Делегація Пардубіцького краю відвідала ряд спільних інвестиційних об’єктів Перечинщини

17.08.2017
Шановні жителі та гості Перечинщини !
23.08.2017

Вчора, 16 серпня заступник голови облради Петро Грицик, директор благодійного фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко, голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін прийняли на Перечинщині  делегацію Пардубіцького краю Чеської Республіки, яку очолює гетьман краю Мартін Нетолицький.

У складі делегації: Мартін Нетолицький, гетьман краю, Гана Штєпанова, член ради (виконкому), відповідальна за регіональний розвиток, європейські фонди та інновації, депутат Представництва краю, Вацлав Сноупек, член палати Депутатів парламенту Чехії, член комісії з Ітегрованих охоронних систем Представництва краю, Ян Фолдина, голова комісії з питань бюджету, Мірослав Юренка, голова контрольної комісії, Магда Кржіванова, голова комісії з питань культури і охорони памʼяток, Ян Ржегоунек, голова комісії з питань охорони здоровʼя, Іван Єнік, заступник голови комісії з Ітегрованих охоронних систем, Петр Ржезнічек, заступник голови комісії з питань спорту, відпочинку і туризму, Петр Шілар, член Сенату Парламенту Чеської Республіки, голова комісії з питань навколишнього середовища, сільських територій та сільського господарства, Павел Еліаш, голова комісії з питань регіонального розвитку, європейських фондів і міжнародних відносин, Мірослав Крейчі, почесний голова фінансової комісії, Іво Томан – голова Ради університету Пардубіце і директор комітету регіонального транспорту Чеські залізні дороги, Домінік Бартак, прес-секретар гетьмана та ін. – усього 18 осіб.

У ході зустрічі  обговорено  виконання Меморандуму про поглиблення співпраці між нашими краями, перспективи розширення та зміцнення партнерства.  Учасниками зустрічі  здійснено огляд спільних інвестиційних проектів у соціальній та економічній сферах, які знаходяться в на території Перечинського району.  Побувала   делегація у Вільшинківській НВК ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ, де повністю завершено будівництво котельні та системи опалення;

далі чеські гості побували  у   с. Порошково, де також  вже завершено  капітальний ремонт фасаду та прилеглої території  Порошківської  ЗОШ І-ІІІ ст..

Під час об’їзду об’єктів вивчено можливості щодо реалізації спільного проекту  у с. Мокра, де  на даний час вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію будівлі під соціально-культурний центр.  Оглянувши  приміщення школи, де нині навчається 13 дітей,  чеська делегація переконалася на власні очі, в якому аварійному стані знаходиться цей заклад, який нагадує складське приміщення, і погодилась   в першу чергу на підтримку проекту  школи. Порошківська  сільська рада повністю дотаційна, тож жителі маленького  села Мокра  сподіваються на допомогу обласної, районної ради та чеських інвесторів, які в рамках співпраці можуть співфінансувати реконструкцію навчального закладу.

Сторони відмітили успішно зреалізовані спільні проекти, окремі з яких введені сьогодні в експлуатацію за участі делегації, та прагнення громад й надалі дружити і співпрацювати.

На завершення Петро Грицик привітав делегацію та побажав приємного перебування на Закарпатті, щиро подякував гетьману та всім пардубіцьким партнерам і друзям за підтримку нашої співпраці, яка триває четвертий рік. Як результат, зреалізовано більше десяти соціальних проектів на суму понад 10 млн.грн., на здійснення яких Пардубіцький край виділив із бюджету більше 4 млн чеських крон.

У відповідь гетьман краю Мартін Нетолицький подякував за теплий прийом та конструктивні дружні зв’язки, які  підтримуються всіма політичними силами самоврядного органу Пардубіце, про що свідчить і склад нинішньої делегації, в якій представники різних політичних сил, що виявили бажання знати, куди йдуть кошти їхніх платників податків у частині співпраці із Закарпаттям. Далі гетьман запевнив, що і в подальшому Пардубицький край всіляко підтримуватиме громади Закарпаття, які ментально і культурно близькі     один         одному.

Наостанок сторони обмінялися пам’ятними подарунками та  зробили спільне фото на згадку.