Про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку

Про інформацію Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Закарпатській області про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району
24.10.2018
Про хід виконання районної Програми «Обдарована дитина» на період 2016-2020 роки (із змінами від 26.10.2017 року ,від 16.03.2018 року)
24.10.2018
Показати всі

Про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку

УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Двадцять восьма  сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

  18.10.2018                             м.Перечин                                    №     474

 

Про роботу відділу освіти, молоді та спорту

Перечинської районної державної адміністрації

щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної

середньої та позашкільної освіти в районі

та перспективи розвитку

 

Відповідно до статті 43 «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши і обговоривши інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Цапика В.Й. «Про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку», районна рада вирішила:

 

 1.Інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Цапика В.Й. «Про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку» взяти до відома  (додається).

 1. Відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації (Цапик В.Й.) продовжити роботу щодо забезпечення якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб району.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та постійну комісію районної ради з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.).

 

 

Голова   ради                                                                                   М.І.Ласкін

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської

районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної

дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти

 в районі та перспективи розвитку

 

 

Освітня стратегія району у 2017/2018 навчальному році була спрямована на здійснення державної політики в галузі освіти, забезпечення стабільного функціонування, розвитку, збереження кількісних і якісних параметрів мережі дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, створення належних умов їх функціонування й розвитку, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, підвищення престижу професії вчителя.

 

1.Дошкільна освіта

Упродовж  2017-2018  навчального  року  педагогічна  діяльність освітянських колективів закладів  дошкільної   освіти  була спрямована на розбудову  дошкільної  ланки,  реалізацію  державної  політики  щодо  її  збереження,  розвитку  і  модернізації.

Станом на 01.06.2018 року у районі функціонують 12 закладів  дошкільної  освіти, два з яких – у складі навчально-виховних комплексів (Новоселицький та Вільшинківський). Згідно з  обліком  у районі нараховується 1894 дітей віком  від 1 до 6 років (у 2017-2018 н.р – 2739). У ЗДО здобувають освіту 597 дітей, що складає 32% від загальної кількості дитячого населення  району (у 2017-2018 н.р – 1128 дітей (41%) .

Середня завантаженість ДНЗ – 127 дітей на 100 місць (у 2017-2018 н.р. – 123 дітей).

Педагогічними колективами закладів дошкільної освіти району успішно втілюється  регіональна програма розвитку дитини дошкільного віку  «Українське дошкілля».

Протягом останніх років у нашому районі проводиться системна,  послідовна робота щодо охоплення дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку. Як результат – 45.3% дітей  (2017- рік – 64%) п’ятирічного віку відвідують дошкільні установи (із  417  дітей – п’ятирічок 189 виховується у ЗДО. У минулому році ця цифра складала відповідно 608 і 388 вихованців).

Станом на 1 червня 2018 року кількість дітей від 3 до 6 років, які навчаються і виховуються в ЗДО, становить  45% – 541 вихованець (минулий навчальний рік – 56% – 1010 вихованців).

Рішенням 14 сесії  7 скликання Тур’я – Реметівської сільської  ради від 31 серпня 2017 року № 194 було  відкрито на 3 місяці 1 короткотривалу групу на 30 місць). Із метою розвантаження та розширення мережі закладів  дошкільної  освіти та  збільшення кількості дітей 5-річного віку, охоплених навчанням та  вихованням у ЗДО, у 2018 році  планується відкрити 1 групу  в Тур’я-Реметівському  ЗДО  на 20 місць  на  базі  приміщень розформованого міжшкільного учнівського навчально-виробничого  комбінату.

Харчування забезпечується відповідно до Закону України „Про дошкільну освіту” (ст.35) за рахунок залучення бюджетних та  батьківських коштів.

Вартість  харчування  дітей:

2 ЗДО  – 60% (батьківська плата) та 40% (державна  плата);

3 ЗДО  – 40% (батьківська плата)  – 60% (державна  плата);

3 ЗДО  – 50% (батьківська плата) -50% (державна  плата);

4 ЗДО  – 70% (батьківська плата) -30% (державна  плата);

Від оплати за перебування в дошкільних навчальних закладах району звільнені діти, батьки яких перебувають  в зоні АТО.

Успішне  здійснення  навчально-виховного  процесу  залежить  від

комфортних  умов,  необхідної  матеріально-технічної  бази  та  навчально-методичного  забезпечення.  Завдяки  допомозі  органів  місцевого самоврядування дошкільні заклади забезпечено інвентарем, зроблено ремонти  окремих  приміщень,    замінено  вікна  та  двері  на енергозберігаючі.

 

2.Загальна середня освіта

Станом на 01 вересня 2017 року 4344 учнів навчалось у 24 навчальних закладах, із яких 5 – загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, 1 Перечинська гімназія ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку; 12 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, у тому числі й Перечинська загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради; 2 НВК( Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад); 6 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

У зв’язку із створенням Перечинської об’єднаної територіальної громади з 1 січня 2018 року у Перечинському районі функціонують 18 загальноосвітніх навчальних закладів, із яких 4 – загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, 7 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, у тому числі й Перечинська загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради; 2 НВК( Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад); 5 загальноосвітніх шкіл І ступеня. Кількість учнів, які навчались у вищезгаданих закладах загальної середньої освіти району становила 2774 особи.

У 2017-2018 навчальному році до 18 груп продовженого дня було залучено 540 учнів 1-4 класів, що становить 19%  (у 2016/2017 навчальному році – 750 учнів).

 

2.1. Перехід на однозмінне навчання.

Проблемним залишається питання забезпечення класними приміщеннями учнів Порошківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У 2017/2018 навчальному році у Порошківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчалось 1040 учнів у 31 класній кімнаті (у 2016/2017 навчальному році – 964 учні). Учні 7-и класів початкової ланки (134 учні)  навчалися в другу зміну. Оскільки зараз немає змоги забезпечити додаткові приміщення у 2-х корпусах школи, у закладі неможливо організувати однозмінне навчання.

 

2.2. Створення умов для надання якісних освітніх послуг незалежно від місця проживання та форми навчання дітей, зокрема подальше удосконалення мережі інклюзивних (спеціальних) класів у закладах загальної середньої освіти.

Велика увага звернена на організацію навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами. Так, у 2017 році загальна кількість дітей з особливими потребами від 3-х до 18 років у Перечинському  районі становила 206 осіб. 54 дитини вищезгаданої категорії є учнями загальноосвітніх навчальних закладів району, з них 12 дітей навчалися за індивідуальною формою навчання, 11 учнів навчалися у спеціальних навчальних закладах області, 46 школярів –  у спеціальних класах (Порошківська та Тур’я Бистрянська ЗОШ) за програмою спеціальних навчальних закладів для розумово відсталих дітей, 4 учням організовано інклюзивне навчання (Перечинська, Тур’я – Реметівська та Тур’я – Полянська ЗОШ). Класні керівники та вчителі-предметники, що викладають у новостворених класах, пройшли відповідні курси при ЗІППО. Здійснюється психолого-педагогічний супровід учнів, які потребують корекції.

Усі навчальні заклади району забезпечені пандусами, що сприяє безперешкодному доступу учнів з особливими потребами до школи.

На закупівлю дидактично-роздаткового матеріалу, парт та стільців, спортивного знаряддя у 2017 році використано  140 876,00 грн, на оплату праці працівникам – 1 958 гривень 40 коп. У 2018 році на закупівлю матеріалів заплановано 421.2 тис грн, на оплату праці працівникам – 641.2 тис грн.

З метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття якісної освіти, інтеграцію їх у суспільство шляхом запровадження інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти та відповідно до рішення Перечинської районної ради 21.12.2017 №361 «Про утворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Перечинської районної ради Закарпатської області» відділом освіти, молоді та спорту проведено конкурс на посаду директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Перечинської районної ради.

Рішенням сесії Перечинської районної ради 14.06.2018 призначено керівника центру та надано приміщення для функціонування закладу.

 

2.3. Нова українська школа.

 

№ з/п Назва закладу освіти Кількість 1 класів

(у розрізі класів А, Б, В)

Кількість дітей

(у розрізі класів)

ПІП вчителя
1 Поляно-Гутянська ЗОШ І-ІІ ступенів 1 6 Крічфалушій Я.Ю.
2 Вільшинківський НВК ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ 1 5 Парашинець Н. М.
3 Дубриницька ЗОШ І-ІІІ ступенів 1 24 Куртанич А.В.
4 Тур’я Бистрянська ЗОШ І-ІІ  ступенів 1-А 21 Латошинська Н.І.
1-С 8 Литвиненко М.В.
5 Новоселицька ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ 1 7 Інкулинець Н. І.
6 Тур’я  Пасіцька ЗОШ І-ІІІ ступенів 1-А 25 Вакула М.В.
1-Б 25 Славік О.І.
7 Тур’я Полянська ЗОШ І-ІІ ступенів 1 15 Вишневська А. Ю.
8

 

Порошківська ЗОШ І-ІІІ ступенів 1-А 29 Павлич О.І.
1-Б 29 Крупчинська В. І.
1-В 29 Мешко Х. М.
1-Г 29 Лаба А.М.
1-Д 29 Машкаринець Н.М.
9 Раківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів  

1

 

15

 

Малеш А.В.

10 Тур’я-Реметівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 1-А 29 Корсак  С.  І.
1-Б 29 Белей  Н.  І.
11 Турицька ЗОШ

І-ІІ ступенів

1 12 Микита О. І.
12 Туричківська ЗОШ І-ІІ ст. 1 5 Павліш М. В.
13 Пастілківська ЗОШ І ступеня 3 Плакош М.М.
14 Мокрянська ЗОШ І ступеня 4 Мощич А.
  всього 19 378  

       З 1 вересня 2018 року у 19 класах загальної середньої освіти Перечинського району 22 педагоги,  які працюватимуть з першокласниками ( 378 першокласників), мають реалізувати освітні зміни відповідно до Концепції Нової української школи – кожен у власному класі.  Педагогічні працівники, що працюватимуть за  новим Державним стандартом освіти, проходять підвищення кваліфікації у формі онлайн-курсу на порталі EdEra та займаються з тренерами під час  очних сесій. Учителі іноземних мов, які працюватимуть у 1 класах також проходять курси підвищення кваліфікації при ЗІППО.

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти, успішного впровадження нового Державного стандарту початкової школи виділено розпорядженням голови ОДА державну субвенцію у розмірі 894,7 тис. грн. , рішенням сесії районної ради  виділено для співфінансування ще 95,8тис.грн з районного бюджету.     Всього – 990,5 тис грн.                                                                           Станом на 18.07.2018 року використано 442,1 тис грн., а саме:

За кошти субвенції:

 • шкільні меблі – 317.6 грн. ( використано 264 136.00 грн: парти і стільці – 199 500.00 грн, книжкові шафи – 64 636.00 грн);
 • комп’ютерне обладнання – 227.0 тис грн. ( використано 177 940.00 грн);
 • дидактичний матеріал – 316.0 тис грн.
 • відряджальні для вчителів – 33.0 тис грн.

 

За кошти районного бюджету:

 • шкільні меблі – 35 289.0 грн;
 • комп’ютерне обладнання – 25 288.0 грн;
 • дидактичний матеріал – 35 167.0 грн.

 

 1. Позашкільна освіта.

У 2017-2018 навчальному році у 18 загальноосвітніх навчальних закладах району у 119-и гуртках займалися 1570  учні (56,6% від загальної кількості школярів району).

У Перечинському БДЮТ у 12  гуртках – 305 учнів. Серед  усіх гуртківців 1дитина- інвалід, 3 дітей- сиріт , 5 напівсиріт, дітей з багатодітних родин – 6.

Талановиті гуртківці здобули призові місця:

 • дипломом департаменту освіти і науки  Закарпатської ОДА І ступеня  нагороджені учні  2 класу Раківської ЗОШ І-ІІ ступенів  за колективну роботу  „Щедрий кошик;
 • дипломом департаменту освіти і науки  Закарпатської ОДА ІІ ступеня нагороджено  вихованку  гуртка  БДЮТ „Народні ремесла України” Шпильчак Анастасію  за роботу  „Турицька  молодичка»;
 • дипломом департаменту освіти і науки  Закарпатської ОДА ІІІ ступеня  нагороджено  вихованку  гуртка  БДЮТ „Народні ремесла України” Шевченко  Крістіну  за роботу  „Шапочка з шарфиком»;
 • ІІ місце в обласному турі  конкурсу Всеукраїнської  краєзнавчої експедиції  учнівської молоді „Моя Батьківщина – Україна”  посіла  учениця  Тур’я-Реметівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів Симочко  Анастасія  за роботу „Духовна спадщина словаків  села Тур’я-Ремета”;
 • ІІІ місце в обласному турі  конкурсу Всеукраїнської  краєзнавчої експедиції  учнівської молоді „Моя Батьківщина – Україна”  здобув  учень Тур’я-Реметівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів  Головей Ярослав  за роботу „Екологічна стежка „Доброта” села Тур’я-Ремета”.

 

 1. Фінансування освітньої галузі.

Для покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів за кошти освітньої субвенції закуплено 4 комплекти мультимедійного обладнання на суму 120 000  грн.. Закуплено шкільних меблів (дошки, меблеві стінки, класні парти і стільці) на суму 199 000 грн., посуд для шкільних їдалень на суму 90.0 тис. грн., три комплекти спортивних форм на суму 45.0 тис  грн., вісім газонокосарок на суму 33.0 тис грн.. У грудні 2017 року закуплено принтери для Т-Реметівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 14 841,00 грн. за  кошти районного бюджету) та миючу машину для Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (40.0 тис грн міський бюджет, 24 962,53  грн районний бюджет).

У листопаді 2017 року за кошти обласного бюджету та освітньої субвенції (1 679 607.69 грн.) було придбано 1 спеціалізований шкільний автобус.

З метою забезпечення освітніх установ твердим паливом заплановано закупівлю дров у заклади загальної середньої освіти на суму 1 135 700,0 грн. (вже закуплено на суму 536 559.0 грн.), вугілля на суму -198.0 тис  грн.. Заплановано кошти на закупівлю пелет для котельні Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 198.6 тис грн. (використано 113 940,0 грн.).

У  2017 році на виконання Програми забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів та учнів пришкільних інтернатів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Перечинського району на 2017-2019 роки виділено 1 836 600 грн. Відділом освіти, молоді та спорту на харчування 1687 учнів та 28 вихованців пришкільного інтернату Туричківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відповідно до вищезгаданої Програми використано коштів у сумі 1 836 599.94 грн, а саме: у лютому – 252 559.3 грн; у березні – 252 869.5 грн.; у квітні – 172 068.91 грн.; у травні – 207 458.36 грн.; у вересні – 263 576.24 грн.; у жовтні – 198 736.41 грн.;у листопаді – 261 833.92 грн.;у грудні – 227 497.3 грн.

Вартість одного дітодня становила  – 12 грн.

60 учнів початкової школи отримували тільки булку та чай.

У грудні 2017 року сесією  Перечинської  районної  ради  виділено 200.0 тис грн. та у березні  2018  року – 30.0 тис  грн. на фінансування  Програми у 2018 році. Відділом  освіти, молоді та спорту використано кошти в повному  обсязі на організацію  харчування учнів 1-4 класів та вихованців пришкільного інтернату Туричківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. А саме, у другому семестрі 2017-2018 навчального року, починаючи з 1 лютого 2018 року,  у закладах загальної середньої освіти харчувалось 1014 учнів 1-4 класів та 28 учнів пришкільного інтернату Туричківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

З 23 квітня 2018 року відділом освіти, молоді та спорту забезпечено безкоштовним харчуванням тільки учнів пільгових категорій (сироти та позбавленні батьківського піклування – 26, учні інклюзивних класів – 3, учні спеціальних класів -46, малозабезпечені – 296 ) відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту».

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту Перечинської райдержадміністрації № 87 від 15.05.2017 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей навчальних закладів Перечинського району влітку 2017 року» було організовано роботу 17 таборів з денним перебуванням на базі навчальних закладів, якими охоплено 1256 дітей різного віку, серед яких дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (25), дітей-інвалідів (17), постраждалих від ЧАЕС (2), дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей (628), дітей учасників АТО (33), обдарованих та талановитих дітей (551). Із місцевого бюджету було виділено 490.0 тис. грн ( у 2016 році – 335.0 тис .грн). При дворазовому харчуванні вартість одного дітодня в середньому становила 35-38 гривень.

 

 1. Навчально-матеріальна база.

Вживаються відповідні заходи щодо забезпечення функціонування освітньої галузі району, її розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців Перечинщини до якісної освіти.

Відповідно до затверджених заходів проведено капітальні видатки:

 

№п/п Назва школи Виконані роботи Сума № та дата договору Примітка

КФК

Обладнання – 3110
1 Школи району підручники 70955.5 181/17БО вiд 14.11.2017 освітня субвенція
2 Дубриницька ЗОШ І-ІІІ ступенів Двері 19980,0 150д/ГМ від 26.12.2017 освітня субвенція
3 Дубринич-Березька ЗОШ Двері 14 000.0   Районний бюджет
Будівництво -3122
3 Будівництво спортивного залу Раківської ЗОШ І-ІІ ступенів Проектно-кошторисна документація 99990,37 18-ПКД від 26.12.2017 Районний бюджет
Капітальні ремонти-3132
5 Капітальний ремонт із заміною вікон  Т.-Реметівська ЗОШ І-ІІІ ступенів виконані роботи 787679,00 317-БМР вiд 06.11.2017 постанова
тех.нагляд 15838.18 138тн/КБ вiд 17.11.2017 постанова
6 Капітальний ремонт із заміною вікон та дверей Турицька ЗОШ І-ІІ ступенів виконані роботи 294000.0   районний бюджет
Реконструкції – 3142
7 Реконструкція Вільшинківського НВК-ЗОШ І-ІІ ступенів робочий проект 40000,00 45 від 07.07.2017 освітня субвенція
Експертиза ПКД 3748,80 07-1668-17 освітня субвенція
8 Реконструкція системи опалення Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів експертиза ПКД 1927,20 07-0655-17 від 15.05.2017 освітня субвенція
9 Реконструкція котельні Туричківської ЗОШ І-ІІ ступенів  з встановленням котлів на твердому паливі інженерно-геологічні роботи 7000,00 34 вiд 02.11.2017 районний бюджет
ППД 74000 60 від 11.12.2017 Районний бюджет

 

З метою покращення навчально-матеріальної  бази  освітніх закладів району  впродовж  навчального року  проводилися поточні ремонти, а саме:

Назва об’єкту Вид робіт Сума
1 Зарічівська ЗОШ І-ІІ ступенів Поточний ремонт комп’ютерного класу 22000, 0
2 Т-Реметівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Поточний ремонт комп’ютерного класу 17800,0
3 Т-Реметівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Поточний ремонт димохода 69912,0
4 Туричківська ЗОШ І-ІІ ступенів Поточний ремонт їдальні 39963,0
Поточний ремонт приміщень будівлі школи 12000,0
5 Сімерська ЗОШ І-ІІ ступені в Поточний ремонт 29997,0
Поточний ремонт системи опалення 14900,0
6 Перечинська гімназія ІІ-ІІІ ступенів Поточний ремонт приміщень 190 000,0
7 Поляно-Гутянська ЗОШ І-ІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку Поточний ремонт електромережі 13000,0
8 Дубриницька ЗОШ І-ІІІ ступенів Поточний ремонт кабінету фізики 40000,0
9 Т-Пасіцька ЗОШ І-ІІІ ступенів Поточний ремонт спортивного майданчика 8975,0
10 Порошківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Поточний ремонт системи опалення 60000,0
11 Сімерківська ЗОШ І-ІІ ступенів Поточний ремонт каналізаційної системи 40000,0

 

6. Підвезення учнів

З метою безперешкодного доступу учнів та педагогічних працівників до місць навчання та у зворотному напрямку закладами загальної середньої освіти у першому семестрі 2017/2018 навчального року 9-ти автобусами було забезпечено підвозом 663 учнів та 140 педагогічних працівників. З 1 січня 2018 року закладами загальної середньої освіти використовуються 7 шкільних автобусів, які забезпечують регулярне безоплатне перевезення 407 учнів (95.85%) та 79 (93%) педагогічних працівників (у 2016-2017 навчальному році шкільними автобусами перевозилося 683 учні та 140 вчителів).

Для забезпечення 100% підвезення учнів та педагогів 19 червня район отримав новий шкільний автобус для Т-Бистрянської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Однак наразі існує потреба у придбанні ще одного автотранспортного засобу для заміни діючого автобусу.

 

 1. Підготовка закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період.

З метою своєчасної підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів  Перечинського району до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років  видано наказ відділу освіти,молоді та спорту від 29.05.2018 року №65 «Про підготовку матеріально-технічної бази закладів освіти до роботи в  2018-2019 навчальному році та осінньо-зимовий період», яким  затверджено план заходів  щодо підготовки закладів освіти району до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років» та План заходів  з підготовки енергетичних господарств  закладів  освіти району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

У 10 котельнях закладів загальної середньої освіти проводиться плановий ремонт для безпосередньої їх підготовки до роботи в новому опалювальному сезоні. Невирішеним залишається питання ремонту димохідної труби на котельні Т.Пасіцької ЗОШ та водонапірної башти П.Гутянської ЗОШ. На проведення ремонтних робіт необхідно кошти в сумі 200.0 тис грн.. Відповідні бюджетні запити направлено у фінансове управління РДА, голові райдержадміністрації та на розгляд сесії районної ради. Кошти на даний час не виділені.                                                                                                                                                                  З метою забезпечення освітніх установ твердим паливом заплановано закупівлю дров у заклади загальної середньої освіти на суму 584 859.0 грн. або 665 м куб (вже закуплено на суму 536 559.0 грн. борг – 173.5 тис грн.), вугілля на суму -198.0 тис  грн. ( завезено 62,5 тонни на суму 143 750.0 грн по 2.3 тис грн. за тонну). Заплановано кошти на закупівлю пелет для котельні Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 198.6 тис грн. (використано 113 940,0 грн.).

 

 1. Вирішення проблеми об’єктів незавершеного будівництва.

Об’єкти незавершеного будівництва в районі відсутні.

 

 1. Кадрове забезпечення

У 2017-2018  навчальному  році у  районі  налічується 433 педагогічні працівники:  у  закладах загальної середньої освіти – 367,   у  закладах дошкільної  освіти – 66.

У 17 закладах загальної середньої освіти району навчальний процес здійснюють 367 педагогічних працівників: 35– педагогів із стажем роботи до 3-х років, 77– від 3 до10 років, 91– від 10 до 20 років, 164– більше 20-ти років.

У  розрізі  кваліфікаційних  категорій  це:

162 спеціалісти вищої категорії;

60 спеціалістів першої категорії;

50  спеціалістів другої категорії;

62- спеціалісти;

33 працівники  з  посадовим  окладом;

7   учителів-методистів;

64   старші  учителі;

Склад педагогів у віковому розрізі є таким: педагоги віком  до 30-ти років  – 25%; від 31-40 років – 25%, 41 – 50 років -20 %,  51-54 років  – 9 %,  55-60 років –8%,  понад  60 – 13%.

До початку навчального року було  звільнено   7 пенсіонерів.  Станом на 1 червня 2018 року у навчальних закладах працює   51 пенсіонер (14%), із них 25%  – перебувають на пенсії від 1  до  5 років, 75% – більше 5-ти років. Для  порівняння –  у  попередньому навчальному  році працювало  58  учителів-пенсіонерів.

У 2017-2018 навчальному році звільнились 16 педагогів, із них: 1 – згідно ст.38 КЗпП України (з ініціативи працівника),   15 згідно зі ст..36 п.2 (у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору).

Атестація педагогічних працівників перебуває на постійному контролі відділу освіти, молоді та спорту  Перечинської райдержадміністрації.

У 2017/2018 н.р. в районі проатестовано 75 педагогічних працівників:

–  встановлено тарифний розряд  7  педпрацівникам;

– присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст II категорії” 13 педпрацівникам;

– присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст I категорії” 9 педпрацівникам;
– присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії” 16 педпрацівникам;

–  відповідають  раніше присвоєній кваліфікаційній категорії “спеціаліст вищої категорії” 30  педпрацівників;

– відповідають раніше присвоєному педагогічному званню 8 педпрацівників;

– присвоєно педагогічне звання «старший учитель»7  педпрацівникам;

– відповідають раніше присвоєному педагогічному званню «учитель- методист» 1 педпрацівник;

– присвоєно педагогічне звання «учитель- методист» 1 педпрацівнику.   Основними завданнями, які вирішувалися в ході атестації, були: стимулювання цілеспрямованого неперервного підвищення професійного рівня педагогічних працівників; визначення відповідності педагогічного працівника займаній посаді, рівню кваліфікації, залежно від якого, враховуючи  стаж педагогічної роботи,  встановлюється кваліфікаційна категорія, тарифний розряд оплати, присвоюється відповідне педагогічне звання.

Атестація педпрацівників базувалася на принципах демократичності, системності, послідовності, колегіальності, доступності, гласності, моральної та матеріальної зацікавленості.

Наведені дані свідчать про кваліфікаційне зростання педагогічних працівників району.

Наявність   вакантних  посад.

Заклад освіти Вакантна посада К-сть годин Примітка
1

 

 

 

Поляно-Гутянська ЗОШ І-ІІ ступенів Учитель музичного мистецтва 3  
Учитель образотворчого мистецтва 3  
Учитель мистецтва 3  
2 Тур’я-Полянська ЗОШ І-ІІ ступенів Учитель англійської мови 5  
Учитель музичного мистецтва 3  
Учитель образотворчого мистецтва 3  
3 Тур’я-Пасіцька ЗОШ І-ІІІ ступенів Учитель музичного мистецтва 8  
4 Порошківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Учитель музичного мистецтва 9  
5 Новоселицька ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ Учитель математики 18 На час відпустки  по догляду до 3-ох років основного працівника
6 Тур’я-Бистрянська ЗОШ І-ІІ ступенів Учитель образотворчого мистецтва 5  
7 Пастілківська ЗОШ І ступеня Учитель англійської мови 4  

 

 1. Успіхи та досягнення 2018-2019 навчального року

У 2017 році успішно реалізовувались наступні програми:

 • Програма розвитку освіти району на 2013-2022 роки;
 • Програма “Шкільний автобус” на 2011-2017 роки;
 • Програма “Обдарована дитина” на період 2016-2020 року;
 • Програма забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах Перечинського району на 2016 -2017 роки;
 • Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки;
 • Програма розвитку футболу в Перечинському районі на 2015-2020 роки,
 • Програма розвитку волейболу в Перечинському районі на 2016-2020 роки,
 • Програма розвитку пауерліфтингу в Перечинському районі на 2016-2020 роки;
 • Програма підтримки дітей учасників антитерористичної операції і дітей із сімей, переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, у навчальних закладах Перечинського району на 2016-2018 роки;
 • Програма підтримки дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в освітніх закладах Перечинського району на 2016-2018 роки.

У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2017-2018 навчальному році взяли участь 46 учнів-переможців ІІ (районного) етапу олімпіад.

Результат обласних випробувань:

диплом ІІІ ступеня:

 • трудове навчання – Опаленик Михайло, учень 11 класу Тур’я-Реметівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

У ІІ етапі конкурсу-захисту були представлені науково-дослідницькі роботи у 31 науковій секції, 4 відділеннях МАН України.

За тематикою науково-дослідницькі роботи розподілились по відділеннях:

 • фізики й астрономії, математики, економіки, технічних наук та комп’ютерних наук – 4 роботи;
 • мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 6 робіт;
 • хімії та біології, екології та аграрних наук – 9 робіт;
 • історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства – 12 робіт;

Результатом обласних випробувань стали: 2 дипломи ІІ ступеня, 7 дипломів ІІІ ступеня.

Учениця 5 класу Новоселицької загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів – дошкільного навчального закладу Білецька Анастасія стала переможницею  VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка і нагороджена дипломом  ІІІ ступеня.

Переможці ІІ  етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із  навчальних предметів, переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН нагороджені грамотами та грошовими сертифікатами.

Переможець ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із  навчальних предметів, переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, переможці районних, обласних та Всеукраїнських учнівських конкурсів, конкурсів із художньо-естетичної творчості нагороджені грамотами та грошовими сертифікатами на святі до Дня захисту дітей 01 червня 2018 року.

Учитель Тур’я- Реметівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марія Федушка є ініціатором проекту «Ровесники, відгукніться!», який реалізовувався фондом Western NIS Enterprise Fund.

Перед учасниками проекту  стояв ряд викликів, з якими вони успішно впорались:
– зрозуміти, як школа може створювати цінність для громади;
– створити ініціативи спільно з учнями чи громадою;
– залучити 50% фінансування від громади школи, аби підтвердити релевантність ідеї.

Реалізація проекту «Ровесники, відгукніться!» – створення сучасного кабінету іноземної мови, розроблення  скайп-платформи, впровадження на уроках SMART-освіти.

Фонд Western NIS Enterprise Fund  став співінвестором проекту, до якого долучилися односельчани, учні та небайдужі громадяни. На платформі GoFundEd протягом січня 2018р. тривало голосування за кращий проект за версією користувачів facebook. Проект “Ровесники, відгукніться!” і його авторка ​ отримали  найактивнішу підтримку – 1028 вподобань!

У листопаді 2017 року у Тур’я-Реметівську школу надійшло замовлення для створення сучасного кабінету іноземної мови – комп’ютерні меблі та мультимедійний комплекс.

10 червня 2018 року відбулося відкриття сучасного універсального майданчика для занять спортом у с.Вільшинки, який будувався за рахунок державного, обласного та районного бюджетів. Триває будівництво такого ж майданчика у с.Новоселиця. Виготовлена тех.. документація на будівництво майданчика у с.Т.Бистра.

 

 1. Пріорітетні питання, над якими працюватиме район у 2018-2019 навчальному році
 2. Забезпечення підручниками учнів перших класів.
 3. Відсутність коштів на фінансування потокових та капітальних ремонтів.
 4. Відсутність коштів по Програмі харчування учнів 1-4 класів та на фінансування інших програм, заходів та засобів на впровадження Нової Української школи.
 5. Відсутність фахівців для впровадження інклюзивної освіти, надання реабілітаційних послуг.
 6. Розвитку навчально-виховної бази кабінетів практичної спрямованості (фізики, хімії, біології, математики) з метою формування ключових компетентностей учнів.
 7. Забезпечення освітніх установ району спортивним інвентарем, проведення ремонтів спортивних залів, доведення до стандартів відкритих спортивних майданчиків.
 8. Забезпечення доступної та якісної освіти через розвиток мережі навчальних закладів відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави, області й району.
 9. Сприяти дотриманню вимог Концепції Нової української школи до організації навчально-виховного процесу в закладах освіти.
 10. Провести необхідні організаційно-педагогічні заходи для науково-методичного та навчально-методичного забезпечення підготовки до упровадження нових Державних стандартів початкової освіти.
 11. Забезпечити доступність дошкільної, загальної середньої та позашкільної  освіти шляхом збереження та оптимізації мережі навчальних закладів.
 12. Формувати готовність педагогічних працівників до роботи в інноваційному середовищі, забезпечити умови для безперервного зростання рівня педагогічної майстерності вчителів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваційних проектах  та оволодіння методами й прийомами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами
 13. Спрямувати діяльність методичних служб закладів загальної середньої освіти закладів на реалізацію Концепції Нової української школи.
 14. Забезпечити необхідний соціальний захист педагогів, свободу вибору педагогічними працівниками форм власного професійного вдосконалення, стимулювання їхнього творчого зростання.
 15. Забезпечити дотримання основних аспектів організації виховної роботи, зазначених у  Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді й Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 рр.
 16. Сприяти розвитку навчально-виховної бази кабінетів практичної спрямованості (фізики, хімії, біології, математики) з метою формування ключових компетентностей учнів.
 17. Здійснити комплекс заходів щодо посилення патріотичного виховання, збагачення духовного потенціалу учнівської молоді, відродження кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій. Сприяти активному залученню до патріотичного виховання дітей та молоді учасників бойових дій на сході України, членів сімей Героїв Небесної Сотні, бійців АТО та їхніх сімей, громадян, які виявляють активну державно-патріотичну позицію.
 18. Створювати оптимальні умови для отримання учнями повноцінної якісної освіти (забезпечувати навчальні заклади швидкісним Інтернетом, сучасним комп’ютерним обладнанням та програмними засобами, лабораторною базою для предметів природничо-математичного циклу, мобільними робочими місцями, які легко трансформуються для групової роботи; кваліфікованими педагогічними кадрами.
 19. Продовження роботи програми енергоефективності та енергозбереження (заміна вікон, систем опалення, тощо);
 20. Забезпечення освітніх установ району спортивним інвентарем, проведення ремонтів спортивних залів, доведення до стандартів відкритих спортивних майданчиків.

 

 

В. о. голови державної адміністрації                                      М.ЛАДОМИРЯК

Цапик В.Й.

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту