УКРАЇНА
ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА
сесія скликання
РІШЕННЯ проект
Від____________ м.Перечин № ____
Про хід виконання районної Програми боротьби
з онкологічними захворюваннями на період до
2021 року( із змінами від 14.06.2018 року)
Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши та обговоривши інформацію директора комунального некомерційного підприємства «Перечинська районна лікарня» перечинської районної ради Закарпатської області Данилаш В.В. про виконання районної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року( із змінами від 14.06.2018 року), районна рада вирішила:
Голова ради Михайло ЛАСКІН
Довідка
Про хід виконання районної Програми боротьби з онкологічними
захворюваннями на періоддо 2021 року
( із змінами від 14.06.2018 року)
Районна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року» затверджена рішенням сесії районної ради від 23 березня 2017 року № 255( із змінами від 14.06.2018 року).
Основною метою програми є підвищення ефективності заходів щодо профілактики, раннього виявлення та лікування онкологічних хворих, зниження смертності, створення умов для поліпшення якості життя онкологічних хворих.
Фінансове забезпечення програми проводиться за рахунок районного бюджету. У 2019 році по даній Програмі було заплановано 200 тис. грн., виділено із районного бюджету 110,0 тис. грн., використано 106,0 тис. грн. або 96 відсотків для медикаментозного забезпечення онкохворих. У 2018 році виділено 60,0 тис. грн. використано 60,0 тис. грн. або 100 відсотків.
В межах виконання заходів Програми сформовані групи ризику по онкозахворюваності з метою оздоровлення, та своєчасного лікування. Забезпечено раннє виявлення злоякісних пухлин шляхом профілактичних оглядів населення. За звітний період виявлено профілактично 29,8 відсотки онкохворих пацієнтів, у порівнянні з 2018 роком 18,7 відсотки. Огляд чоловіків проводиться хірургом поліклініки. За звітний період оглянуто 410 чоловіків у порівнянні з 2018 роком 520 чоловік. Активну профілактичну роботу проводять сімейні лікарі при первинному огляді хворих на прийомі в поліклініці і на дому. Оглядається шкіра, грудні залози, ротова порожнина. При підозрі на онкопатологію хворі обов’язково скеровуються до районного онколога. За звітний період взято на диспансерний онкооблік районним онкологом 67 хворий , у 2018 році 91 хворих. З 1-2стадією діагностовано онкопатологію у 55,2 відсотки хворих , у 2018 році 36,3 відсотки. Питома вага злоякісних новоутворень в 3 стадії складає 17,2 відсотків. Питома вага злоякісних новоутворень в 4 стадії складає 23,5 відсотки, у 2018 році 20,9 відсотки. Спостерігається ріст пізньої діагностики раку ротової порожнини, раку молочної залози. При розгляді причин встановлено: пізнє звертання до лікаря, халатне ставлення до свого здоров’я, вживання алкоголю, відсутність активної диспансеризації (огляду на дому) населення сімейними лікарями. Охоплення скринінговим цитологічним обстеженням жінок становить 54,4 відсотки (2018 рік -52,1 відсотки). Дообстежено і проліковано 44 хвора (92,0 відсотків) з передраковими станами.
Також в районі проводиться обстеження жінок групи ризику на визначення вірусу папіломи людини. Обстежено 227 жінка, у 2018 році 31 жінка.
Смертність від онкопатології в районі складає 155,80 на 100 тисяч населення (2018 році -192,5 на 100 тисяч населення). Дорічна летальність складає 35,1 відсотків, у 2017 році – 32 відсотки.
Санітарно-просвітня робота серед населення проводиться лікарями всіх профілів методом протиракової пропаганди: лекції, розмови, статті в газеті. Проблема зростання занедбаних випадків на злоякісні новоутворення актуальна для Перечинського району. Для профілактики зростання захворюваності, смертності та інвалідизації від злоякісних захворювань проводяться лекційні заняття з лікарями та медичними сестрами сімейних дільниць. Охоплено тематику онкопатології практично усіх локалізацій (злоякісні новоутворення шкіри, травного тракту, легенів, грудної залози, лімфатичних вузлів). З метою підвищення уваги мешканців району до раннього виявлення онкопатології, збільшення звертання населення для проходження профілактичних онкопрофоглядів регулярно проводяться бесіди. Періодично готуються інформаційно – просвітницькі матеріали з питань профілактики раку.
Забезпечено підвищення кваліфікації медичних кадрів з питань онкології. Пройшли курси удосконалення на факультеті післядипломної освіти (ФПО) – 8 лікарів та 22 медичних сестер.
Щомісячно проводиться аналіз рейтингових показників, які характеризують якість роботи онкологічної служби в районі. Забезпечено спрямування всіх первинних онкологічних хворих в обласні спеціалізовані заклади. За 2019 рік проконсультовано в Закарпатському обласному клінічному онкологічному диспансері (ЗОКОД) – 102 хворі. Підтверджено рак у 67 хворих.
Симптоматичне лікування онкохворих проводиться за рахунок районної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року, а також медикаментів стаціонару. Проліковано 35 хворих, які отримали симптоматичну терапію. Наявна співпраця з громадськими організаціями. Онкологічним хворим з патологією молочної залози видаються протези молочної залози з ліфами. Хворі з колостомою отримують калоприймачі безкоштовно.
ВИСНОВКИ
– Фінансове забезпечення Програми недостатнє:
– Відсутня апаратура необхідна для діагностики онкологічної патології (колоноскоп, мамограф, фіброгастродуоденоскоп (ФГДС);
– низька ефективність та якість профілактичних оглядів населення;
Директор Василина ДАНИЛАШ