Про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти  в районі та перспективи розвитку

Про хід підготовки підприємств, установ,організацій бюджетної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 роки
18.08.2020
Про створення Тур’я-Реметівського опорного закладу загальної середньої світи  І-ІІІ ступенів Перечинської районної ради Закарпатської області  
18.08.2020
Показати всі

Про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти  в районі та перспективи розвитку

УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________ VІІ скликання

 

РІШЕННЯ

                                                                                                             Проєкт

______________                       м. Перечин                                №_______

 

Про роботу сектору освіти

Перечинської районної державної адміністрації

щодо забезпечення якісної дошкільної,

загальної середньої та позашкільної освіти 

в районі та перспективи розвитку

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши і обговоривши інформацію завідувача сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації Цапика В.Й. про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної,  загальної середньої та позашкільної освіти  в районі та перспективи розвитку, районна рада вирішила:

 

1.Інформацію завідувача сектору освіти районної державної адміністрації Цапика В.Й. про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку, прийняти до уваги  (додається).

2.Сектору освіти районної державної адміністрації (Цапик В.Й.):

2.2. Продовжити роботу щодо створення нового освітнього середовища у перших класах шляхом облаштування шкіл меблями, обладнанням і дидактичними  матеріалами, необхідними для впровадження компетентнісного навчання, та належні умови для навчання і виховання у кожному закладі освіти району.

2.3.Забезпечити відповідно до чинних норм законодавства умови навчання, проживання, утримання, медичного обслуговування, духовного, інтелектуального та фізичного розвитку вихованців, учнів закладів освіти із додержанням  вимог державних санітарних правил і норм з устаткування, утримання закладів освіти та організації освітнього процесу.

2.4. Забезпечити створення умов для здобуття освіти, реабілітації, соціальної адаптації, інтеграції в суспільство дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Дупин В.М. та постійні комісії районної ради: з питань духовного розвитку, освіти, охорони  здоров’я, культури, молоді та спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.);  з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів,  контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики                 (Крупчинський Б.Ю.).

 

Голова ради                                                                       М.І Ласкін

Про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку

 

У районі функціонують 12 закладів  дошкільної  освіти, два з яких – у складі навчально-виховних комплексів (Новоселицький та Вільшинківський). Згідно з обліком нараховується  1674  дітей  віком від 1 до 6 років.  Заклади  дошкільної  освіти відвідують 588 дітей, що становить 35% від загальної чисельності дітей відповідного віку.

Із  1086 дітей від 3 до 6 років навчаються і виховуються в ЗДО 544 (51%).  Щодо охоплення дітей 5-річного віку  дошкільною освітою, із 395 дітей – п’ятирічок  187  виховуються у ЗДО, що становить 47%.

З  метою  розширення  мережі  закладів  дошкільної  освіти  та  збільшення  кількості  дітей  5-річного  віку,  охоплених  навчанням  та  вихованням  у  ЗДО,  у  2020  році  планується  відкрити  1  групу  в  Тур’я-Реметівському  ДНЗ  на  20  місць  на  базі  приміщень   розформованого  міжшкільного  учнівського  навчально-виробничого  комбінату.

Для надання населенню якісних освітніх послуг у районі функціонують 15 закладів загальної середньої освіти, із них:

  • 2 загальноосвітні школи І- ІІІ ступенів;
  • 8 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів (2 з яких у складі НВК (Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад);
  • 5 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

За попередніми даними у закладах загальної середньої освіти району  буде сформовано 179 класів, де навчатимуться 3199 учнів.

До першого класу у 14 закладах загальної середньої освіти зараховано 339 учнів, які будуть об’єднані у 17 класів ( у минулому навчальному році 19 класів – 365 учнів)

У семи закладах загальної середньої освіти для 18 учнів з особливими освітніми потребами буде організовано інклюзивне навчання в інклюзивних класах з асистентом учителя, у 2019-2020 навчальному році – 15 учнів (14 класів).

У трьох закладах загальної середньої освіти в 11 спеціальних класах за типовими програмами для спеціальних закладів освіти буде організовано навчання для 92 учнів (у минулому навчальному році – 10 класів – 84 учнів).

У Перечинському будинку дитячої та юнацької творчості  в 2020-2021 навчальному році у 15-и гуртках займатиметься  350 школярів. На базі чотирьох закладів освіти району (Дубриницька, Порошківська, Тур’я-Реметівська та Тур’я-Пасіцька ЗОШ І-ІІІ ступенів), що знаходяться в сільській місцевості, працювали  13 гуртків, а в приміщенні БДЮТ, розташованому у вивільнених приміщеннях Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, – 2.

Мережа гуртків за напрямами складатиме: еколого-натуралістичний – 2 гуртки, дослідницько-експериментальний – 3, військово-патріотичний -1 та художньо-естетичний – 9.

Згідно з розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації  № 246 від 12.05.2020 року “Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік” на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” за рахунок субвенції з державного бюджету для Перечинського району виділено 1014,3 тис. грн:

  • на засоби навчання та обладнання (крім комп’ютерного) для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками відповідно до Концепції “Нова українська школа” – 251,2 тис.грн;
  • на сучасні меблі для початкових класів нової української школи – 343,7тис.грн;
  • на комп’ютерне обладнання для початкових класів – 419,4 тис.грн.

Відповідно до рішення сесії Перечинської районної ради №673 від 22.05.2020 року “Про внесення змін до рішення районної ради від 12.12.2019 № 645 “Про районний бюджет Перечинського району на 2020 рік” (із змінами від 20.02.2020 року, від 17.03.2020 року, від 23.03.2020 року” для співфінансування видатків на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” за рахунок місцевого бюджету виділено:

  • на засоби навчання та обладнання (крім комп’ютерного) для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками відповідно до Концепції “Нова українська школа” – 27,9 тис.грн ;
  • на сучасні меблі для початкових класів нової української школи – 38,2 тис.грн;
  • на комп’ютерне обладнання для початкових класів – 46,6 тис.грн.

Оголошено відкриті торги для закупівлі комп’ютерного обладнання та шкільних меблів.

Рішенням позачергової сесії Перечинської районної ради здійснено розподіл коштів залишків освітньої субвенції на будівництво внутрішніх вбиралень, в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації та експертний звіт у Порошківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (корпус початкових класів) – 78,0 тис. грн. та Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ – 78,0 тис. грн.

Станом на 01.07.2020 виготовлені проєктно-кошторисні документації на будівництво внутрішніх вбиралень у Порошківській ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 1584,964 тис.грн. та у Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ на суму 2740,223 тис.грн.

На позачерговій сесії районної ради виділено кошти у сумі 150,0 тис.грн. на співфінансування робіт по будівництву внутрішніх вбиралень в Порошківській ЗОШ І-ІІІ ступенів та 510,0 тис.грн. для виконання робіт по будівництву внутрішніх вбиралень у Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ.

28 липня проведено переговорну процедуру по визначенню підрядників для будівництва внутрішніх вбиралень  у Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ та визначено переможця.

14 серпня завершено процедуру відкритих торгів по визначенню підрядника на будівництво внутрішніх вбиралень у Порошківській ЗОШ.

Відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації  № 266 “Про визначення замовників, розпорядників та одержувачів коштів, виділених для фінансування інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2020 році

за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку” до переліку

замовників, розпорядників та одержувачів коштів, виділених для фінансування інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку включено Раківську загальноосвітню школу І-ІІ ступеня у с. Раково Перечинського району  –  реконструкція спортивного залу: обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів – 4800,00 тис грн.

28 липня проведено переговорну процедуру по визначенню підрядників для виконання робіт по об’єкту “Реконструкція Раківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з добудовою спортивного залу в с. Раково Перечинського району”.

Відповідно до затвердженого переліку погоджених пропозицій обласної державної адміністрації щодо використання коштів освітньої субвенції у 2020 році за напрямом “Ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти” (наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2020 №531) передбачено кошти на придбання обладнання для їдалень: – Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів: обсяг освітньої субвенції 433,8 тис.грн., співфінансування з місцевого бюджету – 48,2 тис.грн.

– Дубриницької  ЗОШ І-ІІІ ступенів: обсяг освітньої субвенції 326,8 тис грн, співфінансування з місцевого бюджету – 36,4  тис.грн.

– Т.Бистрянська  ЗОШ І-ІІ ступенів: обсяг освітньої субвенції – 130,1 тис грн , співфінансування з місцевого бюджету – 6,9 тис.грн.

Повторно оголошено відкриті торги для закупівлі обладнання.

Відповідно до затвердженого переліку погоджених пропозицій обласної державної адміністрації щодо використання коштів освітньої субвенції у 2020 році за напрямом “придбання шкільних автобусів” (наказ Міністерства освіти і науки України від 08.05.2020 №613) передбачено кошти на придбання шкільного автобусу для Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Обсяг співфінансування становить 180,0 тис грн., виділений рішенням позачергової сесії Перечинської районної ради  22.05.2020 року. 6 серпня  головою Закарпатської ОДА Олексім Петровим та головою Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс було вручено директору Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів сертифікат та ключі від нового шкільного автобусу «Еталон».

Відповідно до затвердженого переліку проектів, що реалізовуватимуться за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” проект “Фізичний розвиток дитини – запорука здоров’я нації для Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів” буде профінансовано. Загальна вартість проекту – 184 104 грн, обсяг субвенції – 165 693 грн,  співфінансування з місцевого бюджету – 18 411 грн.

До початку 2020-2021 навчального року буде здійснено:

– поточний ремонт харчоблоку Порошківської ЗОШ  І-ІІІ ступенів за рахунок коштів  місцевий бюджет на суму 102,0 тис.грн;

– поточний ремонт харчоблоку Дубриницької  ЗОШ І-ІІІ ступенів за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 84,0 тис.грн;

– поточний ремонт харчоблоку Тур’я Бистрянської  ЗОШ І-ІІ ступенів за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 84,0 тис.грн.

– улаштування навісу для зберігання дров  в Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, за рахунок коштів місцевого бюджету на суму  28,0 тис.грн;

– встановлення огорожі та улаштування території Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів за рахунок коштів місцевого бюджету на суму  49,5 тис.грн.

– ремонт каналізаційної системи корпусу старших класів Турицької ЗОШ І-ІІ ступенів за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 28,8 тис. грн.

У червні 2020 року проведено капітальний ремонт котельні в Т.Реметівській ЗОШ І-ІІІ ст. Перечинського району.  (фінансування з Програми  “Соціально-економічний розвиток регіонів” – 478,5 в т.ч. спів фінансування -4,1 тис грн.).

У 2019/2020 навчальному році в районі налічувалось 492 учні, які проживають за межею пішохідної доступності і потребують регулярного підвозу до школи. Сімома шкільними автобусами підвозились 483 учні (98,2%).  9 учнів підвозилися орендованим транспортом.

Більша частина  наявних транспортних засобів  вичерпали свої ресурси унаслідок фізичного зносу і підлягають заміні. Один шкільний автобус підлягає капітальному ремонту. Також є велика потреба у розвантаженні маршрутів та розроблення нових для 100% забезпечення підвозу учнів та педагогічних працівників до освітніх закладів та у зворотному напрямку.

З метою своєчасної підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів  Перечинського району до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років  видано наказ відділу освіти,молоді та спорту від 18.05.2020 року № 20 «Про підготовку матеріально-технічної бази закладів освіти до роботи в  2020-2021 навчальному році та осінньо-зимовий період», яким  затверджено план заходів  щодо підготовки закладів освіти району до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період та План заходів  з підготовки енергетичних господарств  закладів  освіти району до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років.

У 10 котельнях закладів загальної середньої освіти та одній котельні закладу дошкільної освіти проведено планові ремонти для безпосередньої їх підготовки до роботи в новому опалювальному сезоні.

Закуплено резервний твердопаливний котел у Тур’я- Реметівську ЗОШ I-III ступенів. Продовжуються роботи по ремонту котельні школи ( заміна вікон і дверей, електропроводки). Кошти виділені з державного бюджету у сумі 457,0 тис грн. кошти використані. Залишок – 7,1 тис грн.. Заплановано до початку опалювального періоду замінити дах котельні. За  кошти районного бюджету закуплено насос для подачі води і виконано роботи на суму 18,0 тис грн.. Відремонтовано навіс на вході в котельню Т.Пасіцької ЗОШ. Проблемним і невирішеним залишається питання придбання твердопаливного котла для Турицької ЗОШ I-II ступенів. Сектором освіти двічі подавався запит на сесію районної ради щодо виділення коштів з залишків коштів освітньої субвенції для закупівлі котла, однак депутати не підтримали дану пропозицію.

Не вирішеним залишається питання капітального ремонту даху будівлі Вільшинківської ЗОШ I-II ступенів – ДНЗ, який знаходиться в аварійному стані. Виготовлено ПКД по даному об’єкту на суму 3 221,7 тис грн. Проведено відкриті торги, визначено переможця на суму 2 862,284 тис грн. З районного бюджету виділено кошти для проведення робіт у сумі 200,0 тис грн., на які закуплено матеріал. Сесією районної ради довиділено у цьому році ще 200,0 тис грн. Заключено угоду з виконавцем робіт, роботи продовжаться з першого серпня.

Заключено угоду на перезарядку вогнегасників у закладах освіти району та шкільних автобусах на 40,0 тис грн (121 одиниця).

З метою забезпечення освітніх установ твердим паливом проведено відкриті торги по закупівлі дров у заклади загальної середньої освіти на суму 1 160,0 тис грн. або 1 140 м куб( ціна за м.куб – 945 і 888 грн) , вугілля на суму -199,2 тис  грн. або 64 тонн. Договір укладено 15.04.2020 року. Проведено відкриті торги по закупівлі пелет на суму 234,8 тис грн ( виграла пропозиція з сумою 195,0 тис грн. – ФОП Бобаль Ігор Йосипович). Договір укладено 12.05.2020 року. Станом на 018.05.2020 року завезено 58 % дров у навчальні заклади району на суму 681 450 грн.

Рішенням сесії Перечинської районної ради №677 від 18.06.2020 року “Про затвердження умов проведення районного конкурсу на визначення опорного закладу освіти”  затверджено умови проведення районного конкурсу на визначення опорного закладу освіти та склад конкурсної комісії з визначення опорного закладу освіти, до складу якої ввійшли представники засновника, районної державної адміністрації,  сектору освіти та депутати районної ради.

З метою створення умов для рівного доступу здобувачів освіти до якісних освітніх послуг сектором освіти райдержадміністрації видано наказ №53 від 24.06.2020 “Про проведення конкурсу на визначення опорних закладів освіти Перечинського району”  та оголошено конкурс на з визначення опорних закладів освіти, який пройшов у період з 30 червня по 13 липня 2020 року:  І етап (підготовчий) – з 30 червня 2020 року по 8 липня 2020 року – подання заявок відповідними закладами освіти на участь у конкурсі;

ІІ етап (основний) з 9 липня по 13 липня 2020 року – розгляд конкурсною комісією заявок та визначення переможця.

Для участі у конкурсі керівниками Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  та Тур’я-Реметівської ЗОШ І-ІІІ ступенів подано матеріали, в яких розкрито  бачення ефективної моделі опорної школи, як центру освітнього округу, діяльність якої буде спрямовано на створення умов для здобуття учнями якісної загальної середньої освіти.

На засіданні комісії керівники вказаних шкіл  презентували навчальні заклади, надавши матеріали щодо якісного складу та досягнень педагогічних колективів, науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу, профілю навчання, поглибленого вивчення предметів, раціонального використання варіативної частини робочого навчального плану, результативності роботи навчального закладу за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання, моніторингових досліджень, учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук, інших конкурсів та змагань.

Під час вивчення матеріалів, поданих на конкурс, та визначення переможців враховувалися: 1) освітні потреби учнів у забезпеченні напрямів соціалізації (допрофільна підготовка та забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами; 3) наявність належної матеріально-технічної бази (обладнані предметні кабінети, спортивні об’єкти, лабораторії, навчальні майстерні, наявність комп’ютерного та мультимедійного обладнання, швидкісного доступу до Інтернету, внутрішніх вбиралень, харчоблоку тощо), 4) укомплектування бібліотечного фонду підручниками, науково-методичною, художньою і довідковою літературою; 5) зручність та наявність автомобільних шляхів із твердим покриттям для забезпечення безпечного підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до місця навчання, роботи та місця проживання.

Висновки комісії та матеріали переможців районного конкурсу узагальнені та подані на розгляд сесії Перечинської районної ради.

 

Пріоритетні питання, над якими буде працювати освітня галузь  у  2020/2021 навчальному році.

– Оптимізація мережі закладів освіти;

-Покращення матеріально-технічної бази закладів освіти;

-Підготовка закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період (капітальний ремонт даху Вільшинківський  НВК ЗОШ І-ІІ ступенів, придбання твердопаливного котла у Турицьку ЗОШ І-ІІ ступенів.

 

 

 

 

 

Довідку узагальнив                                       

завідувач сектору освіти                                                  Владислав ЦАПИК

Comments are closed.

Перейти до вмісту