Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району на 2020 рік

Про  Програму фінансової  підтримки комунального некомерційного підприємства «Перечинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Перечинської районної ради Закарпатської області на 2020 рік
17.12.2019
Про надання в оренду приміщень Товариству з обмеженою відповідальністю «Редакція Перечинської районної газети «Народне слово»       
17.12.2019
Показати всі

Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району на 2020 рік

 

 УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тридцять сьома сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

           

12.12.2019                           м.Перечин                                    №    642

 

 

 

Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району на 2020 рік

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», статті 19 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», на виконання наказу Міністерства освіти і науки від 08.04.2016 №402 «Про внесення змін до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», керуючись Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, розглянувши лист Перечинської районної державної адміністрації, районна рада вирішила:

 1. Встановити у 2020 році в комунальних закладах дошкільної освіти – Тур’я Бистрянському дошкільному навчальному закладі, Новоселицькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад та Вільшинківському навчально-виховному комплексі загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (далі – заклади дошкільної освіти району) батьківську плату в розмірі 50 відсотків від вартості харчування у день, яка вираховується щомісячно.
 2. Зменшити у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району розмір плати за харчування дітей для батьків, у сім’ях яких виховується троє і більше дітей віком до 18 років на 50 відсотків від вартості харчування встановленої у пункті 1 цього рішення, при наявності посвідчення багатодітної сім’ї.
 3. Звільнити у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району від сплати за харчування дітей батьків або осіб, які їх замінюють, із сімей:
  • які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;
  • дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають під опікою та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України;
  • учасників АТО та ООС, тимчасово переселених осіб з місць проведення АТО та ООС.
 4. Встановити, що батьки сплачують батьківську плату лише за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району.
 5. Батьківська плата вноситься не пізніше 10-го числа місяця поточного за звітнім.
 6. Керівникам закладів дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району здійснювати харчування дітей з дотриманням норм чинного законодавства України.
 7. Контроль за виконанням цього  рішення покласти на заступника голови райдержадміністрації Чомоляк М.І. та на постійні комісії районної ради: з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді і спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.); з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів, контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики (Крупчинський Б.Ю.).

 

 

 

Голова ради                                                                                      М.І. Ласкін

 

ПОЯСНЮЮЧА ЗАПИСКА

до проєкту рішення «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району на 2020 рік»

1.Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Підставою для прийняття рішення є встановлення плати для батьків за харчування дітей в закладах дошкільної освіти району та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району.

 1. Мета і шляхи її досягнення

Проєкт рішення підготовлений з метою організації харчування дітей дошкільного віку та встановлення плати для батьків за харчування дітей.

Проєктом рішення пропонується:

 • встановити батьківську плату за харчування дітей у 2020 році;
 • звільнити від батьківської плати за харчування дітей батьків, які отримують допомогу відповідно до Закону України ,,Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям’’;
 • звільнити від батьківської плати за харчування дітей батьків, які утримують дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають під опікою та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України;
 • звільнити від батьківської плати за харчування дітей батьків – учасників АТО та ООС, тимчасово переселених осіб з місць проведення АТО та ООС. Правові аспекти

Стаття 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», стаття 35 Закону України «Про дошкільну освіту», стаття 19 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», наказ Міністерства освіти і науки від 08.04.2016 №402 «Про внесення змін до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», Методика обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України. 4. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування видатків за даним рішенням здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетом району для головного розпорядника – Перечинської районної державної адміністрації по галузі «Освіта».

5.Позиція заінтересованих органів .В ході погодження проєкту рішення всі пропозиції та зауваження зацікавлених сторін будуть враховані.

6.Громадське обговорення.Даний проєкт розпорядження не потребує громадського обговорення.Прогноз результатів

Прийняття та реалізація даного проєкту рішення забезпечить належні умови для організації харчування дітей в закладах дошкільної освіти району та дошкільних відділеннях закладів загальної середньої освіти району у 2020 році.

 

Начальник відділу                                                                 Владислав ЦАПИК

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту