Про роботу управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації у 2017 році
02.05.2018
Про хід виконання Програми забезпечення Військовослужбовців – учасників антитерористичної операції в районі медичними препаратами та виробами медичного призначення на 2015-2019 роки (із змінами від 31.03.2016 року)
02.05.2018
Показати всі

Про хід виконання районної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року.

УКРАЇНА

        ПЕРЕЧИНСЬКА РАЙОННА РАДА

Закарпатської області

     Двадцять п»ята сесія  VІІ скликання

         

                                                     РІШЕННЯ            ПРОЕКТ

 

____  2018                                         м.Перечин                                       №  

 

Про хід виконання районної  Програми боротьби

з онкологічними  захворюваннями на період до

2021 року.

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши та обговоривши інформацію начальника відділу  охорони здоров’я районної державної адміністрації Гавриляк І.С. « Про  виконання  районної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року» , затвердженої рішенням  районної ради від  23 березня 2017 року № 255,  районна рада вирішила:

 

  1. Інформацію начальника відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації Гавриляк І.С. «Про виконання «Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року», затвердженої рішенням  районної ради від  23 березня 2017 року № 255,  прийняти до уваги  (додається).
  2. Начальнику відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації Гавриляк І.С.  і надалі підвищувати ефективність заходів щодо профілактики, раннього виявлення, лікування та зниження смертності, створення умов для поліпшення якості життя онкологічних хворих.
  3. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (Керецман Л.В.) вишукати можливість щодо збільшення фінансування на виконання заходів Програми.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк М.І. та постійні комісії районної ради: з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров”я, культури, молоді і спорту, зв’язків з громадськістю, туризму та рекреації (Шеян Ю.Ю.) та з питань економічної реформи, планування бюджету, фінансів, контроль за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики (Крупчинський Б.Ю.).

 

 

          Голова   ради                                                                       М.І.Ласкін

 

 

Довідка

Про хід виконання районної Програми боротьби з онкологічними

захворюваннями на період

до 2021 року

 

          Районна програма  боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року»  затверджена рішенням сесії районної ради від 23 березня 2017 року № 255.

Основною метою програми є підвищення ефективності заходів щодо профілактики, раннього виявлення та лікування онкологічних хворих, зниження смертності, створення умов для поліпшення якості життя онкологічних хворих.

Фінансове забезпечення програми проводиться за рахунок районного бюджету. У 2017 році  по даній Програмі було заплановано 200 тис. грн., виділено із районного бюджету 200 тис.грн. ,використано 188,8 тис. грн. або 94,9%. У 2016 році виділено 110 тис. грн. використано109,9 тис. грн. або 100%.

В межах виконання заходів Програми сформовані групи ризику по онкозахворюваності. Дане питання заслухане на медичній колегії  27 жовтня 2017 року. Прийнято рішення щодо покращенню роботи з диспансерною групою хворих. Забезпечено раннє виявлення злоякісних пухлин шляхом профілактичних оглядів населення. За звітний період  виявлено профілактично 26,1% онкохворих пацієнтів, Україна 29,9%. Огляд чоловіків проводиться  хірургом поліклініки. За звітний період оглянуто 370 чоловіків. Активну профілактичну роботу проводять сімейні лікарі при первинному огляді хворих на прийомі в поліклініці і на дому. Оглядається шкіра, грудні залози, ротова порожнина. При підозрі на онкопатологію хворі обов’язково скеровуються до районного онколога. За звітний  період взято на диспансерний  онкооблік районним онкологом  65 хворих. З 1-2стадією діагностовано онкопатологію у 38,4% (контрольний показник 54,5%), обласний показник 40,9%, Україна 54,3%. Із візуальних локалізацій в 1-2стадії зареєстровано – рак молочної залози 5-ти хворим що становить 62,5%, рак шийки матки у 2 хворих (100%), рак шкіри у 6 хворих – 100%, рак тіла матки у 3-ох хворих що відповідно становить 100%.  Питома вага злоякісних новоутворень в 4 стадії складає 27,6%, обласний показник 21,7%, Україна 15,8%.  Спостерігається ріст пізньої діагностики раку ротової порожнини , раку молочної залози. При розгляді причин встановлено: пізнє звертання до лікаря, халатне ставлення до свого здоров’я, вживання алкоголю, відсутність активної диспансеризації (огляду на дому) населення сімейними лікарями. Охоплення скринінговим цитологічним обстеженням  жінок становить 54,2% (2016рік -52,4%), обласний показник складає 72%.  Дообстежено і проліковано 49 хворих (94,2%) з передраковими станами.

Значно виросла занедбаність раку молочної залози. Занедбаність складає 37,5%, обласний показник 28,4%.

Також в районі проводиться обстеження   жінок групи ризику на визначення вірусу папіломи людини. Обстежено 78 жінок.

Смертність від онкопатології в районі складає 127,6 на 100 тисяч населення (2016 році -117,2 на 100 тисяч населення). Дорічна летальність складає 26,2%, у 2016 році – 25,8%.

Санітарно-просвітня робота серед населення проводиться  лікарями всіх профілів методом  протиракової пропаганди:  лекції,  розмови, статті в газеті. Проблема зростання занедбаних випадків на злоякісні новоутворення актуальна для  Перечинського району. Для профілактики зростання захворюваності, смертності та інвалідизації  від злоякісних  захворювань  проводяться   лекційні   заняття з   лікарями та медичними сестрами сімейних дільниць.  Охоплено тематику онкопатології практично усіх локалізацій (злоякісні новоутворення шкіри, травного тракту, легенів, грудної залози, лімфатичних вузлів). З метою підвищення уваги мешканців  району  до   раннього  виявлення онкопатології, збільшення звертання населення для проходження профілактичних онкопрофоглядів регулярно  проводяться бесіди. Періодично готуються інформаційно  – просвітницькі матеріали з питань профілактики  раку. В газеті „Народне слово ” вийшли статті: «Рак ротової порожнини», «Рак шкіри», «Меланома», «Стан онкозахворюваності в районі», «Ранні симптоми раку», «Рак молочної залози».

Забезпечено  підвищення  кваліфікації медичних  кадрів з питань онкології.  Пройшли курси удосконалення на факультеті післядипломної освіти (ФПО) – 19 лікарів та 21 медична сестра.

Щомісячно проводиться аналіз рейтингових показників, які характеризують якість роботи онкологічної служби в районі. Забезпечено спрямування всіх первинних  онкологічних хворих в обласні спеціалізовані заклади. За  2017 рік проконсультовано в Закарпатському обласному клінічному онкологічному диспансері (ЗОКОД) – 75 хворих. Підтверджено  рак  у 65 хворих.

Симптоматичне лікування онкохворих проводиться  за рахунок районної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року, а також  медикаментів стаціонару. Проліковано 47 хворих, які отримали симптоматичну терапію. Наявна  співпраця з громадськими організаціями. Онкологічним хворим з патологією молочної залози видаються протези молочної залози з ліфами. Хворі з колостомою  отримують калоприймачі безкоштовно.

ВИСНОВКИ

–   Фінансове забезпечення Програми недостатнє:

– Відсутня апаратура необхідна для діагностики онкологічної патології (колоноскоп, мамограф,  фіброгастродуоденоскоп (ФГДС);

– низька ефективність та якість профілактичних оглядів населення;

– занедбаність візуальних форм 40,9%., обласний показник 27,9%;

 

Начальник відділу                                                                              І.С.Гавриляк

 

 

Comments are closed.