Про внесення змін до Районної програми з ремонту та утримання доріг в населених пунктах Перечинського району на 2016-2020 роки
18.12.2017
Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2016 року № 241 “Про районний бюджет на 2017 рік” (із змінами від 23.03.2017 року, від 20.04.2017 року, від 29.06.2017 року, від 31.08.2017 року, від 10.10.2017 року, від 26.10.2017 року, від 29.11.2017 року)
18.12.2017

Про Звернення Перечинської районної ради щодо питань реформування та подальшого розвитку лісового господарства

Двадцять перша   сесія  УІІ скликання

14.12.2017                              м.Перечин                                    №     356

Про Звернення  Перечинської районної ради

щодо питань реформування та подальшого

розвитку лісового господарства

Відповідно до  статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підтримуючи звернення працівників ДП «Перечинське лісове господарство» від  23 листопада 2017 року № ко-182/07-06, листа Перечинської районної державної адміністрації від 04 грудня 2017 року № 395/01-31,  районна  рада вирішила:

1. Звернутися до Президента України Порошенка П. О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., голови Закарпатської обласної ради Рівіса М.М. щодо недопущення реалізації Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року, схваленої Кабінетом Міністрів України 15 листопада 2017 року (текст Звернення додається).
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціального розвитку села, агропромислового комплексу, земельних і лісових ресурсів, екології, промисловості, будівництва, архітектури, паливо-енергетичного комплексу, соціальної інфраструктури (Цвік Й.І.).

Голова ради                                                                                     М.І. Ласкін

Президенту України Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України Парубію А. В.

Прем’єр-міністру України Гройсману В. Б.

Голові Закарпатської обласної ради Рівісу М.М.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Перечинської районної ради,  занепокоєні можливими негативними наслідками для лісогосподарської галузі, екології навколишнього середовища та розвитку економіки району у разі реалізації Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року, схваленої Кабінетом Міністрів України 15 листопада 2017 року. Це викликало справедливе невдоволення та соціальну напругу серед працівників лісогосподарських державних підприємств.

Зазначений документ схвалено без  попереднього обговорення із фахівцями, органами місцевого самоврядування та місцевими громадами. А Закарпаття – найбільш лісиста область країни.

У нашому районі ДП «Перечинське лісове господарство» є одним з роботодавців, одним з основних бюджетоутворюючих підприємств району і на сьогодні працюює прибутково, не має заборгованості  по виплаті заробітної плати.

За 9 місяців поточного року підприємством сплачено 11681 тис.грн. податків та зборів до бюджету, в тому числі: до державного бюджету 8637 тис.грн., до місцевого бюджету 2678 тис.грн.

У зв’язку з цим особливе занепокоєння викликає намір передати функції здійснення господарської діяльності новоствореному «суб’єкту господарювання державної власності», повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України. Таке реформування лісового господарства передбачає ліквідацію  підприємства та погіршення санітарного стану лісів. В гірських умовах Перечинського району це може викликати соціальне невдоволення з непередбачуваними наслідками.

З іншого боку – передача повноважень щодо управління лісами та ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень суперечить проголошеному курсу на децентралізацію влади, передачу її об’єднаним  територіальним громадам.

Крім того, створення нової структури з корпоративними правами в Києві з філіалами по областях та районах призведе до сплати податків від діяльності по місцю реєстрації платника податку, що залишає район  області без джерела наповнення бюджету та негативно позначиться на добробуті населення, викличе хвилю соціального напруження.

Враховуючи викладене, звертаємось до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А. В., Прем’єр-міністра Гройсмана В.Б., голови Закарпатської обласної ради Рівіса М.М. вжити заходів з недопущення реалізації  схваленої 15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України Стратегії розвитку лісового господарства на період до 2022 року.

Звернення прийнято  на

21сесії районної ради VІІ скликання