Про інформацію Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліціїГоловного управління Національної поліціїу Закарпатській області  про стан       боротьби із злочинністю, охорони       громадського порядку та результати  діяльності на території  району за 2018 рік  

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2018 рік
20.03.2019
Про роботу  Перечинського районногоцентру  соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді  та  служби у справах  дітей  районноїдержавної адміністрації  по поліпшенню  соціального  захисту  дітей  та запобігання дитячій  бездоглядності  на території району    
20.03.2019
Показати всі

Про інформацію Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліціїГоловного управління Національної поліціїу Закарпатській області  про стан       боротьби із злочинністю, охорони       громадського порядку та результати  діяльності на території  району за 2018 рік  

 

  УКРАЇНА

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

        Тридцять друга    сесія  УІІ скликання

 

РІШЕННЯ

 

  14.03.2019                             м.Перечин                                    №  535  

 

Про інформацію Перечинського

відділення поліції Ужгородського відділу поліції

Головного управління Національної поліції

у Закарпатській області  про стан       

боротьби із злочинністю, охорони      

громадського порядку та результати 

 діяльності на території  району за 2018 рік

 

Відповідно до  статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,   статті 5 Закону України «Про Національну поліцію», заслухавши та обговоривши інформацію заступника начальника Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції  у Закарпатській області  Сайфудінов -Марко Віталія Салаватовича   «Про стан боротьби  із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності  на території    району за 2018 рік», районна рада вирішила:

  1. Інформацію заступника начальника Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Закарпатській області Сайфудінов- Марко Віталія Салаватовича «Про стан боротьби  із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території    району  за 2018 рік»,  взяти до відома (додається).

 

 

Голова   ради                                                                           М.І. Ласкін

 

 

Про стан боротьби із злочинністю,

охорони громадського порядку та результати діяльності

на території Перечинського  району   за 12 місяців 2018 року

 

Впродовж 12 місяців 2018 року силами Перечинського відділення поліції пророблена певна робота щодо стабілізації оперативної обстановки, виконання завдань, поставлених Президентом, Урядом та керівництвом Національної поліції  та МВС України щодо захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства й держави від протиправних посягань.

Зокрема,  до ЄРДР Перечинського ВП УВП внесено 274 відомості про злочини і пригоди, з яких 125 особам повідомлено про підозру у вчиненні 147  кримінальних правопорушеннях. Закінчено досудове розслідування по 460 кримінальних правопорушеннях.  З них: 155 кримінальних правопорушень  направлено до суду з обвинувальним актом.  Закрито 287 кримінальних провадження. Залишаються на досудовому розслідуванні  241 кримінальні провадження на 367 кримінальних правопорушень.

Тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення. Протягом 12 місяців 2018 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань Перечинського ВП ГУНП   зареєстровано 141 тяжких та особливо тяжких кримінальних  правопорушень. Повідомлено про підозру 44 особам у вчиненні 47 таких  злочинів.    До правопорушників застосовано запобіжний захід – тримання під вартою відносно 8 осіб ,  домашній арешт застосований у відношенні 17 осіб.

По 141 злочинах цієї категорії досудове розслідування (із закритими) закінчено з них: направлено до суду з обвинувальним актом 46 кримінальних проваджень, закрито за п.1,2 ч.1 ст.284 КПК України 95 КП

 

Майнові злочини. Аналіз криміногенної ситуації на території  обслуговування впродовж 12 місяців 2018 року свідчить про тенденцію до збільшення кількості кримінальних правопорушень майнового характеру. Так, за поточний рік в ЄРДР  Перечинського ВП ГУНП  зареєстровано 98  кримінальних провадження, пов’язаних з крадіжками майна, що становить 42% від всіх зареєстрованих.  Найбільша кількість зареєстрованих крадіжок припадає на районний центр- м.Перечин,  с. Порошково, с. Т.Ремета, с. Дубриничі.

Працівниками поліції встановлені особи, які вчинили 46 крадіжок. Досудове розслідування закінчено та справи направлені до суду по  48 крадіжках .

За скоєння дрібних викрадень чужого майна працівниками поліції складено 4

Крадіжки з помешкань. Аналогічна ситуація, яка свідчить про динаміку до зросту спостерігається і з крадіжками з помешкань громадян: так, за 2018 рік зареєстровано  26 таких злочинів, що на 16 більше, ніж у 2017 році. Особи встановлені   15 крадіжках з 26 зареєстрованих (58%).

Розшукова робота. Працівниками ВКП Перечинського ВП ГУНП ( здійснювався комплекс заходів щодо розшуку злочинців, осіб, зниклих безвісті та невпізнаних трупів. Загалом, за 12 місяців 2018 року розшукано 18 злочинців, які ухилялися від слідства та суду, встановлено місце знаходження 8 безвісти зниклих.

В залишку залишається  6 нерозшуканих злочинців та безвіснозниклих, а також не встановлено особу 1 невпізнаного трупа.

 

Протидія незаконному обігу зброї.  До ЄРДР Перечинського  ВП ГУНП    протягом 12 місяців 2018 року внесено 12 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом зброї, 5 особам оголошено про підозру по 5 такому злочину і  які направлені на розгляд суду. Залишаються на дорозслідуванні 1 кримінальних проваджень за цими правопорушеннями 6  закрито, з незаконного обігу вилучено 2 одиниці нарізної зброї, 3 одиниці холодної зброї та 2 гранати.

За порушення порядку зберігання та  строків реєстрації зброї (ст.ст.190-195 КУпАП) працівниками поліції складено 37 адміністративних протоколів.

 

Протидія незаконному обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. За 12 місяців 2018 року до ЄРДР   внесено 9 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків   по 3 кримінальним порушенням особам повідомлено про підозру   і по 3 КП досудове розслідування закінчено та кримінальні  провадження скеровано до суду, по 5 кримінальних провадженнях прийнято рішення про закриття узв»язку з невеликою кількістю наркотичного засобу ат винних  осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Протидія нелегальній міграції. Ужгородським ВП ГУНП проводились спільні з прикордонною службою “Ужгород” Чопського прикордонного загону заходи по протидії спробам порушенню державного кордону, виявлення незаконних переміщень партій контрабандних товарів. Впродовж 12 місяців 2018 року до ЄРДР внесено відомості по 8 кримінальних правопорушеннях, передбаченому ст.332 ч.1-2 ККУ,  по 3 факти затримання 45 нелегальних мігрантів з В’єтнаму, 6 з Індії та 11 громадян Шрі-Ланки та 2 гр.-н Словакії і Молдови).

За результатами розгляду вказаних правопорушень 5 особам оголошено про підозру та 2 КП з обвинувальним актом направлено до суду 1 КП передано для подальшого розслідування в СУ ГУНП.

Незаконна вирубка деревини. Наявність значних запасів деревини на території районів дає можливість злочинцям вчиняти кримінальні правопорушення саме в цій сфері. Так за 12 місяців 2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.246 ККУ до ЄРДР внесено 8 фактів незаконної вирубки лісу. По 3 КП особам, що це скоїли оголошено про підозру та  3 справи з угодою про визнання винуватості та з обвинувальним актом направлено до суду, по 2 фактах прийнято рішення про закриття КП, в порядку ст.284 ч.1 п.2 КПКУ.

 Превентивна діяльність Ужгородського ВП ГУНП

Протягом 12 місяців 2018 року на територіях обслуговування Перечинського  ВП ГУНП організовано та проведено ряд спеціальних оперативно-профілактичних операцій: “Розшук”, “Мігрант”, “Зброя та вибухівка”, «Мак» та «Літо», а також оперативно-профілактичні відпрацювання по протидії майновій злочинності. В розрізі відпрацювань та цільових операцій працівниками  Перечинського ВП складено 2065   адмінпротоколів.

Найбільшу частку правопорушень виявлено працівниками ГРПП– 1750,   дільничними інспекторами поліції – 151, ювенальною поліцією ВП – 71  та працівниками дозвільної системи – 27.

Найчастіше працівниками секторів реагування патрульної поліції територіальних відділень Ужгородського ВП виявлялись адміністративні правопорушення, які передбачені правилами дорожнього руху:

– ст.130 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння) – 52.

– ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім’ї) – 78,

– ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство) – 40;

На 4891 адмінправопорушників накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму   509 тисяч 963 грн. ,   з яких стягнуто – 265 тисяч 489 грн.

 

Вулична злочинність. Впродовж 12 місяців 2018 року спостерігалась тенденція до зменшення рівня злочинності  проте, на території Перечинського району відмічається ріст злочинності в громадських місцях.

Вдвічі збільшилась кількість фактів кримінального хуліганства   порівняно з минулим роком на території Перечинського району задокументовано 4 хуліганства  та справи скеровано до суду.

Проведений аналіз підліткової злочинності на територіях обслуговування загалом вказує на динаміку до зменшення рівня   злочинності серед неповнолітніх,  підлітками протягом 12 місяців 2018 року скоєно 12 кримінальних правопорушень прот 13 в 2017 році, проте протягом 2018 року задокументовано та скеровано до суду 3 факти  втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність ( ст. 304 КК України).

Побутова злочинність.  Працівниками поліції Перечинського ВП внесено до ЄРДР 32 відомості за скоєння злочинів на ґрунті побуту та 3 – за насильство в сім’ї,  складено 78 адмінпротоколів за ст.173-2 КУпАП .

 Масові заходи. Найбільше забезпечень ОПП під час проведення масових заходів відбувалось на території обласного центру: працівниками Ужгородського ВП забезпечувалась охорона публічного порядку на 715 масових заходах, в яких брало участь більше 303 тисячі громадян. Охорону публічного порядку забезпечували 2386 працівників.  Порушень публічного порядку під час проведення масових заходів не допущено.

Стан забезпечення безпеки дорожнього руху за 12 місяців  2018 року.

За звітній період задокументовано  5 ДТП – в Перечинському районі –  з них зі смертельним наслідком 3,  встановлено 4 осіб які  вчинили дані  кримінальні правопорушення,  по 1 вживаються заходи щодо встановлення  водія та  транспортного засобу, який здійснив наїзд на пішохода в м. Перечин.

Реєстрація заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та події.

За 12 місяців  2018 року черговими  обліковано – 3296 звернень   внесено до ЄРДР 525 заяв (16% від всіх реєстрацій заяв); списано до справи – 2374 матеріалів, що складає 71% від кількості зареєстрованих; складено 211 адміністративних протоколів за матеріалами ЄО (6%), передано в інші ОВС – 16.

Керівництвом відділення поліції   значна увага приділяється перевірці повноти та своєчасності реєстрації в журналах ЄО заяв, повідомлень громадян, установ, організацій про кримінальні посягання, вивчення обґрунтованості прийнятих рішень за ними, зокрема при списанні матеріалів до справи, законності притягнення винних до адміністративної відповідальності.

 

Проблемні питання оперативно-службової діяльності Ужгородського ВП (в рамках кущової роботи), які потребують термінового покращення:

 

  1. Розкриття майнових злочинів крадіжок майна, пограбунків, шахрайств ( особливо через оголошення на різних інтернет сайтах).

1.1. Покращення роботи по встановленню осіб, причетних до вчинення тяжких та особливо тяжких кримінальних посягань

  1. Покращення документування і розслідування фактів незаконних вирубок лісу, особливо в умовах прийнятих змін до діючого законодавства.
  2. Активізація роботи по належному документуванню латентних злочинів (фактів незаконного обігу зброї та наркотичних засобів)
  3. Необхідність активізації розшукової роботи, зменшення кількості нерозшуканих карних злочинців та невстановлених безвісти зниклих осіб.
  4. 5. Покращення профілактичної роботи в міграційній сфері у взаємодії з Чопським прикордонним загоном та ГУДМС в Закарпатській області з питань протидії нелегальній міграції.
  5. Активізація профілактичної роботи секторів превенції:

– по здійсненню профілактичних заходів в підлітковому середовищі та по виявленню фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, тютюнових виробів, кальяну.

 

 

 

Начальник Перечинського  ВП

ГУНП в Закарпатській області

підполковник поліції                                                                 М.В. Немеш

 

 

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту