрований розвиток сільських і міської територій; забезпечення якості і безпеки довкілля та просторової гармонії.

Внаслідок  реалізації заходів та завдань  Програми економічного і соціального розвитку Перечинського району  у  2017 році (за звітний період)  вдалося забезпечити збільшення у порівнянні з  2016 роком (відповідним періодом 2016 року):

– обсягів реалізованої промислової продукції  – на 24,5 відс. (за підсумками 11 місяців);

– обсягів надходжень до бюджетів всіх рівнів – на 35,9 відс. (за підсумками 11 місяців);

– доходів місцевих бюджетів – на 1,2 відс., (за підсумками року);

– розміру середньомісячної заробітної плати в цілому по району – на 36,1 відс. (за підсумками 3 кварталу);

– обороту  роздрібної торгівлі – на 36,6 відс. у порівняних цінах (за 9 місяців);

– обсягів реалізованих послуг – на 23,8  відс. (за 9 місяців);

– обсягів капітальних інвестицій  – на 27,3 відс. (за 9 місяців);

–  обсягів   прямих   іноземних   інвестицій –   на 11,8 відс. (станом  на  1  жовтня  2017 року у порівнянні з  початком року);

– обсягів введеного в експлуатацію житла – на 51,4 відс. (за 9 місяців).

У сучасних умовах інвестиції виступають найважливішим способом забезпечення умов виходу з економічної кризи, сприяють впровадженню передового досвіду іноземних підприємств, методів управління та виробничої культури, збільшенню продуктивності праці, підвищенню добробуту населення, тощо.

З метою залучення інвестицій та для сприяння розвитку економічних, торгових зв’язків, райдержадміністрацією у 2017  році:

поновлено інвестиційні пропозиції району та подано для включення до каталогу інвестиційних пропозицій Закарпатської області;

прийнято участь у інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес в центрі Європи», який відбувся 12 жовтня 2017 року в м. Ужгород;

прийнято участь у міжнародній виставці «Турєвроцентр-Закарпаття», яка проходила 22-23 вересня;

інформацію по найбільших експортерах району подано для включення до каталогу експортного потенціалу Закарпатської області.

До  підприємств району доводилась інформація про можливість участі у різних заходах, що проводились в Україні  та за її межами, для залучення їх до участі та налагодження зв’язків суб’єктів господарювання району з міжнародними інвестиційними фінансовими структурами.

За період іноземного інвестування станом на 01 жовтня 2017 року обсяг залучених іноземних інвестицій склав 3264,0 тис. дол. США, проти 2918,4 тис. дол. США  на початок 2017 року.

Крім прямих іноземних інвестицій підприємства залучають внутрішні капітальні інвестиції, головним джерелом фінансування яких є власні кошти.  Так, протягом 9 місяців 2017  року підприємствами району освоєно (використано) капітальних інвестицій  у сумі 64,1 млн. грн., що на 27,3 відс. більше аналогічного періоду 2016  року.

Робота райдержадміністрації у 2017 році спрямовувалась  на залучення усіх можливих джерел фінансування на будівництво, реконструкцію та зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери, об’єктів комунального призначення, введення в дію яких дозволяє поліпшити соціально-економічне становище окремих територій та району в цілому і виконати соціальні зобов’язання перед населенням. У  2017 році залучено:

Кошти  державного фонду регіонального розвитку  для:

реконструкції систем теплопостачання Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів з встановленням котельні на твердому паливі – 1384,132 тис.грн.;

реконструкції систем теплопостачання Перечинської  центральної районної лікарні з встановленням котлів на твердому паливі – 1045,535 тис.грн.;

реконструкції систем теплопостачання ДНЗ в с. Зарічево Перечинського району – 915,229 тис.грн.;

капітального ремонту автодороги по вулиці Українська в с.Дубриничі – 832,794 тис.грн.

Всього – 4177,7 тис.грн. коштів  фонду регіонального розвитку, станом на 01 грудня 2017 року профінансовано  3999,3 тис.грн. або 95,7 відс.

 Кошти на соціально-економічний розвиток територій. Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 №310-р та від 27.09.2017 №689-р  району виділено кошти в сумі 5878,0 тис.грн., з яких освоєно станом на 01 грудня 5653,4 тис.грн.  Зокрема, за дані кошти здійснено капітальні ремонти двох ділянок автомобільної дороги Турички-Вільшинки, реконструкцію спортивного майданчика та території Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ, реконструкцію будівлі колишнього МНВК в с. Т. Ремета для відкриття додаткових рупп дошкільного навчального закладу, реконструкцію системи водовідведення в дошкільному навчальному закладі в с.Туриця та капітальний ремонт (заміна вікон) ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Т.Ремети.

Кошти по транскордонних угодах

У рамках Програми співробітництва Закарпатської області та Пардубицького краю Чеської республіка в районі розпочато реалізацію  проекту «Реконструкція будівлі клубу під соціально-культурний центр с.Мокра».

Кошти місцевих бюджетів. У 2017 році профінансовано: капітальний ремонт фасаду навчального корпусу  ЗОШ І-ІІ ступенів с.Зарічево, капітальний ремонт фасаду (заміну вікон) школи старших класів ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Дубриничі, капітальний ремонт  по заміні віконних та дверних конструкцій ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Т.Пасіка та ЗОШ І-ІІ ступенів с.Т.Бистра, капітальний ремонт із заміною вікон ЗОШ І-ІІ ступенів с. Сімер, капітальний ремонт спортивного залу  дитячо-юнацької спортивної школи, капітальний ремонт приміщень будівлі моргу Перечинської  ЦРЛ, капітальний ремонт районного будинку культури (заміна вікон та дверей), прибудову котельні до існуючої будівлі дошкільного закладу в с.Т.Поляна, придбання твердопаливного котла для дошкільного навчального закладу в с.Т.Поляна, придбання комп’ютера та апаратури для озвучення сільського клубу в с.Вільшинки, реконструкцію даху Т.Пасіцького клубу, будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям на території Сімерської І-ІІ ступенів, будівництво дитячого майданчика на пл.Народній, м.Перечин, реконструкцію водогону в м.Перечин, капітальний ремонт даху ДНЗ в с.Сімер, капітальний ремонт приміщень адмінбудівлі Сімерківської сільської ради, капітальні ремонти вул. Гагаріна в м.Перечин, вулиць Партизанська, Нова, Коцюбинського та П.Тичини  в с.Сімер, благоустрій території в центрі с.Дубриничі, придбання холодильника для дошкільного навчального закладу в с.Порошково, реконструкцію покрівлі та фасаду адмінбудинка Порошківської сільської ради, капітальний ремонт фасаду адмінбудівлі Т.Бистрянської сільської ради, капітальний ремонт будівлі клубу в с.Липовець, реконструкцію даху адмінбудинку Туричківської сільської ради, капітальний ремонт ділянки дороги Турички-Липовець.

У 2017 році райдержадміністрацією приділялась значна увага ефективному використанню природних рослинних ресурсів, що є резервом по створенню нових робочих місць та додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Райдержадміністрація продовжувала вживати заходи з визначення  нормативів природних рослинних ресурсів місцевого значення на території 4 сільських рад району, що розширило спектр заготівлі та приведе до збільшення надходжень у місцеві бюджети в майбутньому.

У 2017 році заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення здійснювали 1 суб’єкт  господарювання – юридична особа та 3 фізичних осіб – підприємців. Даними суб’єктами отримано дозволи на заготівлю 14,5 тонн чорниці проти 185,3 тонн у минулому році, 7,0 тонн ожини проти 10,0 тонн у 2016 році, 10 тонн брусниці проти 12,5 тонн у 2016 році, 3,4 тонн шипшини, 349 кг липи та 156,7 кг м’яти, які в минулому році не заготовлялись. Зменшення заготівлі чорниці, ожини та брусниці пов’язано із значним зменшенням урожаю в порівнянні з минулим роком через погодні умови. Відповідно зменшено також надходження від даного виду діяльності до місцевих бюджетів. Зокрема, у 2017 році сплачено рентної плати від заготівлі за дозволами  38,7 тис.грн.  проти 219,5 тис. грн.  у 2016 році.

Крім того, по лісових квитках у районі заготовлено 21,2 тонн грибів проти 4,0 тонни у 2016 році та 36,9 тонн березового соку, що є на рівні минулого року. У результаті  поступило рентної плати за заготівлю  28,4 тис.грн. проти 8,3 тис.грн.

Займаючи вигідне географічне положення та володіючи потужним природно-ресурсним потенціалом, район має велику перспективу у розвитку туризму.

Одним з перших кроків на шляху розвитку даної галузі має бути ефективне реформування наявних у районі туристичних закладів.

Враховуючи, що туристично-рекреаційна галузь – це не тільки джерело «швидких» прибутків і масової зайнятості населення , але й стимулятор розвитку всього господарського комплексу, районна державна адміністрація приділяє значну увагу розвитку цієї галузі , прагне до розширення географії міжнародних маршрутів, до співпраці по розвитку  в туристично-рекреаційного галузі.

У туристично-рекреаційній сфері мережу закладів представляють такі основні об’єкти: лікувально-оздоровчий комплекс “Полонина”, лікувально-оздоровчий комплекс “Полонина ДБК-3”,  лікувально-оздоровчий комплекс «Дубриничі» ДП  „Карпати”, сезонний заміський дитячо-оздоровчий табір „Зв’язківець”, дитячо – оздоровчий заклад „Барвінок”, ТОВ „Воєводино”, база відпочинку „Лумшори”,  мотель-ресторан „Турянська долина”, мотель – ресторан „Берізка” та ряд сільських садиб, серед яких “Водограй”, “Мисливська садиба”, “Пік Приват”, “ У цімбора”, “Турянський  двір”, “Квітка Карпат”, “У Мирона” та ін.

Протягом січня-листопада 2017 року туристичні заклади району прийняли на відпочинок 3,6 тис.чол., надано послуг на суму  16,6 млн. грн., проти 12,5 млн. грн. у відповідному періоді минулого року. Сплачено за цей же період податків до бюджету у сумі 1670,0 тис. грн., що на 16,2 відс. більше минулорічного періоду.

З  метою   створення  позитивного  іміджу туристичної сфери району та   представлення  можливостей цього комплексу,  у 2017 році район широко представлений на ХУІ міжнародній   виставці-ярмарку   „Тур’євроцентр-Закарпаття – 2017”  (м. Ужгород), ХУІІ Міжнародній виставці “Україна. Подорожі. Туризм.” (м. Київ), “Міжнародному інвестиційному форумі «Індустрія туризму»” ( м. Львів), Міжнародному туристичному тижні (м. Одеса); ІІ Всеукраїнському туристичному фестивалі «В гості до українців».

Райдержадміністрацією проведено інвентаризацію закладів розміщення та харчування на території району із зазначенням:

назви, адреси  та типу суб’єкта господарювання;

послуг, що надаються;

наявною інфраструктурою ( кількість номерів/ліжкомісць, посадкових місць у закладах харчування);

наявність конференц-залів та обладнання в них та ін.

Для збільшення та впорядкування туристичних потоків, створення нових туристичних продуктів, забезпечення безпеки туристів на туристичних маршрутах райдержадміністрацією спільно з керівниками туристично-рекреаційних закладів розроблено та систематизовано туристичні маршрути. Визначено ступені складності цих маршрутів із зазначенням  початку, тривалості, місць можливої зупинки та визначних місць маршруту. Райдержадміністрацією спільно з спеціалістами Ужгородського військового лісництва Західного територіального квартирно-експлуатаційного відділення проведено обстеження 2 туристичних маршрутів  для маркування.

Також спеціалістами ДП  «Перечинське лісове господарство» заплановано спільно з громадською організацією  «Карпатські стежки»  провести обстеження та маркування наявних туристичних маршрутів. Системно проводиться робота та приймається участь району в проекті «Туристичні шляхи Закарпаття», яка дозволить систематизувати усі туристичні маршрути в районі та створити належні умови туристичної інфраструктури.

Суб’єктам туристичної діяльності та  особам, що здійснюють діяльність в галузі туризму  райдержадміністрацією доведено інструкцію зі знакування, маркування туристичних маршрутів та зразки туристичних знаків.

На даний час на території району є 10 туристичних маршрутів загальною протяжністю біля 97 км  ( з них 3 велосипедні).В путівнику «Ужгород та Ужанська долина» надруковано цікаві пішохідні та велосипедні маршрути та тури із супроводом: ( від Тиси в Українські лісисті Карпати: Ужгород – Чоп – Мукачево – замок Паланок – радіолокативна станція – присілки м. Мукачева – «Воєводино» – Т.Ремета (пам»ятник листоноші Ф.Фекеті (м.Перечин) – с.Зарічово ( музей  «Лемківська садиба») – Ужоцький перевал (8  денний маршрут).

07 червня 2017 року прийнято участь у засіданні за круглим столом на тему: «Знакування туристичних маршрутів та формування єдиної мережі туристичних маршрутів», де розглядалися питання щодо наявної системи туристичних шляхів, логістики та етапів маркувальних робіт, підтримки та утримання існуючих туристичних маршрутів.

Для розширення атракційності туристичного продукту району в  ТОВ «Воєводино»  наявне кіно-спортивне господарство. Проводиться відповідна робота щодо розробки  кінних маршрутів для включення їх в загальну мережу туристично-екскурсійних маршрутів.

Райдержадміністрацією спільно з районним центром зайнятості населення протягом 11 місяців 2017 року проведено 21 семінар з організації у сфері сільського туризму, в яких взяло участь 223 осіб.

Зібрано дані про власників садиб району, які можуть надавати послуги з розміщення і харчування туристів. Проводиться відповідна робота з інформування власників садиб про потенційних туристів і навпаки, інформування туристів про власників садиб, які надають послуги. Відділом економічного розвитку та туризму   управління економічного розвитку і торгівлі РДА  на облік взято 21 сільську садибу по кожній з яких розроблено бізнес-картку короткотермінового проживання та інформацію про них розміщено на Веб-сторінці райдержадміністрації. З метою активізації розвитку сільського туризму як необхідної передумови комплексного соціально-економічного розвитку території району спільно з департаментом економічного розвитку і торгівлі  Закарпатської облдержадміністрації 5 жовтня 2017 року  в залі засідань районного центру зайнятості населення проведено семінар-навчання представників сільського туризму, а також тих, хто бажає займатися цим видом діяльності, на тему: «Сільський туризм. З чого розпочати справу та як досягти успіху». Розроблено та надано інформацію про сільські садиби району для розміщення їх в обласний довідник «Сільські садиби гостинно запрошують» та на туристично-інформаційному порталі «Вітаємо на Закарпатті».

У районі діє 1  туристично-інформаційний центр. З метою надання якісних туристичних послуг фахівці туристично-інформаційного центру 17 листопада 2017 року взяли участь у семінарі-навчанні, де ознайомилися із специфікою роботи центрів туристичної інформації зідно Міжнародних стандартів.

Для пропаганди наявного туристично-рекреаційного потенціалу, більш широкого залучення туристів у районі розроблено: рекламно-інформаційний матеріал  „Перечинщина сьогодні”, щодо перспективи розвитку Перечинського району, де включено матеріал про туристично-рекреаційні можливості району; буклет „Туристична Перечинщина”, брошура „Дивовижний край – мальовнича Перечинщина”, буклет “Вас вітає Перечинщина”, в якому представлена інформація про відпочинок у сільських садибах району та про музей “Лемківська садиба”, водоспад “Шипот”, Свято-Василівську дерев’яну церкву в с. Лікіцари.

Проводиться робота щодо сприяння у розвитку сільського, велосипедного та  кінного туризму, відновлення існуючої та розробка нової мережі  туристично-рекреаційних маршрутів.

– з метою покращення роботи туристичних закладів району проводяться наради, засідання робочої групи з питань підготовки туристичного комплексу  у літній та зимовий період,  забезпечення вимог чинного законодавства з питань безпеки, санітарного стану, охорони навколишнього середовища, забезпечення вимог протипожежної безпеки.

– недопущення керівниками туристичних закладів заборгованості до бюджетів всіх рівнів, створення нових робочих місць у даній галузі.

Розвиток малого підприємництва є невід’ємною складовою соціально-економічного розвитку району. Важливе значення має фінансово-кредитна підтримка малого підприємництва. У рамках реалізації заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017-2018 роки передбачено надання фінансової підтримки суб`єктам малого і середнього підприємництва шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються державними банківськими установами на реалізацію інвестиційних проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Проведення роз’яснювальної роботи за участі фахівців є одним з основних завдань виконавчих органів влади, що включає проведення семінарів, конференцій,  форумів з підприємцями.  Так, у 2017 році  відбувся навчальний семінар на тему: “Зміни в законодавстві стосовно виплати заробітної плати, сплати податків та зборів, порядку проведення перевірок”. У семінарі взяли участь представники райдержадміністрації, Управління Держпраці у Закарпатській області, сектору Державної регуляторної служби України у Закарпатській області,  Перечинського відділення Ужгородської ОДПІ, департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, керівники та головні бухгалтери  підприємств, установ, організацій різних форм власності, а також представники органів місцевого самоврядування.

Регуляторна діяльність здійснюється Перечинською райдержадміністрацією у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

З метою недопущення порушення принципів державної регуляторної політики у 2017 році в районі був проведений навчальний семінар на тему: “Регуляторна політика в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. Оновлена методика обрахунку витрат М-тест” за участю  завідувача Сектору Державної регуляторної служби України у Закарпатській області та заступника директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, основною метою якого було недопущення прийняття  регуляторними органами економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.  У семінарі взяли участь представники райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування району.

Райдержадміністрацією вживались заходи по створенню сприятливих умов для подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва.

З метою інформування громадян, представників органів державної влади, громадського сектору щодо основних положень відкриття ринку землі та впливу реформи на економічні та соціальні показники, розвиток аграрного сектору ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» за сприяння райдержадміністрації в районі проведено обговорення щодо реформування земельних відносин та розвитку сільських територій

Проводиться пошук потенційних інвесторів, бажаючих займатися садівництвом. Інформацію щодо сільськогосподарських земель, які можуть бути використані для розвитку садівництва, опубліковано в районній газеті «Народне слово» та розміщено на ВЕБ-сайті райдержадміністрації.

ТОВ «СГП «Континент» укладено договори з власниками земельних ділянок і проведено посадку горіхоплідних саджанців (фундука) на площі 24,22 га. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 „Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства” (зі змінами), ТОВ «СГП «Континент» перераховано компенсацію в сумі 694,0 тис.грн. з коштів державного бюджету за виконані роботи по закладенню плодових насаджень та догляду за ними.

На протязі останніх років в районі проблемним питанням залишалося переробка сільськогосподарської продукції,плодів та ягід. Частково це питання вдалося вирішити з відновленням роботи ТзОВ «Джерела Карпат».В поточному році на підприємстві розширено асортимент продукції, це: соки, джеми, сиропи, морси, овочева консервація. Також відрито свій фірмовий магазин, де кожен охочий може придбати будь-який продукт ТМ «Карпати насолоджуйся» за цінами виробника.

ТОВ „ЗАК-ЕКОСТРІМ” м. Перечин придбано лінію для переробки молока (пастеризатор-сироварня, майданчик для обслуговування пастеризатора та технологічний стіл), вартість якої частково відшкодовано з коштів обласного бюджету, проведено повну реконструкцію приміщення та налагоджено виробництво сирів під торговою маркою „Перечинська мануфактура”.

Сири торгової марки „Перечинська мануфактура”: камембер, полонинський з перцем, полонинський без перцю, перечинський  (витриманий 2 місяці), перечинський молодий з пажитником, сир типу качота були представлені на ярмарках, фестивалях, які проводилися в районі, зокрема: на обласному фестивалі «Лемківська ватра», У-ому відкритому фестивалі мистецтв «Перечинщина скликає таланти» та ін.

Райдержадміністрація спільно з виконкомами міської та сільських рад сприяє створенню сприятливих умов для реалізації власної сільськогосподарської продукції за цінами виробника. В місті Перечин облаштовано торговий ряд. Виділені місця для реалізації сільгосппродукції фермерами, приватними підприємцями та фізичними особами в селах району: Т.Ремета, Порошково, Дубриничі. Традиційно   проводяться весняний, напередодні Великодніх свят, та осінній  сільськогосподарські ярмарки.

Враховуючи побажання жителів району в  місті Перечин виділено місце для торгівлі живою рибою. Реалізація риби проводиться щочетверга ТдВ «Закарпатський рибокомбінат».

Одним із важливих питань соціально-економічного розвитку району залишається покращення житлових та соціально-побутових умов проживання громадян. На їх часткове вирішення спрямована Програма «Власний дім».

В 2017 році з загального фонду районного бюджету для реалізації Програми виділено і профінансовано  120,0 тис.грн та із виділених 110,0 тис.грн.  з спецфонду перераховано 90,0 тис.грн.. На співфінансування програми «Власний дім» виділено і профінансовано Перечинською міською та сільськими радами 269,0 тис.грн.

Станом на 20.11.2017 року Обласним Фондом інвестування об»єктів соціальної сфери та промисловості прокредитовано 32 заявників на загальну суму 1 млн. 655,0 тис.грн.

ТОВ „ЗАК-ЕКОСТРІМ” м. Перечин придбано лінію для переробки молока (пастеризатор-сироварня, майданчик для обслуговування пастеризатора та технологічний стіл), вартість якої частково відшкодовано з коштів обласного бюджету, проведено повну реконструкцію приміщення та налагоджено виробництво сирів під торговою маркою „Перечинська мануфактура”. Сири торгової марки „Перечинська мануфактура”: камембер, полонинський з перцем, полонинський без перцю, перечинський  (витриманий 2 місяці), перечинський молодий з пажитником, сир типу качота були представлені на ярмарках, фестивалях, які проводилися в районі, зокрема: на обласному фестивалі «Лемківська ватра», V-ому відкритому фестивалі мистецтв «Перечинщина скликає таланти» та ін.

У 2017 році райдержадміністрація спільно з виконкомами міської та сільських рад продовжувала сприяти створенню умов для реалізації власної сільськогосподарської продукції за цінами виробника. У місті Перечин облаштовано торговий ряд. Виділені місця для реалізації сільгосппродукції фермерами, приватними підприємцями та фізичними особами в селах району: Т.Ремета, Порошково, Дубриничі. Традиційно   пр оводяться весняний, напередодні Великодніх свят, та осінній  сільськогосподарські ярмарки.Враховуючи побажання жителів району в  місті Перечин виділено місце для торгівлі живою рибою. Реалізація риби проводиться щочетверга ТДВ «Закарпатський рибокомбінат».

 

Загальна характеристика виконання бюджету  району та районного бюджету за 2017 рік

Протягом 2017 року в галузі бюджету та фінансів здійснено комплекс робіт по складанню та  виконанню районного бюджету.

Розроблено показники проекту районного бюджету на 2018 рік та подано на розгляд сесії районної ради, який затверджено  сесією районної ради 21 грудня 2017 року. Розроблено та доведено трансферти низовим бюджетам на фінансування дошкільної освіти та закладів культури на 2018 рік.

Ведеться аналіз та контроль за станом розрахунків за енергоносії та інші житлово-комунальні послуги бюджетними установами, що фінансуються з місцевого бюджету, стан виплати заробітної плати бюджетними установами району, контроль за недопущенням заборгованості з цих виплат та інших захищених видатків.

Постійно здійснюється моніторинг та контроль за виконанням доходів районного та зведеного бюджету району, в тому числі в розрізі низових бюджетів як по загальному так і спеціальному фондах місцевого бюджету.

За підсумками 2017 року виконання доходів загального фонду зведеного бюджету району в частині податків та обов”язкових платежів становить 101,2 відсотка. При уточненому річному плані доходів 66530,7 тис.грн, фактично поступило 67356,2 тис.грн, сума перевиконання по району склала 825,5 тис.грн.

Протягом року за рахунок перевиконання доходів загального фонду по всіх бюджетах спрямовано на видатки 11470,1 тис.грн., в тому числі по районному бюджету 6959,8 тис.грн.

З метою здійснення прогнозування надходжень до місцевих бюджетів, та врахування в показниках проекту державного бюджету на наступний рік, надано пропозиції щодо очікуваних надходжень за 2017 рік та прогноз  надходжень на 2018-2020 роки у розрізі платежів, що надходять до місцевих бюджетів району.

До спеціального фонду місцевого бюджету району надійшло доходів на суму 5346,7 тис.грн., в тому числі:  до місцевих бюджетів розвитку – 2526,7 тис.грн.,  до фондів охорони  навколишнього середовища – 258,5 тис.грн.,   до цільових фондів, створених місцевими радами – 30,0 тис.грн., власних надходжень бюджетних установ (платні послуги та благодійні внески) – 2531,5 тис.грн.

До спеціального фонду місцевого бюджету в частині надходжень коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва по району протягом 2017 року надходжень немає, у зв»язку з чим такі кошти не використовувались. Залишок коштів на 01.01.2018 року становить 119,9 тис.грн.

Протягом року отримано трансфертів до загального та спеціального фондів бюджету району на суму 239023,5 тис.грн., надано кошти на кредитування індивідуальних сільських забудовників у рамках програми «Власний дім» із загального та спеціального фондів на суму 690,0 тис.грн, повернуто позичальниками  295,0 тис.грн.

Протягом  2017 року за рахунок резервного фонду районного бюджету профінансовано на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій кошти в сумі 149,1 тис. грн.

 Видаткова частина зведеного бюджету району по загальному фонду за 2017 рік при уточненому плані на звітний період 295899,2 тис. грн. виконана в сумі 291098,1 тис.грн., тобто виконання складає  98,4 відсотка.

Виконання видаткової частини спеціального фонду при вточненому плані  25814,0 тис.грн., становить 24100,8 тис.грн.,  або 93,4 відс.

Структура видаткової частини загального фонду місцевого бюджету  у 2017 році має соціальну спрямованість. Найвагоміші частки видатків у загальному обсязі бюджету займають видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення населення – 35,7 %, освіта – 32,4 %, охорона здоров»я   –  11,1 % , культура і мистецтво – 3,9 %, фізична культура і спорт – 0,4 %, інші видатки – 11,4 %.

На фінансування органів державного управління протягом 2017 року використано 14772,1 тис.грн., при уточненому плані 14969,6 тис.грн., що складає 98,7 % від плану.

На фінансування установ та закладів освіти по загальному фонду за 2017 рік використано 94180,7 тис.грн. при плані на вказаний період з урахуванням змін 96435,0 тис.грн., або 97,7 відсотків від запланованих коштів. Із загальної суми на надання загальної середньої освіти загальноосвітніми  навчальними закладами використано 69059,5 тис.грн., дошкільну освіту використано 19584,9 тис.грн., на забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячих будинках ( у т.ч.сімейного типу, прийомних сім’ях), в сім‘ях патронатного вихователя освоєно 801,0 тис.грн., на надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми – 754,5 тис.грн., на методичне забезпечення діяльності навчальних закладів та інші заходи в галузі освіти – 718,2 тис.грн., на інші освітні програми використано 1926,7 тис.грн., на надання допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років – 10,9 тис.грн., на інші заходи та видатки в галузі освіти -1325,0 тис.грн.

Із загального обсягу видатків по галузі освіта, видатки на оплату праці з нарахуваннями становлять 80145,1 тис.грн.(85,1 %), на харчування учнів – 3684,1 тис.грн. (3,9 %),  на оплату за енергоносії та інші видатки – 10351,5 тис.грн. (11,0 %).

На фінансування закладів охорони здоров’я за 2017 рік по загальному фонду бюджету району виділено 32653,2 тис. грн., з яких освоєно  32262,3 тис. грн., або виконання складає 98,8 відсотків.

На оплату заробітної плати з нарахуваннями використано по всіх установах охорони здоров’я  24834,9 тис. грн., на придбання медикаментів використано 1455,6 тис. грн., на придбання продуктів харчування використано 299,5 тис. грн., на оплату за енергоносії та комунальні послуги використано 2666,4 тис.грн., інші видатки становлять 3005,9 тис.грн. (це  програми по забезпеченню централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет , онкологічних захворювань, боротьби з туберкульозом та інші заходи в галузі охорони здоров’я).

На соціальний захист і соціальне забезпечення  заплановано 105315,9 тис. грн., освоєно на цю галузь 104053,6 тис. грн., або виконання складає 98,8 відсотків. З них:  на надання пільг та субсидій населенню – 29605,7 тис.грн., на надання допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим  сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям – 69134,2 тис.грн., на надання допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу – 1334,8 тис.грн., на забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв`язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю (тер центр)- 2509,9 тис.грн., на центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді- 348,7 тис.грн., на оздоровлення та відпочинок дітей – 99,0 тис.грн., на забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, інвалідів, дітей-інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, фізичними особами – 232,0 тис.грн., на інші видатки -789,3 тис.грн.

По спеціальному фонду за рахунок коштів, переданих із загального фонду надано фінансову підтримку громадській організації «Спілка учасників АТО» на капітальні видатки кошти в сумі 12,0 тис.грн. відповідно до плану.

По Перечинському району на фінансування установ культури з бюджетів району протягом 2017 року при планових призначеннях 11485,2 тис. грн., витрачено 11314,9 тис. грн.,  що становить 98,5 % від плану.  В тому числі на утримання бібліотек використано – 3232,0 тис.грн., на палаци i будинки культури, клуби та iншi заклади клубного типу – 3463,8 тис.грн., школи естетичного виховання – 3729,6 тис.грн., іншi культурно-освiтнi заклади та заходи – 889,5 тис.

На  фінансування фізичної культури і спорту у 2017 році використано кошти в сумі 1278,3 тис.грн., з  яких на утримання дитячо-юнацької спортивної школи профінансовано 1060,4 тис.грн., на програми в галузі фізичної культури і спорту використано 217,9 тис.грн.

На  благоустрій сіл і міста району використано 5535,8 тис.грн. по загальному фонду місцевого бюджету, по спеціальному фонду бюджету на благоустрій територій освоєно 432,8 тис.грн

На ремонт та утримання вулиць і автодоріг району у звітному  році профінансовано – 8758,9 тис.грн. В тому числі: 3195,4 тис.грн.-  профінансовано поточний ремонт та видатки на утримання дорожньої мережі та 5563,5 тис.грн. –  видатки по бюджету розвитку на капітальний ремонт вулиць та автодоріг.

Видатки бюджету розвитку  2017 року за рахунок власних коштів (в тому числі коштів переданих із загального фонду до спеціального фонду бюджету) склали 9362,5 тис.грн.

За рахунок субвенції з обласного бюджету освоєно 2463,9 тис.грн.

За рахунок спрямованих на капітальні видатки залишків коштів освітньої субвенції, що склалися на початок року, освоєно 803,7 тис.грн. (95,1 %)  із передбачених 845,2 тис.грн.

            Кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій освоєно в сумі 5716,5 тис.грн. із виділених району 6739,0 тис.грн., або 84,8 відсотків. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  освоєно 3120,9 тис.грн. із передбачених  3760,0 тис.грн. (83%), залишок невикористаних коштів на кінець року склав 639,1 тис.грн. Не освоєно кошти передбачені на капітальний ремонт (частини приміщень) загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Т.Ремети, які виділені у грудні місяці. За рахунок субвенції з обласного бюджету видатки розвитку освітніх закладів профінансовано в сумі 853,9 тис.грн.(98,4%).  Видатки районного бюджету розвитку склали 1064,3 тис.грн., видатки міського та сільських бюджетів – 1121,3 тис.грн.

На видатки розвитку по закладах охорони здоров»я спрямовано 547,2 тис.грн. з районного бюджету.

Видатки розвитку по галузі культури склали 920,5 тис.грн. В тому числі: 94,4 тис.грн. – з районного бюджету, 116,1 тис.грн. – із низових бюджетів, 710,0 тис.грн. – за рахунок субвенції з обласного бюджету (100% відповідно до запланованих).

Всього на розвиток  житлово-комунального господарства спрямовано 9116,5 тис.грн. Зокрема за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій використано на ремонт автодороги Турички-Вільшанки – 2595,6 тис.грн.(залишок не використаних коштів на кінець року – 122,3 тис.грн.),  не освоєно виділені  у грудні місяці кошти вказаної  субвенції для будівництва кладовища в с.Т.Ремети в сумі 261,0 тис.грн.  Кошти іншої субвенції з обласного бюджету на реконструкцію водогону в м.Перечин освоєно в сумі 900,0 тис.грн. відповідно до уточненого плану.  З районного бюджету на вказану галузь спрямовано – 350,6 тис.грн., з міського та сільських бюджетів освоєно 5270,3 тис.грн. Зокрема, на поповнення статутного капіталу КП «Комунальник» з міського бюджету спрямовано 369,2 тис.грн., на капітальний ремонт доріг освоєно 2967,9 тис.грн. (в тому числі за рахунок районного бюджету – 300,6 тис.грн., низових бюджетів – 2667,3 тис.грн.).

Інші видатки бюджету розвитку склали 798,3 тис.грн. З районного бюджету профінансовано 82,0 тис.грн., з міського та сільських бюджетів 716,3 тис.грн. В тому числі проведено видатки за виготовлення містобудівної документації на суму 33,2 тис.грн.

На здійснення заходів по охороні навколишнього природного середовища освоєно 1780,2 тис.грн.. В тому числі за рахунок коштів іншої субвенції з обласного бюджету в сумі 1653,5 тис.грн. З них: 931,1 тис.грн. –  на берегоукріплення р.Бистрик на аварійних ділянках с.Т.Бистра, 377,0 тис.грн. – на регулювання русла потока «Млинський» с.Порошково, 345,4 тис.грн. – на будівництво берегоукріплення р.Туричка на території Т.Реметівської сільської ради. За рахунок власних коштів місцевих  бюджетів  на природоохоронні заходи використано 126,7 тис.грн.

.

  Охорона здоров’я  району представлена сектором охорони здоров’я Перечинської райдержадміністрації, в структуру якого входять:

-Перечинська  центральна районна лікарня на 123 стаціонарні ліжка,

– поліклініка на 240 відвідувань в зміну,

-комунальний заклад «Перечинський районний центр ПМСД» з потужністю 488 відвідувань в зміну,

-денний стаціонар на 45 ліжок.

Потужність амбулаторно-поліклінічних закладів району складає 728 відвідувань в зміну.

Населення району складає 32197 чоловік, в тому числі дорослі – 23689, діти до 18 років – 8508. Міське населення – 6691; сільське населення – 25506. Особливістю району є те, що на території проживає велика кількість осіб ромської національності – 3740 чол., що становить 11,6% від загальної кількості населення. В тому числі дорослого населення – 1581 чол., що складає 6,7% від загальної кількості дорослого населення району; дітей до 18 років – 2159 чол. (або 25,4% від усіх дітей до 18-ти років).

Медична допомога населенню забезпечується на первинному та вторинному рівнях.

У лікувальних закладах району працює 67 лікарів та 165 осіб середнього медичного персоналу, що відповідно складає 20,81 та 51,24 на 10 тис. населення.

Укомплектованість штатних посад сімейних лікарів (враховуючи сумісництво) складає 94,38% (зайнято 21,0 із 22,25 штатних посад).

Укомплектованість фізичними особами штатних посад сімейних лікарів складає 80,90% (18 фізичних осіб на 22,25 ст.) проти 83,52% за 2016 рік і є майже на рівні обласного показника – 85,97%.

Укомплектованість фізичними особами посад лікарів сільських лікарських амбулаторій складає 78,79% (13 фізичних осіб на  16,5 штатних посад) проти 76,47% за 2016 рік і є нижчим від обласного показника – 90,85%. Вакансії вказано вище.

Бюджет по галузі охорони здоров’я на 2017 рік за загальним фондом становить 32670,7 тис. грн. проти 23492,6 тис. грн. в 2016 році. Протягом року заклади охорони здоров’я профінансовано на 32279,9 тис. грн. або 98,8% від призначень на рік.

Витрати бюджетних коштів в розрахунку на 1-го жителя складають 1002,57 грн. проти 751,68 грн. за 2016 рік.

По фонду заробітної плати з нарахуваннями профінансовані видатки склали 24835,0 тис.грн. проти 17496,3 тис. грн. за 2016 рік або 100% від запланованих на рік.

На медикаменти заплановано в 2017 році  1481,7 тис. грн. Протягом року видатки на медикаменти склали 1473,2 тис. грн. або 99,4% від призначень на цей період проти 1309,5 тис. грн. за 2016 рік. Видатки на медикаменти на 1 ліжкодень склали 22,05 грн. проти 19,63 за 2016 рік.

Видатки на харчування на 1 ліжкодень в поточному році збільшилися  і складають 10,94 грн. проти 9,94 грн. за 2016 рік. Однак, слід відмітити зростання цін на продукти.

На пільгове медикаментозне забезпечення на 2017 рік передбачено 1606,2 тис. грн. проти 672,0 тис. грн. в 2016 році. Протягом поточного року використано 1466,5 тис. грн., що становить 91,3% від призначень на цей період. В т.ч.:

для онкологічних хворих заплановано 200,0 тис. грн., використано протягом року 188,8 тис. грн., що складає 94,4%;

для хворих на цукровий діабет заплановано 95,0 тис. грн., використано 94,9 тис. грн. або 99,9%;

для забезпечення медикаментами хворих на туберкульоз виділено 20,0 тис. грн.; використано 100%;

для дітей-інвалідів з рідкісними захворюваннями (муковісцидоз) виділено 80,0 тис. грн., використано 80,0 тис. грн. або 100%;

для хворих на ниркову недостатність заплановано 130,0 тис. грн., використано 102,7 тис. грн. або 79,7% від призначень на цей період;

для забезпечення хворих цукровим діабетом ІІ типу інсулінами заплановано 428,4 тис. грн., використано протягом року 100%;

для забезпечення препаратами хворих згідно державної програми «Доступні ліки» заплановано 607,8 тис. грн., використано протягом року 509,6 тис. грн., що становить 83,8%;

для забезпечення медикаментами учасників АТО виділено 20,0 тис. грн., використано 17,7 тис. грн. або 88,5%;

інші пільгові категорії – 25,0 тис. грн., використано 24,4 тис. грн. або 97,6%.

На енергоносії на 2017 рік заплановано 2897,9 тис. грн., використано 2666,4 тис. грн. або 92,0% від запланованих.

На поточні ремонти АЗПСМ с.Т.Бистра виділено 24,0 тис. грн.; АЗПСМ с.Порошково – 115,0 тис. грн. Поточні ремонти завершені.

За рахунок інших надходжень спеціального фонду у 2017 році профінансовано 85,0 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію з добудовою котельні, гаражу та господарських приміщень АЗПСМ с.Дубриничі; 131,0 тис. грн. профінансовано протягом 2017 року капітальний ремонт приміщень будівлі моргу Перечинської ЦРЛ та проведено роботи по реконструкції системи теплопостачання Перечинської ЦРЛ з встановленням котлів на твердому паливі – 117,0 тис. грн.

Придбано медичне обладнання, комп’ютер в комплекті (для хірургічного відділення), холодильник для терапевтичного відділення на загальну суму 167,8 тис. грн.; оплачено виготовлення проектно-кошторисної документації та її експертизу на капітальний ремонт приміщень стоматологічного відділення Перечинської ЦРЛ на загальну суму 46,5 тис. грн.; виділено за рахунок коштів ДФРР (з державного бюджету) 1045,5 тис. грн. та проведено реконструкцію системи теплопостачання Перечинської ЦРЛ з встановленням котлів на твердому паливі.

Оплачено робочі проекти та їх експертизи на реконструкцію вузлів комерційного обліку газу по вул. Ужанська, 8 та Садова, 59 на загальну суму – 10,4 тис.грн.

Проведено поточний ремонт приміщень ФАПу с.Вільшинки на загальну суму 35,0 тис.грн., поточний ремонт санвузла терапевтичного відділення №2 Перечинської ЦРЛ в с.Порошково – 25,0 тис.грн., поточний ремонт приміщення хірургічного корпусу Перечинської ЦРЛ (травматологічний кабінет) – 20,0 тис.грн.

Централізовано протягом 2017 року отримано лікарських засобів та медикаментів на суму 852,7 тис. грн. проти 1662,0 тис. грн. за аналогічний період минулого року.

Сума позабюджетних надходжень протягом 2017 року склала 495,05 тис. грн. проти 584,30 тис. грн. за попередній рік, що відповідно складає 15,38 грн. на 1-го жителя району проти 18,20 грн.

План виконання ліжкоднів по району за 2017 рік виконано на  90,1% проти 94,4% за 2016 рік. Перевиконання плану ліжкоднів відмічається по: терапевтичному відділенні – 100,4% проти 101,5% за минулий рік (в т.ч. терапевтичне відідлення №1 – 101,4%; терапевтичне відділення №2 – 93,7%); дитячому відділенні – 102,9% проти 107,7% за 2016 рік.  Недовиконання плану ліжкоднів відмічається по: хірургічному відділенні – 66,8% проти 76,8% за 2016 рік (в т.ч. по хірургічних ліжках – 94,9% проти 90,7%; травматологічних – 36,4% проти 59,4%; гінекологічних – 70,2% проти 89,1%); пологовому відділенні – 94,3% проти 102,2% (в т.ч. родильні ліжка – 108,4%; патологія вагітних – 97,7%; обсерваційні – 0).

Оборот ліжка протягом 2017 року є майже на рівні 2016 року і складає 33,0 проти 34,2. Середні строки перебування хворого на ліжку також на рівні минулого року і складають 9,3 проти 9,4.

Забезпеченість населення ліжками в денних стаціонарах складає 13,98 на 1000 населення і є вищим від обласного показника – 12,56. У денних стаціонарах протягом 2017 року проліковано 1366 хворих проти 1160 в попередньому році, що становить 424,26 на 10 тис. населення проти 361,40 за 2016 рік.

Демографічна ситуація в районі протягом 2017 року дещо погіршилася в порівнянні з 2016 роком. Так, рівень народжуваності знизився з 15,7 на 1000 населення до 12,5; хоча і залишається одним з найвищих в області (обласний показник – 11,65

Загальна смертність населення району збільшилася і складає 14,0 на 1000 населення проти 13,1 за 2016 рік і є вищим за обласний показник – 11,53

Показник природного приросту є негативним і складає -1,5 проти 2,6 за 2016 рік при обласному показнику 0,12.

 

Діяльність відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації була спрямована на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, створення належних умов їх функціонування й розвитку, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, підвищення престижу професії вчителя, підвищення її соціального статусу.

За станом на 1.12.2017 року у районі функціонують 18  закладів дошкільної освіти, два з яких – у складі навчально-виховних комплексів (Новоселицький та Вільшинківський). Згідно з поновленим обліком у районі нараховується 2775 дітей віком від 1 до 6 років. У 18-и ДНЗ, здобувають освіту 1128 дітей, що складає 41% від загальної кількості дитячого населення району.

Середня завантаженість ДНЗ – 123 дітей на 100 місць.

Педагогічними колективами закладів дошкільної освіти району успішно втілюється регіональна програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Протягом останніх років у нашому районі проводиться системна,  послідовна робота щодо охоплення дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку. Як результат – 64% дітей п’ятирічного віку відвідують дошкільні установи (із 608 дітей – п’ятирічок 388 виховується у ДНЗ).

За станом на 1 грудня  2017 року кількість дітей від 3 до 6 років, які навчаються і виховуються в ДНЗ, становить  56% (1010 вихованців).

Освітні заклади для навчання та виховання дошкільнят  району укомплектовані кваліфікованими педагогічними кадрами. Із 131 педагога вищу освіту мають 86 (66%), середню спеціальну – 45  (34%.) Згідно з Типовим  положенням про атестацію педагогічних працівників України один раз у 5 років педагоги дошкільних закладів проходять атестацію та підвищують свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації при ЗІППО. Відділом освіти, молоді та спорту  здійснюється контроль за неухильним дотриманням працівниками ДНЗ нормативно – правових вимог і науково – методичних засад організації навчально-виховного процесу. Вживаються  заходи щодо  належного забезпечення та поновлення  матеріально-технічної бази дошкільних установ району.

Із метою розвантаження та розширення мережі дошкільних навчальних закладів та  збільшення кількості дітей 5-річного віку, охоплених навчанням та  вихованням у ДНЗ, у 2017 році  планується відкрити 1 групу  в Тур’я-Реметівському  ДНЗ  на 20 місць  на  базі  приміщень розформованого міжшкільного учнівського навчально-виробничого  комбінату.

У районі функціонують 24 заклади загальної середньої освіти:

-5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів;

-1 Перечинська гімназія ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку;

-12 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів (у тому числі й Перечинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради),

-2 НВК: Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

-6 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

До 25 груп продовженого дня у 2017-2018 навчальному році залучено 750 учнів 1-4 класів (46,1%).

У 2017-2018 навчальному році в освітніх закладах району нараховується 4119  школярів ( у 2017-2018 н/р в школах району навчалося 4199 учнів).

Велика увага приділяється організації навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами. Так, у 2017 році загальна кількість дітей з особливими потребами від 3-х до 18 років у Перечинському  районі становить 206 осіб. 54 дітей вищезгаданої категорії є учнями загальноосвітніх навчальних закладів району, з них 12 дітей навчаються за індивідуальною формою навчання, 11 учнів навчаються у спеціальних навчальних закладах області, 46 школярів навчаються у спеціальних класах (Порошківська та Тур’я Бистрянська ЗОШ) за програмою спеціальних навчальних закладів для розумово відсталих дітей, 4 учням організовано інклюзивне навчання (Перечинська, Тур’я – Реметівська та Тур’я – Полянська ЗОШ).

З метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття якісної освіти, інтеграцію їх у суспільство шляхом запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах райдержадміністрацією видано розпорядження «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр». Питання щодо створення інклюзивно-ресурсного центру буде розглянуто на черговій сесії Перечинської районної ради.

У 2017-2018 навчальному році у 24 загальноосвітніх навчальних закладах району у 166-и гуртках займаються 2310 учнів (56% від загальної кількості школярів району). У Перечинській ДЮСШ у 29-и секціях та гуртках займаються 480 юних спортсменів.

У Перечинському БДЮТ у 32 гуртках – 750 учнів ( 19 гуртків із них працюють на базі 9-и загальноосвітніх шкіл сільської місцевості).

У 2017 році успішно реалізовувались наступні програми:

Програма розвитку освіти району на 2013-2022 роки,

Програма “Шкільний автобус” на 2011-2017 роки,

Програма “Обдарована дитина” на період 2016-2020 року,

Програма забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів та учнів пришкільних інтернатів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Перечинського району на 2017-2019 роки,

Програма розвитку фізичної культури і спорту в Перечинському районі на період до 2020 року,

Програма розвитку футболу в Перечинському районі на 2015-2020 роки,

Програма розвитку волейболу в Перечинському районі на 2016-2020 роки,

Програма розвитку пауерліфтингу в Перечинському районі на 2016-2020 роки,

Програма «Спортивний майданчик на 2016-2020 роки»,

Програма підтримки дітей учасників антитерористичної операції і дітей із сімей, переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, у навчальних закладах Перечинського району на 2016-2018 роки,

Програма розвитку дошкільної освіти на 2016-2020 роки,

Програма підтримки дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в освітніх закладах Перечинського району на 2016-2018 роки .

Вживаються відповідні заходи щодо забезпечення функціонування освітньої галузі району, її розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців Перечинщини до якісної освіти.

Відповідно до затверджених заходів проведено капітальні ремонти:

 

 

№п/п Назва школи Виконані роботи Сума № та дата договору Примітка

КФК

Обладнання – 3110
1 Турички ЗОШ апаратура для озвучення в комлекті 16000,00 7021

від 13.07.2017

районний б-т
631,00 освітня субвенція
2 Т.Поляна , П.Гута ЗОШ проектор в комплекті 29300,00 100п/ПЛ від 07.07.2017 освітня субвенція
3 Т.Бистра, Порошково, Раково, Сімер ЗОШ циркуляційні насоси 52000,00 127нц/ГО освітня субвенція
4 Перечин ЗОШ миюча машина 40000,00 125мм/К міський б-т
24962,53 районний б-т
5 Школи району підручники 70955.5 181/17БО вiд 14.11.2017 освітня субвенція
Будівництво -3122
6 Будівництво котельні і  системи теплопостачання Перечин ЗОШ виконані роботи 812533,00 7кр/ЦЮ 29.08.2017 ДБ
тех.нагляд 16242,69 115тн/КБ ДБ
  Разом   828775,69    
Капітальні ремонти-3132
7 Капітальний ремонт частини приміщень ДЮСШ виконані роботи 342299,00 5кр/ГМ від 05.07.2017 міський б-т
тех.нагляд 7699,00 5ТН від 18.07.2017 міський б-т
виконані роботи 35000,00   міський б-т
93439,00 районний б-т
тех.нагляд 2985,00 6ТН від 14.08.2017 районний б-т
  Разом   481422,00    
8 Капітальний ремонт фасаду навчального корпусу Зарічево ЗОШ виконані роботи 213000,00 1/КР від 13.06.2017 районний б-т
225032,00 обласний б-т
тех.нагляд 6882,00 обласний б-т
  Разом   444914,00    
9 Капітальний ремонт по заміні віконних та дверних конструкцій Т.Бистра ЗОШ виконані роботи 146548,00 2/КР від 13.06.2017 освітня субвенція
тех.нагляд 3451,67 4ТН від 16.06.2017 освітня субвенція
  Разом   149999,67    
10 Капітальний ремонт по заміні віконних та дверних конструкцій Т.Пасіка ЗОШ виконані роботи 146549,00 3/КР від13.06.2017 освітня субвенція
тех.нагляд 3451,00 3ТН від 16.06.2017 освітня субвенція
  Разом   150000,00    
11 Капітальний ремонт фасаду (заміна вікон) старших класів Дубриничі ЗОШ виконані роботи 107463,00 4/КР від 13.06.2017 освітня субвенція
тех.нагляд 2536,57 1ТН від 16.06.2017 освітня субвенція
  Разом   109999,57    
12 Капітальний ремонт із заміною вікон Сімер ЗОШ попередня оплата 145000,00 8кр/ГМ від 29.08.2017 обласний б-т
13 Капітальний ремонт із заміною вікон Т.Ремета ЗОШ виконані роботи 787679,00 317-БМР вiд 06.11.2017 постанова
тех.нагляд 15838.18 138тн/КБ вiд 17.11.2017 постанова
  Разом   787679,00    
Реконструкції – 3142
14 Реконструкція Вільшинківського НВК-ЗОШ робочий проект 40000,00 45 від 07.07.2017 освітня субвенція
  Разом   40000,00    
15 Реконструкція системи опалення Порошково ЗОШ експертиза ПКД 1927,20 07-0655-17 від 15.05.2017 освітня субвенція
  Разом   1927,20    
16 Реконструкція котельні Турички ЗОШ  з встановленням котлів на твердому паливі інженерно-геологічні роботи 7000,00 34 вiд 02.11.2017 районний б-т

 

 

Для покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів за кошти освітньої субвенції закуплено 4 комплекти мультимедійного обладнання на суму 120.0 тис. грн.. Закуплено шкільних меблів (дошки, мебельні стінки, класні парти і стільці) на суму 199.0 тис. грн., посуд для шкільних їдалень на суму 90.0 тис. грн., три комплекти спортивних форм на суму 45.0 тис. грн., вісім газонокосарок на суму 33.0 тис.грн.

Організація регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. У 2017 році в районі налічувалось 694 учнів, які проживають за межею пішохідної доступності і потребують регулярного підвозу до школи. Підвозиться 663 учнів. Підвозом охоплено 95%.

Підвіз здійснюється 9 шкільними автобусами. Однак, на сьогодні більша частина вищезазначених транспортних засобів вичерпали свої ресурси унаслідок фізичного зносу і підлягають заміні (КАВЗ -397652 2004 року випуску, ВАЗ Еталон). Також є велика потреба у розвантаженні маршрутів та розроблення нових для 100%-вого забезпечення підвозу учнів та педагогічних працівників до навчальних закладів та у зворотному напрямку.

У листопаді 2017 року за кошти обласного бюджету та освітньої субвенції (1679607.69грн.) було придбано 1 спеціалізований шкільний автобус.

З метою забезпечення освітніх установ твердим паливом проведено тендерну процедуру по закупівлі дров на суму 885.0 тис. грн., придбано і завезено в заклади загальної середньої освіти вугілля на суму 99 986  грн., що становить 100 % від потреби. Закуплено палети для котельні Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 128 800 гривень.

Відділом освіти, молоді та спорту організовано харчування у 17 шкільних їдальнях навчальних закладів Перечинського району та одному кафе (с.Раково), на що було виділено 1 915,0 тис.грн.

Учні, які отримували безкоштовне гаряче харчування у 2017 році, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість» зі змінами від 18 січня 2016 року № 16:

– 40 сиріт та позбавлених батьківського піклування,

-122 – діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,

-46 – учні спецкласів,

-3 -– учні інклюзивного класу.

За рахунок коштів районного бюджету організовано гаряче харчування для: учнів 1-4 класів – 1697, дітей учасників антитерористичної операції і дітей із сімей переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції – 51, дітей із особливими освітніми потребами – 42, обдарованих дітей, які навчаються у спортивних класах Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – 22 та вихованців пришкільного інтернату Туричківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – 28.

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської райдержадміністрації № 87 від 15.05.2017 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей навчальних закладів Перечинського району влітку 2017 року» було організовано роботу 17 таборів з денним перебуванням на базі навчальних закладів, якими охоплено 1256 дітей різного віку, серед яких дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (25), дітей-інвалідів (17), постраждалих від ЧАЕС (2), дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей (628), дітей учасників АТО (33), обдарованих та талановитих дітей (551). Із місцевого бюджету було виділено 490.0 тис. гривень ( у 2016 році – 335.0 тис .грн). При дворазовому харчуванні вартість одного дітодня в середньому становила 35-38 гривень.

На базі Тур’я-Реметівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Ворочівської ЗОШ І ступеня було організовано літні мовні табори, а на базі пришкільного табору із денним перебуванням Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів створено 2 мовні групи (англійська та німецька). Всього організовано 7 мовних груп з вивчення німецької, словацької та англійської мов.

Відповідно до районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2017 року відділом освіти, молоді та спорту спільно із Перечинською районною радою та райдержадміністрацією було придбано 20 путівок для учнів пільгових категорій навчальних закладів Перечинського району у дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Синевирське озеро» с. Синевирська Поляна Міжгірського району. З 16 по 29 липня у таборі відпочивали діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (3), одна дитина із особливими освітніми потребами, учні із багатодітних родин (7), обдаровані і талановиті діти (5), школярі із родин учасників бойових дій (АТО, Афганістан) (3), а також одна вимушена переселенка із зони проведення АТО. На виконання наказу департаменту освіти і науки з 3 по 16 листопада 2017 року 29 учнів 5-8 класів пільгових категорій загальноосвітніх шкіл району відпочивали у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка».

Пріоритетними  напрямками  роботи відділу   культури  Перечинської райдержадміністрації   в  2017  році  були: збереження  і  модернізація   закладів культури, впровадження  інноваційних методів роботи, розвиток аматорської творчості, традиційного та сучасного  мистецтва, підтримка талановитої  молоді  та обдарованих дітей,  реалізація культурно – мистецьких  та  культурологічних  заходів, залучення громадських ініціатив до участі в культурно – мистецьких проектах, зміцнення матеріально –технічної бази закладів культури,  впровадження енергозберігаючих технологій,  збереження та популяризації історико-культурної спадщини,  розвиток міжнародної культурної діяльності.

В районі збережено закладів  культури: 21 клубні установи; 21 бібліотечні установи; 2 дитячі музичні школи; 1 народний етнографічний музей «Лемківська садиба» в с. Зарічево. Для повноцінного функціонування культосвітніх установ і покращення їх матеріально – технічної бази відділом культури було розроблено і діяли 3 галузеві програми:  «Програма розвитку бібліотек як інформаційних і культурних центрів Перечинського району на 2017 рік»; «Програма підтримки розвитку Перечинської та  Тур’я – Реметівської дитячих музичних шкіл на 2017 рік»; «Програма розвитку культури і мистецтва в районі на 2017 рік». На виконання заходів «Програми розвитку культури і мистецтва на 2017 рік» було виділено 255 000 грн. Подано пропозиці до Програми економічного і соціального розвитку Перечинського району на 2017 рік, а також перелік об’єктів галузі культури, що потребують першочергових поточних, капітальних ремонтів, реставрацій. Подано пропозиції до «Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин району», до районної «Програми «Ромське населення» та затверджено «План заходів відділу культури райдержадміністрації по роботі з національними меншинами у 2017 році».

Бібліотечні заклади працювали над забезпеченням інформаційних потреб користувачів та організації відпочинку і дозвілля населення з використанням всіх ресурсів бібліотек,  підвищенням комфортності бібліотечного середовища,  позитивного іміджу бібліотек, забезпеченням інформаційно-бібліотечного мультисервісу.   В централізованій бібліотечній системі комп’ютеризовано 10 бібліотек, в яких є 30 комп’ютерів, 28 компютерів   підключено до мережі інтернет, працює 7 скайп – звязків і 14 блогів, 1 сайт. Бібліотечні установи проводять і беруть участь в заходах до знаменних дат, державних свят, ювілеїв, презентацій, просвітницьких заходів, проводяться  зустрічі з учасниками АТО.  Співпрацюють  з благодійними  фондами “Центр громадських ініціатив”, «Опіка»  з  громадськими  організаціями  «Просвіта», «Лемківщина»  та  ін..

Клубні установи підпорядковані сільським радам, методичне керівництво здійснює районний будинок культури, забезпечується проведення культурно-мистецьких акцій, конкурсів, оглядів, свят, аматорські  колективи  району  брали  участь  у районних, обласних, всеукраїнських  і  міжнародних  культурно – мистецьких заходах.

З метою розвитку аматорської народної творчості в закладах культури району діють 114 гуртків, клубних формувань, з них 47 дитячих, у яких беруть участь 1148 учасників з них 527 дітей. В картотеці районного будинку культури налічується 98 народних умільців. В районі діють 4 колективи, яким присвоєно звання «народний» і 1 «зразковий».

Цьогоріч в районі проведено районний фестиваль колядницьких груп і вертепів «Вертеп – 2017. Колядки Перечинщини», обласні фестивалі: «Лемківська ватра», «Перечинщина скликає таланти»  та  багато  інших.

 

Дитячі  музичні  школи  –  це  державні навчально-виховні заклади, головним завданням яких є естетичне виховання дітей та юнацтва. В школах закладається фундамент до занять музичною творчістю, здійснюється навчання дітей різним видам мистецтва, ведеться планомірна робота по збереженню духовних цінностей українського народу, кращих культурних традицій, притаманних нашому регіону, проводиться підготовка обдарованих дітей до вибору професії в галузі культури та мистецтва. Цьогоріч  проводились шкільні конкурси індивідуальних виконавців, переможці яких брали участь у обласних конкурсах. Учні  та  викладачі  музичних  шкіл  беруть активну участь у концертах, оглядах, конкурсах, культурно – мистецьких заходах району, області.  У  школах естетичного виховання  (дитячих  музичних  школах) початкову мистецьку освіту здобуває понад 270  дітей.  Діти – сироти, діти,  які знаходяться під опікою, а також діти з неповних,  малозабезпечених сімей та діти учасників АТО на сході України користуються пільгами в платі за навчання.

У Перечинському районі налічується близько 40 пам’яток архітектури, серед яких: археологічні, історичні, пам’ятки монументального мистецтва, та пам’ятки архітектури – пам’ятні знаки радянським воїнам і односельчанам, листоноші Ф.Фекеті, меморіальні дошки  героям  АТО, братські могили, могили афганців, січових стрілців, пам’ятник листоноші Ф.Фекеті та ін. На сьогоднішній день відділом культури спільно з відділом охорони культурної спадщини управління культури облдержадміністрації, органами місцевого самоврядування ведеться робота в справі охорони культурної спадщини, а саме упорядкування і паспортизації пам’яток Перечинського району.

Музей «Лемківська садиба» береже і збагачує традиції, звичаї лемківської культури рідного краю. У звітному році завершуються  реставраційні  роботи споруди за рахунок «Комплексної програми збереження та використання пам’яток культурної спадщини Закарпатської області на 2016-2020 роки».

Матеріально-технічна база

У 2017 році за рахунок обласного та районного бюджетів  виділено  і  освоєно  кошти  в  сумі  510 000   грн. (обласний  бюджет), 190 000 грн. (районний  бюджет) проведено  поточні  й  капітальні  ремонти: капітальний ремонт малого залу РБК, завершено ремонт вбиралень 1  поверху споруди; проведено  капітальний  ремонт  Перечинського  РБК ( заміна вікон та  дверей), поточний ремонт приміщень  Перечинського  РБК, розпочато ремонт фойе ІІ –го поверху  РБК, проведено  поточні  ремонти  класних  приміщень  Перечинської  дитячої  музичної  школи,  відремонтовано  електропроводку  у  бібліотеці – філії с. Порошково  та  в  класних  приміщеннях  Т.Реметівської  ДМШ, ремонт  даху  районної  бібліотеки  для  дітей, проведено  поточні  ремонти  в  бібліотеках – філіях  сіл  Новоселиця, Т.Бистра, Раково.

Придбано  сценічні  костюми  для  колективів  художньої  самодіяльності  в  сумі  20 000 грн. (обласний  бюджет),  20 000 грн. (районний  бюджет), видання  книги  В. Мулеси  «Садинець»   – 10 000 грн. (районний  бюджет) , ксероксно – копіювальну  техніку – 20 000 грн. (районний  бюджет), господарські  товари для  обслуговування  будівель – 30 000 (районний  бюджет).

 

Робота управління соціального захисту населення районної державної адміністрації у звітному періоді була спрямована на системне забезпечення соціального захисту соціально-незахищених верств населення району, реалізацію комплексу організаційних та практичних заходів щодо виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями та дорученнями голів обласної  та районної державних адміністрацій.

Важливим напрямком роботи керівництва управління соціального захисту населення є розгляд звернень громадян, адже вони є відображенням тих соціально-економічних, морально-правових та інших проблем, що мають місце у суспільстві. Населення часто не встигає за змінами у нормативно-правовій базі з тих чи інших життєво-важливих питань. Саме тому у 2017 році збільшилася кількість звернень на «Урядову гарячу лінію». Всі звернення громадян вчасно розглянуто в межах чинного законодавства. Найбільш актуальними для населення краю залишаються питання отримання субсидій та соціальних виплат  різного характеру.

За 11 місяців 2017 року за призначенням різних видів державної соціальної допомоги звернулося 2627 сімей,  з них:

876- на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям

272 –     на допомогу по вагітності і пологах

425 – на допомогу при народженні дитини

646- на допомогу одиноким матерям

1- на допомогу при усиновленні дитини

119-на допомогу по догляду за інвалідом І, ІІ групи внаслідок психічного розладу

46-по догляду за перестарілою особою, інвалідом І групи

98 – на допомогу інвалідам з дитинства та дітям –інвалідам

23-під опікою та піклуванням

18-на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам

24 – компенсація фізичним особам за надання соціальних послуг

10 – на поховання

65-тимчасова державна соціальна допомога на дітей, батьки яких  ухиляються від сплати аліментів

За січень-листопад 2017 року сума нарахованих допомог становить  66783,5 тис. грн.,  в т. ч.:

16988,9 – державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

25,2 –    по догляду за дитиною до 3-х років

30092,1 – допомога при народженні дитини

423,5 -допомога по вагітності та пологах

5953,1 -допомога одиноким матерям

81,7 –  допомога при усиновленні дитини

1199,8 -допомога по догляду за інвалідом І, ІІ групи внаслідок психічного розладу

8072,2 -допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

1243,5 -під опікою та піклуванням

39,4 – компенсаційна виплата на догляд за інвалідом 1 гр. та перестарілим,

1485,5 – державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію  та інвалідам

215,0- компенсація фізичним особам за надання соціальних послуг

31,4  – на поховання

194,2-тимчасова державна соціальна допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,

738,0-ДСД  на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (будинок сімейного типу -1, прийомна сім’я – 4)

За одинадцять місяців поточного року в районі всі види державних соціальних допомог профінансовано і виплачено в повному обсязі відповідно до нарахованих сум. Заборгованість відсутня.

Станом на 01.12.2017 року за призначенням житлових субсидій звернулося 2224 сім’ї, з них:

на придбання ТПСГ- 1597 заяв

на оплату ЖКП- 627 заяв.

В січні-листопаді 2017 року сума нарахованих субсидій на ЖКП склала 21942,7 тис. грн., профінансовано – 22266,59 тис. грн. Заборгованість по субсидіях на оплату ЖКП станом на 01.12.2017 року становить 4168,15 тис. грн. За даний період призначено субсидію на ТПСГ (готівкою) на суму 3529,9 тис. грн., профінансовано – 2942,79тис.грн., заборгованість-622,41тис.грн.(кредиторська).

Протягом червня-жовтня поточного року прийнято 1528 заяв громадян району для проведення виплати частини невикористаної суми субсидії, що підлягають монетизації. В органах казначейства зареєстровані фінансові зобов’язання на вищезгадані цілі на суму 984,7 тис. грн. та проведена виплата даних коштів.

Враховуючи внесені зміни до Порядку надання населенню житлової субсидії управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації протягом звітного періоду проведено відповідну роботу щодо здійснення розрахунку субсидій на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у попередньому періоді. З цією метою було підготовлено та направлено запити до сільських рад, організацій – надавачів житлово-комунальних послуг та в органи ДФС на 2296 одержувачів субсидій. Станом на 01.12.2017року 3289 сімей району користуються житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Протягом поточного року підготовлено і подано на розгляд комісії з питань призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках 12 заяв з відповідними документами для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. По 7 заявах прийнято позитивні рішення, 2 сім’ям відмовлено. Також на розгляд даної комісії було винесено 633 заяви для надання житлової субсидії, з яких по 531 зверненні громадян прийнято рішення про призначення.

За звітній період відділом державних соціальних допомог розглянуто 3 заяви з відповідними документами, на підставі яких нараховано одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» на загальну суму 48,0 тис. грн.

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги,  занесено 7507 пільговиків, з них  2014  дітей війни,  925 інвалідів і 87 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. За 2017 рік  надано пільг на суму  1411,6тис.грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 2163  особи з інвалідністю (2016р. – 2172)  з них:

–   I групи – 223 особи  (2016р. – 226 )

–   II групи – 831 осіб  (2016р. – 834)

–   III групи – 942 особи  (2016р. – 947)

Діти з інвалідністю – 167 осіб (2016р. – 165).

В районі проживає 40 осіб, які пересуваються за допомогою інвалідних візків, з них 14 дітей з іобмеженими фізичними можливостями.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.09.2014 року №276 “Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 28.01.2008 року №31” утворено та затверджено склад районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Облаштування об’єктів громадської інфраструктури до безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення  по Перечинському районі становить – 61,7 %.

Загальна кількість закладів – 268, з них:

облаштовано або існує вільний доступ –  135

не можливо облаштувати – 31

не облаштовано – 102.

Станом на 04.12.2017 року 11 осіб з обмеженими фізичними можливостями пройшли соціально-медичну реабілітацію у Виноградівському реабілітаційному центрі (2016р. -10), 7 – осіб з інвалідністю забезпечено санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів наданих Закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів з державного бюджету (2016р. – 6), 5 дітей пройшли реабілітацію у Великоберезнянському відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів (2016р. – 3), 37 дітей оздоровлено в таборах району протягом літнього періоду (2016р. – 23).

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено та рішенням сесії районної ради від 14.12.2014 № 459 затверджено Програму посилення соціального захисту соціально вразливих категорій населення та підтримки громадських ветеранських організацій району на 2015-2017 роки. На  виконання заходів Програми сприяння діяльності Перечинського районного товариства інвалідів у 2017 році  виділено 7,5 тис. грн.  (2016р. –7,5 тис. грн.).

Управлінням соціального захисту населення ведеться  робота із учасниками АТО  в 3-х напрямках:

Облік та пільгове забезпечення

Соціальна та професійна адаптація учасників АТО

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням, психологічною реабілітацією учасників АТО та літнє оздоровлення дітей воїнів АТО.

Облік та пільгове забезпечення.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.12.2017року  перебувають 159 військовослужбовців учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 11-м встановлено статус «інваліда війни» (3 осіб – ІІ гр.інв., 8 осіб – ІІІ гр.інв.). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100% в межах встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до постанови КМУ «Про деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 05.04.2017 №223, у поточному році управлінням соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, проведено виплати разової грошової допомоги до 5 травня – 355 особам на загальну суму 453300грн.

Відповідно до Програми «Турбота» учасникам АТО та членам їх сімей надано матеріальну допомогу за рахунок коштів місцевого бюджету в розмірі 79500грн.

Соціальна та професійна адаптація учасників АТО.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачено 32800грн на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Управлінням соціального захисту населення було укладено договір з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 32800грн. Відповідно до укладеного договору 7 осіб пройшли навчання та перенавчання за різними категоріями: СЕ, С, В.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням, психологічною реабілітацією учасників АТО та літнє оздоровлення дітей воїнів АТО.

Станом на 01 грудня 2017року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 4 учасники антитерористичної операції.  Станом на 01 грудня 2017 року 3 учасників АТО забезпечено санаторно-курортним лікуванням у санаторії “Оризонт” Одеської області – 2 осіб, в санаторії “Поляна” Закарпатської області – 1 особа. Також 35 дітей учасників АТО забезпечено літнім оздоровленням.

Діяльність громадської організації “Спілка учасників АТО Перечинщини”.

У районі створена і діє громадська організація “Спілка учасників АТО Перечинщини”. Голова ГО знаний в районі активіст Павло Васильович Попович.  Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було розроблено “Програму соціальної підтримки та комплексної допомоги учасникам АТО, інвалідам та членам сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020роки”, яку було затверджено Рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.07.2016року №169. На фінансування заходів вищезазначеної Програми передбачено фінансування із районного бюджету в розмірі 500тис.грн щорічно. У 2016 році було виділено 20тис.грн. Станом на 01 жовтня 2017року , а саме рішенням сесії від 29.06.2017року виділено 20тис.грн.

Комісія щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”, розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2016року №341 створено  комісію щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

На протязі 2017року комісія розглядала 2 заяви учасників АТО – Соляника Ю.І. жителя м. Перечин (повторно) та Опаленика В.-М.Й.  жителя с.Ворочево.

Обидві заяви комісією розглянуті та прийняті рішення згідно чинного законодавства.

Внутрішньо переміщені особи.

ВПО перебуває на обліку на 01.12.2017року – всього: 27 сімей;  47 осіб;

Станом на 01.12.2017року 8 сімей без виплати на проживання. Проблемних питань із вищезазначеною категорією немає. Питання щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглядає комісія, а перевірку фактичного місця проживання здійснює робоча група.

Соціально-трудові відносини.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28.02.2013 № 67 “Про Програму зайнятості населення Закарпатської області на період до 2017 року”, в районі розроблено “Програму зайнятості населення Перечинського району на період до 2017 року”, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 20.03.2013 № 83 та затверджена рішенням №321 шістнадцятої сесії Перечинської районної ради  VІ скликання від 13.06.2013 року .

В основу Програми зайнятості населення покладено основні напрями „Програми економічного і соціального розвитку району”. При розробці районної Програми зайнятості населення на період до 2017 року враховано ситуацію, що склалася на підприємствах та організаціях району, використано відповідні дані районного центру зайнятості, районного відділу статистики, підприємств, організацій району, а також вимог Закону України „Про зайнятість населення”.

Програмою на 2017 рік  заплановано створити 250 нових робочих місць. Протягом    січня – жовтня поточного року в районі створено 240 нових робочих місць, що становить 96% від запланованого. З них: юридичними особами – 82, фізичними особами згідно трудових угод – 69, зареєстровано фізичних осіб, як підприємців – 89.

Для забезпечення легалізації зайнятості, з метою виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, посилення соціального захисту працівників, збільшення надходження до бюджету всіх рівнів та державних соціальних страхових фондів в районі розпорядженням голови райдержадміністрації від 07.02.2017 № 33 утворено районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Протягом січня – листопада 2017  року проведено 11 засідань робочої групи, на яких розглядалися питання стану дотримання законодавства про працю, зайнятість та виплату заробітної плати роботодавцями на території району.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІІ квартал 2017 року згідно експрес випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 20.11.2017 року №175 склала 6390,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 6 місце. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1684,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІІ квартал 2017 року збільшилася на 4706,00 грн. або на 379,4%. У відсотках до середнього рівня по області (6559,00 грн.) розмір заробітної плати складає 97,4%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 136,1 %.

Керівники підприємств, які допускають рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників менше за встановлений законодавством розмір мінімальної заробітної плати, постійно заслуховуються на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (за січень – листопад 2017 року проведено 11 засідань).

Станом на 01.12.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

 

Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – це спеціалізований заклад, який уповноважений державою брати участь у реалізації державної політики шляхом проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. При центрі створено та діють спеціалізовані служби:

                     служба підтримки сім’ї (робота з сім’ями у кризі, сім’ями, у яких виховуються діти з функціональними обмеженнями, родинами опікунів/піклувальників);

                     мобільний консультаційний пункт соціальної роботи для надання соціальних послуг в сільській та гірській місцевості.

Діяльність центру здійснюється відповідно до Законів України та загальнодержавних програм щодо соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Пріоритетними напрямками роботи в діяльності центру СССДМ визначені:

                     раннє виявлення, облік та соціальний супровід сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах;

                     підготовка до самостійного життя, соціальна адаптація, соціальний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

                     забезпечення соціального супроводу опікунських сімей;

                     здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням та соціально небезпечних хвороб у дитячому та молодіжному середовищі.

Послуги спеціалістів безкоштовні, інформація, отримана від клієнтів в процесі роботи в жодному випадку не використовується проти клієнта і є службовою таємницею.

Станом на звітну дату на обліку центру перебувають 120 сімей, в яких 180 дітей, які виявлено протягом поточного року, яким надавалися інформаційні, соціально-педагогічні, соціально-медичні та юридичні послуги.

Соціальні послуги сім’ям надавалися як в рамках здійснення соціального супроводу, так і за карткою обліку роботи із сім’єю (особою) через індивідуальне та групове консультування.

Одним із видів надання комплексу соціальних послуг сім’ї являється соціальний супровід. У деяких випадках сім’ї брались під супровід через наявність декількох проблем, які потребували вирішення.Спектр проблем, що потребують вирішення, у переважної більшості сімей, які перебувають під соціальним супроводом, є дуже широким. Тому ефективність соціального супроводу залежіть не тільки від роботи працівників центру, а й від спільних зусиль та залучення всіх суб’єктів соціальної роботи до процесу вирішення проблем сімей, проводиться оцінка потреб дитини та її сім’ї. Кожній сім’ї надається комплекс соціальних послуг згідно потреб.

Під соціальним супроводом у поточному році перебувало 18 сімей, в яких виховується 32дітей, з них:

Протягом звітного періоду під соціальним супроводом перебувала 1 особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Соціальним супроводом Перечинського РЦСССДМ охоплено ДБСТ сім’ї Чомоляк, в якому виховуються 6 дітей-вихованців та ПС Грамма, ПС Гапак, ПС Русинчак, ПС Курішко/ Калініченко, в яких виховуються 7 прийомних дітей.

260 сімей, в яких виховується 372 дітей отримали послуги за карткою обліку роботи з сім’єю (особою).

Соціальними послугами Перечинського РЦСССДМ охоплені клієнти Обласного соціального центру матері та дитини та Обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За результатами проведеної роботи: покращено психоемоційний стан членів сімей, скеровано на медичне обстеження, надано допомогу в отриманні речової допомоги, оформленні документів, відновлено соціальні зв’язки, допомога у вирішенніжитлово-побутових проблеми,направлено для оформлення державних соціальних допомог, проводиться робота щодо стимулювання батьків до дій щодо вирішення житлових питань, здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей з числа отримувачів допомоги при народженні дитини з метою запобігання втрати права сім’ї на відповідний вид допомоги, здійснення обстеження умов проживання дітей в сім’ях одиноких матерів, проведення за місцем проживання сім’ї інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя.

В ході функціонування спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» в сільській місцевості протягом 2017 року було проведено 49 просвітницьких заходів в навчальних та оздоровчих закладах району. Послуги надавалися через індивідуальне та групове консультування. Груповими послугами охоплено 1120 осіб та надано 172  індивідуальних послуг.

 

Служба у  справах  дітей є структурним підрозділом районної державної адміністрації,  з 2009 року підключена до Єдиної інформаційно-аналітичної системи “Діти” – електронного банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також громадян, які можуть взяти дитину на виховання, під опіку/піклування чи усиновлення.

З метою зменшення рівня дитячої бездоглядності та безпритульності в районі, службою у справах дітей було розроблено районну цільову соціальну програму реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2012-2017 роки. Станом на 01.12.2017 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває – 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 39 дітей проживають у сім’ях опікунів/піклувальників, 9 дітей знаходяться на вихованні у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, 11 – перебувають у дитячих закладах області на повному державному утриманні. Протягом звітнього періоду на первинний облік служби взято 5 – дітей-сиріт та дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким надано юридичний статус, з них: влаштовано під піклування 3 – дитини, 2-х малолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовано у обласний Будинок дитини м. Свалява. Знято з первинного обліку служби – 6 дітей з яких: 2-усиновлено громадянами України та 4 – досягнення повноліття. Діти, які досягли повноліття відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 року №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-ти річного віку», отримали допомогу та взяті під соціальний супровід, як особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На профілактичному обліку служби перебуває 3 – дітей, які проживають у одній сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. З метою виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, покращення криміногенної ситуації, протягом 11-ти місяців 2017 року службою спільно з інспектором з ювенальної превенції Перечинського відділення поліції, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представниками органів місцевого самоврядування проведено 49 – профілактичних рейдів, з яких: “Малюк”, “Діти вулиці”, “Урок”, тощо. Під час здійснення рейдів – діти з вулиці та сімей не вилучалися. За наслідками проведеної роботи було складено акти обстеження житлово-побутових умов проживання, 65 – громадян  попереджено про відповідальність за ухилення від виконання ними батьківських обов’язків та 26 –  притягнуто до адмінвідповідальності за ст.184 КУпАП.   Протягом 11-ти місяців 2017 року взято на профілактичний облік 7- дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків та знято – 23 дітей, де батьки покращили умови проживання  та  ставлення щодо виховання своїх дітей.

З метою соціально-правового захисту прав дітей протягом звітного періоду проведено 12 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглядалися  питання стосовно захисту життя,  охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, сімейного виховання,  житлових та майнових прав дітей. За позовом органу опіки та піклування Перечинської райдержадміністрації службою у справах дітей до Перечинського районного суду подано чотири позовні заяви про позбавлення батьків батьківських прав відносно дев’яти дітей, з яких два позови задоволено відносно трьох дітей. Дві  справи знаходяться у суді в стадії розгляду.

З метою реалізації права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейне виховання за 11 – місяців 2017 року було усиновлено двоє дітей, які перебували на первинному обліку служби та знаходились у обласному Будинку дитини м. Свалява.

З нагоди Дня усиновлення, який відмічається  в Україні 30 вересня та з метою популяризації позитивного досвіду влаштування на виховання в сім’ї громадян України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), проведено круглий стіл – зустріч з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, які проживають на території району та мають на утриманні та вихованні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На даному заході було роз’яснено порядок усиновлення згідно чинного законодавства, прочитано статтю на тему: «До усиновлення – крок за кроком». Всім присутнім вручено на пам’ять методичні рекомендації на тему: « 9 – кроків до усиновлення дитини».

У Перечинському районі функціонує один дитячий будинок сімейного типу „Сім’ї Чомоляк” с. П. Гута в якому виховується 9 дітей, із них: 6 – дітей, позбавлених батьківського піклування та рідні діти

П’ятеро дітей виховується у чотирьох прийомних сім’ях, які створені за розпорядження голови райдержадміністрації та функціонують на території району. Їм надається юридична та консультативна підтримка та здійснюється соціальний супровід сімей. З метою захисту прав дітей на життя, освіту, охорону здоров’я, духовного розвитку у сім’ї, майнових та житлових прав, відповідно до п. 52 постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.08 № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав дитини”, служба із залученням працівників органів освіти, охорони здоров’я, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, поліції здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання дітей, які перебувають під опікою/піклуванням фізичних осіб, прийомних батьків та батьків-вихователів.

З метою роз’яснення основних прав, свобод, обов‘язків, а також роз’яснення відповідальності неповнолітніх за вчинення злочинів та правопорушень, проводились зустрічі та бесіди з учнями шкіл району. Були проведені заходи спрямовані на формування належної громадської думки щодо небезпечності насильства, як явища, поваги до прав людини, жінки, дитини й необхідності їх дотримання, попередження жорстокості у шкільному середовищі.

Протягом літнього періоду на території району  функціонувало 17 пришкільних літніх оздоровчих таборів з денним перебуванням та три стаціонарні літні оздоровчі табори відпочинку. З метою сприяння фізичному, творчому, духовному та інтелектуальному розвитку  дітей, на виконання наказу служби у справах дітей Закарпатської ОДА від  24.04.2017 року №31 «Про оздоровлення дітей влітку 2017 року», службою у справах дітей здійснювались перевірки літніх оздоровчих таборів відпочинку з денним перебуванням та стаціонарних таборів.

Відповідно до пункту 2 статті 14 Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” у своїй роботі працівники таборів керуються Конституцією України, Законами України: “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, “Про охорону дитинства”, “Про позашкільну освіту”, “Про забезпечення санітарно-епідеомілогічного благополуччя населення”, “Про пожежну безпеку” та Типовим положенням про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, іншими нормативно-правовими актами. При здійсненні перевірок порушень не виявлено.

На виконання наказу ССД ОДА від 11.08.2017 року №62 “Про організацію проведення у 2017 році Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок” службою спільно з інспектором з ювенальної превенції Перечинського відділення поліції,  відділом освіти, молоді та спорту Перечинської РДА та представниками органів місцевого самоврядування щороку проводиться на території району Всеукраїнський профілактичний захід “Урок”. Метою даного  заходу є виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять у навчальних закладах району, вжиття заходів для повернення їх до навчання, притягнення до відповідальності батьків або осіб що їх замінюють за неналежне виконання своїх обов’язків. З дітьми та їх батьками проводяться профілактичні бесіди, роз’яснюються  вимоги чинного законодавства про обов’язкову середню освіту. Питання по роботі з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, попередження насильства щодо дітей, щоквартально розглядається на засіданні Координаційної ради у справах дітей при райдержадміністрації.

Щороку служба у справах дітей бере участь у проведенні Тижня правових знань спільно з працівниками Перечинського відділення поліції, відділу освіти, молоді та спорту РДА, юридичного сектору РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який проводиться у грудні. Під час проведення Тижня правових знань проводяться зустрічі та бесіди з учнями шкіл району, з метою роз’яснення основних прав, свобод та обов’язків, а також роз’яснення відповідальності неповнолітніх за вчинення злочинів та правопорушень.

Робота служби у справах дітей стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відображається на Веб – сторінці районної державної адміністрації та засобах масової інформації району.

 

Перечинський  районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – територіальний центр) є бюджетною установою, підзвітною та підконтрольною управлінню соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації.

У своїй діяльності територіальний центр керується Конституцією та Законом України «Про соціальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями державної адміністрації.

Основні завдання територіального центру:

– виявлення громадян, які мають право на обслуговування, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг;

– забезпечення якісного надання соціальних послуг;

– установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує міський територіальний центр з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам.

Територіальний центр здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

У територіальному центрі утворені та функціонують такі структурні підрозділи:

Робота структурних підрозділів територіального центру, що надають соціальні послуги

Станом на 01.12.2017 року на обліку у відділеннях територіального центру перебувало 1056 громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Протягом 11 місяців 2017 року одержувачам соціальних послуг безоплатно надано 35789 різних послуг.

З початку року відділеннями терцентру виявлено 1077 громадян, що потребують соціального обслуговування, що у порівнянні з попереднім роком  становить 101,98 %.

У відділеннях територіального центру запроваджено надання соціальних послуг на платній основі для одержувачів,  які не підлягають безоплатному обслуговуванню. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг  з 01.01.2017 по 01.12.2017 року становить 9,5 тис.грн (у 2016 році – 8,04 тис. грн), що на 1,5 тисяч гривень більше ніж у 2016 році (117,89%).

Упродовж  звітного періоду робота територіального центру здійснювалася з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» від 29.12.2009 №1417 (далі – Постанова) та Державного стандартів.На кожного громадянина, що перебуває на обслуговуванні у відділенні, ведеться особова справа, в якій відповідно до Постанови та Державного стандарту містяться документи, що підтверджують його право на отримання соціальних послуг. Працівниками здійснюється контроль за наповненням особових справ та вчасною пролонгацією документів.

Співпраця з іншими організаціями та установами.

У поточному році в рази збільшився показник співпраці  з громадськими, благодійними та іншими організаціями, установами, ФОП. Протягом звітного періоду територіальному центру завдяки співпраці вдалося залучити спонсорської допомоги  на суму 134668,00 гривень із яких 34000,00 грошові кошти, 100668,00 грн. – натуральна форма (гуманітарна допомога). Даний показник  збільшився на 53% у порівнянні з минулим роком (сума  залученої спонсорської допомоги у 2016 році склала – 63290,00 гривень).

Територіальним центром за результатами виїздів з метою визначення потреб населення в соціальних послугах встановлено, що на території району проживають особи, які в силу складних життєвих обставин опинились за межею бідності. Станом на 01.12.2017 року виявлено 46  осіб, які ще не досягли пенсійного віку, але на даний час не можуть працювати через відсутність документів, хворобу, інші складні життєві обставини.  Територіальним центром вжито заходів щодо забезпечення даних осіб через благодійні установи продуктами харчування та іншою допомогою. У наступному році планується розробити програму щодо забезпечення потреб в соціальних послугах такої категорії громадян на особливих умовах за рахунок співпраці з спонсорами.
Проблемним питанням залишається відсутність складського приміщення для зберігання гуманітарної допомоги.Перспективами розвитку територіального центру в наступному році є впровадження інноваційних форм роботи по забезпеченню надання всіх видів соціальних послуг на основі індивідуального та комплексного підходів до кожного клієнта, розширення аудиторії отримувачів платних соціальних послуг, розвиток співпраці з громадськими організаціями з метою надання соціальних послуг малозабезпеченим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, а також підвищення кваліфікації працівників територіального центру.

Архіви – невід`ємний інститут будь-якої держави, який зберігає історичну пам`ять нації, є запорукою її самоусвідомлення та розвитку.

В  архівному секторі Перечинської районної державної адміністрації формується та зберігається потужний інформаційний ресурс, документальна скарбниця про історію нашого району,  минуле Закарпатського краю і його славних людей, фактичний матеріал про національне державотворення.

Пріоритетним завданням  у 2017 році  була робота над створенням належних умов для зберігання, примноження та використання НАФ та  подальша розбудова архівної справи в районі.

Станом на сьогодні,  на державному зберіганні в архівному секторі знаходяться 74 фонди,які налічують  22388 одиниць зберігання документів Національного архівного фонду та 4548 одиниць зберігання з особового складу,102 фотодокументи. З метою їх забезпечення та збереження  функціонує Програма розвитку архівної справи в районі на 2016-2020 роки.

Працівники архівного сектору  проводять виправлення,  підшивку і перевірку наявності справ,  експертизу цінності документів та упорядкування архівних документів установ, організацій району.  Протягом цього року проведено перевірку наявності справ у 6  фондах, переглянуто  617   справ.

Діє  експертна комісія, яка  на своїх засіданнях розглядає та схвалює номенклатури справ та описи справ постійного зберігання та з особового складу, положення про експертні комісії, положення про архівні підрозділи    установ, організацій району.

Значимість  архівних документів надзвичайно важлива. Люди шукають архівні документи, які б підтвердили їх права на майно, житло, землю, пенсію, трудовий стаж, заробітну плату. А це людські долі…

Цього року до архівного сектору  надійшло 300 письмових запитів, із них: 285- виконано з позитивним результатом, 15- рекомендовано звернутися за місцем знаходження документів. За змістом-270 складають запити про підтвердження трудового стажу, пільгового стажу та розміру заробітної плати, інші  – з питань будівництва житлових будинків та обєктів,  виділення та приватизації земельних ділянок.

Працівники архівного сектору роблять все для того, щоб поповнити фонди,прийняти іх і забезпечити відповідне зберігання.

Відділом містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту у 2017 році

 1. Видано будівельних паспортів – 43
 2. Підготовлено розпоряджень – 17
 3. Розглянуто та погоджено проектів будівництва – 43
 4. Розглянуто заяв та скарг юридичних та фізичних осіб в тому числі на усному прийомі громадян – 22
 5. Направлено відповідей в ОДА , РДА –   23
 6. Направлено ініціативних листів –  29
 7. Видано висновків для оформлення права власності на земельні ділянки – 91
 8. Видано містобудівних умов і обмежень – 7
 9. Участь в нарадах, комісіях  – 19

Основними напрямами роботи відділу інфраструктури, житлово-комунального господарства та       будівництва у 2017 було:

–    підготовки бюджетних установ житлово-комунального господарства, автомобільних доріг до роботи осінньо-зимовий період 2017-2018 років;

–    ремонт та утримання доріг комунальної власності;

–    благоустрій територій населених пунктів району.

Підготовка об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період проходила відповідно до розроблених заходів . Житлово – комунльні послуги в Перечинському районі  надає КП  “Комунальник”,  на балансі якого знаходяться   одна водо-насосна станція, дві каналізаційно-насосні станції, очисні споруди, шість свердловин та три одиниці снігоочисної техніки. Житловий фонд міста складає  39 будинків загальною площею 26,3 тис. кв. м., із них 10 одиниць, які мають 5 поверхів. Створено 3 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельний кооператив, які обслуговують двоповерховий 4-х квартирний будинок та  два 5-ти поверховий 24 квартирний будинок. 15 житлових  будинків по населених пунктах району приватизовано і втручання в їх підготовку до зими немає потреби. Всі будинки комунального фонду забезпечуються теплопостачанням автономно та індивідуально. У водопровідне господарство міста входить підземний водозабір, 2 водо-насосні станції, шість артезіанських свердловин, протяжність водопровідних мереж  становить-9,0 км, загальна потужність становить 2,1 тис. куб. м. води на добу,з яких 6,0 км знаходяться в аварійному становищі. Каналізаційне господарство складається із 1 каналізаційно-очисної споруди із загальною пропускною спроможністю 4,0 тис. куб. м. стоків на добу, 2 каналізційно-насосні станції та 6,0 км каналізаційних мереж з яких 4,4 аварійні.

На об’єктах охорони здоров’я: Перечинської центральної районної лікарні проведено: пусконалагоджувальні роботи по технічному  обслуговуванні ГРП котелень № 1 та № 2;пусконаладку котельно-газового обладнання котелень № 1 та №2 ; гідравлічну промивку та випробування мереж опалення. Вартість ремонту і пусконалагоджувальних робіт склала 50 тис. грн. та впровадження  системи  дистанційної  передачі  даних  газових  лічильників – 80 тис. грн.

Проведено ремонт зовнішньої тепломережі та водогону на ділянці будівлі моргу-гаражі з врізкою запірної арматури.

Оновлено теплозахисне покриття зовнішніх теплотрас з ремонтом підпірних стовпів.

Перевірено справність автономного джерела електроенергії: дизельна  електростанція  хірургічного корпусу потужністю 10 кВт в справному стані, створено резерв дизельного пального – 40 літрів.

Проведено заміну клапанів випуску повітря, термопар, п’єзозапальників та запобіжних клапанів (ПЗК).

На об’єктах комунального закладу “Перечинський районний центр ПМСД”    завезено  404 м. куб. паливних дров, що складає 100 відс. від потреби.

Попередня  вартість   виконаних  робіт   складає 33,5 тис. грн., з них – 28,9 тис. грн. для придбання паливних дров, та 4,6 тис.  грн. на виконання ремонтно-технічних заходів.

Для обігріву приміщень структурних підрозділів Центру застосовуються;  дві  котельні з  на твердому  паливі (дрова) ; два газові конвектори ; чотири електричні конвектори ; 45 кахельних пічок.

Завершено  ремонт кахельних пічок в АЗПСМ с. Т.Бистра, розпочато ремонт в АЗПСМ с. Раково.   Завершено ремонт системи опалення в АЗПСМ с. Порошково .

У закладах освіти проведено ряд капітальних ремонтів по заміні вікон, утеплення фасадів.

Здано в експлуатацію котельню та твердому паливі Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад.  Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво котельні на твердому паливі Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (цей об’єкт включено до переліку об’єктів, які фінансуються за кошти державного фонду регіонального розвитку). Роботи розпочато.

З метою забезпечення освітніх установ твердим паливом  укладено угоди на закупівлю дров на суму 1028,1 тис. грн., закуплено та завезено стовідсотково вугілля на суму 185,0 тис.  грн.  Для котельні Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів закуплено палети на суму 128, 8 тис. грн.

Виготовлено проектну документацію на облаштування засобами дистанційної передачі даних комерційного вузла обліку газу Перечинської ЗОШ I-III ст. Замовлено прилад.

Укладено договори та проведено пусконалагоджувальні роботи,   електрозаміри,  підготовлено акти готовності котелень до опалювального сезону. Вартість робіт склала 47,0 тис. грн.

У закладах культури  проведено ремонт даху районної бібліотеки на суму 30,0 тис. грн.;закуплено модем дистанційного обліку природного газу на суму 15,0 тис. грн.;виготовлено проектно-кошторисну документацію та встановлено  модем дистанційного обліку природного газу для районного будинку культури на суму 3,0 тис. грн.; проведено перевірку димових та вентиляційних каналів Перечинської дитячої музичної школи, районного будинку культури, районної дитячої бібліотеки.

в клубі і бібліотеці-філії с. Раково відремонтовано опалювальну систему;

проведено промивку трубопроводів теплових мереж внутрішньо-будинкових систем теплопостачання районного будинку культури.

Проблемним залишається питання відсутності опалення та електропостачання в будинку культури с. Порошково, в якому  розміщена бібліотека-філія та музична школа. Для вирішення цього питання необхідне виділення коштів з районного бюджету у сумі 50,0 тис. грн.

Ремонт та утримання  комунальних доріг та доріг загального       користування  місцевого значення

На ремонти та утримання доріг комунальної власності міською та сільськими радами були виконані ремонтні роботи   на суму:

Перечинська міська рада( ОТГ) – 3 181 925 грн;

Туричківська сільська рада –             38 797 грн;

Порошківська сільська рада –            85200 грн;

Т.Пасіцька сільська рада –               218 880грн;

Т.Реметівська сільська рада –          208 898 грн;

Т.Полянська сільська рада –                 4 950 грн;

Дубриницька сільська рада –           991 977 грн;

Т. Бистрянська сільська рада –       510 000грн.

Разом  -5 233 627 грн.

На ремонти доріг загального користування місцевого значення виконано робіт на суму:

Т.Ремета – Лумшори  –  5 550тис.грн;

Перечин – Свалява       –  6 900 тис.грн.

Разом                – 12 400 тис.грн.

 

      Робота райдержадміністрації і надалі буде спрямовуватись на виконання покладених на неї завдань і, в першу чергу, на забезпечення виконання соціально-економічного розвитку району.

Зрозуміло, що далеко не всі питання, над якими ми працювали протягом року, вдалося вирішити. Сподіваюсь, що спільними зусиллями нам вдасться зробити все можливе для покращення рівня життя людей та процвітаня Перечинщини.

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту