Про внесення  змін до рішення сільської ради від 11   червня   2020   року № 641 « Про затвердження  Правил благоустрою  Порошківської  сільської ради»  до  пункту   5. розділу IІ. Порядку здійснення благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою

Про надання згоди на отримання благодійної допомоги (пожертви) 
03.08.2020
Протокол засідання позачергової сорок четвертої сесії районної ради
03.08.2020
Показати всі

Про внесення  змін до рішення сільської ради від 11   червня   2020   року № 641 « Про затвердження  Правил благоустрою  Порошківської  сільської ради»  до  пункту   5. розділу IІ. Порядку здійснення благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою

  УКРАЇНА

ПОРОШКІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

ПЕРЕЧИНСЬКОГО  РАЙОНУ

               РІШЕННЯ

31 сесії Порошківської сільської ради V11 скликання

 

  

    Від 24 липня    2020   року № 649

   с. Порошково

 

Про внесення  змін до рішення сільської ради

від 11   червня   2020   року № 641

« Про затвердження  Правил благоустрою

 Порошківської  сільської ради»

 до  пункту   5. розділу IІ. Порядку здійснення

благоустрою та утримання території

об’єктів благоустрою

 

 

 

Відповідно до статті 26   Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” ,  в зв»язку з необхідністю внесення змін  до рішення сільської ради від  11   червня   2020   року № 641 «Про затвердження  Правил благоустрою  Порошківської  сільської ради» : до пункту 5 розділу IІ. «Порядок здійснення благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою», сільська рада

            

 

                                      В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Внести зміни до рішення сільської ради від 11   червня   2020   року № 641 «Про затвердження  Правил благоустрою  Порошківської  сільської ради»: до пункту 5 розділу IІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою сільська рада (додається).

 

2.Контроль за виконанням  даного   рішення покласти на комісію з питань земельних ресурсів ,соціального розвитку села , екології .

 

В.о. сільського голови                                         Г.В. Гаджега                                                                 

 

                                                                                                  Додаток

до рішення сільської  ради

                                                                                  №    від   24.07.  2020р      

                                                   ПРАВИЛА

благоустрою території населених пунктів

Порошківської сільської ради

 1. Загальні положення
 2. Ці Правила установлюють вимоги щодо благоустрою території населених пунктівПорошківської сільської ради
 3. У цих Правилах наведені нижче терміни вживаються в таких значеннях:

прилегла територія – територія, яка межує із об’єктом благоустрою (його частиною) або спорудою (тимчасовою спорудою), розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру;

 1. Фінансування заходів із благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до ст. 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Участь громадян у фінансуванні заходів із благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до ст. 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

 1. Громадяни та юридичні особи є відповідальними за порушення цих Правил благоустрою території населених пунктів Порошківської сільської ради згідно з вимогами законодавства України.

 

IІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання території

об’єктів благоустрою

 

 1. Благоустрій території  здійснюється з урахуванням особливостей таких територій відповідно до вимог законодавства та нормативно-технічних документів.

Проектування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

 1. Утримання об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до ст.15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788.
 2. Благоустрій та утримання у належному стані рекреаційних зон, садів, скверів розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про оцінку впливу на довкілля», а також:

Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житловокомунального господарства України від 10 квітня 2006 року №105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754;

Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;

Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195; ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів»;

інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів.

4.Благоустрій територій оздоровчих закладів здійснюється із дотриманням вимог, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 172, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 року за № 378/1403.

 

 1. Утримання та ремонт об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється з дотриманням вимог:

Закону України «Про дорожній рух»;

Закону України «Про автомобільні дороги»;

Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року№198;                                                                                                  Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678;          ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів».

 

 1. На автостоянках забороняється: засмічувати територію, мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях, розпалювати вогнища, здійснювати торгівлю, зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття, псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження. Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.

7.Утримання кладовищ ,а також інших місць поховання здійснюється з дотримання вимог :

Закону України «Про поховання  та похоронну справу» :

Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» (ДСанПіН 2.2.2.028-99), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28.

 

 

ІІІ. Вимоги до впорядкування території підприємств, установ,

організацій у сфері благоустрою населених пунктів

 

 1. Підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

забезпечення постійного прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані,забезпечити  вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із підприємствами.

Регулярно знищувати  бур’яни та  скошувати  трави заввишки більше ніж 10 см,         2.Регулярно проводити  обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення.

Здійснювати  заходи, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників;

 

 1. 3. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, світлових покажчиків розміщення пожежних гідрантів, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.

4.Згідно законодавства  здійснювати контроль за громадянами щодо незаконної торгівлі алкогольними напоями та тютюну.

 1. Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка залежно від пори року та природних умов.

 

 1. Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах

благоустрою – територіях загального користування

 1. Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою – територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, та цими Правилами.
 2. Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.
 3. Видалення дерев, кущів здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.
 4. Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.
 5. 5. Для озеленення територій населених пунктів використовуються різні види квітів та дерев.
 6. 6. Забороняється висадка фруктових насаджень над автодорогами, пішохідними тротуарами.

 

    У. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів

1.Контроль у сфері благоустрою територій населених пунктів Порошківської сілької ради  спрямований на забезпечення дотримання всіма  органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування.

2.Просити  Перечинський  відділ поліції  про створення опорного пункту поліції на території Порошківської сільської  ради.

3.Відновити загін самооборони для спільного патрулювання з правоохоронними органами.

 

УІ. Вимоги до здійснення благоустрою

 

 1. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з Порошківською сільською радою, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.
 2. Громадяни зобов’язані:

утримувати в належному стані власне подвір’я, прибудинкову територію і суміжний з ними тротуар, пішохідну доріжку та відповідну частину дорожнього полотна;

дотримуватись правил благоустрою населених пунктів Порошківської  сільської  ради;

не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою;

проводити щотижнево санітарний день очищення, прибирання, підмітання тощо подвір’я, тротуару, пішохідної доріжки;

своєчасно скошувати або іншими методами знищувати бур’яни на присадибній, прибудинковій та прилеглій до них придорожній території

складувати побутові відходи, опале листя, органічні рештки тощо в індивідуальних господарствах на території присадибної ділянки у компостних ямах або купах для подальшого використання їх як органічного добрива;

споруджувати туалети і зберігати гній на відстані не менше 30 метрів від джерел питної води;

вчасно ліквідовувати старі житлові будинки, господарські будівлі та споруди, які знаходяться в аварійному стані.

 1. 3. Забороняється спалювати опале листя, сухі рослинні залишки огородини та побутове сміття на присадибних ділянках, для запобігання задимлення населених пунктів.
 2. 4. Забороняється облаштування будь-яких (фільтруючих чи герметичнх) підземних резервуарів для стічних вод за межами присадибних ділянок в зонах передбачених для розміщення інженерних комунікація.

.

 1. 5. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.
 2. 6. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).
 3. Забороняється складувати будівельні матеріали, тверде паливо, будівельні побутові та промислові відходи на вулицях і проїздах.
 4. Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів.

УІI. Вимоги щодо утримання свійських тварин(коней)

 1. Випасання свійських тварин (коней) на чужих земельних ділянках землекористувачів та власників  забороняється.
 2. Визначити місця для випасання та вигулу коней в ур,«Храбаковець «, «Кечурки» . З метою недопущення неконтролюваного випасання коней та недопущення нанесення збитків на земельних ділянках громадян кіньми,власникам коней обрати пастуха для їх випасання
 3. Просити ветеренарну службу провести нумерацію . реєстрацію худоби коней  для  ідентифікації.
 4. При передачі земельних ділянок для косіння іншим особам землекористувачам та власникам бути присутнім при виконанні сільськогосподарських робіт

5.Заборонити  управляти   гужовим    транспортом неповнолітнім дітям до 14 років.

6.За фактами порушень вимог Правил утримання коней  у Порошково    вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України “Про благоустрій населених пунктів” і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Секретар сільської  ради                                      Г.В. Гаджега

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту