Про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку

Про роботу управління соціального захисту населення Перечинської  районної  державної адміністрації  за  2018 рік
04.07.2019
Про хід виконання  Програми забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів та учнів пришкільних інтернатів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Перечинського району на 2017-2019 роки ( із змінами від 16.03.2018 року)
04.07.2019
Показати всі

Про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Тридцять четверта сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

27.06.2019                              м.Перечин                                    №  571  

 

Про роботу відділу освіти, молоді та спорту

Перечинської районної державної адміністрації

щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної

середньої та позашкільної освіти в районі

та перспективи розвитку

 

Відповідно до статті 43 «Про місцеве самоврядування» , розглянувши та обговоривши інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Цапика В.Й. «Про роботу відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку», районна рада вирішила:

 

 1. Інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Цапика В.Й. «Про роботу відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку», взяти до відома (додається).
 2. Відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації (Цапик В.Й.) продовжити роботу щодо забезпечення якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб району.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та постійну комісію районної ради з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.).

 

Голова ради                                                                                                 М. І.Ласкін

 

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської

райдержадміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної,

 загальноїсередньої та позашкільної освіти в районі

та перспективи розвитку

 

1.Дошкільна освіта

Впродовж 2017/2018 та 2018/2019 навчальних років у районі функціонували 12 дошкільних навчальних закладів, два з яких – у складі навчально-виховних комплексів (Новоселицький та Вільшинківський). Всі дошкільні навчальні заклади загального розвитку, окрім двох Новоселицький та Вільшинківський НВК, які є комбінованого типу. У закладах дошкільної осівіти працюють групи з 10,5 та 12-годинним режимом роботи, який щорічно затверджується. Планування навчально-виховного процесу організовано у відповідності до Інструктивно-методичних рекомендацій ( додаток до листа МОНУ 13.06.2016 №1/9-386 «Про особливості організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2018/2019 навчальному році». Згідно з обліком у районі нараховується 1734 дитини віком від 1 до 6 років. У ЗДО здобувають освіту 623 вихованців. Середня завантаженість ЗДО – 127 дітей на 100 місць. Протягом останніх років у нашому районі проводиться системна, послідовна робота щодо охоплення дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку. Як результат – 50% дітей п’ятирічного віку відвідували дошкільні установи (із 382 дітей – п’ятирічок 192 виховується у ЗДО). Станом на 1 грудня 2018 року кількість дітей від 3 до 6 років, які навчалися і виховувались в ЗДО, становила 45% (541 вихованців), а станом на 01.05.2019 року – 51% (570 вихованців).

Із метою розвантаження та розширення мережі закладів дошкільної освіти та збільшення кількості дітей 5-річного віку, охоплених навчанням та вихованням у ДНЗ, у 2019 році планується відкрити 1 групу в Тур’я-Реметівському ЗДО на 20 місць на базі приміщень розформованого міжшкільного учнівського навчально-виробничого комбінату. Харчування дітей у ЗДО забезпечувалось відповідно до Закону України „Про дошкільну освіту” (ст.35) за рахунок залучення бюджетних та батьківських коштів. Вартість харчування дітей:

2 ЗДО – 60% (батьківська плата) та 40% (державна плата);

3 ЗДО – 40% (батьківська плата) – 60% (державна плата);

3 ЗДО – 50% (батьківська плата) -50% (державна плата);

4 ЗДО – 70% (батьківська плата) -30% (державна плата).

Від оплати за перебування в закладах дошкільної освіти звільнені діти, батьки яких перебувають у зоні ООС. Педагогічними колективами дошкільних навчальних закладів району успішно втілюється регіональна програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Освітні заклади для навчання та виховання дошкільнят району забезпечені кваліфікованими педагогічними кадрами. Із 67 педагогів вищу освіту мають 48 (72%), середню спеціальну – 19 (28%.) Згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України один раз у 5 років педагоги закладів дошкільної освіти проходять атестацію та підвищують свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації при ЗІППО.

Відділом освіти, молоді та спорту здійснюється контроль за неухильним дотриманням працівниками ЗДО нормативно – правових вимог і науково – методичних засад організації навчально-виховного процесу. Вживаються заходи щодо належного забезпечення та поновлення матеріально-технічної бази дошкільних установ району. Успішне здійснення навчально-виховного процесу залежить від комфортних умов, необхідної матеріально-технічної бази та навчально-методичного забезпечення. Керівники та очолювані ними колективи дошкільних установ значну увагу приділяють здійсненню якісного поточного ремонту та естетичному оформленню приміщень. Завдяки особистому ентузіазму педколективів, при фінансовій підтримці батьківських комітетів ЗДО та спонсорської допомоги вдалося суттєво покращити матеріально- технічну базу закладів дошкільної освіти. В умовах освітньої реформи «Нова українська школа», що здійснюється Міністерством освіти і науки України, важливим завданням є забезпечення наступності між дошкільною і початковою ланками освіти, оскільки гармонійний розвиток особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя – основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти.

 

2.Загальна середня освіта

У 2018/2019 навчальному році у Перечинському районі функціонують 18 загальноосвітніх навчальних закладів, із яких

4 – загальноосвітні школи І- ІІІ ступенів,

7 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, у тому числі й Перечинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради;

2 НВК ( Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад);

5 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

Кількість учнів, які навчалися у закладах загальної середньої освіти району у 2017/2018 навчальному році становило 2774 осіб, з них 47 учнів Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів. На початку 2018/2019 навчального року у закладах загальної середньої освіти району навчалось 2913 школярів, з них 58 учнів Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів.

До 19 груп подовженого дня залучено 570 учнів 1-4 класів, що складає 43% від загальної кількості учнів початкової ланки.

У 2018/2019 навчальному році у Порошківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчається 1040 учнів у 31 класній кімнаті. Учні 7-и класів початкової ланки (134 учні) навчалися в другу зміну. Оскільки зараз немає змоги забезпечити додаткові приміщення у 2-х корпусах школи, у закладі неможливо організувати однозмінне навчання. Для безперешкодного доступу дітей із особливими освітніми потребами до закладів загальної середньої освіти всі школи облаштовані пандусами.

Велика увага звернена на організацію навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами. Загальна кількість дітей з особливими потребами від 3-х до 18 років у Перечинському районі становить 215 осіб. 60 учнів вищезгаданої категорії є учнями спеціальних класів закладів загальної середньої освіти, 14 учнів навчаються в інклюзивних класах з асистентом учителя, 7 учнів навчається за індивідуальною формою навчання.

З метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття якісної освіти, інтеграцію їх у суспільство шляхом запровадження інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти та відповідно до рішення Перечинської районної ради 21.12.2017 №361 «Про утворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Перечинської районної ради Закарпатської області» відділом освіти, молоді та спорту проведено конкурс на посаду директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Перечинської районної ради. Рішенням сесії Перечинської районної ради 14.06.2018 призначено керівника центру та надано приміщення для функціонування закладу. 15 серпня було урочисто відкрито комунальну установу “Інклюзивно-ресурсний центр” Перечинської районної ради, у якому працюють кваліфіковані логопеди, дефектологи, психологи та вчителі лікувальної фізкультури. Вони надають комплексну оцінку розвитку дитини і, у разі виявлення порушень, складають програму корекційного навчання. Новостворений заклад забезпечено тренажерами та обладнанням, які стимулюють інтелектуальний та фізичний розвиток. Крім того, там надають консультації батькам дітей з особливими освітніми потребами.

 

3.Позашкільна    освіта                                                                                                       У Перечинському БДЮТ у 14 гуртках займається 350 учнів. Серед гуртківців 1дитина- інвалід, 3 дітей- сиріт , 5 напівсиріт, дітей з багатодітних родин – 6.  Вихованці БДЮТ беруть активну участь у районних та обласних конкурсах і виставках. Зокрема,  «Люби і знай свій рідний край», «Воскресни, писанко!», «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» тощо. Постійно проводять виставки у районі з нагоди  відзначення пам’ятних дат: День Соборності та Свободи України, Міжнародний день сім’ї , День Матері, Шевченківські дні, День Перемоги  та інші. Щороку відзначають урочисто День захисту дітей.

Вживаються відповідні заходи щодо забезпечення функціонування освітньої галузі району, її розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців Перечинщини до якісної освіти. У всіх загальноосвітніх школах району створені належні умови для забезпечення фізичного виховання і розвитку масового спорту серед учнівської молоді. До послуг школярів – 5 стандартних спортивних залів, 3- обладнаних у пристосованих приміщеннях, 2 футбольні поля, 3 майданчики зі штучним покриттям та 15 спортивних майданчиків (волейбольні, баскетбольні, гандбольні). Рішенням районної ради від 31.03. 2016 року №99 прийнято районну Програму «Спортивний майданчик на 2016- 2020 роки (зі змінами від 26.10.2017 року №337)», відповідно до якої заплановано побудувати в освітніх закладах 10 майданчиків зі штучним покриттям.

4 травня 2018 року на базі Тур’я-Реметівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся І районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якому взяли участь учні ЗОШ І-ІІ ступенів району. 17 травня цього року буде проведено І районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на базі Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ.

У жовтні-листопаді 2018 році пройшов І районний етап змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед учнів 2005, 2006, 2007 р.н.

24 квітня 2018 року в м. Ужгород на стадіоні «Авангард» відбулася спартакіада серед допризовної молоді в Закарпатській області, в якій взяли участь учні  Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 19 квітня 2019 року відділом освіти, молоді та спорту було проведено районний етап спартакіади серед допризовної молоді району. У обласному етапі (24 квітня 2019 року) вищезгаданого спортивного заходу брала участь команда-переможниця І етапу – Дубриницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Другий рік поспіль відділом освіти, молоді та спорту спільно з Перечинським відділом поліції Ужгородського відділу ГУНП в Закарпатській області 25 квітня цього року було проведено турнір з міні-футболу серед дітей 2005 р.н. та молодших, які перебувають у конфлікті із законом, дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей і ромських дітей.

Юні спортсмени району брали участь в обласних чемпіонатах та змаганнях згідно з «Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Закарпатської області на 2018 рік», де показали хороші результати.

Пріоритетними у фізкультурно-спортивному напрямку на сьогодні для відділу освіти, загальноосвітніх навчальних закладів та для місцевої громади залишаються питання:

– продовження практики оновлення матеріальної бази спортивних залів та збереження спортивних споруд, що розташовані на спортивних комплексах загальноосвітніх навчальних закладів,

– продовження співпраці з сільськими, селищними головами в контексті здійснення підвезення учнівської молоді на районні та обласні змагання;

– відкриття на базі закладів освіти спортивних секцій з волейболу, баскетболу для дівчат та настільного тенісу;

– підвищення якісного показника участі навчальних закладів у обласних змаганнях;

– продовження фінансування заходів, пов’язаних із відрядженням учнів на обласні змагання.

Виконання вищезазначених пріоритетних завдань надасть можливість здійснювати фізкультурно-масову роботу на належному рівні та дасть поштовх до якісних змін у зміцненні здоров’я учасників навчально-виховного процесу.

Перечинською районною радою  було прийнято Програму розвитку фізичної культури і спорту в Перечинському районі на період до 2020 року (рішення від 23.03.2017 року №260), Програму розвитку футболу в Перечинському районі на 2015-2020 роки ( рішення від 04.12.2014 року №458), Програму розвитку пауерліфтингу Перечинського району на 2016-2020 роки та районну Програму розвитку волейболу Перечинського району на 2016-2020 роки ( рішення від 31.03.2016 року №104 та №105 ).

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України 10.11.2017 №1494 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017/2018 навчальному році», 24.03.2014 № 259 «Про затвердження Правил проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.04.2014 за № 407/25184, наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 13.12.2017 № 316 «Про проведення в області І- ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017/2018 навчальному році», наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 28.02.2018 №46 «Про підсумки ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017/2018 навчальному році», наказу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації 15.01.2018 р №  9 «Про результати проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017/2018 навчальному році», з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до науково-дослідницької та експериментальної роботи у січні – лютому 2018 року та у пройшов ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (далі – конкурс-захист). Науково-дослідницькі роботи представляли учні 8-11-х класів.

У ІІ етапі конкурсу-захисту були представлені науково-дослідницькі роботи у 31 науковій секції, 4 відділеннях МАН України.

За тематикою науково-дослідницькі роботи розподілились по відділеннях:

 • фізики й астрономії, математики, економіки, технічних наук та комп’ютерних наук – 4 роботи;
 • мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 6 робіт;
 • хімії та біології, екології та аграрних наук – 9 робіт;
 • історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства – 12 робіт;

Результатом обласних випробувань стали: 2 дипломи ІІ ступеня, 7 дипломів ІІІ ступеня

4.Навчально-матеріальна         база                                                                         Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти, успішного впровадження нового Державного стандарту початкової школи розпорядженням голови ОДА виділено державну субвенцію у розмірі 894,7 тис. грн., рішенням сесії районної ради виділено для співфінансування ще 95,8 тис.грн. з районного бюджету. Станом на 01.12.2018 року кошти використано в повному обсязі, а саме:

За кошти субвенції:

 • шкільні меблі – 317,6 тис грн. ( використано 264 136 грн: парти і стільці – 199 500 грн, книжкові шафи – 64636 грн);
 • комп’ютерне обладнання – 227,6 тис грн. ( використано 177940 грн);
 • дидактичний матеріал – 316,5 тис грн.
 • відряджальні для вчителів – 33,0 тис грн.

За кошти районного бюджету:

 • шкільні меблі – 35289 грн;
 • комп’ютерне обладнання – 25288 грн;
 • дидактичний матеріал – 35167 грн.

Розпорядженням голови Закарпатської ОДА у цьому році виділено державну субвенцію у розмірі 894,7 тис. грн.,

Кошти буде спрямовано на закупівлю:

–  сучасних меблів – 302.9 тис. грн.;

– комп’ютерного обладнання та музичних інструментів – 377.9 тис.грн.;

– дидактичного матеріалу – 222.7 тис.грн.

Залишки освітньої субвенції розподілено для придбання

 • твердопаливних котлів – 199.9 тис.грн;
 • телевізорів для початкових класів – 193.2 тис. грн. (використано 193.2 тис. грн..);
 • спортивних товарів та інвентарю – 180.2 тис.грн;
 • апаратури для запису та відтворення відеоматеріалу – 125.0 тис.грн.;
 • апаратури для передавання радіосигналу – 150.0 тис. грн..;
 • стільців, сидінь – 178.7 тис. грн..;
 • столів, сервантів – 199.3 тис. грн. (використано у повному обсязі);
 • шкільних меблів – 195.4 тис.грн. (використано у повному обсязі);
 • комплекти обладнання для фізичних кабінетів–199.9 тис.грн.(використано 99.9 тис. грн)

Усі заклади загальної середньої освіти провели відбір та замовлення підручників для 1-го класу, які наразі доставляються у школи по мірі поступлення в область.

Організація регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

У червні 2018 року за кошти обласного бюджету та освітньої субвенції було придбано 1 спеціалізований шкільний автобус. Станом на 01.12.2018р. в районі налічувалось 424 учні, які проживають за межею пішохідної доступності і потребують регулярного підвозу до школи. Підвозиться 401 учень ( 95%). Підвіз здійснюється 8 шкільними автобусами. Однак, на сьогодні більша частина вищезазначених транспортних засобів вичерпали свої ресурси унаслідок фізичного зносу і підлягають заміні (КАВЗ -397652 2004 року випуску, ВАЗ Еталон). Також є велика потреба у розвантаженні маршрутів та розроблення нових для 100%-вого забезпечення підвозу учнів та педагогічних працівників до навчальних закладів та у зворотному напрямку. У 2018 році з районного бюджету було закуплено паливно-мастильні матеріали та запчастини, зокрема:  диз. паливо- 255326 грн. 31 коп., бензин  А-92 – 102359 грн.75 коп., оливо-мастильні матеріали – 17353 грн.).

У загальноосвітніх та позашкільних закладах району налічується 439 комп’ютерів та 28 ноутбуків. Середнє навантаження на один комп’ютер у районі становить 9 учнів.

Не залишаються поза увагою і дошкільні навчальні заклади. Забезпеченість ЗДО комп’ютерною технікою складає 100%. Доступ до мережі Інтернет становить 90%. Для широкого ознайомлення громадськості з освітянською галуззю у відділі освіти, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільному навчальному закладі створено Web-сайти.

Вживаються відповідні заходи щодо забезпечення функціонування освітньої галузі району, її розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців Перечинщини до якісної освіти.

30 учнів закладів загальної середньої освіти Перечинського району у період з 1 по 14 жовтня 2018 року відпочивали у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру «Арніка». Відділом освіти, молоді та спорту проводиться відповідна робота щодо оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Так, у 2017/2018 та 2018/2019 навчальних роках 159 дітей цієї категорії перебували на оздоровленні у обласному спеціалізованому дитячому пульмонологічному санаторії «Малятко» с.Оноківці. Відповідно до наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 30 учнів закладів загальної середньої освіти (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти із багатодітних та малозабезпечених сімей, діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, відмінники навчання, а також лідери учнівського самоврядування) будуть відпочивати на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка” з 11 до 24 липня цього року.

Із січня 2018 року у закладах загальної середньої освіти харчувалось 1444 учнів.

З 23 квітня 2018 року відділом освіти, молоді та спорту було забезпечено безкоштовним харчуванням тільки учнів пільгових категорій (сироти та позбавленні батьківського піклування – 26, учні інклюзивних класів – 3, учні спеціальних класів -46, малозабезпечені – 296 ) відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту».

На забезпечення Програми харчування учнів 1-4 класів та учнів пришкільних інтернатів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Перечинського району у 2018 році виділено 40500 грн. Із них використано 31481 грн. для забезпечення безкоштовним харчуванням учнів пришкільного інтернату Туричківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. У 2019 році на виконання цієї програми сесією Перечинської районної ради було виділено кошти у сумі 44700 грн. відділом освіти, молоді та спорту станом на 01.05.2019 року використано 27465 грн.

У 2018/2019 навчальному році кількість дітей, які забезпечені безкоштовним харчуванням у закладах загальної середньої освіти району становить 410 дітей. З них 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учні інклюзивних класів – 14, 61 учень спеціальних класів, малозабезпечені – 249, діти учасників АТО – 26 та діти із сімей переселенців із зони проведення АТО – 2 та 29 учнів пришкільного інтернату Туричківської ЗОШ.

Відповідно до Програми підтримки дітей учасників антитерористичної операції; дітей осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах, та у період здійснення зазначених заходів; дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та районів, де здійснюються заходи щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах, та у період здійснення зазначених заходів у закладах освіти Перечинського району на 2019-2022 роки із лютого 2019 року відділом освіти, молоді та спорту організовано безкоштовне харчування для 26 учнів із категорії дітей учасників АТО та 2 учнів із родин переселенців із зони проведення АТО. Кошти, які виділені сесією Перечинської районної ради для організації харчування складали 42800 грн. Станом на 01.05.2019 року використано 27465 грн.

Пріорітетні питання, над якими працюватиме район у 2018-2019 навчальному році

 1. Забезпечення доступної та якісної освіти через розвиток мережі навчальних закладів відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави, області й району.

2.Сприяти дотриманню вимог Концепції Нової української школи до організації навчально-виховного процесу в закладах освіти.

3.Провести необхідні організаційно-педагогічні заходи для науково-методичного та навчально-методичного забезпечення підготовки до упровадження нових Державних стандартів початкової освіти.

4.Забезпечити доступність дошкільної, загальної середньої та позашкільної  освіти шляхом збереження та оптимізації мережі навчальних закладів.

5.Формувати готовність педагогічних працівників до роботи в інноваційному середовищі, забезпечити умови для безперервного зростання рівня педагогічної майстерності вчителів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваційних проектах  та оволодіння методами й прийомами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

6.Спрямувати діяльність методичних служб закладів загальної середньої освіти закладів на реалізацію Концепції Нової української школи.

7.Забезпечити необхідний соціальний захист педагогів, свободу вибору педагогічними працівниками форм власного професійного вдосконалення, стимулювання їхнього творчого зростання.

8.Забезпечити дотримання основних аспектів організації виховної роботи, зазначених у  Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді й Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 рр.

9.Сприяти розвитку навчально-виховної бази кабінетів практичної спрямованості (фізики, хімії, біології, математики) з метою формування ключових компетентностей учнів.

10.Здійснити комплекс заходів щодо посилення патріотичного виховання, збагачення духовного потенціалу учнівської молоді, відродження кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій. Сприяти активному залученню до патріотичного виховання дітей та молоді учасників бойових дій на сході України, членів сімей Героїв Небесної Сотні, бійців АТО та їхніх сімей, громадян, які виявляють активну державно-патріотичну позицію.

11.Створювати оптимальні умови для отримання учнями повноцінної якісної освіти (забезпечувати навчальні заклади швидкісним Інтернетом, сучасним комп’ютерним обладнанням та програмними засобами, лабораторною базою для предметів природничо-математичного циклу, мобільними робочими місцями, які легко трансформуються для групової роботи; кваліфікованими педагогічними кадрами.

12.Продовження роботи програми енергоефективності та енергозбереження (заміна вікон, систем опалення, тощо);

13.Забезпечення освітніх установ району спортивним інвентарем, проведення ремонтів спортивних залів, доведення до стандартів відкритих спортивних майданчиків.

 

Проблемні питання

1.Забезпечення підручниками учнів перших класів.

2.Відсутність коштів на фінансування потокових та капітальних ремонтів.

3.Відсутність коштів по Програмі харчування учнів 1-4 класів та на фінансування інших програм, заходів та засобів на впровадження Нової Української школи.

4.Відсутність фахівців  для впровадження інклюзивної освіти, надання реабілітаційних послуг.

 

 

 

В. о. голови державної адміністрації                                            М. ЧОМОЛЯК

 

Цапик

 

 

 

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту