П Р О Т О К О Л засідання постійної комісії з питань духовного розвитку, освіти, охорони здоров”я, культури, молоді і спорту, зв”язків з громадськістю, туризму та рекреації
18.10.2018
ПРОТОКОЛ № 29 засідання сесії від 18.10.2018
24.10.2018
Показати всі

На межі недостатнього

 

         Вчорашня  двадцять восьма сесія районної ради УІІ скликання, яку вів голова  ради Михайло Ласкін, у  черговий рад засвідчила, що фактично кожне питання, яке стосується фінансів, створює в сесійній залі, а відтак і в кулуарах,обстановку знервованості, коли верх  беруть емоції. Що не  кажіть, але те, чого потребує район, не  вистачає, казна обміліла. І виходу, здається, нема. Саме з цієї причини дещо невдоволеними  покидали  сесію керівники територіальних громад Т.Поляни, Т.Бистрої, Вільшинок- Іван Юсиба, Василь Шкріба та Іван Цубина.    Дуже важко буде їм завершувати нинішній рік, оскільки ніде заробити коштів на зарплату апарату  управління. А крім цього є інші ділянки господарства, де без фінансових  вливань не ступиш і кроку. Здавалось би, сільські громади могли заробити дещо  під час збору  дикоростучих. Але це мізер, яким усі дірки не  залатаєш. Виступаючий депутат  Михайло Данча наголосив, що питання дуже серйозне, і треба подумати, як знайти  вихід. Інший депутат Іван Лоскій зауважив, що коли ситуація не зміниться, на сільради можна  вішати замки.

  Якщо підготовка до осінньо-зимового періоду у районі задовільна (доповів начальник відділу інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва РДА Іван Легеза), то  з використанням земель проблем багато. Заступник начальника відділу у  Перечинському районі  Головного  управління   Держгеокадастру  у Закарпатській області  Михайло Грицик відверто зізнався, що земля у районі ( в основному колись родюча й оброблена) запустіла. Виключно одиниці проявляють інтерес до цієї роботи. Та скоро не лише на землі, а повсюдно нікому буде працювати – грошовите закордоння заманить  кожну працездатну особу. Тут не потрібно жодних доказів,  коментарів- огляньтеся довкола себе, вийдіть на поля вздовж Ужа в Перечині,  у селах- таке враження, ніби там не ступала людська  нога десятиліттями.

 Щодо стану ведення лісового господарства на території  району, тут  ситуація більш обнадійлива.  Про це говорив з трибуни директор ДП «Перечинський лісгосп» Ярослав Кополовець, відповівши на ряд запитань  депутатів. Хоча не обходиться  і без лісопорушень, особливо з боку ромського населення, в арсеналі якого коні, бензопили. Слід звернути увагу на дороги, які залишають після себе лісокористувачі, провівши відповідну рубку.

Справжня «буря» знялася під час розгляду питання  про затвердження  проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Дубриничі Дубриницької сільської ради. Мова ішла не про якісь порушення в підготовленому документі, а про те, чому, коли і як підписала погодження в. о. старости с. Зарічева. Невблаганним був  керівник  Перечинської ОТГ  Іван Погоріляк, пригрозивши, що за такі дії в.о. старости покарає доганою. Та, як  з*ясувалось,  на документах  є поставлена печатка міської ради. Голосування ні до чого не призвело,  депутати проект землеустрою не  затвердили.

У той же час депутати прийняли рішення з десятка інших питань (внесення змін до районного бюджету,  щодо забезпечення  якісної дошкільної, загальної середньої та  позашкільної освіти в районі, про хід виконання ряд цільових  програм, з  питань про надання приміщень в оренду тощо). Інформували Світлана  Гапак, Владислав Цапик,  Віктор Цвік, Віктор Луцяк та інші.

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту