Про роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2017 рік
21.03.2018
Про стан боротьби із злочинністю, охорони публічного порядку та результати діяльності на території Перечинського району за 12 місяців 2017 року
21.03.2018
Показати всі

Про результати діяльності місцевої прокуратури на території Перечинського району за 2017 рік

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Двадцять третя  сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

 16.03.2018                             м.Перечин                                    №     383

 

 

Про     результати  діяльності  місцевої

прокуратури на території Перечинського

району за 2017 рік

 

 

Відповідно до  статті 43 Закону України   «Про місцеве самоврядування в Україні»,  заслухавши  інформацію   Кириленко Д.П., керівника  Ужгородської місцевої прокуратури   «Про  результати діяльності місцевої прокуратури  на території  Перечинського району за  2017 рік», районна рада вирішила:

  1. Інформацію  Кириленко Д.П., керівника  Ужгородської місцевої прокуратури   «Про  результати  діяльності  місцевої прокуратури на території  Перечинського району  за  2017 рік »,  взяти до відома (додається).

 

 

Голова ради                                                                                  М.І.Ласкін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про результати діяльності місцевої прокуратури

на території  Перечинського району у 2017 році

 

В умовах законодавчих змін та реформування правоохоронної системи держави місцевою прокуратурою в межах повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», упродовж 2017 року вживались організаційно-практичні заходи щодо забезпечення законності на території району.

Основні зусилля спрямовувались на підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, розкриття кримінальних правопорушень, боротьбу з корупцією.

 

І. Загальна характеристика злочинності на території району,

стану досудового розслідування

 

Задля підвищення ефективності протидії злочинності в районі передусім використовувались координаційні повноваження прокурора.

Видано наказ про утворення постійно діючої робочої групи з питань підготовки та проведення координаційних нарад, до складу якої включено заступників керівників піднаглядних правоохоронних органів.

Під головуванням керівника місцевої прокуратури проведено 2 координаційні наради за участі керівників правоохоронних органів територіальної юрисдикції Ужгородської місцевої прокуратури про стан протидії злочинності на територіях міста Ужгород, Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів, за наслідками яких схвалено спільні узгоджені заходи щодо активізації та підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів по боротьбі зі злочинністю, окремими її формами, насамперед, з корупцією і на визначених сьогоденням пріоритетних напрямках, які на даний час виконано.

З метою підвищення ефективності та координації діяльності правоохоронних органів району у сфері боротьби зі злочинністю спільними наказами керівників правоохоронних органів утворено 5 спільних міжвідомчих робочих груп щодо протидії, виявлення, розкриття, документування і досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері земельних відносин, державної і комунальної власності, лісовій та бюджетній сфері; злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участі; пов’язаних із незаконним поводженням зі зброєю, контрабандою такої, а також у кримінальних провадженнях, розпочатих за зверненнями          Ступак Л.В., Пересоляка О.С., членів громадської організації СНК «Чоп».

До складу цих груп включено прокурорських працівників та працівників піднаглядних територіальних органів поліції.

Однак, незважаючи на вжиті місцевою прокуратурою і правоохоронними органами організаційно-практичні та координаційні заходи, минулого року рівень злочинності на 10 тис. населення збільшився на 5,1% і склав 94,4 проти 88,9 по області.

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень (без урахування минулих років) за повідомленнями про підозру71,6% та за остаточними результатами досудового розслідування – 67,7%.

Крім цього, упродовж 2017 року зареєстровано 504 кримінальні правопорушення, з яких обліковано особливо тяжких злочинів – 10, тяжких злочинів – 78, середньої тяжкості – 97, невеликої тяжкості – 117.

Завдяки належному здійсненню процесуального керівництва оперативними працівниками прокуратури, слідчим відділом поліції закінчено 416 кримінальних проваджень.

Направлено до суду з обвинувальним актом 127 кримінальних проваджень (у 2016 році – 99), в тому числі з угодами про примирення – 10 (8), з угодами про визнання винуватості – 13 (6); закрито 288  кримінальних проваджень, зупинено – 14.

Із указаної кількості скерованих до суду кримінальних проваджень 22 – у бюджетній системі.

У ході досудового розслідування відшкодовано 733 тис. грн. заподіяних злочинами збитків.

Прокурорами місцевої прокуратури погоджено та подано до суду 26 клопотань про застосування запобіжних заходів, з яких 10 – про тримання під вартою, 8 – про домашній арешт та 7 – про особисте зобов’язання.

Окрім того, прокурорами погоджено 31 клопотання слідчих про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а 2 такі рішення прийнято самостійно прокурором. У 10 випадках результати цих заходів використано у доказуванні.

При здійсненні нагляду за додержанням законів під час досудового розслідування, у тому числі у формі процесуального керівництва, прокурорами місцевої прокуратури надано 85 письмових вказівок, скасовано 18 незаконних постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 1 вчинене кримінальне правопорушення, приховане від обліку, яке надіслано до суду.

За результатами здійснення нагляду за додержанням законів під час досудового розслідування місцевою прокуратурою скеровано до ГУНП в Закарпатській області понад 17 листів про усунення виявлених порушень під час розгляду заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та здійснення досудового розслідування.

Незважаючи на вжиті місцевою прокуратурою заходи, в окремих питаннях боротьби зі злочинністю наявні недоліки і прорахунки, через що робота правоохоронних органів щодо зміцнення законності та профілактики окремих категорій кримінальних правопорушень потребує покращання.

Указані питання найближчим часом будуть розглянуті на координаційній нараді керівників правоохоронних органів територіальної юрисдикції місцевої прокуратури.

 

ІІ. Стан підтримання публічного обвинувачення в суді

 

Виходячи з конституційних повноважень органів прокуратури, основні зусилля прокуратури спрямовувались на те, щоб результати судового розгляду кримінальних проваджень сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави. Відтак, вживалися організаційні та практичні заходи до підвищення якості підтримання публічного обвинувачення в суді.

Прокурорами підтримано публічне обвинувачення у 145 кримінальних провадженнях, 51 з яких розглянуто судом з ухваленням обвинувальних вироків, з яких 1 вирок ухвалено на підставі угоди.

У 23 випадках прийнято участь у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироків.

Рівень апеляційного реагування на вироки судів у кримінальних провадженнях складає 100 %.

 

ІІІ. Діяльність у сфері протидії корупції

Прокуратурою вживались заходи, спрямовані на ефективне застосування антикорупційного законодавства.

У 2017 році місцевою прокуратурою внесено 4 подання в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» про притягнення до дисциплінарної відповідальності службових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування за невжиття заходів щодо протидії корупції та          недостовірні показники в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

 

ІV. Стан представництва інтересів громадян та держави в суді

 

Торік в цілому підвищено результативність представництва, ефективності застосування прокурорами представницьких засобів реагування на усунення порушень закону у різних сферах суспільних відносин.

З метою захисту прав громадян та інтересів держави активно застосовувалися заходи представницького характеру у всіх видах судочинства. На захист інтересів держави пред’явлено  позовів на загальну суму 994 тис.грн., з них на 464 тис.грн. – в сфері земельних відносин, на суму 146 тис.грн. – до бюджету, 47 тис.грн. – з питань захисту інтересів дітей, 16 тис.грн. – з питань державної та комунальної власності.

Судами задоволено 11 позовів місцевої прокуратури на суму 1 млн. 7 тис.грн. Упродовж звітного року набрали законної сили рішення судів на суму 706 тис.грн. Сума, на яку реально виконано рішення судів, складає 545 тис.грн.

Місцевою прокуратурою розпочато 1 кримінальне провадження у бюджетній системі.

В порядку відомчого контролю на підставі ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» подано 1 скаргу на дії державних виконавців.

Також, проведено 1 спільну оперативну нараду з територіальними відділами ДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 22 квітня 2017 року №21 «Про стан примусового виконання судових рішень за позовами прокуратури».

 

  1. Стан організації діяльності щодо захисту прав і свобод дітей

 

Захист прав і свобод дітей визначено одним з пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури.

У 2017 році заявлено позовів даної категорії на загальну суму 47 тис.грн., з них задоволено судом 3 позови на суму 64 тис.грн.

На виконанні перебуває сума на 88 тис. грн. Станом на 31.12.2017 в загальному виконано – 27 тис. грн.

 

VІ. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні заходів примусового характеру

 

Прокуратурою вживалися заходи по підвищенню якості та результативності наглядової діяльності щодо додержання законодавства при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру.

На усунення виявлених порушень вимог закону на цьому напрямку внесено 6 документів прокурорського реагування, скасовано 1 незаконний акт, а саме:

при виконанні судових рішень у кримінальних справах внесено 1 документ прокурорського реагування (розглянуто, задоволено);

при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 2 документи прокурорського реагування (розглянуто, задоволено);

при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення внесено 3 документи прокурорського реагування (розглянуто, задоволено, скасовано 1 незаконний акт.

 

 

VІІ. Стан організації роботи з розгляду і вирішення звернень

та особистого прийому, а також дотримання вимог Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

 

Упродовж 2017 року до прокуратури надійшло 64 звернень, з яких 34 скеровано за належністю до інших органів. По суті вирішено 30 звернень.

Основну частину звернень становили – з питань досудового розслідування – 22, з них від учасників кримінального провадження – 20.

Упродовж 2017 року до місцевої прокуратури інформаційні запити від мешканців району не надходили.

Загалом, на особистому прийомі прийнято 26 громадян.

 

VІІІ. Висвітлення діяльності місцевої прокуратури

 

З метою підвищення у суспільстві авторитету та довіри до органів прокуратури результати прокурорсько-слідчої діяльності, які реально вплинули на поновлення прав громадян та захист інтересів держави, систематично висвітлювалися у засобах масової інформації, з якими налагоджено ефективну взаємодію, громадськість об’єктивно інформувалася про стан законності та правопорядку і заходи до їх зміцнення.

Минулого року працівниками прокуратури здійснено 34 виступи у засобах масової інформації, у тому числі 8 – у друкованих ЗМІ, 12 – в електронних ЗМІ, 12 – в інтернет-виданнях, підготовлено 2 інформації в органи влади.

 

Про наведене інформую відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру».

 

 

 

Виконувач обов’язків керівника

місцевої прокуратури

старший радник юстиції                                                                         В. Кузан

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту