Про хід виконання районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2017 року (із змінами 29.10.2013 року) та Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки

Про стан використання земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення на території Перечинського району
06.08.2018
Про підготовку бюджетних установ району до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років
06.08.2018
Показати всі

Про хід виконання районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2017 року (із змінами 29.10.2013 року) та Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки

ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

                  РІШЕННЯ                               ПРОЕКТ

 

______________ 2018                 м.Перечин                   №_________

 

Про хід виконання районної  Програми  

відпочинку   та   оздоровлення  дітей  на

період  до 2017  року (із змінами 29.10.2013 року)

та Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей

і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та

відпочинку на 2018-2021 роки

Відповідно до статті 43 Закону України   «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління соціального захисту населення  районної державної адміністрації В.Цвік  «Про  виконання районної Програми  відпочинку та оздоровлення дітей  на  період до 2017  року» (із змінами 29.10.2013 року), затвердженої рішенням районної ради   21.03.2013 №296  та Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки, затвердженої рішенням районної ради від 21.12.2017 року № 367, районна рада вирішила:

         1.Інформацію начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації В.Цвіка  «Про  виконання районної Програми  відпочинку та оздоровлення дітей  на  період до 2017  року» (із змінами 29.10.2013 року), затвердженої рішенням районної ради   21.03.2013 №296 та «Про хід виконання Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 -2021  роки», затвердженої рішенням районної ради   21.12.2017 №367 взяти до відома  (додається).

  1. Управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації ( В. Цвік) продовжувати роботу щодо забезпечення реалізації комплексних заходів щодо оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році.

3.Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Керецман Л.В.) вишукати можливість щодо забезпечення   фінансування Районної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та постійну комісію районної ради з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді і спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.).

           Голова  ради                                                                     М. Ласкін

 

 

Довідка

про виконання районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей  на період до 2017 року та перше півріччя 2018 року

 

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», розпорядження голови обласної державної адміністрації 22.03.2017р №127 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році», з метою повноцінного оздоровлення та  відпочинку дітей влітку 2017 року із 29 травня по 16 червня 2017 року на базі 17 загальноосвітніх шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів  функціонували табори із денним перебуванням, якими було охоплено 1256  учнів.   Із місцевого бюджету для забезпечення дітей відпочинковими послугами було виділено 490 тисяч гривень. При дворазовому харчуванні вартість дітодня становила 22 гривні.

Для якісної організації оздоровлення та відпочинку дітей було здійснено підбір кваліфікованих кадрів для роботи в таборах із денним перебуванням.

Взято під особливий контроль організацію оздоровлення та відпочинку у них дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, постраждалих від  аварії на ЧАЕС, малозабезпечених,  із багатодітних сімей, учасників АТО та дітей, внутрішньо- переміщених осіб.

До планів роботи у таборах із денним перебуванням були включені заходи з еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, науково-технічного, художньо-естетичного та фізкультурно-спортивного напрямків, проведення туристичних подорожей (поїздок) по визначних місцях рідного краю.  За спонсорські кошти було організовано екскурсії   по  видатних місцях Закарпаття.

До таборів із денним перебуванням було залучено: 17 дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 36 дітей-інвалідів, 6 дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС, 33 дітей учасників АТО, 5 дітей внутрішньо перемішених осіб переселенців, 118 дітей талановитих та обдарованих, 666 дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, та  інші-375.

З метою пропаганди здорового способу життя, залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом раціонально використовувалась наявна матеріально-технічна база, ігрові та спортивні майданчики.

Кожен день у пришкільних таборах був насичений різноманітними змістовними заходами, а саме: конкурсами, вікторинами, спортивними змаганнями, туристичними походами, екскурсіями у музеї,  поїздками по Закарпаттю. Зміст, форми та методи виховної роботи у таборах із денним перебуванням сприяли розвитку ініціативи та самодіяльності дітей, формували загальнолюдські духовні цінності на основі історико-культурних традицій рідного краю. Цікаво та яскраво  було оформлено інформаційні куточки про щоденну роботу кожного загону.

З метою повноцінного оздоровлення дітей пільгових категорій   районною радою було виділено  99 тисяч гривень на придбання путівок для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей, дітей  . На ці кошти  було придбано 20  путівок у дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Синевирське озеро» с.Синевирська Поляна  Міжгірського району.

За благодійні кошти Баварської общини в особі Іріс Трюбсветтер    було оздоровлено у ДОЗ «Барвінок» міста Перечин  42 дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей району.

Протягом літнього періоду, окрім таборів з денним перебуванням в районі працювали  3 стаціонарні табори: ДОЗ «Барвінок» , ЛОК »ДБК-3 Полонина», ЛОК «Лумшори» , в яких було оздоровлено 530 дітей з інших регіонів.

Санаторне оздоровлення дітей здійснювалося  на базі двох санаторних закладів «Малятко» та «Човен», в яких  оздоровлено 25  дітей.

За кошти обласного бюджету оздоровлено 34 дітей, а                                  за кошти державного бюджету 25  дітей.

Відповідно до розпорядження голови  районної державної адміністрації  №102 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році» утворено районний  міжвідомчий  оперативний штаб із координації проведення   оздоровлення та відпочинку дітей. На засіданнях міжвідомчої комісії було розглянуто ряд важливих питань та здійснено 23 виїзди  у табори району.

Станом на 1 вересня  2017 року   в районі було оздоровлено 1351 дитина (42%), що становило найкращий показник на обласному рівні.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації  розроблена  районна Програма оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку  на 2018 – 2021 роки, яка затверджена рішенням 22 сесії  7 скликання від 21.12.2017 р.  № 367. Кошти на виконання заходів Програми на поточний рік з місцевого бюджету не виділено, що унеможливило організувати табори з денним перебуванням при загальноосвітніх школах району та забезпечити оздоровчими та відпочинковими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Окрім цього, головою райдержадміністрації схвалені розпорядження «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році» № 183 від 30.05.2018 р. та «Про районний міжвідомчий оперативний штаб із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей» від 23.05.2018 р. №  174.

Станом  на 1 серпня 2018 року в районі працюють  3 стаціонарні табори: ДОЗ «Барвінок»,  ЛОК «ДБК-3 Полонина» та БВ «Лумшори». Організовані групи дітей забезпечуються  оздоровленням лише в дитячо – оздоровчому закладі «Барвінок». На сьогоднішній день цим закладом оздоровлено 103 дітей: з них 40 дітей району з  багатодітних та малозабезпечених сімей за спонсорські кошти Баварської общини міста Мюнхен у сумі 277, 200 тис. грн.

Діти Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ  оздоровлюються:

  • 21 дитина в сім’ях Голландії;
  • 3 дітей в санаторії «Човен»;
  • 38 дітей в санаторії «Верховина» с. Сойми, Міжгірського району.

На оздоровлення дітей школи-інтернату з обласного бюджету виділено 1330,0 тис.грн.

Профспілковою організацією працівників освіти оздоровлено 8 дітей на базі відпочинку «Затока» Одеської області, а працівниками профспілки Перечинської центральної лікарні  оздоровлено 2 дітей в смт. Сергіївка, Одеської області.

За кошти обласного бюджету у ДОЗ «Зачарована долина» та «Горбок» оздоровлено 17 дітей, а за кошти державного бюджету  в МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія» 37 дітей.

Станом на 1  серпня в районі оздоровлено 240 дітей (18%).

Міжвідомчим оперативним штабом із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей продовжується робота щодо здійснення перевірок  дотримання вимог законодавства з організації роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Питання оздоровлення дітей району знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації. Хід оздоровчої кампанії висвітлюється на WEB – сайтах райдержадміністрації та управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення                                          

райдержадміністрації                                                                         В.ЦВІК

 

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до вмісту