Про  роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  за 2018 рік

Про хід виконання  Програми “Турбота”  щодо посилення соціального захисту  громадян на 2017-2020 роки (із змінами від  10.10.2017 року, від 20.12.2018 року)
14.11.2019
Про звіт директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Перечинської районної ради Закарпатської області про діяльність за 2019 рік
14.11.2019
Показати всі

Про  роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  за 2018 рік

 

У К Р А Ї Н А

   ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

Закарпатської області

Тридцять сьома  сесія    VІI    скликання

                                                          Р І Ш Е Н Н Я                          проект

 

Від _______ 2019 року                     м.Перечин                    №___________

Про  роботу Перечинського районного

територіального центру соціального

обслуговування (надання соціальних послуг)

 за 2018 рік

 

         Відповідно до статті 43  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши та обговоривши  інформацію директора Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування Янцо І.Т. «Про  роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2018 рік», районна рада вирішила:

 1. 1. Інформацію директора Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування Янцо І.Т. «Про  роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2018 рік», взяти до відома (додається).
 2. Перечинському районному територіальному центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) за 2018 рік ( Янцо І.Т.) надалі забезпечити виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги , визначення  їх індивідуальних  потреб у соціальному  обслуговуванні та якісне надання соціальних послуг громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах  і потребують сторонньої допомоги  у відповідності до критеріїв діяльності суб»єктів, що надають соціальні послуги та обсягах  визначених державними стандартами.
 3. Контроль за виконанням  цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та  постійну комісію районної ради з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді і спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.).

 

Голова ради                                                         М.І. ЛАСКІН

Звіт

про роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2018 рік

 

         Станом на 01.01.2019 року, для належного та якісного забезпечення потреб населення в соціальних послугах, у межах наявних можливостей, при територіальному центрі функціонують два відділення: відділення соціальної допомоги вдома та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Створення (відкриття) нових відділень, об’єднання з іншими суб’єктами, що надають соціальні послуги, передача територіальних центрів ОТГ у звітному році не проводилась.

У першому півріччі територіальним центром, з огляду на наявні можливості закладу та у зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом районного бюджету, припинено з 01.01.2018 року надання послуг їдальнею територіального центру, скорочено штатну чисельність територіального центру на 12 штатних одиниць та ліквідовано Відділення денного перебування. Скорочення штатної чисельності та ліквідація відділення проведені у зв’язку із переходом повноважень до Перечинської об’єднаної територіальної громади і створенням на території ОТГ комунального закладу «Центр надання соціальних послуг». З 01.01.2018 року Перечинський районний територіальний центр втратив повноваження щодо обслуговування населення, яке проживає в населених пунктах, що увійшли до Перечинської ОТГ (місто Перечин, сіл Зарічево, Ворочово, Сімер, Сімерки).

На території населених пунктів, на яких поширюються повноваження територіального центру, громадяни забезпечуються соціально-економічними та послугами догляду вдома. За період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року структурними підрозділами територіального центру виявлено 723 особи, які опинилися в складній життєвій ситуації. Із загальної кількості виявлених громадян обслужені 682 особи, що складає 94 % відсотки ефективності. У 2018 році ефективність роботи територіального центру збільшилася на 2,4 % у порівнянні з показниками 2017 року (91.6 %).

 

Відділення соціальної допомоги вдома

Відповідно до Положення про відділення соціальної допомоги вдома та Державного стандарту догляду вдома, протягом звітного року відділенням виявлено 134 одиноких громадян, не здатних до самообслуговування з яких: 25 — осіб з інвалідністю; 45 — особи віком 80 років і старші; 33 — особи з V групою рухової активності. Середнє навантаження на одного соціального робітника становить 8 осіб. За звітній період соціальними робітниками надано 28455 послуг догляду вдома на безоплатній основі та 455 платних послуг догляду вдома на загальну суму 8,3 тис. грн.

 

 

 

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

За 2018 рік відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужені 670 осіб, що на 19,6 % більше ніж у 2017 році.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є організація роботи з підприємствами, установами, підприємцями району та співпраця з благодійними організаціями. Через відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги протягом 2018 року, завдяки співпраці з благодійними організаціями вдалося додатково залучити надходження в натуральній формі (гуманітарну та благодійну допомогу) на суму 684518,16 гривень, що у 3,9 разів перевищило надходження у 2017 році.

Надходження благодійної допомоги:

– ЗОБФ, Дім Милосердя» м. Ужгород — одягу та взуття б/в на суму 21525,94 грн, продуктові набори — 19773,30 грн; продукти харчування (капуста, буряк) — 20643,75 грн; заморожені обіди — 509510,70грн

– ПАТ «Комінвестбанк» — благодійні кошти в сумі 2000,00 грн (для закупівлі пасхальнихпродуктових наборів);

 • Ужгородське військове лісництво — благодійні кошти в сумі 2000,00 грн (на закупівлю пасхальних продуктових наборів);
 • ЗОБФ «Допомоги вдовам, сиротам, інвалідам» — одягу та взуття б/в на суму 1740,00 грн;
 • ЗОБФ «Братерська допомога словом і ділом» — одягу та взуття б/в на суму 10195,00 грн;
 • БФ «АРМЕНХЕЛП» — одягу та взуття б/в на суму 89004,47 грн;
 • Фізичної особи Русін Ю.А. надійшли пасхальні продуктові набори на суму 5000,00 грн.
 • Фізичними особами — підприємцями Данча О.М. та Когут І.Ю. було надано 100 пасок на суму 3125,00 грн.

Через відділення адресної допомоги у 2018 році надано адресну натуральну допомогу у вигляді :

 • гарячих обідів на загальну суму 3,8 тисячі гривень (отримали 102 громадян);
 • продовольчими товарами забезпечено 345 осіб на суму 65,4 тисячі гривень;
 • ліками, предметами медичного призначення забезпечено 7 громадян на

суму 0,3 тисячі гривень;

– промисловими товарами – 91 особа на суму 103,9 тисячі гривень;

– замороженими обідами щотижня забезпечувались 125 громадян на загальну суму 516,2 тисячі гривень.

Загальна кількість громадян, яким у 2018 році надавалися швацькі послуги за плату становить 44 особи. Сума коштів, що надійшли від надання платних послуг пошиття та ремонту одягу за рік склала 1,8 тисячі гривень.

У звітному році Перечинським районним територіальним центром забезпечено проведення низки заходів, а саме:

– до великодніх свят усіх громадян, які обслуговуються відділенням догляду вдома, забезпечено паскою та продуктовими наборами;

– до Дня людей похилого віку одинокі особи похилого віку отримали миючі засоби;

–  до Міжнародного дня людей з інвалідністю територіальним центром разом із Тур`я- Реметівською та Тур`я – Бистрянською школами організовано концерт на, який було запрошено осіб з інвалідністю. 225 осіб з інвалідністю отримали до Міжнародного дня людей з інвалідністю подарунки;

–  до Різдвяних свят, завдяки співпраці з благодійними організаціями, 200 осіб отримали продуктові набори.

За результатами внутрішнього моніторингу випадків порушень чи недотримання законодавчих та нормативно-правових актів, що регулюють надання соціальних послуг з боку персоналу територіального центру не встановлено. За період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року скарг на неналежне соціальне обслуговування, порушення порядку надання соціальних послуг до територіального центру та вищестоящих організацій не надходило, працівники до дисциплінарної відповідальності не притягались.

Отже, за результатами внутрішнього контролю, Територіальний центр здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

 

Директор                                                                                                    І.ЯНЦО

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту