Про районну Програму розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в районі на 2018 – 2022 роки
27.12.2017
Про Програму надання депутатами Перечинської районної ради Закарпатської області матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення Перечинського району в 2018 році
27.12.2017
Показати всі

Про Програму підтримки і розвитку місцевого самоврядування на 2018-2019 роки

 

 

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Двадцять друга   сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

21.12.2017                              м.Перечин                                    №      365

 

 

Про Програму підтримки і розвитку

місцевого самоврядування

на 2018-2019 роки

 

Відповідно до   статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши та обговоривши Програму підтримки і розвитку місцевого самоврядування на 2018-2019 роки, районна рада вирішила:

 

1.Затвердити Програму підтримки і розвитку місцевого самоврядування на 2018-2019 роки  (далі- Програма), що  додається .

2.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Керецман Л.В.) передбачити асигнування для здійснення заходів Програми .

3.Рекомендувати місцевим радам району розробити і затвердити відповідні програми підтримки і розвитку місцевого самоврядування.

 1. 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної ради Петрішко М.М. та постійну комісію районної ради з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів, контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики (Крупчинський  Б.Ю.).

 

 

 

Голова ради                                                                              М.І. Ласкін

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                             рішення  районної ради

                                                                                            21.12.2017 №  365

 

 

Програма

підтримки і розвитку місцевого самоврядування на 2018-2019 роки

 

 1. Загальні положення

 

Програма підтримки та розвитку місцевого самоврядування розроблена відповідно до положень Конституції України, Указу Президента України від 30.08.2001 р. № 749/2001 “Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні” і спрямована на забезпечення подальшого розвитку місцевого самоврядування, зміцнення його організаційних, правових, матеріально-фінансових, інформаційних засад.

 

 1. Мета Програми.

Забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування району, яка визначається Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”;

– зміцнення засад громадянського суспільства, розвиток демократії;

– удосконалення правових засад місцевого самоврядування, підготовка кадрів для роботи в органах місцевого самоврядування та підвищення їх кваліфікації;

– зміцнення матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування;

– розвиток ініціативи населення у вирішенні питань місцевого значення;

– проведення культурно-масових заходів в органах місцевого самоврядування району;

– співпраця органів місцевого самоврядування з асоціаціями, міжнародними організаціями та фондами з питань місцевого самоврядування.

 

 1. Основні завдання Програми

 

Основними завданнями Програми є:

– сприяння формуванню економічно достатніх територіальних громад;

– надання науково-методичної допомоги органам місцевого самоврядування;

– підвищення професійного рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування, забезпечення підготовки кадрів для цих органів;

– проведення просвітницької діяльності з питань розвитку місцевого самовряду­вання та розв’язання проблем у цій сфері;

– поліпшення взаємодії асоціацій та інших об’єднань органів місцевого самоврядування з органами виконавчої влади;

– співробітництво органів місцевого самоврядування району з органами місцевого самоврядування та місцевої влади України та сусідніх країн;

– проведення наукових досліджень з проблемних питань місцевого самоврядування

– створення належних умов для реалізації територіальними громадами та органами місцевого самоврядування прав та повноважень, визначених Конституцією та законами України;

– залучення громадських організацій, наукових установ, вчених, жителів населених пунктів району до процесів розвитку місцевого самоврядування;

– вивчення, аналіз, узагальнення і впровадження кращого досвіду роботи органів місцевого самоврядування;

– забезпечення депутатів, посадових осіб місцевих рад інформаційно-довідковими матеріалами;

– забезпечення належних умов для повноцінного виконання депутатами районної ради своїх повноважень, їх роботи у постійних комісіях та пленарних засіданнях ради.

– забезпечення підготовки і відзначення в районі та територіальних громадах Дня місцевого самоврядування, Дня Конституції України , Дня незалежності України та інших визначних свят з нагородженням грамотами, квітами та цінними подарунками кращих активістів і ветеранів органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб.

 

 1. Основні заходи Програми

 

Програмою передбачено такі основні заходи:

 1. Розроблення рекомендацій, які сприяли б оптимізації структур органів місцевого самоврядування, ефективному управлінню бюджетними процесами, комунальною власністю, місцевим господарством у цілому, комплексному соціально-економічному розвитку населених пунктів району, належній взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 2. Організація та проведення:

– Дня Конституції України, Дня незалежності України та Дня місцевого самоврядування;

– Днів  пам’яті та скорботи, інших визначних дат в Україні;

– виставок-ярмарків, конкурсів;

– науково-практичних конференцій;

– круглих столів;

– навчань, семінарів, днів депутата;

– семінарів, навчань голів і секретарів місцевих рад району,

– голів постійних комісій районної, міської і сільських рад;

– пленарних засідань ради.

 1. Підготовка кадрів для роботи в органах місцевого самоврядування їх перепідготовка та підвищення кваліфікації.

4.Виготовлення фотографій депутатів районної ради та розміщення їх на стенді, оновлення інформаційних стендів районної ради, виготовлення довідників депутатам районної ради.

5.Придбання канцтоварів, тиражування та доведення до територіальних громад району:

– друкованої та книжної продукції з проблем місцевого самоврядування, організації комунального господарства, тощо;

– рішень обласної та районної рад;

         – нормативних актів та інструктивних матеріалів з питань місцевого самоврядування;

 1. Підготовка і розмноження інформаційно-довідкових матеріалів на допомогу депутатам районної ради, головам та секретарям місцевих рад.

7.Виготовлення та подання матеріалів з питань місцевого самоврядування для трансляції на місцевих каналах кабельного телебачення району.

8.Придбання квітів та сувенірної  продукції  нагородженим до знаменних дат.

9.Придбання вінків для покладання біля пам’ятника загиблим воїнам у Великій вітчизняній війні та свічок до Дня пам’яті жертвам голодомору.

10.Обмін робочими делегаціями по вивченню кращого досвіду організаційно-масової роботи органів місцевого самоврядування споріднених районів області та інших регіонів України (візити робочих делегацій району в інші райони та області України, організація та прийом делегацій з інших районів та областей України та зарубіжних країн;

11.Співробітництво органів місцевого самоврядування та інших об’єднань з органами місцевого самоврядування іноземних держав (міст побратимів, проведення днів добросусідства, фестивалів, культурно-мистецьких заходів, тощо), їх асоціаціями, відповідними міжнародними організаціями та фондами з питань розвитку місцевого самоврядування та сплата річного членського внеску в асоціацію.

12.Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради.

13.Забезпечення достатнього фінансування видатків для здійснення депутатських повноважень депутатами районної ради відповідно до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.

14.Висвітлення в засобах масової інформації діяльності районної ради.

 

 1. Фінансове забезпечення виконання Програми

 

Реалізація заходів Програми здійснюється відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, Бюджетного кодексу України.

Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету, а також із залученням інших джерел, не заборонених чинними законодавством. Необхідна сума коштів для виконання Програми щорічно складає 100 тис.грн.

 

 

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

 

1.Назва: Програма підтримки і розвитку місцевого самоврядування на 2018-2019 роки.

2.Підстава для розроблення : пункт 16 частина 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

3.Мета програми : полягає в забезпеченні діяльності органів місцевого самоврядування району, яка визначається Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад»

4.Початок : Січень 2018 року, закінчення : Грудень 2019 року.

5.Етапи виконання : В два етапи протягом двох років.

 1. Загальні обсяги фінансування , в тому числі : Видатки районного бюджету у сумі 200 тис.грн.

7.Очікувані результати виконання (стисло викладена загальна характеристика очікуваних результатів):Зміцнення засад громадянського суспільства,розвиток демократії, удосконалення правових засад місцевого самоврядування, підготовка кадрів для роботи в органах місцевого самоврядування та підвищення їх кваліфікації, зміцнення матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування. Розвиток ініціативи населення у вирішення питань місцевого значення,проведення культурно-масових заходів в органах місцевого самоврядування району та співпраця органів  місцевого самоврядування з асоціаціями,міжнародними організаціями та фондами з питань місцевого самоврядування.

8.Контроль за виконанням (орган ,уповноважений здійснювати контроль за виконанням, строки проведення звітності): Районна рада.

 

 

                                                                                  

                                                                                                 Додаток 1

до Програми

 

 

Орієнтовні обсяги та джерела фінансування

Програми

                                                                                                                                                                      (тис.грн.)

  Обсяг фінансування,

всього

За роками виконання
2018 р. 2019 р.
Районний бюджет 200,0 100,0 100,00
ВСЬОГО: 200,0 100,0 100,00

 

 

 

 

 

Заступник голови ради                                                            М.М.Петрішко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

До Програми

ПЕРЕЛІК

заходів і завдань Програми

                                                                                                          (тис.грн.)

Найменування заходу Відпо-відаль-ні  за вико-

нання

Строки вико

нан

ня

Орієнтовні обсяги

фінансування

Всього
Загальний обсяг 2018 р. Загальний обсяг 2019 р.
Надання науково-методичної допомоги органам місцевого самоврядування, підвищення професійного рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування, забезпечення підготовки кадрів для цих органів, проведення просвітницької діяльності з питань розвитку місцевого самоврядування та розв’язання проблем у цій сфері,поліпшення взаємодії асоціацій та інших об’єднань органів місцевого самоврядування з органами влади, співробітництво органів місцевого самоврядування району з органами місцевого самоврядування та місцевої влади України та сусідніх країн, залучення громадських організацій,жителів населених пунктів району до процесів розвитку місцевого самоврядування,забезпечення депутатів,посадових осіб місцевих рад інформаційно-довідковими матеріалами, забезпечення підготовки і відзначення в районі та територіальних громадах Дня місцевого самоврядування,Дня Конституції України, Дня незалежності України та  інших визначних свят з нагородженням грамотами,квітами та цінними подарунками кращих активістів і ветеранів органів місцевого самоврядування ,їх посадових і службових осіб, висвітлення в засобах масової інформації діяльності районної ради Перечинська районна рада Протя-гом 2018- 2019 років Кошти

район-ного

бюджету

100,0 Кошти районного бюджету 100,0 200,0
Разом       100,0   100,0 200,0
               

 

 

 

 

 

Заступник голови ради                                                     М.М.Петрішко

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту