Перечинський район – мальовничий регіон Закарпатської області, з живописною та різноманітною природою: поля та луки в низовині, пологі схили вкриті лісом, переважно букової породи, багато різноманітних диких тварин. Край, де збережено лемківські обряди і звичаї, що сьогодні представлено у побуті жителів району.
Район має унікальне геополітичне та географічне розташування. На заході межує зі Словацькою Республікою, на півночі – з Великоберезнянським і Воловецьким районами, на сході – зі Свалявським і Мукачівським, на заході і півночі – з Ужгородським районами Закарпаття. Вигідне географічне розташування району дає можливість здійснювати активну діяльність із залучення інвестицій та впровадження інвестиційних проектів. Перечинщина має тісні, стабільні партнерські зв’язки із прикордонними регіонами сусідніх країн, зокрема Словаччини, Угорщини, Польщі.
Загальна довідкова інформація:
Населення – 31,7 тис. чол.
Територія – 626 кв. км (5,1% території області).
Знаходиться у північно-західній частині Закарпаття.
Цікаво:
Народні промисли:
Музеї на території Перечинського району:
Дерев”яні храми:
Унікальні об’єкти Перечинщини:
Проживання: Перечинський район – своєрідний регіон, де збережено лемківські обряди і звичаї, підтримуються історичні традиції просвітян 20-30 років XX століття.
Туристів приймають 13 туристично-оздоровчих закладів (у т. ч. два мотелі), а також 62 сільські садиби. Найновішим туристичним об’єктом району є туристично-оздоровчий комплекс “Воєводино”, одна з будівель якого зведена над ставками, у яких розводять форель, коропів.
Зимовий відпочинок пов’язаний, насамперед, з лікувально-оздоровчим комплексом “Полонина”, базою відпочинку “Лумшори”, “Шиповець” та “Воєводино”. Серед послуг, що надаються: сауна, російська та фінська лазні, більярд, басейн, спортмайданчики. Працюють кілька невеличких гірськолижних трас, є можливість для верхової їзди на гуцульських конях.
Літній та міжсезонний відпочинок: катання верхи на конях, риболовля в ставках та річках, мисливство в лісових угіддях (у спеціально відведених місцях), «грибні», «ягідні» тури. За домовленістю для туристів влаштовують екскурсії. Підприємницькі структури надають послуги любителям спортивної риболовлі.
Пропонується «гастрономічний туризм»: закарпатські страви, в т.ч. бограч, кнедлики, гомбовці, галушки, голубки, консервовані за давніми унікальними рецептами овочі, фрукти, гриби та ін.. все більш популярною стає «слоу фуд» здорова їжа, як альтернатива фастфуду у містах .
Туристам пропонують маршрути різної тривалості (у днях): перехід через Вільшанський діл; вихід на гору “Соколець”; мандрівка в печеру “Дірявий камінь”; – ворочівські озера “Сині болота”; відвідання водоспадів у селі Лумшори та в урочищі Шипот.
Значний туристично-рекреаційний потенціал району. Населені пункти розташовані в гірських долинах, які сполучені між собою шосейними дорогами. Це створює сприятливі умови для розвитку сільського зеленого туризму.
За сприяння інвесторів є можливість відновити роботу вузькоколійних залізниць – своєрідних “гірських трамваїв”, які залишилися у спадок з часів Австро-Угорщини і проходять мальовничими куточками району. Значні резерви на Перечинщині є для розвитку альпінізму, дельтапланеризму та інших екстремальних видів спорту і туризму. У осінньо-зимовий період, під час повноводдя є змога організовувати сплави катамаранами по ріках Уж і Тур’я. Цілком реальною є перспектива відкрити оглядові вертолітні лінії для туристів “Ужгород – Полонина Руна”, “Ужгород – Шипот (с. Тур’я Поляна)”, “Ужгород – Воєводино (с. Тур’я Пасіка)”.
Розгалужена мережа транспортних шляхів з’єднує районний центр із усіма населеними пунктами, а також містами та областями України. Протяжність усіх автошляхів Перечинського району – 134,8 км.
Відстань до Києва – 840 км.
Відстань до обласного центру м. Ужгород – 20 км.
Відстані до найближчих європейських столиць:
Будапешта – 350 км;
Братислави – 510 км;
Варшави – 570 км;
Белграда – 605 км;
Праги – 740 км;
Бухареста – 800 км;
Кишинева – 710 км;
Загреба – 700 км;
Відня – 600 км.
Відстані до цікавих туристичних місць: