І Н Ф О Р М А Ц І Я про результати діяльності місцевої прокуратури на території Перечинського району за 6 місяців 2018 року

Про внесення змін та доповнень до Програми забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення в Перечинському районі на 2016- 2020 роки (із змінами від 14.07.2016р.,15.09.2016р., 08.12.2016р.,20.04.2017р.,31.08.2017р.)
02.08.2018
Проведено засідання постійної депутатської комісії
02.08.2018
Показати всі

І Н Ф О Р М А Ц І Я про результати діяльності місцевої прокуратури на території Перечинського району за 6 місяців 2018 року

 

В умовах законодавчих змін та реформування правоохоронної системи держави місцевою прокуратурою в межах повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», упродовж     6 місяців 2018 року вживались організаційно-практичні заходи щодо забезпечення законності на території району.

Основні зусилля спрямовувались на підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, розкриття кримінальних правопорушень, боротьбу з корупцією.

 

І. Загальна характеристика злочинності на території району,

стану досудового розслідування

 

Задля підвищення ефективності протидії злочинності в районі передусім використовувались координаційні повноваження прокурора.

Видано наказ про утворення постійно діючої робочої групи з питань підготовки та проведення координаційних нарад, до складу якої включено заступників керівників піднаглядних правоохоронних органів.

Під головуванням керівника місцевої прокуратури 23 лютого 2018 року проведено координаційну нараду за участі керівників правоохоронних органів територіальної юрисдикції Ужгородської місцевої прокуратури про стан протидії злочинності на території міста Ужгорода, Ужгородського, Перечинського та Великоберезнянського районів упродовж 2017 року, організацію та ефективність діяльності правоохоронних органів зі зміцнення законності і правопорядку, виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень.

З метою підвищення ефективності та координації діяльності правоохоронних органів району у сфері боротьби зі злочинністю спільними наказами керівників правоохоронних органів утворено 4 спільні міжвідомчі робочі групи з протидії, виявлення, розкриття, документування і досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень; кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх участі, а також у кримінальних провадженнях, розпочатих за зверненнями          Ступак Л.В., Пересоляка О.С., Павлова П.П., членів громадських організацій СНК «Чоп», «Доста Закарпаття» та інших, а також з розкриття та досудового розслідування умисних вбивств та розбійних нападів, вчинених на території регіону у минулих роках.

До складу цих груп включено прокурорських працівників та працівників піднаглядних територіальних органів поліції.

Однак, незважаючи на вжиті місцевою прокуратурою і правоохоронними органами організаційно-практичні та координаційні заходи, упродовж 6 місяців 2018 року рівень злочинності на 10 тис. населення збільшився на 1,4% і склав 49,7 проти 51,1 по області.

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень (без урахування минулих років) за повідомленнями про підозру67,1% та за остаточними результатами досудового розслідування – 60,0%.

Крім цього, упродовж 6 місяців 2018 року зареєстровано 159 кримінальних правопорушень, з яких обліковано особливо тяжких злочинів – 2, тяжких злочинів – 50, середньої тяжкості – 46, невеликої тяжкості – 61.

Завдяки належному здійсненню процесуального керівництва оперативними працівниками прокуратури, слідчим відділом поліції закінчено 242 кримінальні провадження (за аналогічний період 2017 року – 209).

Направлено до суду з обвинувальним актом 69 кримінальних проваджень (за аналогічний період 2017 року – 64), в тому числі з угодами про примирення – 12 (4), з угодами про визнання винуватості – 14 (7); закрито 173 (144) кримінальних проваджень, зупинено – 3.

Із указаної кількості скерованих до суду кримінальних проваджень 2 – про корупційні злочини, 10у бюджетній системі, 1 – у сфері обігу наркотичних засобів.

У ході досудового розслідування відшкодовано 98 тис. грн. заподіяних злочинами збитків.

Прокурорами місцевої прокуратури погоджено та подано до суду 28 клопотань про застосування запобіжних заходів, з яких 1 – про тримання під вартою, 11 – про домашній арешт та 16 – про особисте зобов’язання.

Окрім того, прокурорами погоджено 19 клопотань слідчих про проведення негласних слідчих (розшукових) дій. У 12 випадках результати цих заходів використано у доказуванні.

При здійсненні нагляду за додержанням законів під час досудового розслідування, у тому числі у формі процесуального керівництва, прокурорами місцевої прокуратури надано 63 письмові вказівки, скасовано 8 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.

За результатами здійснення нагляду за додержанням законів під час досудового розслідування місцевою прокуратурою скеровано до ГУНП в Закарпатській області понад 36 листів про усунення виявлених порушень під час розгляду заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та здійснення досудового розслідування.

Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 2 вчинені кримінальні правопорушення, приховані від обліку.

 

ІІ. Стан підтримання публічного обвинувачення в суді

 

Виходячи з конституційних повноважень органів прокуратури, основні зусилля прокуратури спрямовувались на те, щоб результати судового розгляду кримінальних проваджень сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави. Відтак, вживалися організаційні та практичні заходи до підвищення якості підтримання публічного обвинувачення в суді.

Прокурорами підтримано публічне обвинувачення у 71 кримінальному провадженні, 25 з яких розглянуто судом з ухваленням обвинувальних вироків, з яких 5 вироків ухвалено на підставі угоди.

У 10 випадках прийнято участь у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироків.

 

ІІІ. Діяльність у сфері протидії корупції

Прокуратурою вживались заходи, спрямовані на ефективне застосування антикорупційного законодавства.

Зокрема, упродовж 6 місяців 2018 року місцевою прокуратурою внесено 12 подань в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» про притягнення до дисциплінарної відповідальності службових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування за невжиття заходів щодо протидії корупції та недостовірні показники в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Направлено до суду 2 обвинувальні акти у кримінальному провадженні з ознаками корупційних діянь.

 

ІV. Стан представництва інтересів громадян та держави в суді

 

З метою захисту прав громадян та інтересів держави активно застосовувалися заходи представницького характеру у всіх видах судочинства. На захист інтересів держави пред’явлено позовів на загальну суму 251 тис.грн., з них на суму 230 тис.грн. – до бюджету, 96 тис.грн. – з питань захисту інтересів дітей, 21 тис.грн. – у сфері охорони навколишнього природного середовища, 155 тис.грн. – про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями.

Судами задоволено 8 позовів відділу місцевої прокуратури на суму     139 тис.грн.

Перечинським відділом місцевої прокуратури розпочато 2 кримінальні провадження у сфері земельних правовідносин.

В порядку відомчого контролю на підставі ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» подано 1 скаргу на дії державних виконавців.

Також, проведено 1 спільну оперативну нараду з територіальними відділами ДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 19 квітня 2018 року «Про стан реального виконання судових рішень, постановлених за позовами прокуратури».

 

  1. Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні заходів примусового характеру

 

Прокуратурою вживалися заходи по підвищенню якості та результативності наглядової діяльності щодо додержання законодавства при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру.

На усунення виявлених порушень вимог закону на цьому напрямку внесено 3 документи прокурорського реагування, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 2 осіб, а саме:

при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 2 документи прокурорського реагування (розглянуто, задоволено);

при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення внесено 1 документ прокурорського реагування (розглянуто, задоволено, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 2 осіб.

 

VІ. Стан організації роботи з розгляду і вирішення звернень

та особистого прийому, а також дотримання вимог Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

 

Упродовж 6 місяців 2018 року до відділу місцевої прокуратури надійшло 31 звернення, з яких 18 скеровано за належністю до інших органів. По суті вирішено 12 звернень.

Частину звернень становили з питань досудового розслідування – 10, з них від учасників кримінального провадження – 9.

Протягом вказаного періоду до відділу місцевої прокуратури інформаційні запити від мешканців району не надходили.

Загалом, на особистому прийомі прийнято 18 громадян.

 

Про наведене інформую відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру».

 

 

Керівник місцевої прокуратури

радник юстиції                                                                                 Д.Кириленко

Чмерека

 

Comments are closed.

Перейти до вмісту