Про роботу  Перечинського районногоцентру  соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді  та  служби у справах  дітей  районноїдержавної адміністрації  по поліпшенню  соціального  захисту  дітей  та запобігання дитячій  бездоглядності  на території району    

Про інформацію Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліціїГоловного управління Національної поліціїу Закарпатській області  про стан       боротьби із злочинністю, охорони       громадського порядку та результати  діяльності на території  району за 2018 рік  
20.03.2019
Про звіт директора Перечинськогокомунального спеціалізованогопідприємства-видавництва “ТУРпрес”про фінансово-господарську діяльність підприємства за 2018 рік
20.03.2019
Показати всі

Про роботу  Перечинського районногоцентру  соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді  та  служби у справах  дітей  районноїдержавної адміністрації  по поліпшенню  соціального  захисту  дітей  та запобігання дитячій  бездоглядності  на території району    

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Тридцять друга    сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

        

14.03.2019                             м.Перечин                                    №  536

 

Про роботу  Перечинського районного

центру  соціальних служб для сім»ї, дітей та

молоді  та  служби у справах  дітей  районної

державної адміністрації  по поліпшенню 

соціального  захисту  дітей  та запобігання

дитячій  бездоглядності  на території району

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши інформації « Про роботу Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  та служби у справах дітей районної державної адміністрації по поліпшенню   соціального захисту дітей   та запобігання дитячій бездоглядності   на   території району»  Країло Т.В.,  директора Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Пузакулич О.І.,  начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації, районна рада вирішила:

 

 1. Інформації «Про роботу Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей районної державної адміністрації по поліпшенню   соціального захисту дітей   та запобігання дитячій бездоглядності   на   території району»    Країло Т.В., директора Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та  Пузакулич О.І., начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації , взяти до відома ( додається).
 2. Перечинському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Країло Т.В.) та службі у справах дітей районної державної адміністрації (Пузакулич О.І.)  і надалі співпрацювати з органами місцевого самоврядування та відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації  щодо виявлення дітей, які  без поважних причин не залучені до навчального процесу, вживати заходів щодо батьків , які неналежно виконують батьківські обов»язки, проводити профілактичні заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності   на   території району.
 3.   Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника голови     районної державної адміністрації  Чомоляк М.І. та постійну комісію районної ради  з   питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров”я, культури, молоді і спорту, зв”язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.).

 

 

 

Голова ради                                                                   М.І.Ласкін

 

Інформація Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  щодо соціального захисту дітей та запобігання дитячій бездоглядності на території району

Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – це спеціалізований заклад, який уповноважений державою брати участь у реалізації державної політики шляхом проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. Головне завдання центру – професійна допомога клієнтам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних, соціально-медичних, соціально-економічних).

Для поліпшення соціального захисту дітей, забезпечення комплексної допомоги сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, відпрацьовано механізм співпраці  Перечинського центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді з всіма суб’єктами соціальної роботи.

При центрі створено та діють спеціалізовані служби:

 • служба підтримки сім’ї (робота з сім’ями у кризі, сім’ями, у яких виховуються діти з функціональними обмеженнями, родинами опікунів/піклувальників);
 • мобільний консультаційний пункт соціальної роботи для надання соціальних послуг в сільській та гірській місцевості.

Діяльність центру здійснюється відповідно до Законів України та загальнодержавних програм щодо соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Основною метою діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є сприяння в задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які потрапили у складні життєві обставини та потребували сторонньої допомоги, а також надання клієнтам із числа  найбільше соціально уразливих категорій населення послуг різного соціального спрямування.

Пріоритетними напрямками роботи в діяльності центру СССДМ визначені:

 • раннє виявлення, облік та соціальний супровід сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах;
 • підготовка до самостійного життя, соціальна адаптація, соціальний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • забезпечення соціального супроводу опікунських сімей;
 • здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням та соціально небезпечних хвороб у дитячому та молодіжному середовищі.

Послуги спеціалістів безкоштовні, інформація, отримана від клієнтів в процесі роботи в жодному випадку не використовується проти клієнта і є службовою таємницею.

З метою раннього виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставин протягом 2018 року працівниками центру здійснено 120 соціальних інспектувань сімей  в яких виховується 198 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах ( в  порівнянні в 2017 році виявлено 120 сімей).

 Дані сім’ї поставлені на облік центру як такі, що перебувають в складних життєвих обставинах. Всього станом на 01.01.2019 року на обліку перебуває 222 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, у яких виховується 398 дітей.

Соціальні послуги сім’ям надавалися, як в рамках здійснення соціального супроводу, так і за карткою обліку роботи із сім’єю (особою) через індивідуальне та групове консультування.

Одним із видів надання комплексу соціальних послуг сім’ї являється соціальний супровід. У деяких випадках сім’ї брались під супровід через наявність декількох проблем, які потребували вирішення. Спектр проблем, що потребують вирішення, у переважної більшості сімей, які перебувають під соціальним супроводом, є дуже широким. Тому ефективність соціального супроводу залежить не тільки від роботи працівників центру, а й від спільних зусиль та залучення всіх суб’єктів соціальної роботи до процесу вирішення проблем сімей, проводиться оцінка потреб дитини та її сім’ї. Кожній сім’ї надається комплекс соціальних послуг згідно потреб.

Під соціальним супроводом у поточному році перебувало 16 сімей, в яких виховується 25 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сім’ї отримали 437 послуг. На виконання Програми соціальної адаптації з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими  батьківського піклування , затвердженої наказом Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді від 04.06.08 №31   « Про затвердження Програми центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з соціальної адаптації дітей – сиріт та дітей, позбавленими  батьківського піклування з числа учнів  старших та випускних класів, інтернатних закладів, шкіл соціальної реабілітації та осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавленими  батьківського піклування» під соціальним супроводом перебували 21учень Перечинської загальноосвітньої школи- інтернат I-II ступенів Закарпатської обласної ради.

9 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали соціальні послуги за карткою обліку роботи з сім’єю (особою)(в 2017 році 9осіб).

Проведено перевірку 49 сімей, яким призначена державна допомога при народженні дитини.(в порівнянні 2017 році проведено33 перевірки).

Соціальним супроводом Перечинського РЦСССДМ охоплено дитячий будинок сімейного типу сім’ї Чомоляк, в якому виховуються 6 дітей-вихованців та прийомна сім’я Грамма, прийомна сім’я Русинчак, прийомна сім’я Курішко/ Калініченко, в яких виховуються 5 прийомних дітей. Дві прийомні сім’ї проживають на території Перечинської  міської об’єднаної територіальної громади, але соціальний супровід здійснюють працівники Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Відповідно до «Методичних рекомендацій щодо виконання власних (самоврядних) повноважень об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення» затверджених Наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2016 року № 26, з метою надання якісних послуг населенню територіальної громади у сфері соціальних послуг та організації соціальної роботи рекомендується передбачити в штатному розписі виконавчого органу об’єднаної територіальної громади посаду фахівця із соціальної роботи та надання соціальних послуг ( консультування, інформування, оцінювання потреб мешканців громади у соціальних послугах,організація соціального супроводу,направлення до закладів соціального обслуговування).

222 сім’ї, в яких виховується 398 дітей охоплені соціальними послугами  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді. Отримали 468 соціальних послуг.

З метою профілактики  раннього соціального сирітства, попередження відмов від новонароджених дітей, профілактики безвідповідального батьківства проводилися інформаційно-просвітницькі заходи   Перечинського РЦСССДМ в Обласному соціальному центрі матері та дитини. Протягом 2018 року під соціальним супроводом перебувало 9 сімей,які є клієнтами Обласного соціального центрі матері та дитини.    Соціальними послугами центру охоплені клієнти  Обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За результатами проведеної роботи: покращено психоемоційний стан членів сімей, скеровано на медичне обстеження, надано допомогу в отриманні речової допомоги, оформленні документів, відновлено соціальні зв’язки, допомога у вирішенні житлово-побутових проблеми, направлено для оформлення державних соціальних допомог. Проводиться робота щодо стимулювання батьків до дій для вирішення житлових питань, здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей з числа отримувачів допомоги при народженні дитини з метою запобігання втрати права сім’ї на відповідний вид допомоги, здійснення обстеження умов проживання дітей в сім’ях одиноких матерів, проведення за місцем проживання сім’ї інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя, формування позитивних соціальних зв’язків.

Одним із завдань центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді є надання допомоги у адаптації особам, які відбули покарання у місцях позбавлення волі та повертаються до звичайного життя та неповнолітнім та молодим особам , які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Особа кожного засудженого, який стає на облік до центру, досконало вивчається  з метою подальшої кропіткої роботи щодо його перевиховання, а також надання засудженому допомоги з питань працевлаштування, вирішення проблем медичного, соціально-побутового характеру. Крім того вивчаються причини, які штовхнули людину на скоєння злочину.  45 сімей , в яких виховується 57 дітей, члени яких перебувають в конфлікті з законом охоплені соціальними послугами центру . 3 сім’ї даної категорії перебували під соціальним супроводом .

 

У роботі з особами, які перебувають у конфлікті із законом, працівники центру професійно підходять до визначення потреб у наданні комплексу соціальних послуг вищезазначеної категорії клієнтів  і сприяють:

 • зміцненню родинних та суспільно корисних зв’язків;
 • вирішенню питань трудового і побутового  влаштування, отримання паспорта та реєстрації;
 • адаптація в соціумі, попередження  скоєння повторного злочину.

В ході функціонування спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи»  протягом 2018 року було проведено 55 просвітницьких заходів в навчальних  закладах району, Обласному соціальному центрі матері та дитини та Обласному соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

( в 2017 році проведено 49 заходів).     Інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на:

– пропаганду здорового способу життя( проведено 10 заходів , якими охоплено 91 особу та надано 21 індивідуальну послугу);

– профілактику та попередження шкідливих звичок  у дитячому та молодіжному середовищі( проведено 9 заходів ,якими охоплено 93 особи та надано22 індивідуальних послуг);

з профілактики злочинності( проведено 6 заходів ,якими охоплено72 особи та надано14 індивідуальних послугу);

-з профілактика насильства( проведено 5 заходів , якими охоплено52 особи та надано10 індивідуальних послуг);

– профілактики наркоманії ( проведено 8 заходів , якими охоплено102 особи та надано29 індивідуальних послуг);

-профілактики ВІЛ інфекції та СНІДу ( проведено 3 заходи ,якими охоплено 31 особу та надано 9 індивідуальних послуг).

Перечинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться різнопланові заходи щодо інформування населення про форми сімейного виховання дітей шляхом проведення бесід, інформувань під час проведення групових заходів та індивідуальної роботи спрямованої на пошук кандидатів на створення патронатних сімей та наставників. 14 червня 2018 року проведено засідання круглого столу на тему: «Наставництво як індивідуальна форма підтримки дітей, які проживають у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». На засідання круглого столу були запрошені працівники структурних підрозділів Перечинської райдержадміністрації, жителі району. Загальну кількість учасників обговорення склали 13 осіб. Круглий стіл було проведено з метою підвищення рівня обізнаності громади з питаннь наставництва. З пропаганди сімейних цінностей ( проведено 11 заходів ,якими охоплено106 осіб та надано32 індивідуальні послуги). Протягом 2018 року до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не надходили  повідомлення про вчинення насильства в сім’ї.

  Виїздами охоплено  населені пункти району: с.Т.Пасіка, с.Т.Ремети, с.Порошково, с.Туриця, с.Новоселиця,с. Т. Бистра, с. Турички, с.Дубриничі, с.Т. Поляна, с.П.Гута.

 

 

Голова державної адміністрації                              М.ЛАДОМИРЯК

Країло 21023

 

 

Інформація служби у справах дітей райдержадміністрації щодо соціального захисту дітей та запобігання дитячій бездоглядності на території району

         Станом на 01.01.2019 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває – 52 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (в порівнянні в 2017 році – 60 дітей), з них: 34 (39)- дітей проживають у сім’ях опікунів/піклувальників, 9 (9)- дітей знаходяться на вихованні у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, 9 (11) – перебувають у дитячих закладах області на повному державному утриманні. Протягом звітнього періоду на первинний облік служби взято 5 (5) – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким за розпорядженнями  голови РДА надано правовий статус. Знято з первинного обліку служби – 10 (6) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких: 1 (2) -усиновлено громадянами України, 1 (0) – надано дитині повну цивільну дієздатність та 8 (4) – досягнуто  повноліття.

На профілактичному обліку служби перебуває 3 (3) – дітей, які проживають у двох сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. В даний час, службою у справах дітей та іншими структурами проводиться робота по виявленню та взяття на облік дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

         З метою виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, покращення криміногенної ситуації, протягом 2018 року службою спільно з інспектором ювенальної превенції Перечинського відділення поліції, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представниками органів місцевого самоврядування проведено 42 (49) – профілактичних рейдів, під час яких чотирьох дітей вилучено з сім’ї та влаштовано до закладів соціального захисту.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 року №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-ти річного віку», 8 осіб отримали одноразову допомогу у відділі освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. У разі відсутності в таких осіб житла придатного для проживання, райдержадміністрацією направлено пакети документів для взяття їх на квартирний облік. Станом на 01.01.2019 року 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на квартирному обліку Тур’я-Пасіцької сільської ради та Перечинської міської ради.

З 2009 року служба у справах дітей підключена до Єдиної інформаційно-аналітичної системи “Діти” – електронного банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також громадян, які можуть взяти дитину на виховання, під опіку/піклування чи усиновлення.

         З метою соціально-правового захисту прав дітей протягом звітного періоду проведено 14 (12) засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто  питання стосовно захисту життя,  охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, житлових та майнових прав дітей, надання висновків органів опіки та піклування стосовно сімейних правовідносин, виконання батьками своїх обов’язків щодо дітей. За позовом органу опіки та піклування Перечинської райдержадміністрації службою у справах дітей до Перечинського районного суду подано три позовні заяви про позбавлення батьків батьківських прав та про відібрання дітей без позбавлення їх батьківських прав. За рішеннями суду дітям надано правовий статус та влаштовано до закладів соціального захисту та в сім’ї громадян.

З метою реалізації права дітей на сімейне виховання протягом 2018 року за розпорядженнями голови РДА 5 дітей влаштовано в сім’ї опікунів/піклувальників на території району. Усиновлено громадянами України 1 дитину, яка перебувала на первинному обліку служби, вихованця обласного Будинку дитини м. Свалява.  Іноземними громадянами протягом звітного періоду усиновлено 4 вихованців Перечинської ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради.

У Перечинському районі функціонує один дитячий будинок сімейного типу сім’ї Чомоляк, в якому виховуються 6 дітей-вихованців. На території міста Перечин та району створено три прийомні сім’ї, до яких влаштовано за розпорядженнями голови РДА 5 дітей. Батькам-вихователям та прийомним батькам надається юридична та консультативна підтримка, здійснюється соціальний супровід сімей. З метою захисту прав дітей на життя, освіту, охорону здоров’я, духовного розвитку у сім’ї, майнових та житлових прав, відповідно до п. 52 постанови  Кабінету Міністрів України від 24.09.08 № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав дитини”, службою у справах дітей із залученням працівників органів освіти, охорони здоров’я, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, поліції здійснюється контроль за умовами утримання, навчання, виховання дітей, які перебувають під опікою/піклуванням фізичних осіб, прийомних батьків та батьків-вихователів.

На виконання наказу служби у справах дітей облдержадміністрації від 11.08.2018 року №63 “Про організацію проведення у 2018 році  Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок”, в ході якого службою спільно з інспектором ювенальної превенції Перечинського відділення поліції,  відділом освіти, молоді та спорту Перечинської РДА та представниками органів місцевого самоврядування щороку проводиться на території району даний профілактичний захід. Метою є виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять у навчальних закладах району, вжиття заходів для повернення їх до навчання, притягнення до відповідальності батьків або осіб що їх замінюють за неналежне виконання своїх обов’язків. З дітьми та їх батьками проводяться профілактичні бесіди, роз’яснюються  вимоги чинного законодавства про обов’язкову середню освіту. Питання по роботі з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, попередження насильства щодо дітей, щоквартально розглядається на засіданні Координаційної ради у справах дітей при райдержадміністрації.

Робота служби у справах дітей стосовно соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування висвітлюється на Веб – сторінці районної державної адміністрації та засобах масової інформації району.

 

Голова державної адміністрації                                         М. ЛАДОМИРЯК

 

Пузакулич 2 15 01

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту