Перечинщина
17.01.2018
ОГОЛОШЕННЯ!!!
17.01.2018
Показати всі

Історія району

 

Найдавніше поселення, виявлене на землях сучасного Перечинського району — поселення пізнього неоліту (біля 20 тис. років тому) на околиці Перечина. В урочищі Гори виявлено кургани, які свідчать про поселення ранньо—залізного віку (VII століття до нашої ери). Люди обирали ці місця проживання через вигідне географічне розташування, сприятливі кліматичні умови та родючі землі, наявність у річках великої кількості риби, а в лісах — диких звірів, їстівних рослин та плодів.

На основі наукових досліджень вибудувано історичну хроніку району.

VII–IX століття — перше Болгарське Царство та Великоморавська держава;

IX–XI століття — період «Здобуття Батьківщини» угорцями, які, перейшовши через Карпатські хребти, ввійшли в Тисо-Дунайський басейн. Угорці в той час здійснювали військові походи на Італію, Німеччину, Болгарію, Візантію. Закарпаття у той час було «нічийною територією», знаходилось під певним упливом Древньоруської держави.

XII–XIV століття. У 1241 році монголо-татари підкорили Закарпаття, але через рік відступили. У 1281–1321 роках значні території історичного Закарпаття, в тому числі і Перечинщина входять до складу Галицько-Волинського князівства.

XVI–XVIII століття. На початку цього періоду угорців перемогли турки, які потім протягом 160 років поневолювали країну. Перечинщина з 1690 року перебувала в складі Ужанської жупи. У цей час усе Закарпаття входило до складу імперії Габсбургів.

Друга половина XIX століття—початок XX століття. Район продовжував залишатися під владою Угорщини.

1919 — березень 1939 року. Закарпаття входить до складу Чехословаччини. Кінець цього періоду означений подіями боротьби за Карпатську Україну, яка, зрештою, була проголошена. Проіснувала нова республіка недовго.

Березень 1939 року — жовтень 1944 року. Окупація району Угорщиною.

Кінець 1944–1945 роки. У складі Закарпатської України.

1946–1991 роки. У складі Радянської України. У цей період (1947 рік) у складі Закарпатської області утворено Перечинський район.

З 1991 року район у складі Закарпатської області входить до незалежної Української держави

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту