Про  роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти  в районі та перспективи розвитку

Відбулась сесія районної ради
02.10.2020
Про хід підготовки підприємств, установ,організацій бюджетної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 роки
06.10.2020
Показати всі

Про  роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти  в районі та перспективи розвитку

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Сорок шоста  сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

01.10.2020                              м.Перечин                                    №     696

 

Про  роботу сектору освіти

Перечинської районної державної адміністрації

щодо забезпечення якісної дошкільної,

загальної середньої та позашкільної освіти 

в районі та перспективи розвитку

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  заслухавши і обговоривши інформацію в.о.завідувача сектору освіти районної державної адміністрації Кобозєвої Л.С. «Про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної,  загальної середньої та позашкільної освіти  в районі та перспективи розвитку», районна рада вирішила:

 

1.Інформацію в.о.завідувача сектору освіти районної державної адміністрації Кобозєвої Л.С. «Про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку», взяти до відома  (додається).

2.Сектору освіти районної державної адміністрації :

2.2. Продовжити роботу щодо створення нового освітнього середовища у перших класах шляхом облаштування шкіл меблями, обладнанням і дидактичними  матеріалами, необхідними для впровадження компетентнісного навчання, та належні умови для навчання і виховання у кожному закладі освіти району.

2.3.Забезпечити відповідно до чинних норм законодавства умови навчання, проживання, утримання, медичного обслуговування, духовного, інтелектуального та фізичного розвитку вихованців, учнів закладів освіти із додержанням  вимог державних санітарних правил і норм з устаткування, утримання закладів освіти та організації освітнього процесу.

2.4. Забезпечити створення умов для здобуття освіти, реабілітації, соціальної адаптації, інтеграції в суспільство дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Дупин В.М. та постійні комісії районної ради: з питань духовного розвитку, освіти, охорони  здоров’я, культури, молоді та спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.);  з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів,  контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики                 (Крупчинський Б.Ю.).

 

 

Голова ради                                                                                        М.Ласкін

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу сектору освіти Перечинської районної державної адміністрації щодо забезпечення якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в районі та перспективи розвитку

 

Станом на 15 вересня 2020 року у районі функціонують 12 закладів  дошкільної  освіти, два з яких – у складі навчально-виховних комплексів (Новоселицький та Вільшинківський). Згідно з обліком нараховується  1506  дітей  віком від 1 до 6 років.  Заклади  дошкільної  освіти відвідують 559 дітей, що становить 37% від загальної чисельності дітей відповідного віку.

Із  974 дітей від 3 до 6 років навчаються і виховуються в ЗДО 507 (52%).  Щодо охоплення дітей 5-річного віку  дошкільною освітою, із 355 дітей – п’ятирічок  164  виховуються у ЗДО, що становить 46%.

З  метою  розширення  мережі  закладів  дошкільної  освіти  та  збільшення  кількості  дітей  5-річного  віку,  охоплених  навчанням  та  вихованням  у  ЗДО,  у  2020  році  планується  відкрити  1  групу  в  Тур’я-Реметівському  ДНЗ  на  20  місць  на  базі  приміщень   розформованого  міжшкільного  учнівського  навчально-виробничого  комбінату.

У 2019-2020 навчальному році для надання населенню якісних освітніх послуг у районі функціонувало 17 закладів загальної середньої освіти, із них:

 • 4 загальноосвітні школи І- ІІІ ступенів;
 • 8 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів (2 з яких у складі НВК (Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад);
 • 5 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

У закладах загальної середньої освіти району минулого навчального року було сформовано 171 клас, де навчалося  2975 учнів.

У 2020-2021 навчальному році у закладах загальної середньої освіти району сформовано 174 класи та класи –комплекти, де навчаються 3065 учнів.

До першого класу у 14 закладах загальної середньої освіти зараховано 334 учні, які  об’єднані у 17 класів ( у минулому навчальному році 19 класів – 365 учнів).

Продовжили навчання у 10-х класах закладів загальної середньої освіти 98 (37,5%)  випускників ( із 261 випускника 9-х класів). В 11 класах закладів освіти навчається 114 здобувачів освіти (в минулому начальному році  – 69).

З 01 вересня 2020 року призупинено освітній процес у Дубринич-Березькій ЗОШ І ступеня та у Присліпській ЗОШ І ступеня у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту.

Таким чином,  мережа складається з 15 закладів загальної середньої освіти, із них:

 • 4 загальноосвітні школи І- ІІІ ступенів;
 • 8 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів (2 з яких у складі НВК (Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад та Вільшинківський НВК загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад);
 • 3 загальноосвітніх шкіл І ступеня.

 

Рішенням сесії Перечинської районної ради №677 від 18.06.2020 року „Про затвердження умов проведення районного конкурсу на визначення опорного закладу освітиˮ  затверджено умови проведення районного конкурсу на визначення опорного закладу освіти та склад конкурсної комісії з визначення опорного закладу освіти, до складу якої ввійшли представники засновника, районної державної адміністрації,  сектору освіти та депутати районної ради.

З метою створення умов для рівного доступу здобувачів освіти до якісних освітніх послуг сектором освіти райдержадміністрації видано наказ №53 від 24.06.2020 „Про проведення конкурсу на визначення опорних закладів освіти Перечинського районуˮ  та оголошено конкурс на  визначення опорних закладів освіти, який проведено у період з 30 червня по 13 липня 2020 року:  І етап (підготовчий) – з 30 червня 2020 року по 8 липня 2020 року – подання заявок відповідними закладами освіти на участь у конкурсі;

ІІ етап (основний) з 9 липня по 13 липня 2020 року – розгляд конкурсною комісією заявок та визначення переможця.

Для участі у конкурсі керівниками Порошківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  та Тур’я-Реметівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів подано матеріали, в яких розкрито  бачення ефективної моделі опорної школи, як центру освітнього округу, діяльність якої буде спрямовано на створення умов для здобуття учнями якісної загальної середньої освіти.

На засіданні комісії керівники вказаних шкіл  презентували навчальні заклади, надавши матеріали щодо якісного складу та досягнень педагогічних колективів, науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу, профілю навчання, поглибленого вивчення предметів, раціонального використання варіативної частини робочого навчального плану, результативності роботи навчального закладу за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання, моніторингових досліджень, учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук, інших конкурсів та змагань.

Під час вивчення матеріалів, поданих на конкурс, та визначення переможців враховувалися: 1) освітні потреби учнів у забезпеченні напрямів соціалізації (допрофільна підготовка та забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами; 3) наявність належної матеріально-технічної бази (обладнані предметні кабінети, спортивні об’єкти, лабораторії, навчальні майстерні, наявність комп’ютерного та мультимедійного обладнання, швидкісного доступу до Інтернету, внутрішніх вбиралень, харчоблоку тощо), 4) укомплектування бібліотечного фонду підручниками, науково-методичною, художньою і довідковою літературою; 5) зручність та наявність автомобільних шляхів із твердим покриттям для забезпечення безпечного підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до місця навчання, роботи та місця проживання.

Висновки комісії та матеріали переможців районного конкурсу узагальнені та подані на розгляд сесії Перечинської районної ради.

Згідно з розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації  12.05.2020 року № 246 „Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рікˮ на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” за рахунок субвенції з державного бюджету для Перечинського району виділено 1014,3 тис. грн:

 • на засоби навчання та обладнання (крім комп’ютерного) для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками відповідно до Концепції „Нова українська школаˮ – 251,2 тис.грн;
 • на сучасні меблі для початкових класів нової української школи – 343,7тис.грн;
 • на комп’ютерне обладнання для початкових класів – 419,4 тис.грн.

Відповідно до рішення сесії Перечинської районної ради №673 від 22.05.2020 року „Про внесення змін до рішення районної ради від 12.12.2019 № 645 “Про районний бюджет Перечинського району на 2020 рік (із змінами від 20.02.2020 року, від 17.03.2020 року, від 23.03.2020 року)ˮ для співфінансування видатків на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти „Нова українська школаˮ за рахунок місцевого бюджету виділено:

 • на засоби навчання та обладнання (крім комп’ютерного) для учнів початкових класів, що навчаються за новими методиками відповідно до Концепції „Нова українська школаˮ – 27,9 тис.грн ;
 • на сучасні меблі для початкових класів нової української школи – 38,2 тис.грн;
 • на комп’ютерне обладнання для початкових класів – 46,6 тис.грн.

Станом на 15 вересня 2020 року закуплено засоби навчання та дидактичні матеріали на суму 279,1 тис. грн  та комп’ютерне обладнання на суму 322,1 тис. грн. Кошти, виділені на сучасні меблі для учнів 1 класу будуть використані до 1 жовтня 2020 року (підписано угоду на суму 268,0 тис. грн.).

Відповідно до заяв  батьків та наданих ними необхідних документів,  педагогічними працівниками КУ ІРЦ у 2019 році проведено комплексні психолого-педагогічні оцінки розвитку 58 дітей.  Кожній дитині надано висновок, в якому зазначено компетенцію дитини за напрямками, її потреби та напрями роботи фахівців з зазначенням особливих потреб та рекомендованої освітньої програми навчання.

Таким чином, з 1 вересня 2019 року відповідно отриманих висновків інклюзивно-ресурсного центру для 15 дітей з особливими освітніми потребами у п’яти закладах освіти, було організовано інклюзивне навчання з асистентом  вчителя.

У 2020-2021 навчальному році у семи закладах загальної середньої освіти для 17 учнів з особливими освітніми потребами  організовано інклюзивне навчання в інклюзивних класах з асистентом учителя.

У трьох закладах загальної середньої освіти в 11 спеціальних класах за типовими програмами для спеціальних закладів освіти організовано навчання для 92 учнів (у минулому навчальному році – 10 класів – 84 учнів).

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 18.12.2019 „Про підготовку та проведення у 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освітиˮ,  розпорядження голови Перечинської районної державної адміністрації „Про підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінюванняˮ у районі забезпечено належну організацію та підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. На сайтах сектору освіти та навчальних закладів висвітлювалася інформація щодо підготовки та проведення всіх етапів ЗНО-2020.

Організовано безпечне підвезення випускників закладів загальної середньої освіти, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, до пунктів проведення ЗНО шкільними автобусами.

Відповідно Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального рокуˮ від 18 червня 2020 року №725-IX учнів шкіл, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мали право пройти її за власним бажанням. Також 11-класники отримали право обирати види оцінки результатів їх навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або ЗНО.

Для проходження ЗНО з української мови зареєструвалося 69 випускників закладів загальної середньої освіти та 8 екстернатів: з історії України – 68, з біології – 50, з географії – 28, з математики – 18, з англійської мови – 15.

Взяли участь у ЗНО з української мови 57 випускників закладів загальної середньої освіти, з історії України – 47, з біології – 32, з географії – 19, з математики – 8, з англійської мови – 10.

Відповідно наказів відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації 07.10.2019 №110 „Про проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2019/2020 навчальному роціˮ, від 26.12.2019 №145 „Про  підсумки І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських  олімпіад  із  навчальних  предметів у 2019/2020 навчальному   роціˮ,   з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді з 1 жовтня 2019 року до 9 лютого 2020 року проведено шкільні, районні та обласні учнівські олімпіади з 21 навчального предмета, у яких узяли участь: у І етапі – 1197 учнів, у II етапі – 241 учень, у III етапі – 16 учнів.

Згідно з рішеннями оргкомітету та журі про підсумки проведення III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад команда Перечинського району виборола 1 друге та 5 третіх місць.

       Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації 27.12.2019р №146 „Про проведення в районі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких  робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2019/2020 навчальному роціˮ, наказу сектору освіти 16.01.2020 №5 „Про результати проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких  робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2019/2020 навчальному роціˮ  з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до науково-дослідницької та експериментальної роботи у січні – лютому 2020 року пройшов ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (далі – конкурс-захист). Науково-дослідницькі роботи представляли учні 8-11-х класів.

У ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт команда Перечинського району виборола 2 другі  та 3 треті місця.

 

У Перечинському будинку дитячої та юнацької творчості  в 2020-2021 навчальному році у 14-и гуртках займається  310 школярів. На базі чотирьох закладів освіти району (Дубриницька, Порошківська, Тур’я-Реметівська та Тур’я-Пасіцька ЗОШ І-ІІІ ступенів), що знаходяться в сільській місцевості, працювали  13 гуртків, а в приміщенні БДЮТ, розташованому у вивільнених приміщеннях Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, – 2.

Мережа гуртків за напрямами складає: еколого-натуралістичний – 2 гуртки, дослідницько-експериментальний – 3, військово-патріотичний -1 та художньо-естетичний – 8.

Відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації  № 266 „Про визначення замовників, розпорядників та одержувачів коштів, виділених для фінансування інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвиткуˮ до переліку замовників, розпорядників та одержувачів коштів, виділених для фінансування інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку включено Раківську загальноосвітню школу І-ІІ ступеня у с. Раково Перечинського району  –  реконструкція спортивного залу. Обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів – 4800,0 тис. грн.

30 липня 2020 року рішенням позачергової сесії Перечинської районної ради затверджено кошти для співфінасування робіт по вказаному об’єкту у сумі 857,0 тис. грн.

28 липня тендерним комітетом сектору освіти райдержадміністрації проведено переговорну процедуру по визначенню підрядників для виконання робіт по об’єкту „Реконструкція Раківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з добудовою спортивного залу в с. Раково Перечинського районуˮ.

14 серпня 2020 року укладено угоду про виконання робіт по проєкту „Реконструкція Раківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з добудовою спортивного залу в с. Раково Перечинського районуˮ  на суму 5 405 247, 60 грн з ТОВ „ПБК „Закарпатреконструкціяˮ, в особі директора Несуха Михайла Михайловича після проведення переговорної процедури. 18 серпня заключено угоди на проведення технічного нагляду за будівництвом з ТОВ „Закарпаттехнаглядˮ на суму 103 736, 84 грн та угоду на проведення авторського нагляду  з ТОВ „ПБК „Закарпатреконструкціяˮ, на суму 16 200 грн.

20 серпня сектором освіти проведено оплату авансу на придбання матеріалів у сумі 1 621 500 грн ( 30%), який передбачено угодою.  Підрядник зобов’язаний використати аванс впродовж трьох місяців з дня надходження коштів на рахунок (але в будь- якому випадку до закінчення бюджетного року), надавши при цьому в зазначений термін акти приймання виконаних будівельних робіт.

21 серпня 2020 року відправлено пакет документів у ДБІ в м. Київ для отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Станом на 15 вересня 2020 року проводяться підготовчі роботи, проведено розмітку місця будівництва, викопано фундамент. Завезено на об’єкт щебінь, пісок та арматуру.

Згідно укладеної угоди будівництво об’єкту заплановано завершити 01 грудня 2020 року.

У 2019-2020 навчальному році здійснено:

-будівельні роботи та поточний ремонт з відновлення покрівлі ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Т.Ремета Перечинського району на суму 743 200,0 грн  з державного бюджету;

-завершальні будівельні роботи „Капітальний ремонт фасаду (заміна вікон) школи старших класів ЗОШ І-ІІІ ст. с.Дубриничіˮ на суму  129 900,0  грн з місцевого бюджету;

-завершальні будівельні роботи „Капітальний ремонт по заміні віконних та дверних конструкцій ЗОШ І-ІІ ст. в с.Т.Бистраˮ на суму 67 300,0 грн за кошти програми соціально-економічного розвитку;

– будівельні роботи  „Капітальний ремонт Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗˮ використано 200,0 тис.грн  з місцевого бюджету.

Рішенням позачергової сесії Перечинської районної ради здійснено розподіл коштів залишків освітньої субвенції на будівництво внутрішніх вбиралень, в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації та експертний звіт у Порошківській загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (корпус початкових класів) – 78,0 тис. грн. та Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ – 78,0 тис. грн.

Станом на 15.09.2020 виготовлені проєктно-кошторисні документації на будівництво внутрішніх вбиралень у Порошківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів на суму 1585,0 тис.грн. та у Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ на суму 2740,2 тис.грн.

На позачерговій сесії Перечинської районної ради виділено кошти у сумі 150,0 тис.грн  на співфінансування робіт по будівництву внутрішніх вбиралень в Порошківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та 510,0 тис.грн для виконання робіт по будівництву внутрішніх вбиралень у Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ.

24 липня оголошено відкриті торги з визначення виконавців робіт по  будівництву внутрішніх вбиралень у Порошківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Визначено переможця, подано документи для отримання дозволу про початок будівельних робіт.

28 липня проведено переговорну процедуру по визначенню підрядників для будівництва внутрішніх вбиралень  у Вільшинківському НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ та визначено переможця, підписано угоду 10 серпня 2020 року, роботи ведуться.

Відповідно до затвердженого переліку погоджених пропозицій обласної державної адміністрації щодо використання коштів освітньої субвенції у 2020 році за напрямом „Ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освітиˮ (наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2020 №531) передбачено кошти на придбання обладнання для харчоблоків:

– Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів: обсяг освітньої субвенції 433,8 тис.грн., співфінансування з місцевого бюджету – 48,2 тис.грн.

– Дубриницької  ЗОШ І-ІІІ ступенів: обсяг освітньої субвенції 326,8 тис грн, співфінансування з місцевого бюджету – 36,4  тис.грн.

– Тур’я-Бистрянська  ЗОШ І-ІІ ступенів: обсяг освітньої субвенції – 130,1 тис грн , співфінансування з місцевого бюджету – 6,9 тис.грн.

Відкриті торги по закупівлі обладнання для харчоблоків двічі не відбулися.

Проведено переговорну процедуру, підписано угоду на 514,5 тис. грн.

Поставка обладнання буде здійснена до 01 жовтня 2020 року.

Відповідно до затвердженого переліку погоджених пропозицій обласної державної адміністрації щодо використання коштів освітньої субвенції у 2020 році за напрямом „придбання шкільних автобусівˮ (наказ Міністерства освіти і науки України від 08.05.2020 №613) передбачено кошти на придбання шкільного автобусу для Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Обсяг співфінансування становить 180,0 тис грн., виділений рішенням позачергової сесії Перечинської районної ради  22.05.2020 року. 6 серпня  головою Закарпатської ОДА Олексієм Петровим та головою Закарпатської обласної ради Михайлом Рівісом було вручено директору Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів сертифікат та ключі від нового шкільного автобусу „Еталонˮ.

Відповідно до затвердженого переліку проєктів, що реалізовуватимуться за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми „Спроможна школа для кращих результатівˮ проєкт „Фізичний розвиток дитини – запорука здоров’я націїˮ для Порошківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  буде профінансовано. Загальна вартість проекту – 184,1 тис. грн, обсяг субвенції – 165,7 тис. грн,  співфінансування з місцевого бюджету – 18,4тис. грн.

До кінця 2020 року заплановано:

– поточний ремонт харчоблоку Порошківської ЗОШ  І-ІІІ ступенів за рахунок коштів  місцевий бюджет на суму 102,0 тис.грн;

– поточний ремонт харчоблоку Тур’я Бистрянської  ЗОШ І-ІІ ступенів за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 84,0 тис.грн.

– улаштування навісу для зберігання дров  в Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, за рахунок коштів місцевого бюджету на суму  49,5 тис.грн;

– встановлення огорожі та улаштування території Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів за рахунок коштів місцевого бюджету на суму  28,0 тис.грн.

– ремонт каналізаційної системи корпусу старших класів Турицької ЗОШ І-ІІ ступенів.

У червні 2020 року проведено капітальний ремонт котельні в Тур’я-Реметівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  (фінансування з Програми  „Соціально-економічний розвиток регіонівˮ – 478,5 тис. грн в тому числі  спів фінансування з місцевого бюджету – 4,1 тис. грн.).

У 10 котельнях закладів загальної середньої освіти та одній котельні закладу дошкільної освіти проведено планові ремонти для безпосередньої їх підготовки до роботи в новому опалювальному сезоні.

Закуплено резервний твердопаливний котел у Тур’я- Реметівську загальноосвітню школу I-III ступенів. Проведено роботи по ремонту котельні школи ( заміна вікон і дверей, електропроводки). Кошти, виділені з державного бюджету у сумі 457,0 тис грн, використані. Залишок – 7,1 тис грн. Заплановано до початку опалювального періоду замінити дах котельні. За  кошти районного бюджету закуплено насос для подачі води і виконано роботи на суму 18,0 тис грн. Відремонтовано навіс на вході в котельню Тур’я – Пасіцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Проблемним і невирішеним залишається питання придбання твердопаливного котла для Турицької загальноосвітньої школи I-II ступенів. Сектором освіти двічі подавався запит на сесію районної ради щодо виділення коштів з залишків коштів освітньої субвенції для закупівлі котла, однак депутати не підтримали дану пропозицію.

Не вирішеним залишається питання капітального ремонту даху будівлі Вільшинківського НВК ЗОШ I-II ступенів – ДНЗ, який знаходиться в аварійному стані. Виготовлено ПКД по даному об’єкту на суму 3 221,7 тис грн. Проведено відкриті торги, визначено переможця на суму 2 862,3 тис. грн. З районного бюджету виділено кошти для проведення робіт у сумі 200,0 тис грн., на які закуплено матеріал. Сесією районної ради довиділено у цьому році ще 200,0 тис грн. Заключено угоду з виконавцем робіт, роботи розпочато.

Перезаряджено вогнегасники для закладів освіти району та шкільних автобусів на суму 14,6 тис. грн (121 одиниця).

З метою забезпечення освітніх установ твердим паливом проведено відкриті торги по закупівлі дров у заклади загальної середньої освіти на суму 1 160,0 тис. грн  –  1 140 м3 ( ціна за м3 – 945 і 888 грн) , вугілля на суму –               199,2 тис.  грн  –  64 тонн (завезено повністю). Проведено відкриті торги по закупівлі пелет на суму 234,8 тис. грн (переможцем торгів  визначено ФОП Бобаль Ігор Йосипович з сумою 195,0 тис. грн). Договір укладено 12.05.2020 року.

Станом на 15.09.2020 року завезено 58 % дров у освітні  заклади району на суму 681 450 тис. грн.

У 2019/2020 навчальному році в районі налічувалось 492 учні, які проживають за межею пішохідної доступності і потребують регулярного підвозу до школи. Сімома шкільними автобусами підвозились 483 учні (98,2%).  9 учнів підвозилися орендованим транспортом.

У 2020-2021 навчальному році перевезення учнів здійснюється 8 шкільними автобусами. За межею пішохідної доступності проживає і потребує перевезення 521 дитина. Вказана кількість шкільних автобусів не дає змоги забезпечити 100% перевезення учасників освітнього процесу. Шкільні автобуси перевантажені та здійснюють по декілька рейсів. 8 учнів перевозяться найманим транспортом, 8 учнів – транспортом батьків.   Для забезпечення 100% перевезення учасників освітнього процесу є потреба у придбанні  1 шкільного автобусу для Т-Пасіцької ЗОШ І- ІІІ ступенів. Необхідна сума коштів – 1 818, 0 тис грн.

Більша частина  наявних транспортних засобів  вичерпали свої ресурси унаслідок фізичного зносу і підлягають заміні. Один шкільний автобус підлягає капітальному ремонту.

Протягом  2019-2020 навчального року учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти були активними учасниками різноманітних конкурсів та змагань, в яких займали призові місця.

Анастасія Швец, учениця 6 класу Тур’я-Реметівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Перечинського району стала переможницею написання ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Лешко Аліна, учениця 9-го класу Дубриницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів виборола І місце на Всеукраїнському конкурсі молодіжних проєктів „Енергія і середовищеˮ, фінал якого проходив12-14 лютого в м. Київ.

Ястреб Антоніна, учениця 4 класу Новоселицької ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ стала переможницею ІІІ та IV етапів  ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 

Пріоритетні питання, над якими буде працювати сектор освіти  у  2020/2021 навчальному році:

 

– Оптимізація мережі закладів освіти;

-Покращення матеріально-технічної бази закладів освіти;

-Підготовка закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період (капітальний ремонт даху Вільшинківський  НВК ЗОШ І-ІІ ступенів, придбання твердопаливного котла у Турицьку ЗОШ І-ІІ ступенів).

-Забезпечення протиепідемічних заходів у закладах освіти у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

 

Завідувач сектору освіти                                                В.Й.Цапик

 

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту