Про Програму економічного і соціального розвитку Перечинського району на 2018 рік
27.12.2017
Про Програму підтримки і розвитку місцевого самоврядування на 2018-2019 роки
27.12.2017
Показати всі

Про районну Програму розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в районі на 2018 – 2022 роки

 

 

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Двадцять друга   сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

21.12.2017                              м.Перечин                                    №      364

    

 

Про районну Програму розвитку

та вдосконалення нефрологічної служби

в районі на 2018 – 2022 роки

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  з метою поліпшення якості лікування хворих з незворотнім ураженням нирок шляхом забезпечення їх необхідними медичними препаратами, що значно покращить ефективність сеансів діалізу із застосуванням апаратів «штучна нирка» та якості диспансерного нагляду за реципієнтами ниркових трансплантатів, районна рада вирішила:

 

1.Затвердити районну Програму розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в районі на 2018-2022 роки» (далі-Програма), що додається.

2.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Керецман Л.В.) передбачити асигнування на фінансування Програми.

 

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та постійну комісію районної ради з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді і спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.).

 

 

Голова ради                                                                            М.І.Ласкін           

 

                         

                       ЗАТВЕРДЖЕНО

         Рішення районної ради                                                                                  21.12.2017 № 364                                                                                                                                                                                                                                                           

Районна Програма розвитку та вдосконалення нефрологічної

служби в районі на 2018-2022 роки

 

  1. Загальні положення

Програма розроблена на виконання обласної Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням  сесії Закарпатської обласної ради  від 22.12.2015 р.
№ 85.

У Перечинському районі станом на 01 листопада 2017 року на диспансерному обліку перебувають 5 хворих з незворотнім ураженням нирок з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності, яким необхідно проводити замісну терапію в центрі нефрології діалізу на базі Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака. Всі хворі в обов’язковому порядку мають отримувати дороговартісні медичні препарати для базисної терапії та терапії супроводу, які відновлюють еритропоез.

Виходячи з високої вартості медичних препаратів супроводу хворим з хронічною нирковою недостатністю термінального ступеня без належних видатків та стабільного фінансування є неможливим, що і пояснює необхідність розробки та запровадження такої програми

Програма розроблена для забезпечення в районі можливостей адекватного надання безкоштовного постдіалізного лікування приреченими

 

  1. Мета Програми

 

Поліпшення якості лікування  хворих з незворотнім ураженням нирок шляхом забезпечення їх необхідними медичними препаратами, що значно покращить ефективність сеансів діалізу із застосуванням “штучна нирка” та покращення якості диспансерного нагляду за реципієнтами ниркових трансплантатів.

  1. 3. Основні завдання Програми:

 

удосконалення організаційних основ нефрологічної служби в районі у забезпеченні хворих  медичними препаратами для базисної терапії і супроводу ;

забезпечення на сучасному рівні можливостей диспансерного нагляду, лікування та реабілітації реципієнтів ниркових трансплантатів;

 

 

  1. Фінансове забезпечення

 

Фінансування заходів Програми здійснюється в установленому законодавством порядку за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством (додаток 2 до Програми).

 

  1. Очікувані результати:

 

підвищити доступність та покращити якість надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, що дозволить забезпечити відповідну медичну і соціальну реабілітацію хворих на хронічну ниркову недостатність, поліпшити якість життя пацієнтів, знизити рівень інвалідизації та смертності нефрологічних хворих;

знизити захворюваність на хвороби сечової системи шляхом їх первинної профілактики;

постійно оновлювати дані національного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок;

підвищити рівень інформованості населення щодо профілактики та раннього виявлення захворювань нирок.

 

  1. 6. Заходи, строки та етапи виконання Програми

 

Заходи, строки та етапи виконання Програми наведено у додатку 3 до Програми.

  1. Контроль за виконання заходів Програми

 

Організаційне забезпечення виконання Програми здійснює сектор охорони здоров’я Перечинської  районної державної адміністрації.

Координація заходів, передбачених Програмою, покладається на сектор охорони здоров’я районної державної адміністрації.

Контроль за реалізацією заходів, передбачених Програмою, здійснюватиметься у межах компетенції сектору охорони здоров’я районної державної адміністрації.

Відповідальний виконавець до 25 січня наступного року подає до сектору охорони здоров’я звіт про виконання програми за попередній рік згідно встановленої форми.

 

 

 

 

 

 

Додаток 1 

до Програми

 Паспорт

Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби  в районі на 2018 – 2022 роки

1. Ініціатор розроблення Програми Районна державна адміністрація
2. Підстава для розроблення Програми Обласна Програма розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016-2020 роки, затверджена рішенням сесії обласної ради від 22.12.2015 року, спільний наказ Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України від 11.05.2011                № 280/44 “Про затвердження стандарту та уніфікованих клінічних протоколів надання медичної допомоги зі спеціальності “нефрологія”.
3. Розробник Програми Сектор охорони здоров’я Перечинської районної державної адміністрації
4. Відповідальні виконавці Програми Сектор охорони здоров’я Перечинської районної державної адміністрації, Перечинська центральна районна лікарня

 

5. Учасники Програми Сектор охорони здоров’я Перечинської районної державної адміністрації, Перечинська центральна районна лікарня, КЗ “Перечинський районний центр первинно медико-санітарної допомоги”

 

6. Термін реалізації Програми 2018 – 2022 роки

     Заступник голови ради                                                  М.М.Петрішко

 

Додаток 2

до Програми

 

 

Фінансове забезпечення заходів районної Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в районі на 2018-2022 роки

(тис.грн)

Джерела фінансування Загальний обсяг (тис.грн.) З них за роками :
2018 2019 2020 2021 2022
Держаний бюджет            
Обласний бюджет            
Місцеві бюджети 2340,0 450,0 460,0 470,0 480,0 480,0
Всього: 2340,0 450,0 460,0 470,0 480,0 480,0

 

 

     Заступник голови ради                                                  М.М.Петрішко

 


Додаток 3

до Програми

Заходи

 районної Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в районі на 2018-2022 роки

 

№ з/п Назва заходу Термін виконання Відповідальні за виконання Джерела фінансування Загальний обсяг (тис.грн.) З них за роками:
2018 2019 2020 2021 2022
 Придбання витратних матеріалів
1. Придбання медикаментів для базисної терапії і супроводу Протягом 2018-2022 років Сектор охорони здоров’я райдержадміністрації, Перечинська центральна районна   лікарня Усього: 2340,0 450,0 460,0 470,0 480,0 480,0
у тому числі кошти:            
державного бюджету            
обласного бюджету            
місцевих бюджетів 2340,0 450,0 460,0 470,0 480,0 480,0

 

                          Заступник голови ради                                                                           М.М.Петрішко

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

до районної Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби

в  районі на 2018 – 2022 роки

 

 

Дана програма спрямована на поліпшення якості лікування  хворих з незворотнім ураженням нирок шляхом забезпечення їх необхідними медичними препаратами , що значно покращить ефективність сеансів діалізу із застосуванням «штучна нирка» та покращення якості диспансерного нагляду за реципієнтами ниркових трансплантатів.

Програма передбачає підвищення доступності та покращення якості надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, що дозволить забезпечити відповідну медичну і соціальну реабілітацію хворих на хронічну ниркову недостатність, поліпшити якість життя пацієнтів, знизити рівень інвалідизації та смертності нефрологічних хворих. Знизити захворюваність на хвороби сечової системи шляхом їх первинної профілактики. Постійно оновлювати дані національного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок. Підвищити рівень інформованості населення щодо профілактики та раннього виявлення захворювань нирок.

Вирішення вище викладеного завдання можливе при комплексних підходах до їх розв’язання шляхом реалізації наявної районної Програми із залученням додаткового фінансування з районного бюджету.

 

 

 

Зав.сектору                                                                                   І.С.Гавриляк

Comments are closed.

Перейти до вмісту