Протокол засідання постійної комісії від 11.07.2017р.
18.07.2017
ПРО ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ПОРЯДКУ СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ПЕРЕЧИНСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
01.08.2017

Фестиваль етнічного мистецтва «Лемківська ватра».

16 липня 2017 року у с.Ворочово Перечинського району відбувся обласний фестиваль етнічного мистецтва «Лемківська ватра».

Мета фестивалю – збереження та розвиток  самобутнього народного мистецтва лемків, їх звичаїв та обрядів, а також популяризація туристично- рекреаційних можливостей нашого краю і його мешканців.

Організаторами 7-го фестивалю виступили голова Закарпатської ОДА  Геннадій Москаль, голова Перечинської райдержадміністрації Віктор Олефір, голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, голова об»єднаної територіальної громади  Іван Погоріляк, голова Всеукраїнського товариства  «Лемківщина» Василь Мулеса, які щиро привітали всіх учасників свята.

Активну участь у святкуванні фестивалю взяли  райдержадміністрація, районна рада, об»єднана територіальна громада м.Перечин, сільські ради району

В рамках проведення свята було представлено концертну Програму, яку розпочали колективи художньої самодіяльності Перечинського РБК- фольклорний колектив «Цімборки» та танцювальний колектив Зорянка». Учасниками фестивалю були колективи художньої самодіяльності лемківських осередків не лише Закарпаття, але й інших областей Західної України та Словаччини. Радували глядацьке око виступи вокального колективу «Солянка» з м. Михайлівці Словацької Республіки,   народного фольклорного  ансамблю пісні і танцю «Студентка» з м.Калуш Івано-Франківської області, художні колективи з Хустщини, Великоберезнянщини, Мукачівщини, Ужгородщини, учасниці конкурсу «Голос країни»  Дарини Степанюк    та інших.

Фестиваль прикрасили виставки виробів майстрів народних художніх промислів (вишивка, різьба по дереву, художні полотна, тощо).

Гостей свята очікувала і смачна їжа на свіжому повітрі: ковбаски-гриль, шашлики, печена картопля, смажена риба, овочі, салати- все, що душа забажає. Наїдки та напитки представили для гостей кращі підприємці області.

Не залишилась поза увагою і малеча на цьому святі, для якої було організовано різні забави, атракціони.

На завершення свята, коли вже сутиніло,  було запалено обрядову Лемківську ватру, навколо якої розпочались танці.

Всі присутні на фестивалі залишились задоволеними від вражень, одержаних на святі.