Про стан надання медичної допомоги Перечинською ЦРЛ
14.08.2019
Про хід виконання районної цільової Програми Власний дім на 2016-2020 роки
14.08.2019

Про хід виконання районної Програми “Цукровий та нецукровий діабет”

36 сесія   УІІ    скликання

РІШЕННЯ ПРОЕКТ

Від____________№ ____________

м. Перечин

Про хід виконання районної Програми

Цукровий та нецукровий діабет на

2016-2020 роки (із змінами від 31.03.2016 року,

від 14.06.2018 року)

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши та обговоривши інформацію в.о.начальника відділу  охорони здоров’я районної державної адміністрації Зикової С.І. «Про хід виконання  районної Програми «Цукровий та нецукровий діабет  на 2016 – 2020 роки» (із змінами від 31.03.2016 року , від 14.06.2018 року), затвердженої рішенням районної ради від 24.12.2015 року № 20  , районна рада вирішила :

1. Інформацію в.о.начальника відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації Зикової С.І. «Про хід виконання районної Програми «Цукровий та нецукровий діабет на 2016 – 2020 роки» (із змінами від 31.03.2016 року, від 14.06.2018 року ),  затвердженої рішенням районної ради від 24.12.2015 року № 20, прийняти до уваги (додається).
  2. Відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації (Зикова С.І.) контролювати та підвищувати ефективність заходів Програми щодо поліпшення якості життя пільгової категорії населення району.
  3. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Керецман Л.В.) вишукати можливість для фінансового забезпечення Програми.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та постійні комісії районної ради: з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров”я, культури, молоді і спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації, (Шеян Ю.Ю.) та з питань економічної реформи, планування , бюджету, фінансів, контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики, (Крупчинський Б.Ю.).

Голова ради                                                                                            М. І .Ласкін

ДОВІДКА

Про хід виконання районної Програми  «Цукровий  та нецукровий діабет

на 2016-2020 роки»

Районна  Програма «Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2020 роки» затверджена рішенням сесії районної ради від  24.12.2015 року № 20.

Основною метою програми є раннє виявлення хворих на цукровий та нецукровий діабет, профілактика та зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби, що призводить до інвалідності та смерті, збереження працездатності і збільшення тривалості життя хворих.

Фінансування заходів Програми Цукровий та нецукровий діабет на    2016-2020 роки здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Передбачений обсяг фінансування для виконання заходів районної Програми у 2019 році становить 323,0 тис. гривень. Станом на 01 серпня 2019 року із місцевого бюджету  на виконання заходів даної Програми  виділено 110,0 тис.грн. (76 тис.грн. із районного бюджету для відшкодування вартості препаратів інсуліну для інсулінозалежних хворих, 4,0 тис.грн. на медикаментозне забезпечення хворих з нецукровим діабетом, 30 тис. грн. трансфер на відшкодування вартості препаратів інсуліну із міського бюджету) У 2018 році згідно заходів районної Програми було передбачено фінансування у розмірі 306,0 тис. гривень. Виділено за 2018 рік з місцевого бюджету 154,5 тис.грн ( 104,5 тис. грн. із районного бюджету для відшкодування вартості препаратів інсуліну для інсулінозалежних хворих та 50,0 тис. грн трансфер на відшкодування вартості препаратів інсуліну із міського бюджету).

Для закупки тест смужок для інсулінозалежних дітей, для контролю рівня цукру в крові (цукровий діабет тип І), у 2019 році було виділено                     30,0 тис. гривень, у 2018 році 15,0 тис. гривень.

Згідно заходів Національної Програми «Цукровий та нецукровий діабет» з 2001 року в районі створено реєстр хворих на цукровий діабет тип І (інсулінозалежний) та з 2007 року хворих на цукровий діабет тип ІІ («СИНАДІАБ»).

Хворі на цукровий діабет ІІ типу забезпечуються цукрознижуючими препаратами по Урядовій програмі «Доступні ліки».

В Перечинському районі на диспансерному обліку в районного ендокринолога перебуває 165 інсулінозалежних хворих дорослих та дітей,  із них на території Перечинської ОТГ проживає 76 дорослих ( Перечин- 43, Зарічево- 20, Сімер- 9, Сімерки- 2, Ворочево- 2) та 5 дітей ( Перечин- 4, Зарічево- 1).

У 2019 році для відшкодування вартості препаратів інсуліну для інсулінозалежних хворих, які знаходяться на диспансерному обліку у районного ендокринолога та районного педіатра, та занесені в єдиний реєстр інсулінозалежних пацієнтів (ЦД тип І) із державного бюджету, було виділено 704,4 тис. гривень. У 2018 році для забезпечення даної програми із державного бюджету було виділено 749,9 тис.грн.

Проблемним питання в районі залишається незабезпеченість  інсулінозалежних пацієнтів препаратами інсуліну із за недостатнього фінансування, незабезпечена потреба у коштах до кінця 2019 року становить 359,6 тис. гривень.

В.о. начальника відділу                                                                   С. ЗИКОВА